Aerosoft Airbus X v1.19 hotfix 0.19 - problem z prędkością

Problemy techniczne (panele, dźwięki, malowania, itp.) związane z samolotami płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

SP-LBG
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: wt 27 paź, 2015 00:19
Skąd jesteś: Maciejowice

Aerosoft Airbus X v1.19 hotfix 0.19 - problem z prędkością

Post autor: SP-LBG »

Witam. Mam taki problem że jak lecę i samolot wchodzi w tryb climb, po wyrównaniu zaczyna przyśpieszać do max możliwości, po czym zaczyna pojawiać sie błąd ,,speed'' i raz unosi się i raz opada. Przeoczyłem coś?? Na primary flight display pisze że samolot jest w trybie MAN TOGA a powinien być SPEED. Ilość paliwa to 8020 kg, wysokość FL310. Wiem że wysokość przelotowa zależy od masy samolotu. Dodam że ilość przeliczałem fuel plannerem uwzględniając planowany FL więc raczej to nie tego wina.
Achilles12
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: czw 01 sie, 2013 11:44
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: Achilles12 »

Jeżeli dobrze rozumiem (i pamiętam system działania tej maszyny) to po starcie z trybu TOGA pozostawiasz go w stanie niezmienionym? Jeżeli tak to tutaj tkwi błąd i w trakcie wznoszenia oraz na przelotowej przepustnica powinna znajdować się w trybie climb - CL. Wszystko w każdym razie jest w dostarczonym manualu.
SP-LBG
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: wt 27 paź, 2015 00:19
Skąd jesteś: Maciejowice

Post autor: SP-LBG »

Tak, wiem. Już sobie to opanowałem na picuś i w końcu udaje mi się ładnie i płynnie startować. Okazało się że na autopilocie przepustnica zacina się w trybie TOGA i trzeba ją odblokować do trybu CLB.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie zacina. Jeśli pilot ją ustawi na TO/GA, to w takiej pozycji pozostaje aż do czasu aż ten pilot ją przestawi na inną zapadkę.
A poza tym, to z 90% startów odbywa się w modzie FLEX.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ