Pytania po długiej przerwie z FS-em

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

prabut
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 74
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 16:30
Skąd jesteś: EPPO

Pytania po długiej przerwie z FS-em

Post autor: prabut »

Witam wszystkich
Po prawie pięcioletniej przerwie postanowiłem powrócić do latania. W czasie tak długiej przerwy wiele rzeczy wyleciało z głowy i dlatego przestudiowałem prawie całe forum i na wiele pytań nie znalazłem odpowiedzi, i tu chciałbym uzyskać pomoc kolegów.
Do rzeczy.
Mam FS9 i chciałbym pozostać przy nim ponieważ mam wiele płatnych dodatków i samolotów do niego.
Zainstalowałem FS-a i trochę polskich scenerii i dodatków i zaczęły się problemy.
1. Pamiętam, że poprzednio wyświetlała mi się na ekranie ilość klatek/sec teraz nie potrafię tego włączyć.
2. Zainstalowałem FSnavigator oraz AIRAC do niego (trochę nieaktualny). Wydaje mi się, że poprzednio miałem na mapie drogi lotnicze i punkty nawigacyjne. Teraz mam tylko lotniska. Baza scenerii zaktualizowana. Czy tak ma być?
3. Zainstalowałem Groud Environment i FS działał. Następnie zainstalowałem Ultimate Terrain i zaczęło wywalać FS-a.. W bibliotece wyłączyłem 6 części UT i następnie po kolei włączałem je. Część piąta powodowała wywalanie FS. Następnie (przy wyłączonej piątej części) na niektórych sceneriach np. EPNL wywalało FS tylko w dzień; przy wybraniu nocy działał. Wyłączenie w bibliotece tej scenerii nie poprawiło działania. Gdzie może być przyczyna takiego zachowania FS-a?
4. Wcześniej te dwie scenerie GE i UT działały poprawnie.
5. Dołączenia z siecią zainstalowałem SB-4 (wcześniej używałem FSInn z Copilotem)
Czy do wypychania mogę używać FSCopitota razem z SB-4?
Na razie mam tylko tyle pytań i przepraszam za tak długi post.
Pozdrawiam Sławek
Sławek
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

1. Pamiętam, że poprzednio wyświetlała mi się na ekranie ilość klatek/sec teraz nie potrafię tego włączyć.
Shift+Z
2. Zainstalowałem FSnavigator oraz AIRAC do niego (trochę nieaktualny). Wydaje mi się, że poprzednio miałem na mapie drogi lotnicze i punkty nawigacyjne. Teraz mam tylko lotniska. Baza scenerii zaktualizowana. Czy tak ma być?
Na mapie w FS masz tylko to co jest w FS, a nie drogi z zainstalowanego Airaca. Fixy i drogi lotnicze możesz pokazać klikając odpowiednią ikonkę na mapie.

3. Sugeruję jednak support.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

1. Shift+Z
2. Włącz sobie ich wyświetlanie w FSNavigatorze.
3. Przeglądnij wątek o UT. Ważne żebyś zainstalował patche i umieścił land class (..._LC) "poniżej" reszty z UT na liście w Scenery Library. Być może też chodzi o opcję Render to texture.
4. "A u mnie działa". ;)
5. Tak.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
prabut
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 74
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 16:30
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: prabut »

Dzięki za odpowiedzi

Z UT jest tak, że wszystko działa w zachodniej Polsce we wschodniej wywala. Mam trzy patche jeden z nich się nie instaluje. Instalator twierdzi, że nie znalazł odpowiednich plików. Przypuszczam, żę chodzi o Europę wschodnią. Poprawki v1 i v11 są zainstalowane.
Nie wiem co jest w tej piątej części scenerii, że gdy ją włączę to wywala FS obojętnie gdzie się znajduję.
Dalej będę szukał przyczyn.
Pozdrawiam
Edit.
W Polsce zachodniej działa z UT i GE, we wschodniej z GE wywala. Działa z UT bez GE. Tak jak pisałem wcześniej w nocy działa wszędzie a w dzień tylko na zachodzie.
Jeszcze jedno pytanie dot. "no CD" Miałem zachowany ten plik i pobrałem z sieci inne. Podmieniałem je i bez płyty pokazuje się komunikat aby włożyć płytę, po anulowaniu polecenia ładuję się dalej i pojawia się następny komunikat, że scenerie będą wyświetlane w niskiej jakości.
Zauważyłem przy instalowaniu GE, że w folderze "scenery" nie ma katalogu World.. Potrzebny był do zrobienia kopii przez GE. Utworzyłem ten katalog zainstalowałem GE i pojawiły się w nim pliki.
Katalog City z miastami też nie posiada żadnych plików.
Cz przy instalacji one się nie skopiowały? Cz mam wklepać je ręcznie.

[ Dodano: Pią 20 Gru, 2013 07:41 ]
Problem rozwiązany. Przyczyną było omyłkowe zainstalowanie niepełnej wersji FS-a. Po reinstalacji i zainstalowaniu pełnej (wszystkie pliki) wersji FS Wszystko śmiga bdb.
Pozdrawiam.
Sławek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Jak można zainstalować "niepełną" wersję FSa?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
prabut
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 74
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 16:30
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: prabut »

Na początku instalacji jest pole wyboru: nie wszystkie pliki kopiowane na dysk lub całość.
Przy niepełnej zawsze jest wymagana płyta nr 4 i w czasie uruchamiania FS-a z niej pobierane są pliki.
Sławek
ODPOWIEDZ