MSFS 2020 - Problem z kupnem samolotu w Marketplace

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Skylake
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 lip, 2021 10:12
Skąd jesteś: EPGD

MSFS 2020 - Problem z kupnem samolotu w Marketplace

Post autor: Skylake »

Witam serdecznie, zanim zdecydowałem się napisać ten post, szukałem różnych porad, próbowałem rozwiązywać problem na własną rękę i niestety męczę się od rana z kupnem samolotu w Marketplace, wewnątrz MSFS 2020. Problem polega na tym, że wciskam "Kup" i dostaję komunikat, w stylu, że "Jedna transakcja już oczekuje, spróbuj ponownie później lub skontaktuj się z pomocą techniczną", natomiast zakup w powiadomieniach jest za każdym razem anulowany. Nadmienię, że chcę zapłacić za pomocą salda z kart przedpłaconych, posiadam w tej chwili ponad 60 zł na koncie, a produkt, którym jestem zainteresowany kosztuje 59,99 zł. Wg różnych porad z internetu, wylogowywałem się z MSFS, logowałem ponownie, to samo wykonywałem na swoim koncie, uruchamiałem także komputer ponownie, ale nic to nie pomogło. Dodam, że wcześniej kupowałem w taki sposób samoloty i działało to bez problemu. Bardzo proszę o pomoc, gdyż zależy mi na kupnie. Jestem posiadaczem wersji Deluxe Premium, ale to nie ma pewnie większego w tym przypadku znaczenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: MSFS 2020 - Problem z kupnem samolotu w Marketplace

Post autor: konraf »

Cześć

Kiedyś taki problem rzucił mi się w oczy na oficjalnym forum MSFS 2020. Wtedy komuś zadziałało, gdy sprawdził aktualizację Windows. Miał kilka aktualizacji, które nie chciały się zainstalować. Gdy sobie z tym poradził i aktualizacje przeszły, komunikat ze sklepu już się nie pojawił i udało się kupić dodatek.

Przeszukując net natknąłeś się może na to?

https://www.avsim.com/forums/topic/6198 ... or/page/2/ (ostatni wpis w wątku)
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: MSFS 2020 - Problem z kupnem samolotu w Marketplace

Post autor: RzEmYk »

Warto zgłosić problem w supporcie MSFS.
Z tego co czytałem na forach problem może także leżeć po stronie MS. W podobnych przypadkach support "czyścił" konto po stronie MS i później dało się już coś kupić.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Skylake
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 lip, 2021 10:12
Skąd jesteś: EPGD

Re: MSFS 2020 - Problem z kupnem samolotu w Marketplace

Post autor: Skylake »

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Zastosowałem się do porady z linku zamieszczonego przez @konraf i na szczęście udało się kupić dodatek. :D
ODPOWIEDZ