FSInn (pytania, uwagi)

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

@Rzemyk , Wątek przeczytałem kilka razy... (mogło mi coś umknąć...)
VIP i MPP załadowane, VIP enabler i wszystko działa jak należy, domyślne linie sa widoczne tak jak trzeba, z innymi mogę z palca przedefiniować i jest O.K. ale.. chciałbym mieć malowania również do naszych Polskich Virtualnych linii, był nawet kiedyś taki watek..z plikiem...
http://www.forum.vatsim.pl/viewtopic.php?t=16157&postdays=0&postorder=asc&highlight=vip3&start=60

ale problem... tego pliku nie sposób znaleść :( (znaczy ja nie umiem..), nawet dotarłem gdzieś do postu Tomtom'a informującego że te malowania znajdą się w instalatorze SB3, Nigdy nie instalowałem SB3, więc ich nie mam, a na ich stronie nie ma osobnego pliku.
Może ma ktoś takowy, którego mógłbym wkleić do VIP'ow ?.
może w plikowni AZTEC'a się pojawi ?

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

aszczupal pisze:Może ma ktoś takowy, którego mógłbym wkleić do VIP'ow ?.
viewtopic.php?t=7414
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
castor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 gru, 2006 09:06
Skąd jesteś: Koszalin

Post autor: castor »

Witam

Mam problem z chatem---po załadowaniu fsx łączę sie z siecią--ale wyskakuje taki błąd
OBRAZEK
FSX SP1
FSCopilot ver.17B2_4
FSInn ver 13B2_3

Po przeczytaniu pomocy na MCDU.COM dograłem MSVisual Basic 6.0--bo myślałem że w tym tkwi problem, ale zostało nadal jak na załączonym obrazku :-(.
Robiłem reinstalkę fsinn-a i fscoopilot-a.
Okienka ATC,RAD i inne działają .Pomoże ktoś ?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez castor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zainstaluj FSInn 1.2 z zaznaczeniem instalowania bibliotek VB. Odinstaluj go. Zainstaluj 1.3.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Ten ptyś z FAQu mcdu... nie działa, sam się zdziwiłem ;)
Nie wiem co za cuda, ale ta biblioteka ze stronki MSa nie rozwiązuje problemu. Miałem podobny przypadek teraz po reinstalce Łindy.
Problem rozwiązuje zainstalowanie FSInn 1.2 z zaznaczoną opcją instalowania bibliotek VB6, wywalenie go i instalka FSInn 1.3.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

A u mnie ten myk działał.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
castor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 gru, 2006 09:06
Skąd jesteś: Koszalin

Post autor: castor »

Witam
Potwierdzam myk podany przez RzEmYk-a zadziałał :shock: .
Na potwierdzenie screen.
OBRAZEK
FSInn nie wyłącza u mnie AI Adobe Trafficu--trzeba samemu go wyzerować.
Thx za pomoc i być może do zobaczenia w "przestrzeni kontrolowanej".
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez castor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Sprawdź czy podłącza Cię do sesji multiplayer, bo najwyraźniej nie. FS sam wyłącza ruch AI podczas połączenia z sesją multiplayer.
Awatar użytkownika
castor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 gru, 2006 09:06
Skąd jesteś: Koszalin

Post autor: castor »

Podłącza na 100% wskakują samoloty z multi---te które zalogowane są w danej chwili na płycie, ale także pozostają te z ruchu AI.
Mam zainstalowane Adobe AI Traffic .
Tutaj akurat można wyłączyć ruch AI -suwakami w opcjach --to już nie duży problem.
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Jako że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich bardzo serdcznie.

Przymierzam się do pirwszego lotu na VATSIM ale mam jeszcze dylemat który program wybrać - SB czy FSINN... Zresztą problem znany chyba każdemu VATSIMowcowi. I mam takie pytanie odnośnie tego drugiego programu: czy FSINN posiada wbudowany kanał głosowy czy trzeba program AVC? Szukałem, czytałem ale teraz mam wodę z mózgu. Czytałem że trzeba, czytałem że nie trzeba. I jak to jest naprawdę?
Awatar użytkownika
Gater
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 wrz, 2007 22:00
Skąd jesteś: EPWA/WAW

Post autor: Gater »

Jeśli masz najnowszą wersję FSinn to nie trzeba AVC. Najnowsza wersja ma wbudowanego klienta voice.

W FSinn masz dużo lepsze tekstury innych samolotów oraz, jeśli nie używasz takich programów jak np. ActiveSky, masz lepsze efekty pogodowe. Niestety FSinn dosyć mocno obciąża i jest zabójcą słabszych kompów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Ok, dzięki za szybką dopowiedź. To fajnie że ten programik ma takie możliwości. Myślę że jednak wybiorę FSinn, chociaż tym stwierdzeniem że zabiera dużo FPSów troche się przestraszyłem :) Najlepiej będzie jak zainstaluję i sam się przekonam :D
Awatar użytkownika
Gater
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 wrz, 2007 22:00
Skąd jesteś: EPWA/WAW

Post autor: Gater »

Ale to zależy od tego jakiego masz procka, jaką kartę graficzną, ile RAMu. Nie bój się. Zainstaluj zobacz i zdecyduj co lepsze. Osobiście, nie patrząc na to jak obciąża komputer, wolę FSinna i go właśnie polecam.

Pzdr
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Właśnie dużo osób go poleca i dlatego się zdecydowałem jako pierwszy przetestować właśnie FSinn, a nie SB. Ściągnąłem ze strony producenta, czyli raczej najowszą wersję. A czy do działania tej wersji jest potrzebny FSCopilot? Z tego co wyczytałem to tak...
Awatar użytkownika
Gater
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 wrz, 2007 22:00
Skąd jesteś: EPWA/WAW

Post autor: Gater »

Jest potrzebny. Zresztą FScopilot to bardzo przydatna rzecz, nawet jak nie używasz FSinna. Według mnie SB3 jest tworzony z takim założeniem, aby poszedł na każdym kompie. FSinn to już trochę inna bajka i właśnie na nim można doznać fajniejszych, mocniejszych efektów wirtualnego latania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Przeczytałem trochę o FSCopilot i rzeczywiście zapowiada się ciekawie. I już mam nadzieję ostatnie pytanie. Czy kolejność instalacji FSinn i FSCopilot jest ważna? Np. że FSinn ma być zainstlowany jako pierwszy
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Jest ważna. Najpierw instaluje się copilota, potem FSInn'a.
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

Czy korzystając z FsInn'a można jajkoś odseparować voice ATC od dźwieków FSa?
Przypisać obsługę FsInn'a drugiej Karcie Muzycznej.
W SB3 widizałem taką opcję a w tym nie mogę znaleźć :?

Pozdrawiam
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Manual, szukajka, już było.

Nie tylko tutaj... http://www.forum.vatsim.pl/viewtopic.php?t=23019
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
clmisiu
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: pn 19 mar, 2007 08:48
Skąd jesteś: Kraków, Gorce

Post autor: clmisiu »

Na nowym komputerze zainstalowałem FS'a i FSInn'a. Wszystko działa dobrze oprócz głosu. Nie słyszę co mówią kontrolerzy, na odwrót nie wiem (nie mogę sprawdzić, bo i tak nie usłyszę). Gdy włączam pasek Vatsim Voice (czy InnVatsim Voice, piszę z pamięci) wyświetla się "VATSIM Voice only works connected to Vatsim". Do Vatsimu jestem podłączony. Bez firewalla również nie działa. Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam,
Michał M.
Awatar użytkownika
ROBTEEK
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 12:27
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: ROBTEEK »

czy ustawiałeś głośność ATC w samym FS.
Jeśli tak i nadal nie masz głosu to może przeinstaluj FSI-ma przy wyłączonym programie antywirusowym.
Kiedyś tak miałem i pomogło.
-----------------------------------------------
Pozdrawiam
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Na dole po prawej na pasku masz ikonke FSDT control, takie 6 kropek czy 8 (sorry, pisze z pamięci) . Otwórz to i w odpowiedniej zakładce wybierz urządzenia dla odtwarzania i nadawania ATC oraz odtwarzania dźwięków FSa.
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Witam. Wydaje mi się, że kiedyś widziałem opcję FSInna, dzięki której program próbował ponawiać połączenie z siecią regularnie (np. co 1min) w wypadku rozłączenia. Szukam tego teraz i nie mogę znaleźć. Byłbym wdzięczny za podpowiedź :)
Obrazek
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Mam takie zapytanie... :D
Otóż mam skonfigurowany i odpowiednio dostrojony Fsinn na jednym komputerze, i chciałbym przenieśc konfigurację na inny.
ale konkretnie chodzi mi o to że pracowicie przez kilka tygodni przypisywałem modele samolotów (VIP, MPP i inne ) do odpowiednich zgłaszanych przez VATSIM, i aktualnie jak pojawia się LOTowski ER to ja widzę właśnie odpowiedni w odpowiednim malowaniu...

No własnie, czy Ktoś wie GDZIE on (FSINN) trzyma te powiązania ?, otóż musze sie przenieść na inny komputer i na prawdę nie mam ochoty definiowac tego raz jeszcze ! ,

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
airwolff
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: czw 22 gru, 2005 20:13
Skąd jesteś: Tomaszów

Post autor: airwolff »

Reinstalowałem FS 2004 i teraz mam problem z słyszalnością przez słuchawki.Jeszcze polską kontrole słyszę na 4 ale już inne nacje Niemcy, Anglia bardzo słabiutko.Nawet na 2.Nic nie ruszałem w ustawieniach.Tylko zainstalowałem na nowo FS.I po podłączeniu do Vatsim kontro słyszy mnie na 5 lub 4.A ja słabiutka 2.Ma może ktoś jakiś pomysł.Zaznaczam że przedtem tylko latałem z polskimi kontro a od pewnego czasu latam na trasy międzynarodowe.I właśnie tutaj pojawia się ten problem.Może zna ktoś z szanownych forumowiczów rozwiązanie problemu.Piszę w temacie FSIn bo właśnie jego używam do łączenia się z siecią Vatsim.
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Ustawiania w FSInn i FSCopilot

Post autor: aszczupal »

Jako że już edytować swojego posta nie mogę, a znalazłem rozwiązanie swojego problemu to chciałbym się tutaj nim podzielić.
Jest to skierowane do wszystkich tych , którzy pracowicie powiązali sobie modele samolotów (czy to VIP, czy MPP, czy AI ) z odpowienimi kodami w zakładce PLANE !
Otóż ja to robiłem pracowicie przez kilka tygodni, i nie chciałbym żeby to się zmarnowało.
A zwłaszcza że przeprowadziłem się na inny komputer (Ci którzy reinstalowali FS wiedzą ile to zabiera czasu..)
podstawa był artykuł o zapisywaniu bazy danych samolotów używanych przez FSInn,
Wiki MCDU
ale niestety nie przenosi ustawień o powiązaniach, jest tam informacja że baza ta jest przechowywane w rejestrach Windows.. Idąc tym tropem spróbowałem zrobić export wszystkich kluczy FSFDT .
regedit /e C:/FSFSD_COPY.reg HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\FSFDT

i odtworzyć to na nowej maszynie. !! i pełen sukces.. :D
Patrząc na płycie na Lot'owskiego ER-170 widze własnie taki model... :D

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Witam. !
Od pewnego czasu pojawiają mi się dziwne efekty, może ktos ma/miał coś podobnego..., ale od początku.

FS9.1 , AS, FSinn 12, FSC 1.6 , PMDG 737! , sprzęt C2D E8400 , 2GB ram.

mam dwa monitory , na jednym FS, a na drugim FSinn, chat itp. ! . Problem polega na tym ,że nie potrafię nic napisać w okienku chat'a , tzn jak klikam myszką na chat, to po max pół sekundy przełącza mnie na główne okno FS'a , i du.... :( , co ciekawe , to nie jest trwałe, tzn czasami sie pojawia , czasami nie.. . wczoraj wykonałem dwa loty, w pierwszym nie było problemu, ale za to w drugim, (Unicom party) , nic się nie dało napisać... , najgorsze jest to że nie wiem gdzie szukać , przyczyn, po załadowaniu jakiegoś samolotu z default'a , problem sie nie pokazał... , zresztą wczoraj wszystko jakoś dziwnie działało , może taki dzień... zastanawiam się czy to nie jest jakaś przypadłość PMDG

pozdrawiam

Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Też czasami tak mam.
Pomaga zamknięcie i ponowne otwarcie okienka INN VATSIM VOICE.
Obrazek
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

Takie objawy mam jak np zaczynam coś pisać a się okazuje ze nie ustawiłem kursora w okienku Chata, zazwyczaj razem z rozsynchronizowaniem przepustnic :evil:
żeby przywrócić funkcjonalność chata minimalizuje i spowrotem przywracam całe okno FSa
U mnie to pomaga ;)
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

Witam panowie pisze tutaj z tego powodu ze zmienilem ostatnio komputer z stacjonarnego na laptop zainstalowalem FS dziala fajnie wiec postanowilem doinstalowac wszystko co potrzebne wiadomo lotniska samoltoy itp. I wlasnie przyszedl czas na FSInn i tutaj problem na poczatek Co Pilot 1.6 Fsinn 1.2 i przy zainstalowaniu wszystkiego jak nalezy na MCP od FSInn nie mam mozliwosci polaczenia sie z siecia VATSIM tzn ID wpisane Password tez serwer wykrywa ale jak juz chcę sie podlaczyc to po lewej stronie na MCP od FSInn brak mozliwosci wybrania jakiejkolwiek sieci poprostu jest czarne pole a przyciski nie dzialaja. Postanowilem wiec zainstalowac SB, w sieci znalazlem SB4 i co laczyc sie niby laczy bo rozmawialem nawet z jednym z naszych pilotow przez Chat na unicom tez wyswietla ale nie ma samolotow ani kontrolerow troszke to dziwne. Dodam ze mam Viste Home firewall mam wylaczony antyvir to Avast, neta mam 1mb z radiowki. Jezeli ktos wie dlaczego tak sie dzieje prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony sob 01 lis, 2008 15:09 przez Ivoo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
Awatar użytkownika
Aaben
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 236
Rejestracja: czw 22 maja, 2008 18:39
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: Aaben »

U wszystkich z tym problemem rozwiązaniem było odinstalowanie avast!-a. To on blokuje jakoś wyświetlanie samolotów przez SB4. I samo wyłączenie podobno nie pomaga.
Galimex pisze:w moim mniemaniu mam 100% racji.
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

A ja się z avast!-em nie zgodzę ;)
Mam wersję 4.8 Pro i przyznam, przez dwa dni całkowicie blokował samoloty z SB4 (nawet przez niego wjechałem w kogoś -_-^) ale później okazało się, że to była moja wina: wystarczyło w zakładce Advanced przywrócić domyśle ustawienia.
Z Avast!-em zależy od szczęścia :D
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

No ja tak mialem wczoraj zalogowalem sie wszytsko fajnie ale samolotow brak kontroli tez wiec, postanowilem obleciec sobie WAWE nowym samolotem i co nagle na priv ktos mi pisze co ja robie ze wlatuje w BENKA ktory jest na podejsciu, wiec sie zdenerwowalem odinstalowalem SB i juz widze samoloty. Ale caly czas mnie dziwi FSInn dlaczego wogole nie moge dac connect i nie mam przy przyciskach naz SIECI
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
Awatar użytkownika
Aaben
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 236
Rejestracja: czw 22 maja, 2008 18:39
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: Aaben »

A nie kliknąłeś przez przypadek na drugą, advanced, stronę zawartości okienka FSInn? Kliknij w pierwszy od dołu po prawej przycisk w FSInn, Basic chyba tam jest.
Galimex pisze:w moim mniemaniu mam 100% racji.
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

Juz probowalem wszystkiego i Advanced i Basic. I odinstalowywalem i instalowalemponownie i nic caly czas to samo brak mozliwosci wybierania sieci.
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Witam.
Czy istnieje jakakolwiek mozliwość, by po uruchomieniu głównego okna FSInn'a pozostałe okna (np. wx, chat, atc itd.) uruchamiały się automatycznie, czy też za każdym razem trzeba myszką (lub klawiszem/kontrolerem) coś naciskać? Jak widzę, nie wszystkie okna są uruchamiane jako aplikacje, tak pzynajmniej to wygląda. Gdyby każde okno było osobną aplikacją nie byłoby problemu. Np. vatsim voice i metrics uruchamiają się jako osobne aplikacje.
Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam
Obrazek
Rafal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: pn 31 lip, 2006 16:35
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Rafal »

Witam
Mam pewien problem w nadawaniem głosu w Fsinn.
Na początek info o sprzęcie:
karta muzyczna zintegrowana z płytą główną Gigabyte GA-EP31-DS3L, a więc jest to Realtek.

W Fsinn jako "microphone" ustawione mam "Wave-Realtek HD Audio Input", do wyboru jest jeszcze "Wave-Realtek HD Digital Input", o słuchawakach nie pisze nic bo ja słyszę wszystko. Problem polega na tym że niektórzy kontrolerzy w ogóle mnie nie słyszą-np dzis lot eddf-eham, gnd we FRA mnie słyszało a TWR już nie. Kiedyś identyczny lot, wszystko w porządku w Niemczech, ale już przełączenie się na eham_app spowodowało że musiałem kończyć lot na text. Taka sama sytuacja miała miejsce pare dni temu jak leciałem do FRA-Radar mnie słyszał a App już nie.
Jakieś sugestie? Bo z taka loteria "jedni mnie słyszą, drudzy nie", to nie bardzo mam ochote latać :twisted:
Awatar użytkownika
Oskarrdo
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 lis, 2008 19:24
Skąd jesteś: Piła EPPI, EPKT

Problem z FSInn

Post autor: Oskarrdo »

Witajcie!

Mam coś pecha ponieważ coś za często pojawiam się ja i moje problemy w sekcji "Problemy techniczne"........., ale ja mam zawsze pecha :roll:

Teraz nie wiem co się dzieje z FSInn. Wcześniej latałem na SqwBox lecz postanowiłem się przesiąść na program w którym była wyrazicie słyszalna kontro.
Pierwszym problemem było to iż gdy po konfiguracji całego FSInn i połączenia się z siecią po kliknięciu na "Chat" wyskakiwał błąd i nie miałem dostępu. Znalazłem odpowiedz na forum i udało mi się to poskromić. Wykonałem kilka lotów bez problemiku! A tu nagle bach...
Dziś ok. 21:30 gdy schodziłem powoli na podejście w Hamburgu wedle życzenia kontro, FSInn wywalił mnie z serwera :( Nie byłem zdziwiony ponieważ tak czasem bywa. Próbuję się powtórnie połączyć a tu lipa.... po kliknięciu na ikonę "FSInn" (bo nawet z sesji Multiplayer mi wyszedł), komputer złapał zwiechę. Brak odpowiedzi. Poczekałem z 5min i nic! Restart kompa. Wchodzę w podgląd zdarzeń i co widzę....? Z FS nic złego się nie stało ale z FSInn zobaczcie:

Aplikacja powodująca błąd fwinn.exe, wersja 1.2006.1006.1, moduł powodujący błąd fwinn.exe, wersja 1.2006.1006.1, adres błędu 0x00011ae9.

Zapewne powiecie reistal FSInna no ja bym nie był pewien czy by pomogło :|
Już próbowałem...
I tak proszę o sugestie w tej sprawie!
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn 16 mar, 2009 22:14 przez Oskarrdo, łącznie zmieniany 1 raz.
Oskar, potocznie .... AZT024 ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Oskarrdo
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 lis, 2008 19:24
Skąd jesteś: Piła EPPI, EPKT

Post autor: Oskarrdo »

Wczoraj popracowałem jeszcze nad FSInn ( reinstal, instalacja najpierw FSInn 1.0 a następnie FSCopilots 1.6 a na końcu FSInn 1.2). Miejmy nadzieję że to pomoże. Wczorja dla próby na "szybkiego" uruchomiłem FS i zalogowałem się w EDDM, wszystko poustawiałem i pierwszy kontakt. Poprosiłem o sprawdzenie radia, 5 by 5 :)
Dziś wykonam locik on line więc się zobaczy!
Pozdrawiam
Oskar, potocznie .... AZT024 ;)


Obrazek
ODPOWIEDZ