Problem z wolnym wczytywaniem symulatora

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

maleaw
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: sob 01 lut, 2014 18:36
Skąd jesteś: Warszawa

Problem z wolnym wczytywaniem symulatora

Post autor: maleaw »

Witam Szanownych Kolegów,
Próbowałem zoptymalizować FSX'a poprzez Nvidia Inspectora dokładnie poprzez sposób pokazany na flight sim (antyaliazing itd.). Wszystko ładnie, pięknie działa, ale pojawia się problem... Po zastosowaniu ustawień z Nvidia Inspectora FSX ładuje się niemiłosiernie długo, tzn. samo wczytywanie scenerii itd. trwa ok. 3-4 min (po zresetowaniu ustawień w Nvidia Inspectorze wszystko wraca do normy i symulator uruchamia się bardzo szybko). Mój FSX to wersja Gold tj. z dodatkiem Acceleration, w chwili obecnej bez jakichkolwiek dodatkowych samolotów, meshy, scenerii itd. jednym słowem jest świeży. Sprzęt, który posiadam to Intel Core I5 4670 3,4 ghz, karta Nvidia 770GTX, dysk twardy: 7200RPM Seagate, 8GB ramu... Komputer jak i system jest nowy, kupiłem go pod FSX... Znacie może jakieś rozwiązanie tego problemu??

PS: Sterowniki do karty mam najnowsze.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Trudno doradzić, nie wiedząc co zmieniałeś w NI. Możesz zmieniać ustawienia po jednym i testować, wtedy łatwiej zlokalizujesz opcję wywołująca problem.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Z tym, że żadna z opcji NI nie powinna mieć jakiegokolwiek wpływu na ładowanie FSX.
maleaw
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: sob 01 lut, 2014 18:36
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: maleaw »

Obrazek

Tak wyglądają ustawienia wprowadzone przez mnie w NI. W samym FSX Filtering ustawione na "Trilinear" i AA wyłączone.
Z tym, że żadna z opcji NI nie powinna mieć jakiegokolwiek wpływu na ładowanie FSX.
Niestety ma ogromne, przynajmniej u mnie... Po ustawienie w NI opcji "restore to nvidia default" symulator znów wczytuje się błyskawicznie... Po włączeniu opcji NI ze stoperem w ręku: 4 min i 11 s. Jak to rozwiązać, bez NI symulator nie wygląda zbyt elegancko...

[ Dodano: Nie 16 Mar, 2014 16:14 ]
Problem rozwiązany, a w zasadzie to rozwiązał się sam. Po którymś z kolei restarcie komputera wszystko ładuje się normalnie... Co było przyczyną - nie mam pojęcia.
ODPOWIEDZ