Powrót do FS2004 - Który silnik pogodowy działa w fs9?

Dział dla początkujących pilotów. Uwaga - przed zadaniem pytania sprawdź (SZUKAJ) czy dany temat nie był już poruszany.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

sznap
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 15:31
Skąd jesteś: Zamość

Powrót do FS2004 - Który silnik pogodowy działa w fs9?

Post autor: sznap »

Cześć Wam! Postanowiłem sobie zainstalować ponownie FS2004 :) Troche lat minęło od wydania fs9, stąd moje pytanie- jaki silnik pogodowy wybrać dla fs2004 i z jakimi teksturami będzie to grało? Active Sky chyba nie jest już obsługiwany? Zastanawiałem się nad FS Global Weather + REX jako tekstury chmur- tyle, czy to będzie grało na leciwej wersji FS'a?

Jako, że nic nowego do FS2004 od lat nie wychodzi, to pewnie już jest pewien utarty schemat jakie dodatki powinno się mieć i co zrobić żeby fs wyglądał jak najlepiej ? :)

I dwa małe pytania:
1. W przypadku posiadania FS Global 2010 nie muszę dodawać Poland mesha, zgadza się?
2. Pomimo edycji fs9.cfg warto pogrzebać dodatkowo w panelu sterowania nvidia ?

Uprzedzając pytania dlaczego fs2004, posiadam leciwego lapka lenovo g580 i tylko ta wersja na tym pójdzie :)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

O ile dobrze pamiętam, to korzystałem z ActiveSky 6.5 pod FS9. Później Active Sky Evolution, który lepiej odwzorowywał mgłę. Był też ostatnim programem, który obsługiwał FS9.
Gdzie go dziś dostaniesz, to nie mam pojęcia.

Ad. 1) Nie musisz.
Ad. 2) Możesz wymusić w nim AA.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

Jaki system?
Nvidia inspector to mus teraz, bo nHancer'a już nie ma, a AA i Anizo być musi.

Jeśli chodzi o pogodę, to działa FSrealWX, tu masz opis dla XPlane ale dasz sobie radę z tym pod FS9 https://xppl.org/fsrealwx-bezplatny-sil ... a-x-plane/

a texturek pogodowych sam jestem ciekaw.
Ja postawiłem FS9 na W10.
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
ODPOWIEDZ