To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Aztec.pl - Forum Dyskusyjne
pasjonatów wirtualnego latania

Prawdziwe lotnictwo - Ile zarabia pilot z małym stazem?

Anonymous - Pią 12 Lis, 2004 23:24
Temat postu: Ile zarabia pilot z małym stazem?
Nie wie ktos ile moze zarabiac pilot (mniej więcje) zaczynający dopiero latanie???/ Na forum znalazłem ze pilot z 20 letnim starzem zarabia okolo 40 000 zł? Prawda to jest ;) ???
Castaway - Pią 12 Lis, 2004 23:43
Temat postu: Re: Ile zarabia pilot z małym strarzem?
arek309 napisał/a:
Nie wie ktos ile moze zarabiac pilot (mniej więcje) zaczynający dopiero latanie???/ Na forum znalazłem ze pilot z 20 letnim starzem zarabia okolo 40 000 zł? Prawda to jest ;) ???

O tych 40 000 zł napisałem na podstawie listy płac z GW, czy to prawda? Dobre pytanie. Myśle , że bardziej tak niż nie jeśli do wartości wynagrodzenia zaliczymy premie, dodatki, diety itd... Ale i to pewnie zależy od pracodawcy(jak wszędzie). Inaczej będzie z Aeroklubami(jeśli w ogóle),a zupełnie inaczej w "Dużym" lotnictwie cywilnym.

Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 09:24

Dzięki :D

[ Dodano: Sob 13 Lis, 2004 10:33 ]
A jeszcze jedno mam pytanie, nie wiecie czy zeby zdobyć licencje trzeba skończyć POLITECHNIKE RZESZOWSKA, czy jeszcze jakaś uczelnia, przygotowuje do pracy w lotnictwie???? :roll:

Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 10:08

Uczelni związanej z lataniem cywilnym nie ma poza Rzeszutką, jest natomiast wojskowe - Dęblin. Poza tym pozostaje jeszcze wyłożenie grubej kasy i robienie wszystkiego za własne - tylko trzeba sobie dobrze przeliczyć ile bo nie chce wystraszyć kolegi. Mogę podpowiedzieć że 5 lat temu szkolenie do turystycznej kosztowało mnie ok. 20000PNZ a to dopiero początek.

Jeżeli planujesz wybrać się do Rzeszowa to proponuje przemyśleć sprawę bo za moich czasów doświadczyłem wielu przekrętów na wysokim stopniu państwowym.

Maverick77

Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 12:37

IMHO Najlepiej przed Rzeszowem mieć wylatane 300 h napewno cie przyjmą myśle że ze 100h też cię przyjmą, a że z tego co słyszałem nalot z szybowców i samolotów liczy się tam tak samo to lepiej zainwestować w szkolenie szybowcowe.
zbyszek - Sob 13 Lis, 2004 15:11

dużo taniej wychodzi zrobienie licencji w czechach, ok 7.000 zł,
40.000 zł to zapewne dużo dla osoby nie będącej pilotem, dla pilota chyba nie,
jedno badanie lekarskie może być końcem kariery, co dalej ?

Daresus - Sob 13 Lis, 2004 17:03
Temat postu: Re: Ile zarabia pilot z małym stazem?
arek309 napisał/a:

Źle słyszałeś gdyż pilot (np. LOT) nie zarabia stałej pensji. Wszystko jest uwarunkowane godzinami. Pilot robi około 20-40 godz. miesięcznie. Dowiadywałem się tego od wujka mojego kolegi, który lata w LOTcie :) A co do latania to najtańszą drogą jest wojsko w Dęblinie !

Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 20:06

Pilot Wizira zarabia miesięcznie 25000zł. Faktycznie, w Polsce jedyną uczelnią "na" lotnictwo cywilne jest Rzeszów. Co do Dęblina to mają tam takie wymagania, że można to porównać do pracy w NASA. Wiem, że znajomy mojej mamy dostał się do Dęblina ale po miesiącu malowania krawężników "wymiękł" i wrócił do domu, poszedł do ogólniaka. Jego kolega został i teraz lata 767:D. Ja mimo wszystko liczę na Rzeszów.

Pozdrawiam

Daresus - Sob 13 Lis, 2004 20:47

Ja próbować teraz będe do ogólniaka w Dęblinie zdawać niby jest jak w NASA, ale nie mam pojęcia co tam dokładnie jest w tym Rzeszowie i jak tam sie dostać i jak trzeba się uczyć :(
Anonymous - Sob 13 Lis, 2004 20:52

Pisząc o tym całym Dęblinie i NASA miałem na myśli "elitarność" tej szkoły. Dęblin to taki Rzeszów tyle, że oprócz nauki musisz też być zdrowy jak koń.
Daresus - Sob 13 Lis, 2004 21:02

shymon napisał/a:
Pisząc o tym całym Dęblinie i NASA miałem na myśli "elitarność" tej szkoły. Dęblin to taki Rzeszów tyle, że oprócz nauki musisz też być zdrowy jak koń.

Ja Cię rozumiem ale chodziło mi oto, że zarazem szkoła w Dęblinie jak i w Rzeszowie ma takie same wymagania. Po Dęblinie latasz na odrzutowcach a po Rzeszowie...też na JETach, turbośmigłach.

Bubi - Czw 16 Gru, 2004 07:25
Temat postu: prosta odpowiedź
Zrobienie licencji na awionetkach kosztuje obecnie 27 000 zł.To cena z tego lata.Taką kwotę policzyli sobie państwo w Aeroklubie lotniczym w Pruszczu Gdańskim.Co do zarobków pilota.Moj sąsiad w Krakowie jest pilotem. Tylko nie wiem na czym lata,czy na beńkach czy na ATR. Kiedyś się chwalił że wykonuje 3-4 loty miesięcznie.Pensja wynosi 9000 zł podstawy plus dodadki. To tyle co ja wiem.
lechende - Czw 16 Gru, 2004 09:44
Temat postu: Re: prosta odpowiedź
Bubi napisał/a:
Pensja wynosi 9000 zł podstawy plus dodadki. To tyle co ja wiem.

tylko 9?

aviator - Czw 16 Gru, 2004 10:44

Na wiATRakach dużo więcej nie wyciągnie...

W temacie Dęblina - kolega ma rację, kończąc tę szkołę nie ma się uprawnień wynikających z licencji cywilnych. Swego czasu dla wojaków były robione "specjalne" sesje PLKE (stara nazwa) po których dostawali normalne licencje - teraz muszą sobie sami to załatwiać.

thewho - Czw 16 Gru, 2004 12:30
Temat postu: Re: prosta odpowiedź
Bubi napisał/a:
Zrobienie licencji na awionetkach kosztuje obecnie 27 000 zł.To cena z tego lata.

To troche zdzieraja z ludzi. 15000-17000zl to raczej przyzwoita cena jesli chodzi o szkolenie na cessnie. Ze Zlinami jest roznie - widzialem od 370 do 600 zl za godzine :lol: (ciekawe skad im sie takie widelki robia).
W nowym roku podobno ceny maja pojsc w gore w zwiazku z podwyzka ubezpieczen (nowe stawki po wejsciu do UE).

Pozdr

Anonymous - Czw 16 Gru, 2004 20:25

A żeby sie dostać do deblina to tez trzeba fize zdawać????
aviator - Pią 17 Gru, 2004 09:58

Żyjemy w XXI wieku, w dobie wszechobecnych komputerów, internetu... korzystanie z tego i umiejętność zdobywania informacji staje się podstawą egzystencji w świecie. Niby nasza młodzież wypada coraz lepiej na tle innych nacji, a Ty zadajesz podstawowe pytanie...

Polcecam http://www.wsosp.deblin.pl/ i dział studia->rekrutacja...

Anonymous - Pią 17 Gru, 2004 10:38

arek309 napisał/a:
A żeby sie dostać do deblina to tez trzeba fize zdawać????

Dostać się do Dęblina jest nie lada sztuką, po pierwsze musisz być bardzo dobrym uczniem (i to z większości przedmiotów obowiązujących w szkole: fizyka, angielski, nawet wf itd.) Po drugie mieć "końskie" zdrowie no i po trzecie być wytrzymałym psyhicznie...Podobno było już wielu w Szlole Orląt, którzy dostawali się, ale po nie całym miesiącu po prostu wyjeżdżali. Jednak latanie myśliwcami nie każdemu jest pisane i nie wystarczają same chęci. Zostać pilotem cywilnym jest o niebo łatwiej, ty już możesz zapisać się do najbliższego aeroklubu na szkolenie szybowcowe (16 lat). Potem jak zaliczysz szybowce staraj się o licencje pilota turystycznego, no i wtedy możesz zabiegać się o zawodowego. Pozatym musisz mieć studia słyszałem, że obojętnie jaki kierunek i gdzie je skończysz ważne, abyś miał wykształcenie wyższe. Przynajmniej ja tak to wiem jak w czymś się mylę to mnie poprawcie :D

Anonymous - Pią 17 Gru, 2004 18:48

No, teoretycznie wystarczy tylko licencja i wyższe wykształcenie... :D . Ale praktycznie to nie wiem czy to tak różowo wygląda ;) . Może ktoś na forum już próbował tej metody albo słyszał jakąś historię?

PS: parę dni temu w jakimś lokalnym dzienniku było ogłoszenie z urzędu pracy: pilot A320 (Wizz?), wymagania: licencja i wyższe wykształcenie :shock: chciałem zadzwonić :D

Pozdrawiam

Anonymous - Pią 17 Gru, 2004 20:28

shymon napisał/a:
No, teoretycznie wystarczy tylko licencja i wyższe wykształcenie... :D . Ale praktycznie to nie wiem czy to tak różowo wygląda ;) . Może ktoś na forum już próbował tej metody albo słyszał jakąś historię?

PS: parę dni temu w jakimś lokalnym dzienniku było ogłoszenie z urzędu pracy: pilot A320 (Wizz?), wymagania: licencja i wyższe wykształcenie :shock: chciałem zadzwonić :D

Pozdrawiam

Te ogłoszenia są chyba jeszcze do dziś aktualne... Są tam również wymagania jakie musi spełnić człowiek starający się o pilotowanie Boeingów czy Airbusów w liniach lotniczych. A więc kto chce rozpocząć karierę lotnnika niech zajrzy pod te linki: www.skyeurope.com, www.wizzair.com. Życzę owocnych rozmów z pracodawcą ;)

PSD - Pon 17 Sty, 2005 12:16

arek309 napisał/a:
Nie jestem pewny, ale z tak czytałem że ta szkoła uczy na potrzeby polskich sił zbrojnych. :D

ehm...
moj ojciec byl w deblinie od 16 roku zycia. owszem tez latal w Aeroklubie Rybnik (ROW). a potem jakos zostal tym pilotem w locie ...
wiec nie twierdz ze po deblinie sie nie dostaje do lotu

pozdrawiam

Anonymous - Pon 17 Sty, 2005 13:24

Potwierdzam! Też znam taki przypadek. Znajomy moich rodziców poszedł do Dęblina, a teraz lata na 767 (nie wiem jaka linia). :D

Pozdrawiam

aviator - Wto 18 Sty, 2005 08:56

A ja twierdzę, że kończąc tzw. "dęblin" jest się nikim wiecej jak pilotem wojskowym bez jakichkolwiek uprawnień cywilnych, i tej wersji będę się trzymał...
Nie robiąc żadnych dodatkowych kursówi ani nie zdając egzaminów państwowych nie można w cywilu latać nawet na szybowcach.
Zresztą popytaj taty..., wytłumaczy Ci jak się załapał do PLL...

Anonymous - Wto 18 Sty, 2005 22:00
Temat postu: ameryka
Witam

Wie ktos ile kosztuje szkolenie na zawodowego pilota w Ameryce, i jakie są wymagania by sie dostac?

Red4d - Śro 19 Sty, 2005 11:43
Temat postu: Re: ameryka
aeroMarcin napisał/a:
Wie ktos ile kosztuje szkolenie na zawodowego pilota w Ameryce, i jakie są wymagania by sie dostac?

Flight training costs will vary from student to student. You should expect to spend between $8,500 to $9,000 for a legitimate private pilot training program. If you want to become a career pilot you can expect to spend between $25,000 to $30,000 for a professional program.

There are three basic requirements for learning to fly powered airplanes in the United States:
1. You must be at least 16 years old to solo an aircraft and 17 years old to obtain a private pilot's certificate (you may begin training at a younger age).
2. You must pass a third class medical exam (similar to a routine physical check-up).
3. You must be able to read, speak, write and understand English.

P.S.
To tylko przyklad .Pewnie znalazlby sie privat za 5 tys.Zreszta w wpisz w Google np.:flight school to cie zasypie szkolami z calych Stanow np:

http://www.justflightschools.com/

Pozdr.