[FSX] A fatal error occurred

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

piciek
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 11:30
Skąd jesteś: Swarzędz

[FSX] A fatal error occurred

Post autor: piciek »

Witam! Szukałem na forum czy ktoś miał podobny problem tutaj, lecz nie znalazłem (oczywiście opcją SZUKAJ). Otóż chciałbym opisać mój problem dotyczący symulatora FSX Deluxe Edition. Zakupiłem nową, nieużywaną grę z gram.pl. Wszystko fajnie, od razu kiedy przyszła do domu to od razu instalowałem. Instalacja przebiegła pomyślnie, od razu zainstalowałem po kolei: Service Pack 1 -> Service Pack 2. Odpaliłem FSX, po wybraniu samolotu i lotniska czas na latanie ;) Wszystko ładnie, pięknie dopóki nie wywala mnie do windowsa. Co 30 minut. I w swobodnych lotach i w misjach. Na multiplayer jakoś nie wywalało. Również zauważyłem to, że gdy włączam "Lobby" FSX to zmienia mi się kolor pasku na dole z czarnego na niebieski.
Poniżej daje wam moje ustawienia graficzne:
http://img718.imageshack.us/img718/4605/pasek.jpg
http://img718.imageshack.us/img718/2995/fsx5.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/2969/fsx4.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/4201/fsx3q.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/7388/fsx2p.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/3885/fsx1m.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/6456/fsxk.jpg

A oto błąd:
http://img716.imageshack.us/img716/5590/31976131.jpg

Dane komputera:
System: Windows 7 Ultimate x32
Procesor: Intel Core2Duo E7200 2,53 GHz ~3,20 GHz (podkręcony)
RAM: 2 GB
Karta Graficzna: Gainward Geforce 9800 GT
Karta Dzwiękowa: Zintergrowana

Najnowsze sterowniki mam wgrane do każdego podzespołu. Nawet do BIOSu wszedłem i zrobiłem standardowe ustawienia i nic to nie dało. Jeszcze raz informuje, gra jest oryginalna (zarejestrowana) bez żadnych dodatków.
Awatar użytkownika
Sniked111
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 21:26
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: Sniked111 »

Zmiana koloru paska zadań to po prostu automatyczne wyłączenie interfejsu Aero aby odciążyć procesor podczas gry.
Mnie "Fatal error" również się czasami pojawia, a ostatnio podczas zamykania FSX, to po zniknięciu okna programu pojawia się "Program przestał działać".
I don't see the runway!
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Odznacz rzucanie cieni przez samolot (i na ziemię i na siebie). Nie gwarantuje, że to coś da ale te opcje dość często powodują błędy.
Dziwne natomiast jest to, ze FSX wysypuje się po określony czas. Nie przegrzewa się procek albo grafika?

Błąd przy wychodzeniu z FSX też mam dość często.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
piciek
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 11:30
Skąd jesteś: Swarzędz

Post autor: piciek »

Akurat tego błędu na koniec gry nie mam, tylko jak opisywałem, w czasie gry. Temperatura grafiki według programu Everest Ultimate wynosi ponad 50 °C w czasie gry. A procesor to wiadomo, że będzie miał ponad 90% obciążenia (jak w każdych grach) a pamięc ram wykorzystuje na 84%.

Odznaczyłem te opcję i zabieram się za testowy lot. Niedługo edytuje posta

EDIT: Dalej to samo. Byłem na lotnisku we Frankfurt/Main i kiedy chciałem zrobić zapis gry to akurat pokazało się "kółeczko ładowania" na myszce i koniec. Ten sam bug. Spróbuje jeszcze dzisiaj wieczorem odinstalować i na nowo zainstalować grę. Ale jak ktoś ma dalsze propozycje to prosze pisać ;)
Ostatnio zmieniony czw 21 sty, 2010 16:03 przez piciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

Do podobnych sytuacji może dochodzić wskutek uszkodzenia pliku Logbook.BIN który podwinieneś znaleźć w lokalizacji "C:\Users\[Your User]\Documents\Pliki programu Flight Simulator X\Logbook.BIN"
Nalezy go po prostu skasować.
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
piciek
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 11:30
Skąd jesteś: Swarzędz

Post autor: piciek »

Skasowane, zabieram się do testowania. Niedługo dam odpowiedź.

EDIT: Sorka, że nie dodałem "S" :D

Co do problemu, nadal niestety jest. Wykasowałem ten plik, uruchomiłem symulator, stałem przez 20 min na bramce myśląc, że się zatnie... po chwili ruszyłem kołując na pas startowy.. przejechałem z paręset metrów i bęc. Dalej error...

EDIT 2: Zainstalowałem ponownie FSX, bez żadnych service pack'ów, lecz właśnie po 30 minutach zamiast wyświetlać błąd "A fatal error occurred" wyskakuje standardowy windowsowski wpis "Program przestał działać". Będę jeszcze was informował o testowaniu...
Okazuje się gdy zmieniam podgląd na inny samolot to symulator się zwiesza i wyskakuje błąd jak przedtem.. Zainstaluje teraz Service Pack 1 i zobaczymy co dalej...

EDIT 3: Niestety po zainstalowaniu Service Packu 1 wyskakuje z powrotem błąd "A fatal error occurred" Akurat znowu leciałem z Poznania do Frankfurtu i w połowie drogi symulator się zawiesił... Najlepsze jest to, że włączyłem ładną pogodę więc gra w ogóle nie zwieszała :/ Z tego co tu widzę, skończyły wam się pomysły :D a tym bardziej mi.. No cóż... Trzeba czekać aż będę robił kiedyś format... Jeżeli wpadniecie na jakiś pomysł do piszcie! Grę nie odinstaluje, zostawię ją w spokoju...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez piciek, łącznie zmieniany 1 raz.
RafalPL
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: wt 09 lut, 2010 03:29
Skąd jesteś: USA New York

Post autor: RafalPL »

ja na ten błąd mam pliczek z Windows Vista wkopiowałem tam gdzie mam symulator i po problemie plik DLL zwie się UIAutomationCore i nie ma żadnego błędu

np jak leciałem chciałem zapisać lot to mi się losowo to pokazywało no i jak zmieniałem ustawianie kamer tak samo dokuczało i przestało
Awatar użytkownika
Goodman
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 18:53
Skąd jesteś: EPRG

UIAutomationCore

Post autor: Goodman »

Skoczek spadochronowy 370 +
Czasza Sabre 2 150
Pokrowiec Javelin Odyssey J3K
Raaadość w sercu z latania
piciek
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 11:30
Skąd jesteś: Swarzędz

Post autor: piciek »

Włożyłem plik do C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X tak jak pisałeś... Już sprawdzam czy będzie działać...

Edit: DZIAŁA!!! Jak zawsze poleciałem sobie Poznan - Frankfurt i o dziwo doleciałem do końca ;) Wielkie dzięki za pomoc z problemem!!

@Down - plik wyżej jest rozwiązaniem ;)
Ostatnio zmieniony czw 11 lut, 2010 00:24 przez piciek, łącznie zmieniany 2 razy.
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Wedlug mnie aplikacja nie ma wystarczajacej ilosci pamieci.Na Viste trzeba 2GB a gdzie na fsx?Do gry 4gb to minimum.Zmien wszystkie ustawienia na minimalne i zagraj.Jak padnie to nie wiem ale jak nie to juz wiesz gdzie szukac problemu.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

To też ale o wyżej wymienionym błędzie słyszy się nie tylko od posiadaczy małej ilości RAM.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
West
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 89
Rejestracja: śr 30 gru, 2009 22:00
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański

Post autor: West »

Podkręcałeś procesor, może jest on niestabilny?
Jaki ram posiadasz i płytę główną i jakie chłodzenie CPU?
Sprawdź czy nie przetaktowałeś pamięci.

Sprawdź temperatury CoreTempem, wrzuć screena z CPU-Z, puść test Prime95.
Będziemy myśleć dalej.

btw, jak istalowałeś FSXa? Instalację SP2 puściłeś od razu po SP1?
RafalPL
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: wt 09 lut, 2010 03:29
Skąd jesteś: USA New York

Post autor: RafalPL »

niekoniecznie o malej ilości ram bo ja posiadam 3GB DDR2 667mhz a jak odpalę FSX to jakoś nie dochodzi nawet do 50% a mam Windows 7 x64 po prostu w tym systemie taki błąd się wdziera
Awatar użytkownika
Sniked111
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 21:26
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: Sniked111 »

Ja mam Windows 7 i 4GB RAMu i także czasem błąd się pojawia. Cieszę się, że problem jest rozwiązany (przynajmniej na jakiś czas).
I don't see the runway!
RafalPL
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: wt 09 lut, 2010 03:29
Skąd jesteś: USA New York

Post autor: RafalPL »

Sniked111 pisze:Ja mam Windows 7 i 4GB RAMu i także czasem błąd się pojawia. Cieszę się, że problem jest rozwiązany (przynajmniej na jakiś czas).
u mnie rozwiązał go całkiem :) u większości tez powinien
piciek
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 11:30
Skąd jesteś: Swarzędz

Post autor: piciek »

panowie, możecie odnowić linka? Bo tamten jest nie ważny
Dobra, znalazłem... Odnawiam linka

UIAutomationCore
Awatar użytkownika
kacper_r
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: śr 24 mar, 2010 09:40
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: kacper_r »

A czy ktoś byłby na tyle uprzejmy żeby podesłać ten plik mailem? Szukam w necie ale niestety większość linków martwych :/
Awatar użytkownika
kacper_r
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: śr 24 mar, 2010 09:40
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: kacper_r »

Udało sie znaleźć.

UIAutomationCore
Awatar użytkownika
kacper_r
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: śr 24 mar, 2010 09:40
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: kacper_r »

Panowie a czy znacie jakieś inne przyczyny tego problemu?
Skopiowałem ten UIAutomationCore, działało 2 dni bez zarzutu, a teraz znowu pojawia się ten błąd. Wywala mnie przy wyborze samolotu. Nawet defaultowe się nie wczytują :(
Awatar użytkownika
kacper_r
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: śr 24 mar, 2010 09:40
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: kacper_r »

A czy ten problem to zmora tylko użytkowników Win7?
Bo zastanawiam się nad instalacją XP tylko pod symulator... Kwestia tego czy się opłaca.
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Od dwóch tyg siedzę na FSX(SP1,SP2), wczoraj na przelotowej (CS767) wyskoczył błąd jak w temacie.Warto dodać ze wcześniej miałem tylko zamarznięty obraz (PIC737,CS767) Poszukałem na forum, znalazłem magiczny plik ww, wkleiłem do folderu głównego FSXa i po 30 min lotu znów zamarznięty obraz, tym razem już bez komunikatu i koniec latania.

Sprzęt jest nowy, ma 2 tyg:
ASUS M4A77TD AMD770
AMD PHENOM II X4 965
INNOVISION GEFORCE GTX275
KINGSTON PC1333 2*2048MB
MODECOM FEEL 500W
Windows 7
Dodatki:
Global 2008,UTX,GEX,REX,ASE.
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

A sprawdzales UIAutomationCore ?
Obrazek
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

sterixx pisze:znalazłem magiczny plik ww, wkleiłem do folderu głównego FSXa
Tak,własnie ten plik miałem na myśli.
EDIT:
Plik Logbook z dokumentow rowniez usuniety. Dalej 'zwis' do 30 min od wlaczenia.
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Uruchomiłem w tle menager'a zadań. Przed uruchomieniem FSX'a, zużycie pamięci pokazywało 1,4 GB, po, z włączonym ASE 2,7 GB. Myślicie, ze to może powodować zamrażanie ekranu a co za tym idzie wyłączanie aplikacji ?
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

hmm ciezko powiedziec.Jak kiedys tak mialem ze zamalo pamieci bylo i caly czas lipa.Dlatego osoba kupujacym komputery do FSX polecam wiecej niz 4GB pamieci.
Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

W7 32 czy 64 bit?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

64bit. Może to jaki Memory leak ?
EDIT:
Dzięki, popatrzę jutro.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sterixx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Po 2,5 h lotow (EKAH-EDDF-EKCH) zwis... Pamiec w tym momencie wynosila 2,6 GB (momentami bylo 2,99 GB i nic sie nie dzialo).
Dostosowalem FSX'a do ustawien podanych w linkach juz wczesniej, nowoscia byl ostatni link... Tez d..a... Rece opadaja...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Odpal jakiegoś 3DMarka, niech pochodzi ze 2-3 godziny i zobacz, czy też się zawiesi.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Odpada do 1 wrzesnia.... 3DMark wazy 414 MB, a ja mam limit, i sciaga max 25kb/s, co daje jakies 4 h pobierania... :?
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Internet sie znalazl,3DMark06 pobrany.Wczoraj komputer testowal sie ok. 30 min, wyszla ilosc pkt, cos kolo 16380.Dzis znow zalaczylem testy na godzine, przy czym zaznaczylem dodatkowo opcje Feature Tests i Batch Size Tests. Gdy doszlo do testowania wczesniej wymienionych opcji komp sie wylaczyl. Po zalaczeniu na nowo, zaznaczylem tylko Feature Tests i Batch Size Tests. Efekt ten sam...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Zmień stery od grafiki na jakieś inne (niekoniecznie nowsze).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Robert1708
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 12:30
Skąd jesteś: EGLC

Post autor: Robert1708 »

Sterixx pisze: komp sie wylaczyl....
Jak to się wyłączył, zrestartował się, czy nagle wszystko zgasło jakby zabrakło prądu? Bo u mnie czasami właśnie to drugie.
Dodatkowo dziś porąbało się już kompletnie w tym moim kompie. Dwa razy leciałem on-line na vatsim i dwa razy miałem dokładnie identyczną sytuację. Trasy pomiędzy BIKF-EPWA, czyli troszkę ponad 3h lotu. Kołowanie, start, lot - bez problemów. Grafika w granicach 34 fps. Obydwa podejścia zakończyły się dokładnie takim samym scenariuszem. W miarę ustabilizowany ok 5-7 nm przed progiem wywala mi fatal error i restartuje symulator.... :evil:
Dwa ostatnie dni spędziłem na różnych testach różnych ustawień, przeczytałem dziesiątki poradników jak ustawić kompa, nic, kompletnie nic się nie poprawiło. Doszedłem już do tego, że jest na zablokowanym 35fps prawie cały czas w okolicach 32-34, od czasu do czasu skoczy na 18-20 i wraca, a czasami skacze na 3-4 i wtedy szlag mnie trafia....
Jedyne ustawienia, które nie wywalają mi kompa do góry nogami, to wszelkie suwaki na maksa w lewo. Jednak przy takich ustawieniach kołowanie po taxi to niezły hardcore, bo jak jest ciemno to nie bardzo da się rozróżnić po czym się tak naprawdę jedzie.
Latam 747/8 od pmgd, laptop to acer aspire 9830G, 2core intela 2GHz, 4GB Ram, no i do tego GeForce 9600M GT. Wszystko chodzi na "super stabilnym i niezawodnym" systemie Vista 32 Pro...
To chyba nie jest jakiś najtragiczniejszy sprzęt do latania?
Remember there is no such thing as bad weather only the wrong clothes...


We have clearence Clarence, roger Roger, whats our vector Victor ?
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Najzwyczajnie sie wylaczyl, ale to bylo podczas testu w 3DMark, nie podczas lotu. Jesli wyswietla Ci sie komunikat "A fatal error... " to poszukaj pliczku na poprzedniej stronie, powinno pomoc. U mnie sie na razie uspokoilo, za to pojawily sie spadki fps z 30 zablok. do 5 i powrot po paru sek.

PS. PIC 737 to chyba najbardziej klatkozerny samolot do FSX ??
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

PIC 737 to chyba najbardziej klatkozerny samolot do FSX ??
To po prostu port (w tym przypadku dochodzą jeszcze wyświetlacze obciążające komputer), a te z natury są klatkożerne.
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Pytam,poniewaz w 757/767 CS mam stale 30 fps, a w PICu spadki.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Wymienione Boeingi CS są natywne, możesz sprawdzić na innym porcie, czy też FPS będą się wahać - to pozwoli ustalić, czy to kwestia PiCa, czy ogólnie samolotów z FS9.
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Z tym sprawdzeniem bedzie ciezko, gdyz posiadam tylko te 3 dodatki.
Ps. Dziekuje Dymitr :)
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Wystarczy, że do testów sobie ściągniesz jakiś darmowy nienatywny samolot, jest ich całe mnóstwo ;)
ODPOWIEDZ