[FSX] Grafika NVIDIA GTX260 - ziarnistość tekstur

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

[FSX] Grafika NVIDIA GTX260 - ziarnistość tekstur

Post autor: michalp »

Witajcie,

Miałem do tej porty sterowniki NVidii z 2009 r., ale pomyślałem sobie, że nowsze, znaczy lepsze i zainstalowałem ostatnie, z kwietnia tego roku. Niestety tekstury zrobiły się ziarniste - taka normalna kaszka zamiast grafiki. Powrót do starych sterownik pomaga, ale ciekawi mnie, w czym tkwi problem. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Michał
Awatar użytkownika
West
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 89
Rejestracja: śr 30 gru, 2009 22:00
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański

Post autor: West »

Bez obaw, u mnie również dzieją się dziwne rzeczy na najnowszych sterownikach. Dodatkowo nie działają z NvidiaInspectorem.
i5-4670K + Thermalright HR-02 Macho, Asrock Fata1ty Performance, MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB, Kingston HyperX Black 4GB, Western Digital Blue 1 TB, XFX Pro 550W, Zalman Z3
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

Które więc są optymalne?

Michał
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Ostatnie? Z kwietnia tego roku? Możesz podać numer wersji sterowników, które zainstalowałeś i na jaki system?
A tak przy okazji najnowsza, sprawdzona wersja to 275.33 z datą wydania 2011.06.01 dostępna do pobrania tu: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

No tak, ale instalowałem jakiś miesiąc temu właśnie najnowsze, i niestety wystąpiła ziarnistość tekstur. Dopiero powrót do wersji 195 nie powoduje błędów, choć trudno mi z kolei mówić o wydajności - zwykle jest tak, że powinno się mieć najnowsze sterowniki.

Konfiguracja:
win7 64bit,
nvidia gtx260
inter quad 2.83GHz (jakoś do prawie 4 podkręcam :) ).
4GB RAM

Wcześniej z oprogramowania graficznego był zainstalowany nHancer (na tamtej instalacji występowała ziarnistość), teraz mam już czysty dysk, więc może spróbuję zainstalować nowe stery - zobaczę.

Gdzieś z kolei doczytalem, że najbardziej polecane do fsx są w wersji 182, ale tej nie ma dla windows 7 niestety.

Michał
ODPOWIEDZ