FSInn (pytania, uwagi)

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

stef
Cadet
Cadet
Posty: 44
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:15
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: stef »

Witam,
teraz ja mam problem z Fsinn, mianowicie po ok. godzinie lotu FS2004 zawiesza się i wyskakuje mi alert: You system is out of available memory(...) i w podglądzie błędu mam ModName: fsinn.ocx. Próbowałem odinstalować Fsinn(1.3b) i Copilot(1.7b), instalowałem na nowo i dalej to samo. Identyczny problem z wcześniejszą wersją 1.2 i 1.6. Podobny błąd pojawił się z SB4, tylko tym razem tyczył się Copilota (nie pamiętam dokładnie nazwy ModName, ale też .ocx). Pomożecie?
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Podaj wielkość pliku wymiany i ilość posiadanej pamięci ram. Czy podobny problem występuje przy locie offline? Tzn. bez włączania FSInn czy SB4?
stef
Cadet
Cadet
Posty: 44
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:15
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: stef »

3,24GB RAM, WinXP. Nie wiem co to jest plik wymiany. Problem występuje tylko online.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
stef
Cadet
Cadet
Posty: 44
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:15
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: stef »

Okazuje się, że po odinstalowaniu UTE problem zawieszania się FSa znika. Ktoś z Was wie co wspólnego ze sobą może mieć fsinn i UTE (przypomnę, że wyskakiwał mi błąd fsinn.ocx gdy miałem zainstalowany UTE)?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Najwyraźniej nie starczało pamięci na obsłużenie jednocześnie FSInna i UT (być może nie zainstalowałeś patcha do UT usuwającego memory leaka). A dlaczego wywalał akurat taki błąd? Nie mam pojęcia ;)
stef
Cadet
Cadet
Posty: 44
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:15
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: stef »

Pamięci akurat mam dość. Czy to chodzi o patcha aktualizującego do wersji 1.12 ze strony http://www.scenerysolutions.com/ut_downloads_FS9.html ? Bo jeśli tak, to on nie rozwiązuję problemu.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Wywala błąd OOM, bo nie starcza mu pamięci - tu nie ma z czym dyskutować. Tak, chodzi o tę aktualizację. Możliwe, że wyciek pamięci jest gdzieś indziej, powyłączaj zbędne procesy działające w tle, odinstaluj dodatki do FSa i sprawdź, czy połączenie UT+FSInn nadal powoduje błąd. Jeśli tak, problem tkwi w jednym z nich lub coś nie tak jest gdzieś "głębiej".
Awatar użytkownika
castor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 gru, 2006 09:06
Skąd jesteś: Koszalin

Post autor: castor »

Witam
Także poproszę o pomoc. Włączam ASX, potem fsx następnie łączę się z vatsim. Po połączeniu asx wczytuje pogodę , ale w control panel także mam jakąś pogodę wczytaną--przy napisie vatsim jest chmurka . Objawy są takie że co kilka sekund mam inne ciśnienie , także temperatura się zmienia , oraz zmieniają się chmury . Słowem kaszanka. Chciałbym żeby pogoda była brana tylko z ASX . Kiedyś tak zrobiłem, że tylko napis vatsim się włączał a chmurka z pobieranie pogody była nieaktywna--pogoda szła z ASX. Prosiłbym o pomoc jak to poustawiać.
i5 6600K @ 4.5 GHz
Asus Z170 Pro gaming
16GB DDR4
Asus GTX970 Strix
TH Hotas Warthog
CH Pro Pedals + TIR5
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Wyłącz pobieranie pogody przez FSInn.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
mysterio4555
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 152
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 20:44
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: mysterio4555 »

Witam!
Jako iż zamierzam zacząć przygodę z VATSIM, mam pare pytań co do działania FSINN.
1) Dlaczego czasami logując się do VATSIM stojąc a stanowisku wolnym w EPWA po chwili ,,ląduje na mnie" inny samolot ? (tj. przemieszcza się od razu w to miejsce co ja). Dzieje się tak również po zmianie stanowicka na wolne.
2) Czy jest jakis sposób na sprawdzenie swoich ustawień dźwiękowych co do komunikacji na VATSIM? Chodzi mi o ustawienia mikrofonu i tego jak mnie inni słyszą?
3) Czy normalnym jest że w FS9 z Windows 7 x64 FSINN nie wyszukuje żadnych serwerów VATSIM? (Trzeba ręcznie wpisywać IP) ?
Jeśli takie pytania już się pojawiły to przepraszam, ale osobiście nie znalazłem na nie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

1 - viewtopic.php?t=9364
2 - zrobić próbę radia online
3 - wpisać ręcznie
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
A-J-P
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2004 10:39
Skąd jesteś: Łódź

Post autor: A-J-P »

Musialem przeinstalować kompa i .... zainstalowałem wszystko jak zawsze i mam mały choć w sumie duży problem ...
Nie działa mi teraz czat w FSINN :/
Wyskakuje mi komunikat, że FSCopilot nie mógł załadować chata ...
Czy ktoś wie jak "przywrócić" czat ?
AREK
AZT018
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Przeglądnij wątek, oraz viewtopic.php?t=9364
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aliant
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:51
Skąd jesteś: Jaktorów

Post autor: aliant »

Witam. Parę dni temu musiałem zaopatrzyć się w router. I od tej pory kontrola lotu wogóle mnie nie słyszy a jak już, to tak słabo że transmisja jest nie zrozumiała. I tu moje pytanie czy jest to wina routera(jak sądzę) i czy istnieje jakiś sposób że by to naprawić.
FSCopilot 1.7, FSInn1.3, internet Neostrada Tp, router TP-Link TD-W8901G, karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC#2, Windows XP SP3, FS9.
Proszę o pomoc i pozdrawiam Mateusz.
Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Przekieruj sobie porty:
http://www.metacraft.com/VRC/docs/single_page.html#installing_or_upgrading_vrc pisze:Port Protocol Data Type Notes
3782 TCP+UDP Voice communications Outgoing - generally no forwarding needed.
3290 UDP Voice communications MUST be forwarded through your router!
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aliant
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:51
Skąd jesteś: Jaktorów

Post autor: aliant »

A w jaki sposób to zrobić bo jestem zielony w tych sprawach. :oops: :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

aliant pisze:A w jaki sposób to zrobić bo jestem zielony w tych sprawach. :oops: :oops:
Zajrzyj do książeczki którą dostałeś w pudełku z routerem
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

W google wpisz: przekierowanie portów router, ew. model routera. No i w instrukcji do routera też powinno coś pisać.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aliant
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:51
Skąd jesteś: Jaktorów

Post autor: aliant »

Ok dziękuje za pomoc. Teoretycznie port przekierowany, a w praktyce się okaże dziś wieczór.
Pozdrawiam Mateusz
Obrazek
hacek
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010 20:28
Skąd jesteś: K-Koźle

Post autor: hacek »

Mam pytanie dotyczące FSInn- Jak go skonfigurować aby można było rozmawiać przez mikrofon?

Męczę się z tym parę godzin. W opcjach ustawiłem ścieżkę do TS, PTT ustawione na RCTRL. Akurat był kontroler we Frankfurcie to stałem tam na płycie i na privie napisałem kontrolerowi czy mnie słyszy jednocześnie mówiąc do mikrofonu z wciśniętym RCTRL. No i mnie nie słyszał.

Mikrofon na pewno sprawny, ustawiłem wszystko jak tu piszą http://forums.vatsim.net/viewtopic.php?t=20466
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez hacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

http://vatsim.home.pl/viewtopic.php?p=242810#p242810

Jakbyś przeglądnął wątek, to byś wiedział, że nie trzeba żadnego RW czy TS do komunikacji.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
hacek
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010 20:28
Skąd jesteś: K-Koźle

Post autor: hacek »

Pomogło przekierowanie portów na routerze.
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

zainstalowałem FSInn zgodnie z instrukcją. Wszedłem jako admin, bo wcześniej wystapiły opisane wyżej błędy. Na control panel jest 6 kropek. 4 z nich u mnie są zielone, jedna ( rogerwilco is disabled ...) czerwona i jedna ( VATSIM voice is enabled. Engine not started. you aren't connected to VATSIM) żółta. Ustawiłem EPWA, ale nic nie słyszę w słuchawkach. Nie wiem czy jestem w sieci, a nie startuję bo nie chcę robić ewentualnego bałaganu. Pomóżcie proszę
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

"you aren't connected to VATSIM" - to wiele wyjaśnia w kwesti tego, czy jesteś zalogowany do sieci ;)
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

z tą na czerwono sobie już poradziłem, ale za cholerę nie mogę zmienić tej żółtej ;)
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

Szybowiec pisze:z tą na czerwono sobie już poradziłem, ale za cholerę nie mogę zmienić tej żółtej ;)
Wprowadziłeś dane twojego konta na Vatsim do programu?
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

tak, wprowadziłem ID i password
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

niestety ciągle nie mogę sobie poradzić z moim połączeniem z VATSIMem. Jeśli któryś z was zechciał i mógłby mi pomóc w instalacji, byłbym bardzo wdzięczny.
Oto moje gg: 16194680 ( często jestem przed kompem )
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

wielkie dzięki dla "Gate" w pomocy uzyskania połączenia
Robert1708
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 12:30
Skąd jesteś: EGLC

Post autor: Robert1708 »

Ma ktoś link do info jak ustawić FSInn na innym kompie niż FSX? Gdzieś chyba czytałem, ale nie mogę odszukać.
Remember there is no such thing as bad weather only the wrong clothes...


We have clearence Clarence, roger Roger, whats our vector Victor ?
Rafal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: pn 31 lip, 2006 16:35
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Rafal »

Mam pytanie dt. FSINN'a-leciałem dziś online gdy nagle mnie rozłączyło, udało mi sie połączyć ponownie ale już nie mogłem używać komunikacji na voice. W okienku VVL gdzie są wyświetlone czestotliwosci jakie mam ustawione w samolocie, jest napisane "vatsim voice only works connected to VATSIM" mimo że ja bylem online. Pomaga tylko restart całego kompa.
Jakieś pomysły jak "wstać" po takim czymś bez restartowania windowsa?
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Gdy ja tak mam zamykam procesy FSInna i odpalam od nowa w trakcie lotu, przeważnie się udaje, chociaż dawno nie latałem już...
Awatar użytkownika
Atago
Cadet
Cadet
Posty: 26
Rejestracja: wt 07 sie, 2007 13:38
Skąd jesteś: Zielona Góra

Post autor: Atago »

Rafal pisze:Mam pytanie dt. FSINN'a-leciałem dziś online gdy nagle mnie rozłączyło, udało mi sie połączyć ponownie ale już nie mogłem używać komunikacji na voice. W okienku VVL gdzie są wyświetlone czestotliwosci jakie mam ustawione w samolocie, jest napisane "vatsim voice only works connected to VATSIM" mimo że ja bylem online. Pomaga tylko restart całego kompa.
Jakieś pomysły jak "wstać" po takim czymś bez restartowania windowsa?
Zresetuj program FSFDT
Obrazek
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

Obecnie mam zainstalowana najnowsza wersje FSinn i Copilot na FSX. W jaki sposob uruchomic te aplikacje jesli bym chcial zainstalowac dodatkowo FS2004? Z tego co pamietam, to przed instalacja nalezy usunac poprzednie wersje i utrudnia to w znaczny sposob posiadanie FSinn na dwoch wersjach symulatora.

EDIT: okazalo sie to prostsze niz myslalem. Wystarczylo przerzucil Fscopilot.dll z X do 9.
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Mam pytanko, w którym miejscu zmienia się źródło dźwięku w FSinn z DirectSound na Wave?
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

W FSFDT Control Panel > Voice > Vatsim
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Dziękuje Ci Rzemyk.
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Witam,
posiadam FSInn 1.3, FSX SP1 i 2. Dlaczego podczas próby łączenia się z VATSIM uzyskuję wiadomość: connection failed? :roll:
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Bo coś poszło nie tak...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ