[FSX] Problem z oświetleniem nawigacyjnym w FSX

Problemy techniczne (panele, dźwięki, malowania, itp.) związane z samolotami płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
seba_epll
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 17:59
Skąd jesteś: EPLL

[FSX] Problem z oświetleniem nawigacyjnym w FSX

Post autor: seba_epll »

Witam moja wersja symulatora to MFS X wersja Deluxe

Mam problem z oświetleniem nawigacyjnym FSX

Niezależnie jak poprzestawiam ustawienia symulatora czy to w misjach fsx-a czy w lotach "swobodnych". Jedyne oświetlenie jakie mam widoczne to oświetlenie kokpitu oraz światła kołowania i do lądowania.

Problem jest też z linią prowadzącą do GATE i do startu tj markery prowadzące. Mimo włączenia tzw kołowania postępowego linia jest niewidoczna.

Już nie mam pojęcia co jest nie tak.Stało się to nagle. Z początku myślałem, że to może wina dodatków które ostatnio wgrałem (FS Passangers, Germany Aiport v2, Airbus Series vol 1, My Traffic 2010 i AES 2,06) ale nie, bo odinstalowałem i problem nadal jest.

Prośba o pomoc w tej tematyce.

Pozdrawiam:)
Pozdrawiam
Seba_EPLL
Intel Core 2 Guad CPU Q8300,RAM 4GB, GeForce GTX260, System Win 7 Pro wersja 64Bit

Microsoft Flight Simulator X Deluxe Edition SP1 i SP2
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Dodatki kupione, czy ściągnięte?
Mając AES na aktywowanych lotniskach możesz poprosić o Follow Me Car, więc kołowanie postępowe nie jest Ci potrzebne.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie włączyłeś DX10 preview?
Awatar użytkownika
seba_epll
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 17:59
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: seba_epll »

Łukasz pisze:Dodatki kupione, czy ściągnięte?
Mając AES na aktywowanych lotniskach możesz poprosić o Follow Me Car, więc kołowanie postępowe nie jest Ci potrzebne.
Witam

Dodatki kupione tj klucze licencyjne. DX10 jest włączony.

Co do AESa to mam kupiony kredyt natomiast nie mogę sobie poradzić z aktywacją lotnisk - może masz jakąś wskazówkę lub coś w tym temacie? :)

Nie wiem co jest grane... Jutro idę chyba złożyć nowego kompa choć ten który jest używany teraz nie jest zły, bo po za problemami opisanymi niżej to w miarę chodzi acz przy bardzo wysokich ustawieniach zaczyna "skakać";)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez seba_epll, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Seba_EPLL
Intel Core 2 Guad CPU Q8300,RAM 4GB, GeForce GTX260, System Win 7 Pro wersja 64Bit

Microsoft Flight Simulator X Deluxe Edition SP1 i SP2
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

seba_epll pisze:
Co do AESa to mam kupiony kredyt natomiast nie mogę sobie poradzić z aktywacją lotnisk - może masz jakąś wskazówkę lub coś w tym temacie? :)

Pozdrawiam
Musisz po prostu mieć ilość kredytów wystarczającą na aktywację dalego lotniska. Małe lotniska potrzebują jeden kredyt, duże lotniska chyba max 5. Musisz mieć także zainstalowane lotnisko, które uaktywniasz.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Problem z oświetleniem nawigacyjnym w FSX

Post autor: konraf »

seba_epll pisze: Problem jest też z linią prowadzącą do GATE i do startu tj markery prowadzące. Mimo włączenia tzw kołowania postępowego linia jest niewidoczna.
Problem jest zapewne na dodatkowych sceneriach.
viewtopic.php?t=6651&highlight=progresive
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

DX10 jest włączony.
No to już wiesz, co wywołuje te objawy. Niektóre efekty i scenerie oraz nienatywne samoloty nie lubią DX10.
Awatar użytkownika
seba_epll
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 17:59
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: seba_epll »

Dziękuję za podpowiedzi, jednakże w linku który podano nie było nic co przyczyniło się do moich usterek. Jeśli chodzi o DX10 też nie zmienia nic konkretnego. Po wyłączeniu dx10 częściowo światła wróciły ale nie wszystko coś mruga i świeci ale mam wrażenie, że jest to gdzieś jakby z innych punktów było niż powinno raz są raz ich nie ma. Chyba przeinstaluje wszystko od nowa... :(

Po weekendzie będę wyposażony w taki sprzęt:
procek - core 2 quad q8000 2,5GHz
pamięć - ddr2 PATRIOT PC800 2048 MB x2
grafika!!! - GeForce GTX 260-216 896MB
Dysk - 500GB
wszystko na płycie asus p5kpl-am se

Wierzę, że na tym sprzęcie będzie śmigać na najwyższych ustawieniach w fs:)
A jak na obecną chwilę, szukam dalej co jest powodem takich usterek... progresiv taxi nadal :(

Pozdrawiam
GG: 2491688 - dziękuje

Ps Jaki system najlepiej pod MFS ?? 7 czy Vista i czy 32 czy 64 bitowy?? Podobno Xp nie wyryje wszystkich parametrów i nie wykorzystuje w pełni zasobów??
Pozdrawiam
Seba_EPLL
Intel Core 2 Guad CPU Q8300,RAM 4GB, GeForce GTX260, System Win 7 Pro wersja 64Bit

Microsoft Flight Simulator X Deluxe Edition SP1 i SP2
ODPOWIEDZ