Problem ze zmianą widoku w kokpicie

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Artur S.
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 287
Rejestracja: wt 17 lut, 2004 14:13
Skąd jesteś: WAW

Problem ze zmianą widoku w kokpicie

Post autor: Artur S. »

Witam!
Niestety nie jestem pewien kiedy, ale pojawił mi się problem ze zmianą widoku w kokpicie 2D. Defaultowo do rozglądania się (oczywiście oprócz "hata" na joyu) mozna używać klawiszy numerycznych (opisanych jako Shift-Num: 1-lewy dół, 6-prawy bok, 9-prawy przód etc...). Naciskając klawisz włącza sie określony widok, ale po jego puszczeniu wraca do standartowego - "na wprost". I tak się dzieje ze wszystkimi oprócz jednego: "5" czyli "Look down". Naciskam - patrzę w dół, puszczam - dalej patrzę w dół i dopiero wciśnięcie któregokolwiek z pozostałych klawiszy (lub "hata") resetuje widok. Sytuacja ma miejsce z każdym klawiszem z klawiatury jaki przypisuję do "Look down". Co ciekawe - do widoku przypisalem przycisk joysticka i ten działa poprawnie. Problem dotyczy zarówno maszyn płatnych jak i defaultowych, na ziemi i w powietrzu. Próbowalem szukać na forach czy w google, ale z marnym skutkiem dlatego jeżeli ktoś ma pomysł jak się pozbyć "errora" - z góry thx za pomoc.
Pzdr - Artur S.
Ostatnio zmieniony pt 15 kwie, 2011 17:54 przez Artur S., łącznie zmieniany 1 raz.
AZT017 (WAW)

Core i7 6700K, ASUS MAXIMUS VIII RANGER, 16GB/2666MHz, MSI GTX970, OS Win7/64bit, SSD Crucial 250GB, FS2004
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Niestety to normalne. :D
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

To ja mam trudniejsze pytanie.

Stojąc samolotem na ziemi mogę się dowolnie rozglądać HATem po kabinie, zarówno wirtualnej ja i 2D.
Po wystartowaniu, w powietrzu już nie da rady centruje mi widok TYLKO do przodu, ale zauważyłem że jak robię zakręt /szczególnie ciasny zakręt, np jakimś akrobatem/ to i widok sam się kieruje w stronę wewnętrzną zakrętu.

Tylko nie wiem jaką opcją ja to włączyłem, bo przyznaję się, że to na pewno moja wina a nie Simka.
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Może używasz dodatku Banking Camera albo jakiegoś odpowiednika?
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

A skądże, nic takiego nie instalowałem, żadnych dodatków 'rozglądania' ino F1view.
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
ODPOWIEDZ