Nie widzisz innych samolotów on-line (SB3)?

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Nie widzisz innych samolotów on-line (SB3)?

Post autor: konraf »

Być moze pomoże Wam wtedy rada ToToma (ponizej).

Problem jednak istnieje. Zgłosiłem to na forum SB3.
http://squawkbox.ca/forum/viewtopic.php?p=13934

Dotyczy wersji 3.0.4.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr 21 gru, 2005 09:56 przez konraf, łącznie zmieniany 3 razy.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
ToTom
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 364
Rejestracja: pn 05 kwie, 2004 17:35
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: ToTom »

Było tak: chcieliśmy sprawdzić przycisk nadawania na prywatnym kanale. Zalogowaliśmy się. Oczywiście nie widziałem drugiego samolotu - on mnie widział.

Zrobiłem tak: Flight/Multiplayer/Conect, wybrałem SB i join.
I już było OK.

Test jest bardzo prosty. Po zalogowaniu i wciśnięciu Enter powinno pojawić się ono Chata. Jeśli się nie pojawa - mamy czapkę niewidkę ;) I wtedy robimy to co wyżej napisano.
magikal
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 04 sty, 2007 21:59
Skąd jesteś: EPKK n.s.

Post autor: magikal »

czy jest taka mozliwosc ze wiadomosc na unicomie wyswietla sie po chwili u innego uzytkownika ?? ? chodzi mi np o lagi na serverach vatsimu ? gdyz moze byc to problem jesli czasami nie widac innych samolotow :/
intel quad @2.8Ghz , 4GB ram, GeForce 8800GT, sb audigy ZX
Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

magikal pisze:czy jest taka mozliwosc ze wiadomosc na unicomie wyswietla sie po chwili u innego uzytkownika ?? ? chodzi mi np o lagi na serverach vatsimu ? gdyz moze byc to problem jesli czasami nie widac innych samolotow :/
Jest możliwe opóźnienie informacji, ale nie ma to nic wspólnego z faktem, że nie widzisz innych użytkowników.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Kuba Mędrzycki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: pt 24 lis, 2006 01:33
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Kuba Mędrzycki »

JA niektóre widzę, niektórych nie.
Mam jednak jeszcze inne pytanie - jak to jest w końcu z malowaniami? Kiedy je widac u innych/u mnie, a kiedy nie? Ktos ma dajmy na to - LOT, a ja widze VIP.
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

Kuba Mędrzycki pisze:JA niektóre widzę, niektórych nie.
Mam jednak jeszcze inne pytanie - jak to jest w końcu z malowaniami? Kiedy je widac u innych/u mnie, a kiedy nie? Ktos ma dajmy na to - LOT, a ja widze VIP.
Od tego czy ktoś z callsign LOT, ustawił wybierając samolot (w SB) malowanie LOT czy generic.
lukasz
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 15:47
Skąd jesteś: Ok. Krakowa

Post autor: lukasz »

Mam podobny problem, tyle że używam FSINNa (oczywiście nie wiem czy to wina tego programu). Wersja: 1.2 (chyba, mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć miejsca, gdzie to się sprawdza - w każdym razie AIBridge ma wersję 1.1), Copilot 1.5.
Na radarze jest chyba OK, zaś na pewno nie ma samolotów "za oknem".
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Menu start > Uruchom > dxdiag
Sieć > Testuj Moduł DirectPlay > Dostawca usługi TCP/IP...
Utwórz nową sesję > OK
"Sesja utworzona pod adresem IP xxx.xxx.xxx.xxx"
Sprawdź, czy xxx.xxx.xxx.xxx zgadza się z IP kompa. Jeśli jest np. 0.4.0.1 lub coś takiego, to przeinstaluj DirectX-a, zresetuj kompa.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
WojtasLL
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 sie, 2008 15:44
Skąd jesteś: gdańsk

Post autor: WojtasLL »

Witam mam pewien problem otóż posiadam FS9 oraz SquawkBox 3 mam Viste , po zalogowaniu sie do vatsim nie widzę samolotów , wyłączyłem w viscie wszystkie zapory dotyczące sqauka i FS9 uruchamiam FS9 jako administrator i dalej to samo nie widze samolotów innych użytkowników , mógł by mi ktoś pomóc z moim problemem istnieje na to jakieś "lekarstwo"?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
budyniek
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 303
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:46
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: budyniek »

Lins
Cadet
Cadet
Posty: 26
Rejestracja: ndz 03 sie, 2008 13:30
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Lins »

WojtasLL pisze:Witam mam pewien problem otóż posiadam FS9 oraz SquawkBox 3 mam Viste , po zalogowaniu sie do vatsim nie widzę samolotów , wyłączyłem w viscie wszystkie zapory dotyczące sqauka i FS9 uruchamiam FS9 jako administrator i dalej to samo nie widze samolotów innych użytkowników , mógł by mi ktoś pomóc z moim problemem istnieje na to jakieś "lekarstwo"?

pozdrawiam
Pewnie masz antywirus? Jeśli tak, to odinstaluj (np. Norton w żadnym wypadku nie pozwala squawkboxowi na komunikowanie się z fs9). Mi pomogło.
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Nie widzę innych samolotów na VS.

Post autor: Skymad »

Mam (moim zdaniem) dziwny problem z lataniem on-line na Vatsim.
Zalogowałem się na parkingu na EPWA, ustawiam FMC, przygotowuje samolot do lotu.
No i wysyłam komunikat że kołuje do 29 via blabla, i zaczynam taxi. Patrze na całym lotnisku pusto. A tu nagle LOT461 zaczął się na mnie wydzierać że w niego wjechałem !!! Jakim cudem go nie widziałem?! SB4 włączony i podłączony do sieci, plan wysłany, UNI działa... Pierwszy raz coś takiego mi się stało :shock: Co mam zrobić?

I jeszcze jedno: TCAS. Nie działa w żadnym samolocie (ATR, 737NG, 767). W SB ustawiłem tą opcje o TCAS (nie pamiętam dokładnie :P ), mam włączony na TA/RA, i du#a.

Przepraszam LOT461 za to że w niego (niechcący) wjechałem i mu zepsułem lot.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Stało się to nagle (znaczy nagle przestaleś widzieć inne samoloty)? Cały czas tak masz, czy bylo to incydentalne? Jaki masz program antywirusowy?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

1. Nagle. Jakoś wczoraj wszystko działało, nic nie grzebałem w ustawieniach.
2. Cały czas.
3. Avast Pro 4.8 codziennie uaktualniany
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Wyłącz Avasta i obadaj. Tu i ówdzie slyszałem, że Avast (podobnie jak NOD) potrafi mieszać z SB i FS. Ewentualnie sprawdź, czy możesz SB i FS dodać do listy aplikacji zaufanych (jesli Avast cos takiego oferuje).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Dobra, jutro zrobię testy.

BTW A weź mi powiedz, dlaczego Avast zaczął niby się gryźć z SB i FS-em dopiero teraz? Na VS latam od tygodnia (xD) i czemu dopiero dziś zrobił cyrk i staranowałem ATR-em EMB-170? :lol:

Do listy zaufanych, czyli do wyjątków zapory sieciowej Windowsa?
A cały folder FS9 dałem do wyjątków skanowania, a nuż pomoże...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Może zaktualizował sobie bazę wirusów/samą aplikację i dodali coś, co blokuje SB. Na forum PLVACC ktos miał identyczny przypadek:
http://vatsim.home.pl/viewtopic.php?f=25&t=28034
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

I zrobiłem testy, wyłączyłem Avasta, firewalla, słowem wszystko... Inny samolot stał kawałeczek po mojej prawej - dupa, nic nie widać :x

Jest jakiś sposób na to cholerstwo?
Właśnie wyj####m SB4 i ciągne SB3. Może pomoże...

[+] A co teraz?! Pisało że to sb3 a ściągnęło sb4 o_O

Ile masz plików SquawkBox? Ja mam 4 SquawkBox3.dll i 3 SquawkBox.dll Czy 7 to nie za dużo? o.0

Czy to może chodzić o to, że najpierw miałem SB4, potem usunąłem przez uninstalla (nic po za tym), zainstalowałem FSInn-a, usunąłem i znów zainstalowałem SB4? Chciałem zobaczyć czy FSInn jest fajny :P
Awatar użytkownika
ROBTEEK
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 12:27
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: ROBTEEK »

Skymad , ty mnie nie strasz. Ja mam też avasta i właśnie postawiłem system na nowo z SB4.
Dziś pierwsze łączenie, ale jak mają być takie jaja to ja też wrócę do sb3.
No ciekawe co z tego będzie, jutro dam znać.
-----------------------------------------------
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Ufff w końcu się chyba udało :)
Przeinstalowałem 3 raz SB, w Advanced przywróciłem domyślne ustawienia, zalogowałem się w Gdańsku, patrze a z 29 startuje jakiś 737-700 :D

Zostało jeszcze jedno: TCAS. W SB zaznaczone "Skip TCAS FSUIPC update" czy coś podobnego. W samolocie (PMDG 737NG) najpierw daję na "TEST" potem przed pasem na TA/RA i nikogo :? Nawet w powietrzu kogoś spotkałem, przelatywał tak blisko że go widziałem, a TCAS milczy, na wyświetlaczu było oczywiście na niebiesko "TRF" :evil:
Czyżbym znów coś przeoczył? :roll:

Oczywiście wiem że skoro nikogo nie ma, to i na TCAS nie będzie, ale były 3 osoby, które mi na priv potwierdziły że mają włączony TCAS/Transponder.

1. To co zrobić żeby TCAS działał?
2 Czy w SB4 zazanczyć opcję "Skip FSUIPC TCAS update" czy jakoś tak (domyślnie odznaczona) ?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Tam w SB zostaw jak było domyślnie z TCAS. W PMDG 600/700/800/900 masz w menu takie cos jak tu:
viewtopic.php?p=14198#14198
opcja ma być na Internal i TCAS musi działać.
Plus w PMDG włączenie wyświetalnia TCAS:
viewtopic.php?p=14232#14232
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Dzięki za kolejną odpowiedź :)
Pewnie dlatego nie działał, bo kiedyś chyba ktoś napisał aby dać na FSUIPC i dlatego nie chce działać :? Ok już włączam FS-a i zmieniam na Internal :D
Awatar użytkownika
ROBTEEK
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 12:27
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: ROBTEEK »

A ja się wczoraj połączyłem za pośrednictwem SB4 bez problemu.
Wszystko chodziło super, no poza moim mikrofonem, ale to inna bajka.
Połączenie było szybkie, atc słyszalne a samoloty w odpowiednich malowaniach.

Wróciłem na Vatsim :D
-----------------------------------------------
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

W sumie korzystam z SB4, ale na początku (tzn przed wyłączeniem Firewalla) również nie widziałem samolotów więc uznałem, że napiszę w tym wątku. :)

Na Vatsim jeszcze nie latam - łączę się, stoję, słucham kontrolerów i tyle mam wspólnego z wirtualnym lataniem ;), ale... Samoloty ładnie widzę, ale nie widzę świateł pochodzących od samolotów. Tzn - nie widzę, że samolot, który kołuje ma zapalone nav oraz taxi. Samolot, który jest na pasie startowym nie ma zapalonych landing czy strobe (nav oczywiście też nie). Jedynie zdarzają się pojedyncze przypadki, kiedy widzę, że samolot pali nav, ale te światła wyglądają tak jakby nienaturalnie. Bardziej przypominają teksturę skrzydeł niż same światła (wyglądają one jak duże, kolorowe kropki).

W sumie aż tak bardzo to mi nie przeszkadza, ale wolałbym, żeby wsio ładnie było widoczne. :) Z góry dzięki za pomoc. :)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Taki PMDG, czy LevelD jest ładnie zrobiony? Jest.
Jak działa (ile jest fps)? Przeważnie znośnie i nie można narzekać. A teraz sobie wyobraź, że wszystkie samoloty AI/modele VIP w SB/FSinn są tak ładnie zrobione. I wyobraź sobie, że stoi takich samolotów koło Ciebie 5-10. Wiesz jak by to dawało po klatkach. Własnie dlatego samoloty w SB/FSInn są tak uproszczone.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Czyli z tego co rozumiem - jest to sytuacja normalna (tzn ten brak świateł)? Chociaż jak się zastanowić to światła chyba, aż tylu FPS nie zżerają? Ale to tylko moje gdybanie. :D

Dzięki za wyjaśnienie. :)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Keczler

Post autor: Keczler »

Po pierwsze, witam, bo to mój pierwszy post.

Po drugie. Mam fs9, SB 4, Vistę. Zrobiłem jak mówiliście, czyli z łączeniem się multi. I nadal nic.
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Obrazek
Keczler

Post autor: Keczler »

pkris pisze:Przejrzyj ten wątek :

http://vatsim.home.pl/viewtopic.php?f=9&t=28296
Nie o to chodzi, mi wszystko normalnie działa ( o dziwo ), tylko nie widzę samolotów, przez co mój vatsim traci trochę swojego uroku

PS. na TCAS widzę samoloty
DawidOlie
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: pn 07 maja, 2007 18:19
Skąd jesteś: Speyer

Post autor: DawidOlie »

Ja tez mam ten problem ze nie widze samolotow online:( probowalem juz wszystkiego.... Z tym ze postepujac tak jak pisaliscie wybralem multiplayer i tam na liscie nie mialem sb3:/ co robic? aha jak przeinstalowywalem sb3 to jak wybieram opcje ze chce zainstalowac sb3 na tym samym kompie na ktorym mam fs9 to wyskakuje mi informacja ze nie znaleziono FS9 na moim komputerze, a ja mam zainstalowanego:/ i musialem wybrac ta drugo opcje. Ale jak odpalam symulator i wybieram modules to widnieje tam sb3. odpalam sb3 wszystko elegancko ale samolotow innych nie ma, chociaz serwer info wskazuje inaczej i inni mowia ze mnie widza..... Tylko dlaczego nie mam w multiplayer/conect SB? i nie moge go wybrac?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Pisz nieco składniej.
Poczytaj wątek.
http://www.flight1.com/view.asp?page=library > FSX/FS9 Registry Repair Tool (36KB)
Skasuj w FS9.cfg w sekcji [MULTIPLAYER] wpisy:

Kod: Zaznacz cały

IP_ADDRESS=
PROTOCOL_ADDRESS=
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
domos
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pt 19 cze, 2009 10:31
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: domos »

Witam!
Mam dziwny problem dotyczący "niewidzialności" innych samolotów. Nie mogę znaleźć odpowiedzi, może ktoś spotkał się z czymś podobnym?
Otóż po połączeniu z SB nie widzę innych samolotów. Problem znika, gdy połączę się ręcznie z serwerem Multiplayer. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Co któryś lot (nie znalazłem żadnej zasady, ale nie zawsze tak jest) w menu u góry ekranu nie mogę otworzyć listy "Flights" i "Aircraft" - czyli nie da rady połączyć się z multiplayerem. W efekcie muszę lecieć nie widząc innych samolotów. Dodam, że czasem w trakcie lotu nagle te dwa menu się "odblokują" i mogę się wtedy połączyć.
denis086
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: pn 12 maja, 2008 11:54
Skąd jesteś: Opole (EPWR)

Nie widzę innych samolotów

Post autor: denis086 »

Witam,ja również mam ten problem,że nie widzę innych samolotów.Przeczytałem,że wyłączenie opcji AA może temu zaradzić.Mam FS2004 i SB4,czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to zrobić?
titak
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: wt 23 lis, 2010 10:58
Skąd jesteś: WAW

Post autor: titak »

Chyba nie ma na to żadnej dobrej rady. Wczoraj na overload EPWW też miałem problemy z widzialnością innych statków powietrznych... :(

Co tu robić...
VATSIM: RATOWIK12 :)
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Ja mam taką taktykę, gdy loguje się na VATSIM przez SB4, robię disconnect i łączę się jeszcze raz. Pomaga i zawsze widzę wszystkie samoloty.
marlonsm
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 12:38
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: marlonsm »

A ja mam inny problem w FSX a mianowicie będąc połączony na vatsim widzę inne samoloty ale nie wyświetlają mi się ich callsign. Co włączyć abym je widział?
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Zmieniasz tam gdzie dla AI, czyli w sekcji traffic.
ODPOWIEDZ