Przypisanie opcji do klawiatury

Dział dla początkujących pilotów. Uwaga - przed zadaniem pytania sprawdź (SZUKAJ) czy dany temat nie był już poruszany.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Latacz
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: sob 07 lis, 2015 16:21
Skąd jesteś: Działdowo

Przypisanie opcji do klawiatury

Post autor: Latacz »

Witam

Czy można przypisać do klawiatury opcje zmniejsz/zwiększ jeśli chodzi np o heading? Włącz/wyłącz można, domyślnie jest CTRL H, ale chciałbym mieć pod jakimś klawiszem wł/wył (to już mam), a pod klawiszami obok chciałbym dodawać/odejmować wartości heading i innych, np wysokość.

Głównie chodzi mi o korzystanie z VC w Airbusie, gdzie gałka służy jednocześnie do włączania/wyłączania oraz ustawiania wartości. Tam jest tylko kilka pikseli luzu i często mi się zdarza, że zamiast zmienić wartość, np wysokości, to ją całkowicie wyłączam, a wtedy może być niebezpiecznie.

Np takie coś jak na obrazku bym chciał. Jak pisałem, on/off wiem, jak przypisać. Tych obok -/+ nie.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

HDG wybierasz za pomocą Ctrl+Shift+H. Zwiększasz plusem, zmniejszasz minusem (przyciski -/= na podstawowej klawiaturze). Możesz je przypisać inaczej, ale zawsze zwiększanie i zmniejszanie będzie na dwóch przyciskach, a wybór gałki, która obracasz na kolejnych klawiszach (Ctrl+Shift+H dla HDG, Ctrl+Shift+Z dla wysokości,

Nie wiem jak w defaultowych samolotach, ale na ogół można też użyć scrolla do obracania gałek.
Awatar użytkownika
Latacz
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: sob 07 lis, 2015 16:21
Skąd jesteś: Działdowo

Post autor: Latacz »

O widzisz, ze scrollem byłoby jeszcze lepiej, ale sprawdzałem na defaultowym A321 i nie działa, a kręciłem po wciśnięciu SHIFT + CTRL + H. W każdym razie ten skrót przeoczyłem, a bardzo mi się przyda, najwyżej zrobię trochę inaczej, niż na obrazku.

Poza H i Z, jest jeszcze R do prędkości z tego co widzę, tez się przyda.

Dzięki Ci za pomoc!

Edit: Elegancko, jednak działa ze scrollem. :)
ODPOWIEDZ