FSInn (pytania, uwagi)

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

Eloy60
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 09:38
Skąd jesteś: EPPO

FSInn (pytania, uwagi)

Post autor: Eloy60 »

Szukalem i nie znalazlem... Czy jeszcze nikt nic nie napisal na temat FSInn? Prosze o opinie na temat tego programu. Czy to dobra alternatywa dla SB itp... Zassalem go dzisiaj i nie bardzo moge sobie z nim poradzic.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Eloy60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kleszczu_ns
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: ndz 16 maja, 2004 10:13
Skąd jesteś: Nowy Sącz

FSINN NA VATSIM!!!:)

Post autor: kleszczu_ns »

Witam
I w koncu ukazalo sie FSINN na vatsim mozna go pobrać z:
http://www.mcdu.com/en/download.php

Pozdrawiam !!:)
Pozdrawiam,
Bartłomiej Pogwizd
Obrazek
Snajper

Post autor: Snajper »

Od wersji 1.1 nie potrzeba AVC, można bez problemów komunikować się za pośrednictwem FSInn.
Witam! :)
Panowie gdzie mozna znaleźć wersje 1,1??Bo wersja 1,2 potrzebuje FSCopilot a jak zainstaluje tę aplikacje to mi się podczas uruchamiania wiesza FS i zimna d... :evil: :(
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Forum MCDU > "SetupFSInn1.1.B2.1127.exe" > Google > docelowa stronka.

Panimaju? :>
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
clmisiu
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: pn 19 mar, 2007 08:48
Skąd jesteś: Kraków, Gorce

Post autor: clmisiu »

Mam dość duży problem. Ostatnio zrobiłem format dysku. Wszystko działa cacy, za wyjątkiem FSInn :evil: Przy włączaniu programu bez uruchomionego symulatora i przy ładowaniu lotu w FS'ie pokazuje się taki błąd:

http://i118.photobucket.com/albums/o94/ ... /blad1.jpg

Gdy już otworzę okno FSInn, klikam na opcje, aby skonfigurować program, pojawia się komunikat:

http://i118.photobucket.com/albums/o94/ ... /blad2.jpg

i nie mogę wejść do ustawień i kilku innych rzeczy jak pogoda.... Pardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam,
Michał M.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Odpal FSInn UI bez odpalania FS'a. Utworzy sie stosowny pliki ini.
Ewentualnie FAQ dotyczące Failed to create FSCopilotFSInn.Chat(CWNDFS98MAIN=1835b1c)
http://www.mcdu.com/en/faq.php?faq=112#faq112
How to solve Chat Error?

You have received following message:

"Failed to create FSCopilotFSInn.Chat(CWNDFS98MAIN=1835b1c)"


If you happen to encounter this problem, simply uninstall both FSInn and FSCopilot, then install again FSCopilot, this time checking the very first option you can select:

"Check if you want that the installer try to update your system files.(You may install VB6 runtime and VB6 common controls by yourself)".

As maybe most of you know VB components are released by Microsoft, so no harm on your system files will be caused by selecting this option.
Anyway if you don't feel comfortable letting a setup file check and eventually update your system files or you may want to do it by yourself, simply search for relevant products on Microsoft website (below the link for the common controls):

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

Once you have your FSCopilot installed with latest VB6 runtime and common controls, you can proceed installing FSInn.
Done that you can finally think how much it worth for you spending these 5 minutes to have it working Wink
Ostatnio zmieniony śr 04 lis, 2009 09:30 przez konraf, łącznie zmieniany 3 razy.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
clmisiu
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: pn 19 mar, 2007 08:48
Skąd jesteś: Kraków, Gorce

Post autor: clmisiu »

Uruchomiłem ten plik i nic się nie zmieniło. Z tej pozycji jak klikam na na przykład opcje, pokazuje się komunikat:

http://i118.photobucket.com/albums/o94/ ... /blad3.jpg

Wersję FSInn mam 1.2, a CoPilot 1.6, jak jest nakazane.
Pozdrawiam,
Michał M.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

A co instalujesz pierwsze? FSInn czy Copilot?
Sprawdź wersje 1.3 (jest beta ale dziala ok).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
clmisiu
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: pn 19 mar, 2007 08:48
Skąd jesteś: Kraków, Gorce

Post autor: clmisiu »

konraf pisze:A co instalujesz pierwsze? FSInn czy Copilot?
Sprawdź wersje 1.3 (jest beta ale dziala ok).
Najpierw Copilota. Sprawdzę 1.3, tylko mi się ściągnie SP2 do Windows i .NET Framework.

Edit:
Po instalacji SP2 dla Windows i .NET Framework wszystko działa jak należy!!! :D Wielki dzięki Bartku za pomoc (swoją drogą nie latałem od 3 dni, co jest dla mnie :shock: ).
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez clmisiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Michał M.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Dwie rzeczy (jedna głupsza):

1. Jak napisać WP do innego pilota? Do kontro jest to format np ".msg EPWA_GND", a jak to jest do innych pilotów?
2. Być może to problem techniczny u mnie a nie programu, w każdym razie od czasu do czasu pada mi opcja voice. Trzeba wówczas wyjść z Vatsim, wylogować się, zalogować i połączyć się ponownie. Wtedy znów działa. Czy można jakoś zaradzić temu wyłączaniu się voice?
Pozdrawiam
Obrazek
Rafal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: pn 31 lip, 2006 16:35
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Rafal »

Ja się juz pogubiłem w tych malowaniach. Zainstalowałem CoPilota 1.6, FSInn 1.2 i VIP Package Lite for FS2004, i teraz jak sie zalogowalem na cesnie 182 to kazdy inny samolot byl cesna 182.
Móglby mi ktoś powiedzieć co zainstalowac zeby byly "prawdziwe" malowania a nie tzw VIP'y?

Do tej pory uzywalem SB3, tam wszystko z modelami i malowaniami bylo ok, ale z tego co widze FSInn ma wiecej opcji a przede wszystkim zajmuje mniej miejsca na ekranie.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

D. Design pisze:1. Jak napisać WP do innego pilota? Do kontro jest to format np ".msg EPWA_GND", a jak to jest do innych pilotów?
".msg callsign treść"
2. Być może to problem techniczny u mnie a nie programu, w każdym razie od czasu do czasu pada mi opcja voice. Trzeba wówczas wyjść z Vatsim, wylogować się, zalogować i połączyć się ponownie. Wtedy znów działa. Czy można jakoś zaradzić temu wyłączaniu się voice?
Pozdrawiam
SB3, FSInn? Jaki rodzaj łącza internetowego?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Rafal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: pn 31 lip, 2006 16:35
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Rafal »

Teraz ja mam problem:/
Do tej pory używałem SB3, ale jednak ten pasek na którym zmieniamy transponder tak mnie zaczoł denerwować że postanowiłem sprobować FSInn'a. O tym że klatkowanie sie poprawiło to nawet nie wspominam:) Chodzi o to że gdy przełaczam sie na aktywna częstotliwość (taka na której nadaje kontro) nie słyszę nic przez dobre 20-30 sekund. Zauważyłem że taka cisza jest do momentu sciagniecia ATIS'u od kontro.
FSInn to wersja 1,2, CoPilot 1,6. Sieć osiedlowa, avast zainstalowany.
W SB tego problemu nie było.
Awatar użytkownika
holo
Cadet
Cadet
Posty: 48
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 12:52
Skąd jesteś: Rumia

Post autor: holo »

Mam FSINN 1.2 oraz FSCopilot 1.6, FS2002. Krótkie pytanie. Czy da się wyłączyć labelki przy samolotach online? Dla trafficu offline jest okej i labelek nie ma.
Bartek H.
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

W ustawieniach traffic'u w fs'ie wywal.
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
Awatar użytkownika
holo
Cadet
Cadet
Posty: 48
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 12:52
Skąd jesteś: Rumia

Post autor: holo »

wegi pisze:W ustawieniach traffic'u w fs'ie wywal.
Jak by to było takie proste....

W ustawieniach traffic'u mam wywalone i gdy jestem offline, to FSowy traffic nie ma labelek, natomiast gdy połączę się z VATSIM, to ruch online takowe posiada.

Nie wiem czy nie jest to przypadkiem jakaś pozostałość po SB3.

edit: no i nie wiem jak pakiet vip skonfigurować. Zainstalowany jest, siedzi w folderze AIRCRAFT/VIP, ale w programie podstawia mi tylko defaultowe samoloty, nawet z ręki nie mogę wybrać żadego VIPa. Może czegoś nie doczytałem?
Bartek H.
lapendo

Problem :(

Post autor: lapendo »

Juz wszystkie porady jakie byly wykonalem i nie chodzi FSInn nawet nie slysze kontrolerow:(
Nie wiem czy problemem nie jest service pack 1 do FSX co o tym sadzicie?
Pozdrawiam wszystkiego dobrego w roku 2008
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Sądzę, że powinieneś popracować nad stylistyką zdania.
Poza tym, nawet nie podałeś nawet, którą wersję FSInn używasz. Notorycznie nie czytasz informacji podanych Ci na tacy.
Prosisz się o trzecie ostrzeżenie.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
holo
Cadet
Cadet
Posty: 48
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 12:52
Skąd jesteś: Rumia

Post autor: holo »

no i nie wiem jak pakiet vip skonfigurować. Zainstalowany jest, siedzi w folderze AIRCRAFT/VIP, ale w programie podstawia mi tylko defaultowe samoloty, nawet z ręki nie mogę wybrać żadego VIPa. Może czegoś nie doczytałem?
No i dałem radę. W pliku aircraft/vip/fsinn.cfg należało zmienić IGNORE=1 na IGNORE=0.
Bartek H.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

holo pisze:
no i nie wiem jak pakiet vip skonfigurować. Zainstalowany jest, siedzi w folderze AIRCRAFT/VIP, ale w programie podstawia mi tylko defaultowe samoloty, nawet z ręki nie mogę wybrać żadego VIPa. Może czegoś nie doczytałem?
No i dałem radę. W pliku aircraft/vip/fsinn.cfg należało zmienić IGNORE=1 na IGNORE=0.
Sama edycja, to trochę mało, żeby to wszystko w pełni działało potrzebny jest VIP Enabler.
http://www.forum.vatsim.pl/viewtopic.ph ... &start=100
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
lapendo

FSInn i Vista :(

Post autor: lapendo »

Juz wszystkiego probowalem teraz przy odpaleniu FSInn z menum start po nacisnieciu na chat pojawia sie Failed to load. You version FSCCopliotFSInn.ocx may be outadet posiadam
FSInn13B2_3 i FSCopilot17B2_4 pomozcie juz rece opadaja:(
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
lapendo

FSinn

Post autor: lapendo »

Tak to tez przerabialem wiec nie wiem co jest grane instalowane i odinstalowywane chyba z 20 razy i nic :( szkoda bo brakuje mi latania onlie :( pozdrawiam
Awatar użytkownika
Atago
Cadet
Cadet
Posty: 26
Rejestracja: wt 07 sie, 2007 13:38
Skąd jesteś: Zielona Góra

Post autor: Atago »

Witam.

Nie czytałem wcześniejszych odpowiedzi, więc nie wiem, czy mówiono Tobie, by uruchamiać FSInn jako administrator.
Powodzenia
Tomek
lapendo

:)

Post autor: lapendo »

Tak zrobilem i jest oki :) dzieki chlopaki za pomoc i przepraszam za klopot do zobaczenia na Vatsim
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Mówiłeś, że przerabiałeś link z poprzedniej strony, a teraz twierdzisz, że nie wiesz jak ustawić uruchamianie jako Administrator.
http://www.mcdu.com/forum/viewtopic.php?t=4110 pisze:If you experience troubles running FSInn/FSCopilot on vista, start trying disabling Firewall, then start switch Vista Administrator mode.
to samo pisze:I solved it out doing such steps :
- go programs/FSFDT/FSInn UI, right click on FSInnUI.exe, Properties, Tab Compatibility, select Execute the program as administrator, restart the software
- go programs/FSFDT/Control Panel, right click on FSFDTCP.exe and FSFDTCPLite.exe, Properties, Tab Compatibility, select Execute the program as administrator, restart Control Panel
- If FS is FS9, when FSInnUI starts, Firewall will ask if you want to allow FWInn , accept, and i was in air
Coś tu nie teges...
lapendo pisze:Tak zrobilem i jest oki :) dzieki chlopaki za pomoc i przepraszam za klopot do zobaczenia na Vatsim
Taaa... zamiast ściemniać, mogłeś sprawdzić wcześniej...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Lekkie OT , ale co tam. ..
chciałbym aby w Vatsimie mieć pogodę z AS6 , a nie z FSinn , czy wystarczy tylko proste wyłączenie "disable weather...." w ustawieniach Fsinn , czy tez potrzebne sa jakieś dodatkowe czynności ?
sam AS6 chodzi dobrze. (tzn tak mi się wydaje...)

i dalej... wczoraj testwałem EPWA-EHAM (offline) i już dolatując do EHAM, kliknąłem na "refresh" w AS6 , ... i zaczeło padać.. , pytanie, czy AS6 SAM uaktualnia sobie pogodą w jakiś interwałach ?, czy wymaga zapodania "ręcznego" ( sorki , ale nie czytałem dokładnie dokumentacj do AS6, ) poprosiłbym tylko o odpowiez typu: TAK/NIE

które rozwiązanie stosujecie ? i dlaczego ?

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Ustaw: VATSIM weather w opcjach AS i interwały wg. wlasnego uznania.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

konraf pisze:Ustaw: VATSIM weather w opcjach AS i interwały wg. wlasnego uznania.
Przy czym METARy na VS są odświeżane co pół godziny.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

A wydawało mi się że juz mam opanowanego FSINN'a . ale niestety. !
Otóż jest to moja czwarta instalacja FS + FSINN , i poprzednie trzy bez zarzutu, wsztstko pięknie działa..

Pzed Świętami postawiłem sobie nową maszynę (Core Q6600, 2GBRAM, płyta Gigabyte P35-DS4) , postawiłem system, FS'a (FS9.1 +AS6 +scenerie), oczywiście Fsinn 1.2 +Copilot 1.6 + VasFMS 2.0beta5. Wszystko wydawało się być w porządku..
no czas na lot, wczoraj wieczorem przygotowałem sobie EPKT-->EPWA , loguje się na płycie, przełaczam na czestotliwość Wieży. i pięknie wszystko słyszę.., no próbujemy radio i cisza... tzn ja wszystko słysząłem , a mnie NIKT. pierwszyst raz coś takiego ni się zdarzyło.. (dodam że wcześniej zarówno mikrofon, jak i słuchawki były testowane w windowsach, skype i innych aplikacjach...). Wystapiło u mnie zwatpienie, jeszcze raz porównałem konfiguracje z innym Pc (tam działa) i wszystko tak samo ustawione..
Dodam, że kontrolka nadawania sie zaświeciła tak jak powinna...
Może miał ktoś taki problem i mi pomoże (zanim wezmę się do reinstalacji...)
.. przy okazji... jak sprawdzić VVL bez kontroli (prócz wołania na UNICOM'ie ?

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Masz odpowiednio ustawione wejście? Słyszysz się w mikserze Windows?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

hm.. jest ciekawie... tzn w starej (DS3L ) byl układ Realteka ALC8888 , teraz mam ALC889A , nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ciekawym jest fakt , iż nie mogę regulowac głośności nagrywanie z miksera windows, ani z aplikacji Realteka.. to mnie zastanawia...
pojawiły się nowe drivery, może je zainstaluje i zobaczymy...

nie wiem jak sprawdzić , czy sam się słyszę... jest test w Control Panelu (Testowanie sprzętu) i tam sam siebie słyszę...

dzięki i pozdrawiam..

Adam

p.s. oczywiście dam znać o efekcie..
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

aszczupal pisze:nie wiem jak sprawdzić , czy sam się słyszę... jest test w Control Panelu (Testowanie sprzętu) i tam sam siebie słyszę...
Źródło nagrywania mikrofon i odznaczyć wyciszenie przy tym. Tylko nie wiem jak to wygląda w mikserze do tamtej (zintegrowanej) karty.
Inna metoda, to nagrać coś w Rejestratorze dźwięku i później to odsłuchać.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Problem rozwiązany :D tzn zniknął .
Niestsety nie znalazłem bezpośredniej przyczyny, wszystki testy w windowsach przechodziło dobrze, więc zdecydowałem się na reinstalcję sterowników do karty, pojawiły się nowe na stronie gigabyte'a , zainstalowałem i DZIAŁA , tzn n prywatnym kanale VVL (przy okazji nauczyłem sie czegos dla mnie nowego.. :) ) odbylismy testową rozmowę (TXH LOT135 ) i jest o.k.
Dzieki za pomoc

pozdrawiam
Adam

p.s. przy okazji, tak się zastanawiam , jak można zobaczyć faktycznie kto czy lata (fsinn ma defaulty dla różnych typów samolotów)
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Manual do FSInn. Menu "Pla".
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Witam !
Manual znam... ale tam jest mowa o powiązaniach kodów ICAO z odpowiednimi samolotami, które trzeba mieć..
ale myślałem że można skądś zassać modele samolotów i oczywiście je powiązać !
(kiedyś na forum VATSIM był wątek, i nawet do zassania malowania dla poczególnych Polskich Lini Virtualnych VIP3...coś tam) , na razie zainstalowałem zamoloty MPP, ale np ATR tam nie ma.
Chyba będe musiał zainstalowąc jakiś pakiet AI , to te modele powinni się dać wykorzystać ?
czy mam rację, że to powinno zadziałać ?

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Gdybyś przeglądnął wątek...
viewtopic.php?p=64119#64119
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Problem mój polega na tym że używając SB3, po jakiś 40 min lotu zawiesza mi się FS, po prostu wisi. Przerzuciłem się na FSInn i jest lepiej mogę latać ale mam problem z głosem, mnie słyszą na 5 a ja słysze kontrolę na jakieś 2, jak ATC mówi natomiast wolno na ok. 4. Pryz uzciu SB gos bz zleta w porwnaniu do FSInn'a. Posiadam łącze 1 Mega ale w rzeczywistości jest to 700 Kbps, posiadam router, jak lecę na VATSIMie to do neta podłączony jest jeden komp. W ustawieniach nie znalazłem zbyt wielu opcji dźwięku i głosu którymi mógłbym się pobawić i jakoś zmienić na lepsze ten błąd. Proszę o pomoc oczywiście ;)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Przestaw dźwięk wyjściowy z direct sound na wave, albo na odwrót.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ