FSX się nie włącza

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

FSX się nie włącza

Post autor: E-Jet »

Witam serdecznie!

Dziś rano podczas (próby) włączania FSX natknąłem się na niespotkany wcześniej problem. Mój symulator się nie włączył. Widzę okno powitalne, to z napisem "Microsoft Flight Simulator X", ale dalej nic się nie dzieje.

Wczoraj zainstalowałem szybowiec SZD-30 Pirat ściągnięty z Simviation. Pomyślałem, że to jego "wina" i natychmiast go odinstalowałem; jednak nic nie pomogło. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim. Niedawno wymieniałem kartę graficzną, lecz od tego czasu minęły dwa tygodnie, symulator odpalany był codziennie i nic takiego się nie działo. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Będę wdzięczny :roll:

EDIT:

System Windows XP Home Edition 2002
Procesor Intel Core 2 1.86 GHz
Karta graficzna ATI Radeon HD 5600
FSX SP1+SP2

+co do pliku fsx.cfg. Wg tego, co znalazłem na forum, to w systemie XP znajduje się on tu: C:\\Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Application Data\Microsoft\FSX. Problem w tym, że w folderze o nazwie Microsoft znajduje się tylko folder o nazwie "SLDL"... Nic jeśli chodzi o FS. Pomocy! :cry:

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez E-Jet, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Fsx.cfg kasowałem?
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

A gdzie to znaleźć?

Nie pamiętam, żebym coś takeigo kasował :roll: a nawet jeśli, to nie ma teraz chyba większego znaczenia, bo... odinstalowałem FS-a, zainstalowałem ponownie, i NADAL nie chce się uruchomić. Po reinstalacji powinno wszystko się "naprawić". Tymczasem wygląda na to, że nie naprawiło się nic.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Napisz, jakie masz pliki w katalogu Moje Dokumenty > Flight Simulator X Files.
Masz coś typu default.flt?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Zapisane plany lotu oraz zapisane stany lotu. Czegoś takiego jak "default" nie znalazłem :|
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

No to jeden z tych lotów musi być defaultowy (taki, jaki się odpala przy włączeniu FSX).
Wytnij sobie te wszystkie pliki i spróbuj uruchomić FSX.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Konraf, Podziałało! :D :D Miejmy nadzieję, że tak już zostanie, bo FS jest chyba grą sprawiającą najwięcej problemów w moim przypadku. Ale dzięki jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam ;)

Maciej

(zastanawia mnie jednak nadal, dlaczego jeszcze wczoraj symulator działał wyśmienicie a dziś rano już wcale...)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Nie wiem. U mnie czasami co prawda FSX sie zaczyna uruchamiać, po czym wywala komunikat, że aplikacja zostanie zamknięta. Bez podawania żadnych detali.
Zauważyłem, że dzieje się to wtedy, gdy uruchamiam np. jakiś płatny samolot poprzez zapisany "fabrycznie" do tego samolotu lot/stan samolotu. Mam tak np. z Maddog 2008, gdy wybieram stan samolotu cold and dark z programu konfiguracyjnego Maddoga.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
szymonczak
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: pn 23 kwie, 2012 12:05
Skąd jesteś: EPPO

FSX się nie włącza

Post autor: szymonczak »

Witam! Chciałbym odswierzyć ten temat ponieważ mam dokładnie ten sam problem jednak w opisywanym folderze mam tylko plik "Logbook.BIN". Prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Włącz w opcjach folderów pokazywanie ukrytych plików i katalogów. Sprawdź.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
szymonczak
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: pn 23 kwie, 2012 12:05
Skąd jesteś: EPPO

FSX się nie włącza

Post autor: szymonczak »

Miałem włączone. Próbowałem też ponownej instalacji fsx chyba z 10 razy i dalej nic. :(
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Spróbuj FS Registry Restore od zespołu Flight1.
szymonczak
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: pn 23 kwie, 2012 12:05
Skąd jesteś: EPPO

FSX się nie włącza

Post autor: szymonczak »

Miałeś na myśli "FSX Registry Repair Tool" ? Niestety to też nie pomaga...
szymonczak
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: pn 23 kwie, 2012 12:05
Skąd jesteś: EPPO

FSX się nie włącza

Post autor: szymonczak »

Zapomniałem dodać, że po znacznie dłuższej chwili wyskakuje komunikat "Program FSX nie odpowiada"
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

Na początek proponuje zmienić nazwę folderu FSX w przypuszczalnej lokalizacji:

C:\Users\.......\AppData\Roaming\Microsoft\

Po czym uruchomić symulator. Dostaniesz odpowiedz czy problem jest w konfiguracji czy instalacji FSXa
Obrazek
szymonczak
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: pn 23 kwie, 2012 12:05
Skąd jesteś: EPPO

FSX się nie włącza

Post autor: szymonczak »

Kary, dzięki za pomoc ale wczoraj uporałem się z tym, udało mi sie uruchomic fs'a :D Nie wiem czy to była przyczyna ale gdzieś na jakimś innym forum był opisywany jakiś inny problem z fsx w którym pomogło usunięcie pliku "Logbook.BIN". Zrobiłem to samo, usunąłem, wygenerował się nowy plik i udało się. Czy to mogło być problemem?
Awatar użytkownika
Biały
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: wt 28 lis, 2006 13:40
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Biały »

Żeby nie zaśmiecać forum nowym tematem podepnę się tutaj.
Problem pojawił się po odinstalowaniu dodatku, 3 darmowych lotnisk w Kolumbii. Z folderu Addon Scenery zniknęły mi foldery scenery i textures. Teraz oczywiście przed uruchomieniem wywala błąd scenerii. Z tego co pamiętam to w scenery były 2 pliki bgl. jakiś lotnisk. Co do textures to nie pamiętam. Może jakaś dobra dusza podeśle mi na PW te dwa foldery jeśli nie ma ich załadowanych jakimiś dodatkowymi plikami?
Mam FSX Deluxe + Acceleration (GOLD), nie chcę teraz zabawy z naprawą przez instalatora bo FSX jest idealnie skonfigurowany po wielu bojach, a naprawa pewnikiem sporo namiesza.
Obrazek
GA-Z170X-Gaming7-EU*I7-6700K*Corsair DDR4 3000MHz 2x8GB*Gigabyte GTX1080 Xtreme Gaming PP 8GB*SSD 240GB*3xHDD 2TB,1TB,500GB*EVGA GS650W Gold*E2607*LaCie526
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Te foldery w nowym FSX są puste. Po prostu dodaj pustą strukturę folderu addon scenery (z folderem scenery w środku) albo usuń go z biblioteki scenerii.
Awatar użytkownika
Biały
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: wt 28 lis, 2006 13:40
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Biały »

Ok, dzięki.
Teraz FSX ładuje się znów bez błędu "Local Scenery Directory (Addon Scenery\SCENERY) in scenery Area 115 not found."
Obrazek
GA-Z170X-Gaming7-EU*I7-6700K*Corsair DDR4 3000MHz 2x8GB*Gigabyte GTX1080 Xtreme Gaming PP 8GB*SSD 240GB*3xHDD 2TB,1TB,500GB*EVGA GS650W Gold*E2607*LaCie526
Awatar użytkownika
Biały
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: wt 28 lis, 2006 13:40
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Biały »

No i masz... Coś mnie napadło, żeby zainstalować 737-600 od Posky i przypomnieć sobie stare czasy. Bagno, więcej problemów niż to warto. Ciągłe problemy ze światłami itp... Odinstalowałem i szok!
W moim 737-300 zniknęły światła beacon, zaś efekt dymu (wody podczas kołowania) i smug na skrzydłach to czarne kwadraty. :evil:
Obrazek

Jeśli idzie o beacon to brak tekstury fx_2.bmp w folderze effects. Nie ma jej też w głównym texture. Brak mi pewnie tekstury dymu. drogą dedukcji jest to chyba fx_1.bmp. Ciekaw jestem ile jecze tych fx_"?".bmp było, bo w moim folderze effects/texture nie ma żadnej z tych tekstur.

Nie wiem, czy to po odinstalowaniu tego Posky czy może też odinstalowanie tych darmowych lotnisk. Nie łapię tego... tym bardziej, że dodatków mam niewiele.

EDIT:
Problem rozwiązany za pomocą programu FSX Gauge Recovery 1.2.
Nie będę usuwał postu, to może dla potomnych zostanie.
Obrazek
GA-Z170X-Gaming7-EU*I7-6700K*Corsair DDR4 3000MHz 2x8GB*Gigabyte GTX1080 Xtreme Gaming PP 8GB*SSD 240GB*3xHDD 2TB,1TB,500GB*EVGA GS650W Gold*E2607*LaCie526
ODPOWIEDZ