Jak zdobyć foty F-deck Airbus 346

Wydarzenia, spotkania, imprezy, szkolenia.

Moderator: PZL Belfegor

Andrzej
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 23:45
Skąd jesteś: EPWA

Jak zdobyć foty F-deck Airbus 346

Post autor: Andrzej »

Mam nietypowe pytanie i problem trudny do rozwiązania.
Potrzebuję zdjęć, bardzo konkretnych, kokpitu a340-600 (albo jakiegokolwiek a330/340 z serii z LCD screens). Raczej nie da rady takich znaleźć na A.net czy innym Jetphotos.
Niestety chwilowo nie mam możliwości na wycieczkę na EDDF, EDDM (i kombinowanie) ani inne odległe miejsca, tak ze względów czasowych jak i finansowych.

Zdjęcia miały by FS'owe zastosowanie (a340-500/600) i były by materiałem do fajnego, możliwego do zrealizowania pomysłu, dostępnego potem dla wszystkich. Problemem niestety jest to, że są one specyficzne, zrobione pod odpowiednimi kątami, światłem itd. To wymaga dłuższych instrukcji.

Czy zlecenie komuś takiej pracy ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Gdzie "uderzyć", gdzie pisać, gdzie pytać, kogo prosić.
Byłbym bardzo, bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki czy chęć pomocy.

Z poważaniem
Andrzej.
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Witam,
O jak dokładne zdjęcia chodzi? Każdego przełącznika, każdej lampki, przycisku itd? No szczerze mówiąc to chyba bardzo trudno będzie. Wątpię czy jak pójdziesz na lotnisko w Monachium, powiesz że chcesz sobie zrobić zdjęcia kokpitu A346 tamtej lufy co stoi przy bramce, to Ci pozwolą od tak ;) Na pewno nie jest to nieosiągalne, w końcu powstaje AirSimmer, Wilco już powstał, ale tego pierwszego patronem jest JetBlue. Chyba że ktoś z forumowiczów ma wstęp do A330/340 (jest pilotem, mechanikiem czy inne tym podobne) i zrobi zdjęcia dla Ciebie :) W każdym bądź razie życzę powodzenia i czekamy na "to coś", co robisz :)

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Re: Jak zdobyć foty F-deck Airbus 346

Post autor: D. Design »

Andrzej pisze:Gdzie "uderzyć", gdzie pisać, gdzie pytać, kogo prosić.
Byłbym bardzo, bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki
Zalicz to do wskazówek ;) W zależności od Twoich wymagań, pisałbym również do pilotów, którzy mają to na wyciągnięcie ręki. Pisałbym również na forach internetowych w krajach, gdzie linie używają tego typu Arbuzy. Z tego co wiem, lata aktualnie 88 samolotów tego typu, w tym w Virgin Atlantic, Emirates Airline i Qatar Airways.
Obrazek
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

Jest polski pilot latający na A330 dla Qatar A. (http://psmietana.blox.pl/html) - możesz spróbować uderzyć.
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
Awatar użytkownika
superhornet14
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 86
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 16:09
Skąd jesteś: okolice EPWA

Post autor: superhornet14 »

wegi pisze:Jest polski pilot latający na A330 dla Qatar A. (http://psmietana.blox.pl/html) - możesz spróbować uderzyć.
Tak się składa, że to jest mój jakby "wujek" :D . Znam go od małego ( to tata mojego kolegi z którym się wychowywałem i znajomy moich rodziców) Jak chcesz to mogę go o to przy okazji poprosić. Ostatnio chciałem coś do niego napisać ale jakoś się nie mogłem zebrać ;)
Jak coś to podaj jakieś szczegóły tutaj albo na PW

Pozdrawiam
Andrzej
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 23:45
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Andrzej »

Dzięki za odpowiedzi. Nie spodziewałem się ich tyle.

Superhornet14, zgłoszę się do Ciebie na PW ;)
ODPOWIEDZ