SquawkBox4

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

SquawkBox4

Post autor: pkris »

Właśnie wyszedł.

http://squawkbox.ca/news/
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez pkris, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Pod FS9 zrobiłem lot z SB4 i wszystko było ok.

Jeśłi chodzi o działanie pod FSX, to działa.
Chwilę posatałem na EPWA, samoloty widać, kontrole słychać.
Wygląd i funkcje takie same jak w SB3 ( chyba , że coś przegapiłem).

Jedynie jak otrzymałem pw, to zaczęło mnie ciągle wywalać aż w końcu wyskoczył błąd i zamknęło FSa. Ale czy to wina akurat SB, tego nie jestem w stanie stwierdzić.

Obrazek
Obrazek
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

pkris pisze:Pod FS9 zrobiłem lot z SB4 i wszystko było ok.
Jedynie jak otrzymałem pw, to zaczęło mnie ciągle wywalać aż w końcu wyskoczył błąd i zamknęło FSa. Ale czy to wina akurat SB, tego nie jestem w stanie stwierdzić.
Wina SB4, miałem to samo. Poza tym po uruchomieniu transponder ustawiony jest defaultowo w modzie "C".
Stanel
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Te wywalanie mieliście na XP, czy na VISTA?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

konraf pisze:Te wywalanie mieliście na XP, czy na VISTA?
Ja na Vista + FSX + SB4 (do czasu otrzymania pw wszystko było ok).
Vista + FS9 + SB4, kilka lotów online i żadnych niespodzianek, również w czasie prywatnego chata.
Obrazek
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Ja miałem na XP. Recepta jest bardzo prosta. Po ukazaniu się okienka jakie pokazał "pkris" trzeba kliknąć "Ignoruj" i wszystko działa dalej. Komunikaty w okienku są bardzo różne ale zawsze dotyczą Microsoft Visual C++.
Stanel
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Czy ktoś z Was wie, na jakiej zasadzie działa ściąganie/aktualizacja pogody przez SB?
Znaczy, jesli mam AS + ASG oraz okreslone ustawienia, to gdy AS ściągnie pogodę, zostana zaladowane do niej najbardziej pasujące tekstury. Jesli jednak nie mam AS i ASG ale mam np. jakieś piekne tekstury (chmury, niebo, itp.) to jesli SB ściągnie pogodę, to taką ustawi w FS, tak? Czyli jesli dla danej pogody przypisane sa w FS określone chmury, to jesli SB ściągnie takowa pogodę, w FS pojawią się te tekstury tak?

O co mi chodzi? Otóż jest dodatek http://www.flight1.com/products.asp?product=flt1fex ktory oferuje dużo ladniejsze efekty niż ASG. Jesli SB ściąga pogodę, to jak sobie w takim FEX ustawię dane tekstury, dla danej pogody, to generalnie będę mial coś na kształt AS + ASG (AS oferuje wiecej niz samo ściaganie pogody - co robi SB - ale nie jest to dla mnie teraz istotne).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Flight Envirenment zastępuje ASG.
Możesz go stosować zarówno z AS, jak i ściągając pogodę poprzez SB/FSINN.
Oprócz chmur, masz tam wodę, niebo, słońce, horyzont itd.
Jak kiedyś napisał Rzemyk : "wreszcie rozmazany horyzont".

Jeśli pamiętasz niebo nad LOWI z mojego filmu, które Ci się podobało, pochodziło właśnie z FE pod FS9.
Obrazek
Awatar użytkownika
budyniek
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 303
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:46
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: budyniek »

Dla tych, którzy zamierzają kupić program antywirusowy lub firwalla (w moim przypadku Symantec Norton 360) ostrzegam, że SB3 i SB4 mogą działać nieprawidłowo.

2 dni walczyłem z niewidzialnymi samolotami na VATSIM. Po przeczytaniu link1 oraz link2 odinstalowałem Nortona i wróciło do normy.
Pozdrawiam,
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Miałeś te problemy z SB3 czy z SB4 ?
No i zapomniałeś dodać, że problem dotyczy a właściwie dotyczył (czas przeszły) visty.

Mając jakikolwiek antywir pod vistą, rzeczywiście nie było widać wszystkich samolotów ( zazwyczaj tylko jeden). Coś dało się jedynie osiągnąć przy AVG.
Problem dotyczył i SB3 i FSINN.

Wraz z pojawieniem się SB4 problemy zniknęły.
Wszystko śmiga jak trzeba przy włączonym antywirze ( próbowałem AVG, NIS , Kaspersky).
Obrazek
Awatar użytkownika
budyniek
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 303
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:46
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: budyniek »

Problemy są te same niezależnie od wersji SB. Rzeczywiście nie wspomniałem o Viście.
W takim razie na Nortona nawet SB4 nie ma siły.
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

budyniek pisze:W takim razie na Nortona nawet SB4 nie ma siły.
ja pisze:Wraz z pojawieniem się SB4 problemy zniknęły.
Wszystko śmiga jak trzeba przy włączonym antywirze ( próbowałem AVG, NIS , Kaspersky).
NIS = Norton Internet security
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Potwierdzam słowa pkrisa. Ja mam Nortona, SB4 i wszystko śmiga jak "ta lala" :) Widać inne samoloty, słychać kontrolę, komunikacja voice działa... Jest pięknie :D

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
budyniek
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 303
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:46
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: budyniek »

budyniek pisze:..(w moim przypadku Symantec Norton 360)
Ok. Z Norton 360 2.0 nie działa. Mała nieścisłość się wdarła.
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Jak instalujesz SB, masz włączoną ochronę konta użytkownika ?
Obrazek
Awatar użytkownika
ROBTEEK
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 12:27
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: ROBTEEK »

U mnie wszystko chodziło na SB4 bez problemu, przy pierwszych dwóch połączeniach.
Samoloty defaule znikały, była kontrola i samoloty vatsimowskie, czyli słychać i widać.
Aż tu wczoraj, włączam kompa i łączę się z Vatsimem i oto kwiatki jakie znalazłem, po kolei.

Zobaczcie po podłączeniu do Vatsim-u nie poznikały defaulowe samoloty, było ich więcej ale odleciały sobie, jednocześnie widziałem samoloty vatsimowskie.
Ale zdziwiłem się bardzo gdy po rozłączeniu z vatsimem nadal widziałem samolty vatsimowskie.

Czy to szaleje SB4 czy ja czegoś nie wiem?

I jeszcze ta pogoda, niby metar jest i wszystko powinno grać ale za każdym razem po podłączeniu mam taką mglistą pogodę. Nie zależnie od pory dnia.

Czy to szaleje SB4 czy ja czegoś nie wiem?

Nigdy nie miałem takich jaj z SB3, a może należy wrócić do starej wersji? :(
Załączniki
Z połączonym SB4
Z połączonym SB4
Z włączonym SB4.jpg (35.2 KiB) Przejrzano 25808 razy
Po rozłączeniu
Po rozłączeniu
Bez SB4.jpg (32.91 KiB) Przejrzano 25808 razy
-----------------------------------------------
Pozdrawiam
Sebol
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 25 lut, 2006 21:08
Skąd jesteś: Warszawa

SquawkBox a AA

Post autor: Sebol »

Witam. Posiadam GF9800GT 1GB i gdy włączam FSa wszystko łądnie, pięknie działa, ale gdy włączę SquawkBoxa to AA się wyłącza. nHancer oczywiście zainstalowany.
Pomoże ktoś jak To naprawić??
Pozdrawiam SEBOL
GG:7199365
Obrazek
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

A masz odznaczoną opcje rozszerzone ustawienia AA w grze ? Musisz odznaczyć.
Sebol
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 25 lut, 2006 21:08
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Sebol »

Dzięki działa :)
Pozdrawiam SEBOL
GG:7199365
Obrazek
Awatar użytkownika
brudzik
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: wt 04 sty, 2005 10:52
Skąd jesteś: Dęblin

Squawkbox 4 wyświetla dziwne znaki

Post autor: brudzik »

Witam! Podczas logowania do VATSIM poprzez Squawkbox 4 mam pewien problem. Otóż przy pierwszym logowaniu jest wszystko ok. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że nie widać mnie na servinfo,kontrolerzy mnie również nie widzą. Po rozłączeniu i ponownym łączeniu do VATSIM w oknie logowania Squawkboxa wyświetlają mi się dziwne znaki. Również przy wyborze samolotu dzieje się to samo... Pracuję na Windows Vista Home Premium + Kaspersky Internet Security 2009 + FS9


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Stawiam na Kasperskego.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
brudzik
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: wt 04 sty, 2005 10:52
Skąd jesteś: Dęblin

Post autor: brudzik »

no ok ale jak wyłączam Kasperskiego to nadal tak mam :/ dziwny problem...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Odinstaluj i sprawdź. Samo wyłączenie nic nie da. Ewentualnie spróbuj poszukać opcji dodania w tym Kasperskym wszystkiego co związane z FS i SB do grupy aplikacji zaufanych, których Kaspersky nie będzie filtrował/skanował.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
brudzik
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: wt 04 sty, 2005 10:52
Skąd jesteś: Dęblin

Post autor: brudzik »

Niestety problem nadal nie jest rozwiązany...Odinstalowałem Kasperskiego (Revo Uninstaller'em więc wyczyściłem wszystko co było z nim związane) i nadal to samo choć przynajmniej widziałem inny traffic. Zainstalowałem na nowo Kasperskiego i znów ta sama bajka więc to nie jest wina Kasperskiego...:/ Ma ktoś jakiś pomysł na to??:) Pozdrawiam
Ark
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 105
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 11:17
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Ark »

Stanel napisał/a:
Ja miałem na XP. Recepta jest bardzo prosta. Po ukazaniu się okienka jakie pokazał "pkris" trzeba kliknąć "Ignoruj" i wszystko działa dalej. Komunikaty w okienku są bardzo różne ale zawsze dotyczą Microsoft Visual C++.

Ark napisał/a:
Jednak, w moim przypadku nie wystarczyło ujarzmienie antywira. Podobnie jak koledze cytowanemu powyżej, wyskakuje błąd. Podczas jednego lotu potrafi pojawić się parokrotnie. Za każdym razem ignoruję ale w końcu i tak wywala FSa.
Po jakimś czasie użytkowania programu i nabraniu jakiegoś doświadczenia zauważyłem, że problem opisany powyżej pojawia się najczęściej, a właściwie zawsze, przy otwartym priv chat.
Szukałem rozwiązania na stronie producenta. Przeglądnąłem tamtejsze forum. Znalazłem kilka wpisów poruszających ten wątek. Jednoznacznego rozwiązania jak na razie jednak nie znalazłem. W związku z tym nasuwa się pytanie. Czy brak odpowiedzi lub wysłanie informacji typu: sorry, because of program failure, my reply is unable, lub coś w tym rodzaju, będzie niekulturalnym zachowaniem?
Awatar użytkownika
brudzik
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: wt 04 sty, 2005 10:52
Skąd jesteś: Dęblin

Post autor: brudzik »

nie no wydaje mi się że trochę tak... Może staff Squawkboxu rozważy to że coraz więcej osób przesiada sie na Viste i wprowadzi jakieś poprawki...Squawkbox 5??:):):)
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Jeżeli to już raczej Windows 7 . Vista umrze tak szybko jak Millenium.
Stanel
Ark
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 105
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 11:17
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Ark »

Ja bym nie winił system Vista. Mam XP. Wygląda na to, że system nie ma nic do rzeczy. Błąd tkwi w SB4. To ten program powinien zostać naprawiony i obawiam się, że może to zrobić tylko producent. Wygląda na to, że poczekamy sobie jeszcze troszeczkę. :(
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Ciężko powiedzieć, co możesz mieć nie tak. Osobiście mam i Avasta, mam SB4, mam XP, mam scenerię EPKK i zero problemów.
Jesli wywala Ci na priv chat, to moze ustaw - teraz nie pamietam ale chyba jest taka opcja - zeby wogole nie otwierał okienka priv. Wtedy wszystko będziesz miał w głównym (trzeba tylko uważać, co się pisze i niestety każdą priv poprzedzać .msg).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Ark
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 105
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 11:17
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Ark »

Sprawdzę tą opcję. Dzięki.
Jeśli chodzi o scenerię EPKK, to już jest w porządku. Może poza drobiazgami w postaci źle wyświetlanych drzew. ;)
Awatar użytkownika
brudzik
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: wt 04 sty, 2005 10:52
Skąd jesteś: Dęblin

Post autor: brudzik »

Chyba juz jestem na 100% pewien że wina mojego problemu twki w samym Squawkboxie... Dzisiaj przeinstalowałem całego Windowsa Viste (innego nie moge-laptop HP),wgrałem FS'a,Squawkboxa bez Kasperskiego,bez żadnych antywirów... dziwne znaczki są znów aktywne jak na załączonych screenach pare postów wcześniej... Czy ma ktoś może instalke do Squawkboxa 3?? Prosiłbym o jakiegoś linka do Rapida na priva jeśli ktoś takowego ma. Na necie nie mogłem znaleść od razu pisze:) Pozdrawiam
Przemek-Pilot
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: pt 17 lis, 2006 13:29
Skąd jesteś: EPWA 33

Post autor: Przemek-Pilot »

Od niedawna mam problem z SquawkBox 4. Normalnie bez SB mam w fs2004 50 fps zablokowane, natomiast przy włączonym SB4 (nawet nie muszę się łączyć z vatsim) z poziomu gry fpsy zaczynają nieprzyjemnie spadać nawet do 25 co normalne nie jest. Uruchomiłem SquawkBox przez plik squawkbox_fs.exe i w tym przypadku jest wszystko w porządku, ale uciążliwe, bo chcąc odpisać na unicom lub dojść do opcji muszę wyjść do pulpitu, więc ta opcja odpada. Jaki może być tego powód? Sądzę, że to coś z tymi okienkami do rozmów z kontrolą, bo bez nich jest wszystko ok. Może jakieś stery, ustawienia windows?
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

Uruchamiaj SB przez pasek menu w symulatorze, a nie przez exe. A spadek FPSow raczej normalny przy lotach online.
Przemek-Pilot
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: pt 17 lis, 2006 13:29
Skąd jesteś: EPWA 33

Post autor: Przemek-Pilot »

Właśnie przy uruchamianiu przez pasek pod przyciskiem alt fpsy mi spadają, a przy exe nie, ale ta opcja odpada. Normalne? Może przy lotach na vatsim, gdzie jest zlot dwudziestu i więcej samolotów, tak. Ja mam spadki fps nawet nie będąc jeszcze połączonym do sieci. Komputer mam na tyle mocny, że nie powinno być takich drastycznych spadków, przy uruchomieniu SB tracę czasami ponad 25 fps.

Wiem, że problem jest dosyć skomplikowany, bo może być mnóstwo powodów. Szukałem na różnych forach, ale bez skutku. Problemy z fpsami były głównie za czasów SB w wersji 3 i do takich tematów głównie wyszukiwarka prowadzi. Czeka mnie chyba przeinstalowanie windowsa. :?
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

Mysle ze reinstall windowsa nic ci nie da. Moze sprobuj FSinn? Chociaz osobiscie nie widze, wbrew powszechnej opinii spadku wydajnosci wraz z duzym ruchem na vatsim, raczej sama aplikacja FSinn pozera zasoby obnizajac klatki tych kilka. Procesor jednordzeniowy? Jesli wiecej to sprawdz czy przerzucenie SB na inny rdzen przyniesie jakies efekty.
Przemek-Pilot
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: pt 17 lis, 2006 13:29
Skąd jesteś: EPWA 33

Post autor: Przemek-Pilot »

Tak, procesor 2 rdzeniowy, SB mam od początku na drugim. To nie procek i na pewno nie wina innych podzespołów komputera. Jak już wspomniałem problem się pojawia tylko i wyłącznie przy włączonych oknach SB w simie. Mam wrażenie, że przez nieodpowiednie ustawienia/stery/oprogramowanie komputer się dławi tymi oknami.

----------
W fsinn mam to samo, otwieram okno i fpsy w dół. :/

----------
Przeinstalowałem FSa i nadal to samo mam, czyli wychodzi na to, że wina windowsa. Fpsy nawet w Cessnie spadają, a raczej skaczą co 1-2 sekundy.

----------
Zauważyłem, że przy otworzonych oknach (nawet multiplayerowy czat) fpsy maksymalnie dochodzą do 75 (Skacząc do 25-37 co około 2 sekundy) (na 75hz mam ustawiony monitor, w przypadku 60Hz było maksymalnie 60 fps przy otworzonych oknach). Natomiast przy zamkniętych oknach fpsy dochodzą do 300 patrząc np. w górę. Synchronizację pionową mam wyłączoną, więc co może blokować te fpsy? Myślę, że przez tą blokadę klatki nie są stabilne.
KiceKSG
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 15:37
Skąd jesteś: Zabrze

Post autor: KiceKSG »

Witam Ostatnio zainstalowałem Program SquawkBox4 i po zalogowaniu na stanowisko postojowe na EPWA słychać pilotów jak rozmawiają tylko nie widzę żadnego samolotu . Może wiecie czym to jest spowodowane. Mam Fs2004, Vista, SquawkBox4 na SquawkBox3 także próbowałem lecz dalej było tak samo.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

A czy FS dołącza się do sesji multiplayer? Jeśli nie, musisz to zrobić ręcznie Flights->Multiplayer->Connect

Gdyby nie znajdowało żadnej sesji wpisz adres IP: 127.0.0.1 (przypominam, że musi być włączony SB)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Temat był maglowany:
viewtopic.php?t=3997
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Trochę się od tamtego czasu pozmieniało.
Po wypuszczeniu poprawki przez MS już nie ma żadnego problemu z antyvirami czy firewallami pod vistą w FSie. Nie trzeba ich już odinstalowywać ani nawet deaktywować.

Sprawdź jedną rzecz. Włącz (jeśli masz wyłączone) rzucanie cieni przez samoloty.
Zaloguj się gdzieś, gdzie będziesz miał kogoś obok siebie i sprawdź czy na ziemi widać cień samolotu mimo, że jego samego nie widać.
Obrazek
ODPOWIEDZ