Sklepy Internetowe

Tutaj dyskutujemy na tematy niekoniecznie związane z lotnictwem.
Awatar użytkownika
chudypl21
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011 11:23
Skąd jesteś: Rudnik

Sklepy Internetowe

Post autor: chudypl21 »

Witam, moglibyście napisać sklepy internetowe w których jest możliwość płacenia zlotowkami?
Znam jedną www.pilots.pl ale niestety tam nie ma samolotu który mnie interesuje.A z zagranicznych stron nie moge kupować bo nikt z bliskiej rodziny nie ma takiej karty ,żeby płacić USD,$ i Euro.Z góry dziękuję :)
---> http://www.spitfire.tnb.pl/photogallery.php <---
POLECAM!!! SUPER STRONA LOTNICZA
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta na PayPal. Na koncie możesz mieć złotówki i jednocześnie kupować za euro lub dolary. Bank Ci sam przeliczy. Większość sklepów internetowych (polskich i zagranicznych) umożliwia płacenie poprzez Paypal.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie trzeba mieć konta walutowego żeby płacić kartą w obcej walucie. Kupujesz kartą normalnie a bank sobie przelicza.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
misio1958
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 135
Rejestracja: pn 29 sie, 2005 16:08
Skąd jesteś: EDDK

Post autor: misio1958 »

Adam73 pisze:Najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta na PayPal. Na koncie możesz mieć złotówki i jednocześnie kupować za euro lub dolary. Bank Ci sam przeliczy. Większość sklepów internetowych (polskich i zagranicznych) umożliwia płacenie poprzez Paypal.
Proponuje to rozwiazanie. Aby placic Paypalem, nie musisz posiadac karty. Przelew moze nastapic bezposrednio z Twojego konta. Duza zaleta jes fakt, ze rozliczenie nastepuje po kursie obowiazujacym w danym dniu, a nie w dniu rozliczenia kredytu karty przez bank. Jeszcze wiekszym plusem jet to, ze sprzedawca, ani nikt w sieci nie zna danych Twojej karty, ani konta.
Awatar użytkownika
chudypl21
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011 11:23
Skąd jesteś: Rudnik

Post autor: chudypl21 »

Czyli paypala moge założyc jak jestem nieletni?
---> http://www.spitfire.tnb.pl/photogallery.php <---
POLECAM!!! SUPER STRONA LOTNICZA
Awatar użytkownika
Piotrst
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 71
Rejestracja: sob 14 lut, 2004 00:20
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: Piotrst »

Nie polecam podłączania portalu płatniczego pod konto osobiste. Dobrze jest założyć prepaid kartę która może być kartą fizycznie lub tylko samym kontem. Tyle będziesz miał na koncie ile wpłacisz według potrzeb. Także ową kartę możesz podłączyć pod paypal
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

A słyszałeś kiedyś o limitach na różne operacje na koncie internetowym ?

Poza tym, żeby sobie działać w internecie z kartą, należy po pierwsze przypisać rachunek bankowy a po drugie kartę bankomatową z kodem CVV2.

Tutaj jest mowa o czystym koncie paypal, z limitami rocznymi/miesiecznymi na tranzakcje i braku podpięcie konta a jedynie doładowywania sobie tego konta przy pomocy zwykłych przelewów bankowych.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

hideto pisze:Poza tym, żeby sobie działać w internecie z kartą, należy po pierwsze przypisać rachunek bankowy a po drugie kartę bankomatową z kodem CVV2.
Nie zawsze, można sobie wyrobić kartę prepaid bez tworzenia (swojego) konta bankowego.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
chudypl21
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011 11:23
Skąd jesteś: Rudnik

Post autor: chudypl21 »

Powiedziałem mamie o tym co napisal Rzemyk o tym przeliczaniu lecz mama mówiła ,że bank sobie więcej bierze jak normalnie masz za 1 euro 3zł to bieże tak gdzieś 1zł więcej to już 4zł różnica jest ;/
---> http://www.spitfire.tnb.pl/photogallery.php <---
POLECAM!!! SUPER STRONA LOTNICZA
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

To mama ma albo strasznie dziwne konto albo nie wie co mówi.
Ja mam w Inteligo najnormalniejsze konto, nieraz płacę kartą w zagranicznych sklepach i jakoś ani razu nie udało mi się zapłacić z kursem droższym o 25%. :shock:
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Czyli paypala moge założyc jak jestem nieletni?
Nie. Ale nic nie przeszkadza założyć konta z pomocą rodziców i poprosić ich o zasilenie konta przelewem.
lecz mama mówiła ,że bank sobie więcej bierze jak normalnie masz za 1 euro 3zł to bieże tak gdzieś 1zł więcej to już 4zł różnica jest ;/
Banki biorą różnie. Ale na ogół - tylko minimalnie gorzej niż gdybyś wymienił pieniądze w kantorze.

@Rzemyk:
http://kartyonline.pl/por.php?id=40

Teoretycznie - transakcja w euro -> przeliczenie na dolary -> przeliczenie na złotówki, a dodatkowo jakieś nieszczęśliwe zrządzenie zmian kursów walut i nietypowe terminy przewalutowania - i wiele jest możliwe - chociaż 33% prowizji wymagało by jakiś cudów.

Jak widać z tabelki - nie jest tak źle. Ówczesne kursy średnie NBP to 3,87 za Euro i 5,7 za funta. Jak widać są banki (Polbank), które tą transakcję obsłużyły z prowizją za przewalutowanie poniżej jednego %! To znacznie lepiej niż kursy sprzedaży i kupna NBP (o kantorach nie wspominając).
Awatar użytkownika
chudypl21
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011 11:23
Skąd jesteś: Rudnik

Post autor: chudypl21 »

Na pewno to pierwsze bo jak kupowała bilety za obcą walutę to tak miała...
---> http://www.spitfire.tnb.pl/photogallery.php <---
POLECAM!!! SUPER STRONA LOTNICZA
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Ale to same ogólniki podajesz. Nie wiadomo co za karta, jaki bank, jakie bilety, czy była dodatkowa prowizja za płatność kartą, itp...

A co do różnego przeliczania, to oczywiście, banki nie robią tego za darmo, ale ponad naście procent to już cuda.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

@chudypl21 - może zamiast "mama mówiła" lepiej skoncentrować się w tym temacie na tym czego dotyczy - dość dokładne informacje o kosztach operacji kartą zostały już podane. Jeśli interesują Cię koszty jakie Ty będziesz miał - nic prostszego - wystarczy sprawdzić tabelę opłat i prowizji Twojego banku oraz kursy wymiany walut tego banku. Jeśli to faktycznie 33% - proponuję zmianę banku ;)

Podsumowując to co było napisane - możesz:
(1) założyć (na rodziców) PayPala i wpłacać na niego pieniądze przelewem;
(2) założyć kartę przedpłaconą (w ofercie m.in. WBK - "karta z doładowaniem", Citi i ING - w obu "karta przedpłacona");
(3) sprawdzić koszty transakcji za pomocą karty rodziców;
(4) skorzystać z Simmarketu, który pozwala na płacenie przelewem (przy nadawaniu przelewu dowiesz się jakie są koszty - najpewniej zbyt wysokie);
(5) skorzystać z Simmarketu, który pozwala na płacenie gotówką - wtedy wystarczy wsadzić Euro w list polecony i wysłać. Wydaje się dziwne, ale od lat kupuję tak na Ebayu u znacznie mniej wiarygodnych sprzedawców niż czołowy sklep i nigdy nie było problemów...
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Mam e-kartę mBanku od kilku lat, przed zakupami korzystam z tej strony , aby sprawdzić ile zapłacę. Nie ważne czy karta w ełro czy usadolar.
Nie zdarzyło mi się przepłacić. Kurs do przeliczania nie jest odgórnie narzucany przez polski bank tylko przez systemy rozliczeń VISA i czy MASTER CARD, i to ten kurs służy do rozliczeń między bankowych.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Kurs do przeliczania nie jest odgórnie narzucany przez polski bank tylko przez systemy rozliczeń VISA i czy MASTER CARD, i to ten kurs służy do rozliczeń między bankowych
Nie jest to prawda. Kurs jest narzucany przez Polski bank. Vide artykuł podlinkowany wyżej i różnice w opłatach.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Ja powiem tak. Często kupuję coś przez internet. No i nigdy nie zauważyłem żebym zapłacił więcej niż wynosiła cena produktu. A to oznacza, że: albo bank nic nie bierze, albo bierze tak mało, że sie tego nawet nie zauważy. No i nie korzystam z pay pala. Najzwyczajniej w świecie wpisuję imie, nazwisko, adres, telefon, numer karty kredytowej, security code i nigdy nie było żadnych problemów.
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

Jeśli kupujesz w Polsce - to rzeczywiście tak jest.

Natomiast jeżeli kupujesz za granicą, to do ceny zakupu najcześciej doliczana jest 2,0% prowizja. No i kurs waluty najczęściej nie jest kursem NBP tylko Banku - który jak wiadomo, jest mniej korzystny dla Ciebie.

Przy zakupach zagranicznych bardzo ważne jest w jakiej walucie masz rozliczną kartę.
Ja mam kartę rozliczaną w EUR i jak coś kupuję w Europie to jest mam tylko jeden przelicznik: EUR->PLN.

Natomiast jak kupuję coś w USD to mam: USD->EUR->PLN a to już za ciekawie nie wygląda.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

Witam wszystkich .
Koledzy wczoraj zakupiłem na stronie aerosoftu Wilga X płaciłem poprzez przelew bankowy
przelew był w euro, po dokonaniu transakcji zakupu nie otrzymałem ŻADNEGO linku do pobrania tego samolotu,rozumiem ,że serial do niego przyjdzie na e mail ale co z pobraniem link do pobrania także?

Bardzo prosze o odpowiedź.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Odpowiedni link będziesz miał w swoim koncie.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

Dziękuje za szybką odpowiedź .Rozumiem ,że po zaksięgowaniu na ich koncie wpłaty .
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Jak Ci przyjdzie na maila kod, to możesz sprawdzać konto w poszukiwaniu linka.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
XPlane.PL

Zakup X-Plane wersja 10

Post autor: XPlane.PL »

Wszystkich zainteresowanych nową wersją X-Plane 10 zapraszam na polską stronę http://sites.google.com/site/xplanepl/ Jesteśmy w kontakcie z Laminar Research i jeżeli będzie odpowiednie zainteresowanie w Polsce to chcemy uzyskać rabaty na zakup nowej wersji.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Czy posiada ktoś z was ten panel autopilota z simMarketu, jak jest z wysyłką, ile kosztuje, jak się go podłącza(usb?), czy po wysyłce muszę ściągnąć oprogramowanie?, czy można wykorzystać go w innych niż airbus samolotach? Jestem tym zainteresowany jak również tym mini overhead'em
http://secure.simmarket.com/feelthere-c ... -fsx.phtml
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

To tylko i wyłącznie interfejs. Wymaga zarówno sprzętowego kontrolera jak i płatnego samolotu.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Hawk
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 17:19
Skąd jesteś: Mielec (EPML)

Jak kupować na simMarket.

Post autor: Hawk »

Witam.

Szukam osoby mającą styczność ze sklepem simMarket, która wytłumaczy mi krok po kroku jak kupować, jak wygląda proces zakupu m.in metodą przelewu. Bardzo bym o to prosił.
Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: XxCloudy »

Witam,
Płatność "przelewem", wygląda to w taki sposób że idziesz do banku zakładasz konto na okres chyba miesiąca, po czym wpłacasz np. 20 "ejro" i do tego bank pobiera jeszcze opłatę, jak było to w moim przypadku w wysokości 7 euro.
ODPOWIEDZ