[Inne] Specyfika wirtualnych linii na potrzeby nowego projek

Tutaj dyskutujemy na tematy niekoniecznie związane z lotnictwem.
michal.jedi
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 maja, 2020 21:57
Skąd jesteś: Wrocław

[Inne] Specyfika wirtualnych linii na potrzeby nowego projek

Post autor: michal.jedi »

Siema,
pracuję nad hobbystycznym projektem czegoś w stylu programu do zarządzania linią lotniczą, ale mam niewielkie doświadczenie w cywilnych symulacjach lotniczych, bo preferuję wojskowe. Dlatego chciałbym się dowiedzieć więcej o waszej społeczności, jak się organizujecie, jak latacie, jakie aspekty hobby są dla was najważniejsze. Mam mnóstwo pomysłów wymagających sporo czasu, więc nie chciałbym pracować nad czymś, co wam się nie spodoba, bo sam raczej nie będę używał tego programu. Robię go w celu rozwoju zawodowego.

Stąd zarejestrowałem się tu, żeby dopytać was jak wygląda wasze hobby, czego wam brakuje w istniejących systemach i co myślicie o moich pomysłach. Możemy dyskutować o tym w wątku, ale bezpośrednia rozmowa będzie produktywniejsza. Chciałbym się spotkać z dwoma czy trzema z was, razem albo osobno. Przyda mi się wiedza zarówno poważnych jak i niedzielnych wirtualnych pilotów.

Możemy umówić się na teamspeak'u, discordzie, skype, zależnie jak wam pasuje.

Do usłyszenia.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Cześć

Obszerne zagadnienie. Istnieje na rynku kilka takich rozwiązań, np.
https://virtualairlinesmanager.net/
http://www.flightkeeper.net/Overview.html
Niektóre pozwalają stworzyć całą witrynę (rejestr pilotów, rezerwacja lotów, pełne statystyki lotów). Obsługują systemy śledzenia lotów na potrzeby raportowania - ACARS. Mają integracje z programami do komunikacji on-line (w przypadku lotów w sieci VATSIM).
Wiele linii wirtualnych korzysta z własnych, autorskich rozwiązań.
W tym pierwszym linku jest wersja demo przykładowej strony.
Pytania, które zadałeś, są bardzo ogólne, a sam program do zarządzania linią to za mało, bo powinno to być połączenie programu (i nie do zarządzania linią ale do monitorowania lotów i przesyłania raportów) z całą witryną.

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
michal.jedi
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 maja, 2020 21:57
Skąd jesteś: Wrocław

Post autor: michal.jedi »

konraf pisze:Pytania, które zadałeś, są bardzo ogólne, a sam program do zarządzania linią to za mało, bo powinno to być połączenie programu (i nie do zarządzania linią ale do monitorowania lotów i przesyłania raportów) z całą witryną.
Dziękuję za odpowiedź, orientuję się podstawowo w takich aplikacjach, ale nie znajdę w internecie informacji o jakie chciałem Was zapytać, mimo, że niektóre linie nawet piszą regulaminy. Chodzi mi przede wszystkim o wiedzę o Was samych. Dlatego mam do wyboru zapisać się przykładowo do Waszej linii, czytać fora i poświęcić sporo czasu na poznanie środowiska albo znacznie szybciej dopytać Was o szczegóły.

Wolę oczywiście drugie rozwiązanie, bo zrobię projekcik i jeszcze pogram w dcsa.

Spotkanie z Wami nie będzie też jednorazowe, w trakcie pracy pojawią się kolejne pytania i oczywiście testerzy będą mile widziani.
ODPOWIEDZ