SquawkBox4

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Udało mi się połączyć. Znalazłem wkońcu na jakimś forum rozwiązanie. Trzeba było wszystko i FSX i Squawkboxa uruchomić jako Administrator. Narazie działa i mam nadzieje że problem nie powróci. Wrazie by wrócił to jeszcze napisze.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Tomek1158, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Witajcie! Mam problem z podłączaniem się do sesji MP przez Squawkbox (FSInn z resztą też). Próbowałem podłączyć się ręcznie do sesji, tak jak można było to robić w FS9, jednak w menu Flights brak pozycji multiplayer:

Obrazek

Co jest nie tak?

Moja konfiguracja:
FSX Acceleration (dodatki: ASX, UTX, GEX)
Windows 7 Home Premium,
laptop: Acer Aspire 7560G (AMD A6-3400M, Radeon 6720G2, 8GB ramu)
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

Hej!
Ja mam taki problem, że podczas próby instalacji SquawkBox 4 gdy klikam "Next", to wyświetla się błąd, że wystąpił problem podczas modyfikacji plików FSX.
Proszę, pomóżcie!
Nie lubię FSinn, nie mogę się w nim odnaleźć, a bardzo chcę znaleźć się już na wirtualnym niebie i latać.
Mam windows 7 64 bit, Eset nod32 v5.0.
No chyba, że możecie mi wyjaśnić co i jak z FSinn, bo na stronie PL-VACC jest instrukcja tylko dla FS 2002 i 2004.
Może linka jakiegoś, proszę! W ferie bardzo chciałbym już polatać, a na śląsku są pod koniec stycznia.
Będę wdzięczny za wszelkie rady!
Niestety nic takiego nie znalazłem na forum!
Dzięki!
Ostatnio zmieniony pn 02 sty, 2012 19:37 przez lawenda70, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Spróbuj otworzyć instalator squawkboxa jako administrator i/lub zainstalować SB przy wyłączonym FSie.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

Dzięki spróbuję!
Gdy będę w domu to dam znać co będzie bo u babci jestem. ;-/
Tylko że mam jedno konto użytkownika na kompie, zobaczy się.
Ostatnio zmieniony pn 02 sty, 2012 19:37 przez lawenda70, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Żeby otworzyć program jako administrator klikasz ppm i uruchom jako administrator. Jedno konto wystarczy.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

Hej!
Od razu przepraszam wszystkich na forum a w szczególności RzEmYka za te błędy, ale pisałem z komórki i obiecuję że to się już nie powtórzy.
Jest post pod postem bo już się nie da edytować.
Wracając do tematu:
Niestety uruchomiłem instalator jako administrator i przy wyłączonym FS'ie.
Próbowałem nawet w trybie zgodności z xp ale nic to nie dało.
Czy jedynym sposobem jest powrót do xp?
Kupiłem windowsa 7 ze względu na battlefielda 3 i dlatego że obsługuje więcej ram'u.
W ogólę widzę że do FS'a lepszy jest xp. :evil:
Z win 7 nawet FSpassengersX nie działa!
Co ja mam zrobić? Wróciłbym do xp ale on obsługuje tylko 3,5gb ram'u.
Jeśli się nie da nic zrobić, to bardzo proszę o jakiś poradnik do FSInn (tego najnowszego i pod fsx).
Na PL-VACC są tylko do FS 2002 i 2004 :-(.
Dzięki.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Ja mam win7 i na początku też miałem problemy z różnymi rzeczami. Aktualnie chodzi wszystko jak należy: FSpassegers, Squawkbox, FSX, NGX, itd. Daj może jakiegoś printscreena z tego błędu co się wyświetla, to może łatwiej będzie dojść.
Ostatnio zmieniony pn 02 sty, 2012 20:32 przez Tomek1158, łącznie zmieniany 1 raz.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

Oto zdjęcie.
Załączniki
Foto
Foto
Bez tytułu.jpg (49.64 KiB) Przejrzano 25015 razy
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Z innego forum. Może pomoże.
Windows is blocking SB from installing properly. Make sure you have full read, write & modify access to your FS directory
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

Po wielu próbach i staraniach stwierdzam, że NIE DA SIĘ ZAINSTALOWAĆ PROGRAMU SQUAWKBOX4 w systemie windows 7 64-bit!
Komputer nie ugiął się nawet pod groźbą wywalenia za okno i rozjechania przez TIRa.
Proszę, pomóżcie mi z tym FSinn.
Jeśli znalazłaby się jakaś życzliwa dusza to jest moje gg: 11837970.
Dzięki!
Ostatnio zmieniony ndz 08 sty, 2012 08:26 przez lawenda70, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Dziwne, bo mi się udało (zarówno do FSX, jak i FS9).
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

Możesz powiedzieć jak ci się udało?
Ostatnio zmieniony ndz 08 sty, 2012 08:26 przez lawenda70, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Całkiem normalnie, nie przypominam sobie żebym musiał coś kombinować. Ew. możliwe, że instalowałem z uprawnieniami administratora.
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

Czyli mój komputer jest dziwny. :-(
Spróbuję jeszcze przeinstalować FSa.
Ostatnio zmieniony ndz 08 sty, 2012 11:44 przez lawenda70, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Make sure you have full read, write & modify access to your FS directory
Zastosowałeś się do tego?
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
lawenda70
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 29 gru, 2010 21:10
Skąd jesteś: Żywiec - EPZR

Post autor: lawenda70 »

No tak, mam pełen dostęp do modyfikacji plików FSa.
Ostatnio zmieniony ndz 08 sty, 2012 13:53 przez lawenda70, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

problem z sbtrans10.dll

Post autor: leszek81 »

Może ktoś się spotkał z tym problemem i coś zaradził...

Problem pojawił się nagle. Do tej pory sb4 działał (nie idealnie bo czasem się zwieszał, ale działał). Nic nowego nie instalowałem, a tu przy próbie odpalenia zawieszka. Po restarcie pojawia się taki komunikat:

"flight simulator has detected a problem with a third-party software program (addon):
Name: Unknown
Version:Unknown
Company:Unknown
File path: C:\program Files (x86)\sqawkbox\SBTRANS10.dll

Do yo wish to run this software (not recomended)?"

Kliknięcie tak odpala FSX, ale po wyjściu i ponownym uruchomieniu wracamy do punktu wyjścia (czyli znowu zwieszka, restart i pozwala...)

Próbowałem przeinstalować SB4, nie pomogło. (choć podejrzewam, że wyinstalowanie nie było pełne, po reinstallu dalej miał zapamiętany mój numer i hasło na vatsim.

Zagraniczne fora też odnotowują problem, ale jednoznacznego rozwiązania brak. Proponują usunięcie sbtrans10.dll z katalogu sb4. Po usunięciu pliku fsx ładuje się od razu, tyle że nie ma gaugesa. A gauges dość wygodna rzecz mimo wszystko...

sb4 instalowany z uprawnieniami admina, podkreślam, że działało i przestało. W międzyczasie nic nie dorzucałem do fsx. Wpisy w dll.xml są poprawne.

pozdrowienia,
Leszek
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Spróbuj uruchomić FSX i SB jako administrator.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

To niestety nie tu pies pogrzebany. Wszystko odpalone jako admin. :(
Ostatnio zmieniony ndz 15 sty, 2012 19:21 przez leszek81, łącznie zmieniany 1 raz.
dudi
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: sob 31 sty, 2009 22:55
Skąd jesteś: Tychy

Post autor: dudi »

Miałem ostatnio podobny problem. SB nagle przy uruchamianiu FSXa wywalił taki błąd.
Z tym, że ja akurat na Vatsim latam na FS9, więc bez stresu odinstalowałem SB4.

Więc wygląda na to, że to jakaś "zorganizowana akcja"....
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Pewnie jakiś "update" do Win7 narobił kłopotów... No cóż, dzisiaj na vatsim przeleciałem bez problemów bez panelu i tyle. Zmieniam tryb w SB4, trochę traci realizm, ale cóż począć. Muszę popróbować z przypisaniem jakiś klawiszy i może w ten sposób bedzie się dało, żeby nie otwierać okna.
lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: lukastur »

Czy istnieje gdzieś poradnik jak - krok po kroku - podłączyć i użytkować na VATSIM sqbox'a na drugim komputerze?
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Witam, przekopałem wszystkie 27 stron tego tematu ale mojego przypadku nie opisano. W poniedziałek zainstalowałem squawkbox 4 w celu, póki co podsłuchiwania kontroli i pilotów na polskich lotniskach, no i pojawił się problem nie słyszę ani kontroli ani pilotów. Słychać było tylko trzaski rozpoczynania i kończenia transmisji, trochę pokombinowałem ale nie udało się i dałem sobie spokój. Następnego dnia nocowałem w hotelu gdzie jest słabej jakości wi fi. No więc myślę spróbuję, odpalam fs-a, sq4, loguję się i o dziwo wszystko działa, jest kontrola piloci wszystko słychać głośno i wyraznie. Tak po dwóch godzinach wsłuchiwania się w korespondencję wylogowałem się myśląc że będzie dobrze. No ale niestety po powrocie do domu problem powrócił, znowu brak głosu tylko trzaski. Kolejnego dnia znowu hotel, dodam że inny i znowu wszystko ok. Dzisiaj wziąłem kompa do pracy i tam również wszystko działa nie ważne czy kabel czy wi fi. Tak że jestem całkiem zkołowany :shock:
Posiadam internet radiowy i router Planet WRT 414. Sieć zabezpieczona kluczem, miałem nadzieję że jak zdejmę blokadę to problem zniknie ale niestety. Próbowałem obejść router i podpiąć internet przez kabel bezpośrednio z modemu, ale to też nic nie dało. Zmieniałem serwery w sq4 i nic, zmieniałem ustawienia w options voice i też nic, ale po odpaleniu serv info widać mój samolot, numer, model itp. Próbowałem przeinstalowania ale efekt ten sam, zainstalowałem sq3, to samo.
Nie wiem co więcej mogę zrobić :evil: Może wy wiecie dlaczego tak się dzieje, proszę o podpowiedzi, Tomek.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Z opisu wynika, że Squawkbox działa prawidłowo a coś z internetem jest nie tak. Sprawdzałeś czy nie jest może za wolny by głos obsłużyć?
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Voice działa nawet na modemie 56 kbit/s. Prędkość internetu a jego jakość, to dwie różne rzeczy.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Voice działa nawet na modemie 56 kbit/s.
Nie był bym tego taki pewien. Mój "Angielski" internet ma to do siebie, że raz chodzi z pełną prędkością, a potem zaczyna stopniowo zwalniać, aż do rozłączenia i wątpię by udało mu się zwolnić poniżej 56 kbit/s przed rozłączeniem a ostatnio nie mogłem się z kontrolerem nad Włochami dogadać - 3 razy musiałem powtarzać zanim zrozumiał. Minute potem zobaczyłem "disconected from server".
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Tomek1158 pisze:Z opisu wynika, że Squawkbox działa prawidłowo a coś z internetem jest nie tak. Sprawdzałeś czy nie jest może za wolny by głos obsłużyć?
No tak, ale ten hotelowy jest dwa razy wolniejszy niż mój, (2Mega) szału nie ma, ale powinno wystarczyć. Może to coś w ustawieniach modemu albo routera???
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Co innego średnia prędkość a co innego lagi (opóźnienia i nieciągłość transmisji). Na łączu 10 Mbit/s, ale z lagami jakość transmisji będzie gorsza niż na modemie, ale bez lagów.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Idąc tropem Rzemyka doszedłem do pojęcia ping, które jak rozumiem również jest wyznacznikiem jakości łącza. U mnie wartość ta wynosi w zależności od testera 50-60 ms. Ciekaw jestem czy da się jakoś poprawić jakość tego łącza, w necie roi się od programów które to podobno przyspieszają internet ale nie wiem ile w tym prawdy. Mnie zainteresował materiał pewnego młodego człowieka: http://www.youtube.com/watch?v=2-OVkKnR ... re=related jak również to http://www.przyspiesz.pl/ i teraz pytanie: czy miał ktoś z was styczność z tymi programami i czy one faktycznie coś dają? Nie chce instalować wszystkiego co popadnie.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Ping, czyli czas przesłania pakietu na drodze użytkownik - serwer - użytkownik jest pewnym wyznacznikiem. Jednak wartość na poziomie 50 ms jest w zupełności wystarczający. Problemy się tworzą, gdy ping jest zmienny (np. 50, 60, 200, 300, 50, 50) i zdarzają się zagubienia pakietów. Wtedy występują takie zakłócenia.
Wszelkiego typu "przyśpieszacze" ja bym sobie raczej darował albo przynajmniej przed ich zastowaniem utwórz sobie punkt przywracania systemu.
Spróbuj sobie sprawdzić jeszcze "ping -t adres.serwera.voice" i zobaczyć na zmienność czasu przesłania pakietu oraz ewentualne zagubione pakiety. Serwer vatsim a serwer kanału voice to dwie różne rzeczy.
Inna opcja, to jakieś problemy z routerem i może zablokowanymi lub nieprzekierowanymi portami.

Też mam w domu "radiówkę" 1 MBit/s i nie mam żadnych problemów z głosem.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Dzięki Krzysiek, na razie odpuszczę. W poniedziałek zadzwonię do dostawcy i zapytam czy mieli podobne przypadki jak mój, może coś poradzą. Dzisiaj byłem u kolegi z radiówką ale od innego dostawcy i też działało :evil:.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

IMHO coś na ich urządzeniu dostępowym, tym, do którego podłączają antenę. UD powinno przepuszczać wszystko po (niemal) wszystkich portach.
Ja mam zespół: antena - urządzenie dostępowe -skrętka- router -skrętka- komputer. W przypadku router -wifi- netbook również nie mam problemów.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

RzEmYk pisze:IMHO coś na ich urządzeniu dostępowym, tym, do którego podłączają antenę. UD powinno przepuszczać wszystko po (niemal) wszystkich portach.
Ja mam zespół: antena - urządzenie dostępowe -skrętka- router -skrętka- komputer. W przypadku router -wifi- netbook również nie mam problemów.
Wygląda na to że miałeś rację Krzysiek, dzisiaj zadzwoniłem do dostarczyciela internetu i po przedstawieniu problemu pan przy telefonie od razu wiedział o co chodzi. Poprosił mnie o imię, nazwisko, adres i sprawę załatwił. Podobno przy zmianie sprzętu pół roku temu zapomniano wyłączyć jakiś filtr który miał przed czymś chronić. Nie wiem dokładnie przed czym bo kiepsko było słychać, ale zapewnił że teraz będzie ok. Jutro sprawdzę.

-----------------
Działa, dziękuję za pomoc!!!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez thomas858, łącznie zmieniany 1 raz.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

modele z AI w SB4 - jak to zrobić

Post autor: leszek81 »

Witajcie!

Znalazłem na forum vatsim fajne narzędzie. A ponieważ na polskim forum nie ma po nim śladu, więc może nie wszyscy wiedzą to się dzielę. Co prawda program ma już ponad dwa lata, ale w szukajce u nas nie dał żadnego rezultatu, więc zakładam, że nie wszyscy o nim słyszeli.
Jeśli chcecie, żeby podczas latania na vatsim zamiast trójkątów albo nudnych modeli vip były dobrze odwzorowane modele AI (łącznie z odpowiednimi malowaniami) jest na to sposób. To narzędzie znanego wszystkim Jesusa od tweaków :) Nazywa się sms creator. Link do pobrania: http://www.venetubo.com/SMSCreator.zip (albo na avsimie)
Programik modyfikuje nieco paczki AI, tak, żeby pasowały do SB4 i żeby SB je widział. Jest tam skrypt, który zmienia paczki w odpowiedni sposób, potem wrzucamy plik SMS do folderu aircraft w SB4 i gotowe!
UWAGA!!!! Trzeba bardzo uważać przy uruchamianiu skryptu bo uruchomienie go w złym miejscu rozwali nam latające modele. Ja osobiście skopiowałem cały ruch AI do osobnego katalogu i zrobiłem tam drugą wersję modeli dla SB. Wada jest taka, że FSX ładuje się całe wieki, ale przynajmniej ruch w MTX jest bezpieczny. Działa z MyTraffic, Ultimate Traffic i WoAI.
W paczce jest dokładna instrukcja co jak zrobić. Jak ktoś będzie miał wątpliwości lub problemy to służę pomocą. I proponuję, żebyście pytali PRZED a nie po uruchomieniu skryptu :D

pozdrowienia,
Leszek
Awatar użytkownika
leF
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: czw 23 sie, 2007 22:30
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: leF »

Rozumie się że na FS9 też 'lata' ?
INSZALLAH

Win7, FSX, MX518, Saitek Yoko Pro, Logitech Extreme 3D PRO
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Tak, kompatybilne i z FS9 i FSX. Nieco inaczej się tylko instaluje. Ale w paczce wszystko dosyć łopatologicznie jest wyjaśnione.
Jeszcze jedna uwaga do instalacji pod FSX. Trzeba upewnić się, że we wszystkich paczkach AI jest plik aircraft.cfg (w MyTraffic nietkóre mają sim.cfg zamiast aircraft.cfg i wtedy skrypt się wywalał bo nie znajdywał pliku). Ja pozamieniałem sim.cfg na aircraft.cfg i skrypt zadziałał. Ale podkreslam, że skopiowałem modele, żeby nie grzebało w MyTrafficu. W przypadku jakiegokolwiek błędu może wywalić ruch w kosmos, bo grzebie w nazwach samolotów AI. Lepiej zbackupować wszystko.
A jeśli już ktoś się zdecyduje operować na tych samych paczkach (co też jest wykonalne) to potem trzeba skompliować na nowo cały ruch, bo inne są nazwy w plikach.

pozdrawiam,
Leszek
adameczek454
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 mar, 2012 17:07
Skąd jesteś: Warszawa

[FSX] Problem ze SquwakBoxem

Post autor: adameczek454 »

Niedawno postanowiłem dołączyć do Vatsim i po próbie sciągnięcia squwakboxa zaczęły się problemy. Poważne problemy. Przed sciągnieciem wszystko działało jak należy. Po instalacji wystąpił problem: Kiedy odpalam FSX pokazuje mi się jakieś ostrzeżenie
http://zapodaj.net/3afa6c9d2632.jpg.html

Po wciśnięciu OK wszystko elegancko się ładuje ale jak wybiorę obojętnie który samolot i obojętnie które lotnisko pojawia się błąd, który nie pozwala grać, ponieważ po załadowaniu się scenerii itd. (przed lotem) nie przenosi do kokpitu lecz wyrzuca na pulpit z takim błędem:

http://zapodaj.net/aca7d2e49f59.jpg.html

Jednocześnie całość nie pozwala wcale grać w FSX. Proszę o pomoc.
FSX jest bez SP, scenerie nie robią różnicy.

Próbowałem ściagnąć FSINN (tak jak kolega forumowicz poradził) i nadal to samo, a mianowicie:
http://zapodaj.net/8514d809e91f.jpg.html

Całość wygląda tak: Odpalam FSX, wybieram wszystko (wtedy troche muli, bez squwakboxa i FSINN nic nie laguje). Kolejno wciskam fly i wszystko elegancko się ładuje. Dochodzi do 100% i chwilowo pokazuje sie kokpit (1-2 sek) albo od razu po próbie pokazania kokpitu wyrzuca z wyżej podanym błędem. Co mam zrobić proszę o pomoc. Reinstal nie pomógł

Sprzęt
procesor: Intel Pentium Dual 2,4 GHz
pamięć: 2 GB RAM
karta graficzna: Radeon X1950 Series 512MB
zasilacz: nie wiem (w tym problemie chyba znaczenie znikome)
karta dźwiękowa: Realtek HD Audio

II Oprogramowanie
system operacyjny: Windows XP SP3
symulator (nazwa i wersja): FSX bez SP
dodatkowe oprogramowanie do symulatora: oprócz tych, z którymi są problemy brak
zainstalowane dodatki: brak
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Co do pierwszego problemu to ja miałem tak samo, musiałem klikać ok trzy razy żeby fs ruszył dalej. Okazało się że w menu scenery, tam gdzie masz nazwy scenerii które dodawałeś znalazł się między nimi plik o nazwie BASE. A że nigdy niczego o podobnej nazwie nie dodawałem to skasowałem ten plik i problem znikną. Zauważ że Ja mam FS2004 a Ty FSX, ale chyba w tym przypadku nie będzie miało to większego znaczenia.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

I Sprzęt
płyta główna: Gigabyte G31M - ES2L
procesor:Intel core 2 quad q8400 2.66 GHZ niepodkręcany
pamięć: 4GB RAM, to wszystko co wiem.
karta graficzna: Nvidia GForce 9800GT 1GB niepodkręcana
zasilacz: Nieznany
karta dźwiękowa: Nieznana

Saitek proflight yoke - chyba się nie przyczynia do problemu.
Logitech attack 3 - chyba się nie przyczynia do problemu.
Klawiatura genius za Ł10 - chyba się nie przyczynia do problemu.
Zwykły mikrofon za Ł6
Microsoft lifechat lx-3000
Głośniki Trust za Ł10
I płyta Aborted - The archaic abattoir w nieznanym napędzie - chyba się nie przyczynia do problemu.

II Oprogramowanie
system operacyjny: Windows 7 64bit
symulator (nazwa i wersja):FSX SP2
dodatkowe oprogramowanie do symulatora: N/A
zainstalowane dodatki: PMDG 737 NGX, Squawkbox 4, Active sky 2012, FSUIPC4 nie zarejestrowany i kilka lotnisk.

III Opis problemu
Witam. Mam otóż taki problem.
Obrazek
Z informacji zamieszczonych w help wynika, że problem może wystąpić gdy
1) Jakiś inny kompatybilny program np. AVC ARSC, Roger wilco jest uruchomiony. Od czasu gdy wszystko działało normalnie, czyli jakieś 3 godziny temu, nie instalowałem żadnego z tych programów ani nawet nie restartowałem komputera.
2) Sterowniki są stare lub niekompatybilne z podłączonym sprzętem. W trzy godziny się zestarzały?
3) Gdy niema karty dźwiękowej. Wyparowała?

Gdyby ktoś znał jakieś rozwiązanie byłbym bardzo wdzięczny :D

Edit: Na razie problem zniknął (po 100 próbie uruchomienia)
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
ODPOWIEDZ