[FS2004] Problem ze scenerią EPWR

Problemy techniczne związane ze sceneriami (lotniska, mesh, landclass, tekstury) płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

[FS2004] Problem ze scenerią EPWR

Post autor: pawjer »

Witam,

Dzisiaj poleciałem do znanego zoo :) ale widzę że ustawienia pasa startowego, dróg kołowania, że o parkowaniu nie wspomnę jest jakoś przesunięta w stosunku do tego co FS widzi jako wrocławskie lotnisko. Progressive taxi głupieje... Mało tego, jeszcze jechałem na pasie i po zjechaniu na jego prawą stronę już miałem komunikat "contact ground...".

Mam dograny dodatek Ultimate Terrain ale to chyba nie ma wpływu na działanie scenerii?

No chyba że coś źle zainstalowałem...
Awatar użytkownika
a6intruder
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 73
Rejestracja: pt 04 lis, 2005 23:31
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: a6intruder »

pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: pawjer »

a6intruder pisze:viewtopic.php?t=102
W pierś się biję, podejrzewam że nie dograłem AFCADowych plików, ale skoro tak zgłębiam wiedzę to jednak skorzystam z rady bardziej doświadczonych użytkowników (poczytałem forum! :))) i na avism'ie jest faktycznie trochę AFCADów do polskich lotnisk, ale np. w przypadku EPKT sa ze dwie wersje...która będzie bardziej aktualna i bliższa rzeczywistości?

Dzięki za pomoc i sorry za spam, ale pewnie i tak ktoś na tym skorzysta poza mną :)
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

Napewno czytałeś, co ci a6intruder podlinkował ?
"Paczka" z plikami afcad do polskich lotnisk znajduje się tutaj:
viewtopic.php?p=15348#15348
Obrazek
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

A jaką masz scenerię do EPKT ? , zassaj sobie np. z PL-VACC scenerię z AFCAD'em, nie dodawaj poprawki (poprawka uwzględniała wyłączony GS przy ILS ) , no i trzeba by poprawić jeszcze samego AFCAD'a , tzn aktualnie działa DME .

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Z tego co wiem to w paczce ze scenerią jest plik AFCAD'a pasujący do tego lotniska.
pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: pawjer »

aszczupal pisze:A jaką masz scenerię do EPKT ? , zassaj sobie np. z PL-VACC scenerię z AFCAD'em, nie dodawaj poprawki (poprawka uwzględniała wyłączony GS przy ILS ) , no i trzeba by poprawić jeszcze samego AFCAD'a , tzn aktualnie działa DME .

pozdrawiam
Adam
Właśnie wylądowałem na EPKT na zassanej z PL-VACC scenerii. DME w rzeczy samej nie działało i trudniej się lądowało ale "Polak potrafi"...Czy jest gotowy AFCAD na aktualny stan rzeczy na lotnisku w Pyrzowicach?

Jeszcze jedna sprawa, zaraz jak przyziemiłem to od razu miałem "Contact ground..." tak więc znów w pośpiechu zjeżdzałem z pasa. Coś nadal jest nie tak z konfiguracją scenerii?

Już teraz wielkie dzięki za pomoc i wierzę że z Waszą pomocą dostroję swojego FSa aż będzie miło popatrzeć.

Pozdrawiam
pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: pawjer »

aszczupal pisze:A jaką masz scenerię do EPKT ? , zassaj sobie np. z PL-VACC scenerię z AFCAD'em, nie dodawaj poprawki (poprawka uwzględniała wyłączony GS przy ILS ) , no i trzeba by poprawić jeszcze samego AFCAD'a , tzn aktualnie działa DME .
Działa u mnie DME i miło się ląduje na EPKT, ale parkowanie na drodze "S" to chyba lekko nieaktualne. Czy jest gdzieś nowszy AFCAD dotyczący tego lotniska?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Możesz AFCADem (program) wywalić te stanowiska albo na nich nie parkować.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: pawjer »

RzEmYk pisze:Możesz AFCADem (program) wywalić te stanowiska albo na nich nie parkować.
Ok, pewnie tak zrobię. Choć dziwi mnie trochę że od dłuższego czasu nikt nie poprawił AFCADa tego lotniska. No nic, jak znajdę chwilę to poprawię. EPZG wydłubałem to i z EPKT pewnie dam radę ;)
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

AFCAD do EPKT poprawiłem już w Listopadzie.
Link
Faktem jest że tam jeszcze są źle oznaczone miejsca parkowania, ale dla lotów on-line to nie ma znaczenia....
.. no i czekamy na nowe Katowice...
pozdrawiam
Adam

Obrazek
pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: pawjer »

aszczupal pisze:AFCAD do EPKT poprawiłem już w Listopadzie.
Link
Faktem jest że tam jeszcze są źle oznaczone miejsca parkowania, ale dla lotów on-line to nie ma znaczenia....
.. no i czekamy na nowe Katowice...
Hmm, ja już dawno wgrałem Twoją poprawkę a tam jak byk miejsca postojowe na drodze "S". Może dla on-line to nie ma znaczenia natomiast dla realizmu jak najbardziej. Aha, możesz mi wyjaśnić dlaczego w tym AFCADzie są 2 ILSy? Nie mówię że to błąd ale po prostu nie wiem jaki jest tego cel.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Jaki znów wpływ na realizm? Kto Ci kazuje tam stawać?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: pawjer »

RzEmYk pisze:Jaki znów wpływ na realizm? Kto Ci kazuje tam stawać?
Skoro obecnie nie ma na EPKT miejsc parkingowych na "S" a są w scenerii to znaczy że ujmuje to realizmu. Zwłaszcza że w realu "S" jest drogą którą zjeżdżają samoloty z pasa po lądowaniu a w FSie droga ta jest gęsto zastawiona samolotami GA.

A stawać tam kazuje mi ATC FSowe jak poproszę o taxi to parking.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Latając z FS default ATC mówisz o realiźmie? Bez jaj...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Proszę Bardzo !
Masz AFCAD'a już bez miejsc na S
Co rozumiesz przez pytanie o dwa ILS'y ?.
Przeciez jest JEDEN , tylko na RWY27 .
Chyba że Ci chodzi o DWA nadajniki ILS , to jest w porządku: LOC i GS !
Załączniki
AF2_EPKT_corrected_navaids2.zip
(2.05 KiB) Pobrany 226 razy
pozdrawiam
Adam

Obrazek
pawjer
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: wt 20 maja, 2008 10:45
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: pawjer »

RzEmYk pisze:Latając z FS default ATC mówisz o realiźmie? Bez jaj...
RzEmYk, idąc dalej tym tropem to nie ma sensu wgrywać żadnych scenerii, albo lepszych samolotów. Skoro wszyscy dbamy o cnotę realizmu FSa to właśnie takimi małymi krokami jak dłubanie przy AFCADach przybliżamy się do możliwie wiernego oddania realnych warunków w których latamy.

A co do ATC to faktycznie, przymierzam się do RC4. Zobaczymy...trochę boję się tego co przeczytałem na temat nieudogodnień związanych z tym programem i się waham.

A jeżeli już tak męczymy temat realizmu to Vatsim jest realistyczny? Ile jest wirtualnych samolotów w wirtualnej przestrzeni jednocześnie? A to że w godzinach off-peak jeden człowiek może być kontrolą przestrzeni w Polsce, strefy zbliżania np. w Krakowie i jeszcze wieżą w Balicach? Oczywiście najważniejszy jest kontakt z żywym kontrolerem i to jest super ale i w tym wypadku ograniczenia ludzkie również przekładają się na mniejszy realizm.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Przecież można latać wg. przepisów i olać głupie komendy FS-owego ATC. A tłumaczenie, że nie jest realnie, bo FS ATC każe kołować na/przez zamknięte stanowiska jest śmieszne.
Wywalić cztery standy można w minutę, po co biadolić na forum?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ