Brak punktów nawigacyjnych w FMC PMDG B737NG

Problemy techniczne (panele, dźwięki, malowania, itp.) związane z samolotami płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

artek80

Brak punktów nawigacyjnych w FMC PMDG B737NG

Post autor: artek80 »

Mam taki problem. Próbuję ustawić FMC zgdnie z poradnikiem dla PMDG 737 NG. Wszystko idzie dobrze do momentu kiedy wprowadzam lotnisko docelowe jakim jest EPWA. Wyskakuje mi błąd w FMC:
EPWA err: ROKUR

Pozycja EPWA nie dodaje się.

Lotnisko z którego stratuję ( w tym przypadku EPKK ) jest widoczne w FMC. W zakładce DEP/ARR widoczne są pasy do tego lotniska , itp.

Gdy np. zamiast EWPA podam EPGD bez problemu lotniko w Gdańsku dodawane jest do FMC. Wygląda na to , że problem jest tylko z EPWA.

Czym może to być spowodowane ???

PS. Wgrałem najnowsze SID/STAR i też nie pomaga...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez artek80, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Maryx
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: ndz 13 lis, 2005 12:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Maryx »

Zainstaluj AIRAC 0608, znajdziesz na AVSIM.
Obrazek
PL-VACC STU+
artek80

Post autor: artek80 »

Zainstalowałem i faktycznie przy wprowadzaniu EPWA nie ma już błędu, ale nie mogę wprowadzic teraz drogi R23 ( wcześniej była i bez problemu ją dodawałem :( ) a także punktu ARDAG :( ( także wcześniej był ).
W czym tkwi teraz problem ??
lkasprzak

Post autor: lkasprzak »

artek80 pisze:Zainstalowałem i faktycznie przy wprowadzaniu EPWA nie ma już błędu, ale nie mogę wprowadzic teraz drogi R23 ( wcześniej była i bez problemu ją dodawałem :( ) a także punktu ARDAG :( ( także wcześniej był ).
W czym tkwi teraz problem ??
Z tego co wiem drogi R23 już nie ma, teraz jest M866 chyba... :? Poprawcie mnie jeśli się mylę...
artek80

Post autor: artek80 »

Faktycznie pomogło :) . Ale w takim razie gdzie znajdę mapy z nowymi oznaczeniami.
Na mapach z Pl-VACC mam drogę podaną jako R23. Nigdzie na niej nie znalazłem oznaczenia M866. Skąd mogę pobrać aktualne mapy z aktualnymi oznaczeniami ??
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
artek80

Post autor: artek80 »

No to teraz przyszło mi na myśl takie pytanie ( czysto teoretyczne :) ).
Czy jeżeli w FMC pojedyńcze punkty i drogi różnią się od punktów na mapach z PL-VACC, to czy przy lotach on-line na vatsim nie będzie problemów. Pytanie jest czysto teoretyczne gdyż dopiero zaczynam swoją przygode z vatsim ( do tej pory wykonałem tylko kilka kręgów nadlotniskowych :oops: ). Czy nie będzie takiej sytuacji , że dostane polecenie lecieć na jakiś wskazany przez kontrolera punkt, a nie będzie go w FMC ???

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość aby zaktualizować mapę FSa, do aktualnych oznaczeń ???
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

artek80 pisze:Czy nie będzie takiej sytuacji , że dostane polecenie lecieć na jakiś wskazany przez kontrolera punkt, a nie będzie go w FMC ???
Jest to mozliwe jesli Ty i kontroler bedziecie miec inne bazy AIRAC.
artek80 pisze: I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość aby zaktualizować mapę FSa, do aktualnych oznaczeń ???
Nie ma takiej możliwosci.

Oprócz AIRAC należy zawsze sciągać baze SID/STAR ze strony www.navdata.at
Wszelkie błędy w FMC wynikają albo z braku AIRAC albo z braku SID/STAR.
Ostatnio zmieniony ndz 17 gru, 2006 14:30 przez konraf, łącznie zmieniany 2 razy.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
artek80

Post autor: artek80 »

A czy jest jakiś dodatkowy program ułatwiający planowanie trasy zawierający mapę świata do którego będę mógł wprowadzić aktualne dane SID/STAR ( tak jak do FMC ) i na jego podstawie ułożyć trasę lotu ?? . Chodzi mi o coś na wzór mapy FSa.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

artek80 pisze:A czy jest jakiś dodatkowy program ułatwiający planowanie trasy zawierający mapę świata do którego będę mógł wprowadzić aktualne dane SID/STAR ( tak jak do FMC ) i na jego podstawie ułożyć trasę lotu ?? . Chodzi mi o coś na wzór mapy FSa.
Jest FSNavigator, jest FSBuild, bez mapy jest RouteFinder.
Post na forum:
viewtopic.php?t=5043 - nie jest to dokładna odpowiedź, ale poczytać można.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Kuba Mędrzycki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: pt 24 lis, 2006 01:33
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Kuba Mędrzycki »

Jak wybieram PMDG737, to ładuje mi AIRAC, więc rozumiem, że muszę ściągnąć SID/STAR. Ok, wszedłem na odpowiednią stronę, ściągam, ale gdzie mam wypakować pliki?
Artur S.
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 287
Rejestracja: wt 17 lut, 2004 14:13
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Artur S. »

O ile się nie myle to w: Flight Simulator/PMDG/SIDSTARS.
Pzdr - Artur S.
p.s. sugeruję przejrzeć wątek o PMDG w podforum "Płatne samoloty i śmigłowce"- jest sporo cennych informacji.
AZT017 (WAW)

Core i7 6700K, ASUS MAXIMUS VIII RANGER, 16GB/2666MHz, MSI GTX970, OS Win7/64bit, SSD Crucial 250GB, FS2004
ODPOWIEDZ