Traffic (jak dodac ruch AI)

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Piotr Bunzler

Traffic (jak dodac ruch AI)

Post autor: Piotr Bunzler »

Mam pytanie. Ostatnio w sieci znalazłem plik pt. Poland low-cost Są w nim samoloty tzw. tanich przewoźników. Razem z tymi samolotami był też plik Traffic Files, a w nim pliki bgl, które powodowały, że na lotniskach oprócz tych z FS2004, były też samoloty WizzAir, CentralWigs, GermanWings i inne. Co trzeba zrobić by na lotniskach pojawiły się również samolotu Lotu, czy Aztec?? Mam pościąganych sporo malowań różnych samolotów i fajnie byłoby je zobaczyć OPRÓCZ mojego samolotu. W miarę możliwośći prosze o dokładne wyjaśnienie, bo szczerze mówiąc troszkę jeszcze jestem zielonkawy w tych sprawach. Z GÓRY DZIĘKUJĘ każdemu, kto zechce mi odpisać.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Piotr Bunzler, łącznie zmieniany 1 raz.
Maupa

Post autor: Maupa »

Temat ten byl wiele razy poruszany na forum :]
Sa dwa sposoby zeby byl sztuczny ruch ai.

1) darmowe rozwiazanie: http://www.projectai.com/ Bardzo duzo pakietow ktore dzieki łatwej instalacji pozwalają zapełnic lotniska.
Jak zainstalowac: viewtopic.php?t=3693&highlight=ruch

2)rozwiazanie niestety płatne np: Ultimate Traffic oraz inne produkty tego typu

jeżeli będziesz chciał więcej wiedzieć to poszukaj no forum :)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Maupa, łącznie zmieniany 1 raz.
michald
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 23:34
Skąd jesteś: EGUB

Post autor: michald »

Z darmowych rzeczy polecam http://www.world-of-ai.com/. Nie jest za duzo pakietow, ale sa bardzo dobrej jakosci - z najlepszymi modelami dostepnymi w sieci.

Osobiscie uzywam ultimate traffic z wymienionymi modelam na http://www.ai-aardvark.com/aiaircraft/aiaircraft.html

i evlove AI.
------------
Michal
Awatar użytkownika
Kuba Pa
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 152
Rejestracja: czw 08 gru, 2005 15:32
Skąd jesteś: Kolbuszowa

Post autor: Kuba Pa »

też polecam AI Aardvark, niestety nie ma tam Airbus`ów. Może ktoś wie gdzie można by zciągnąć airbusy do traficu szczególnie a 319 i a 320?
michald
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 23:34
Skąd jesteś: EGUB

Post autor: michald »

Airbusy = evolve AI, link ze strony Aardvark i szukaj modeli FSPainter, niestety nie ma jednym miejscu.
------------
Michal
Awatar użytkownika
Kuba Pa
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 152
Rejestracja: czw 08 gru, 2005 15:32
Skąd jesteś: Kolbuszowa

Post autor: Kuba Pa »

Nie wiem czy żle szukam ale na EvolveAI są tylko a321
malandro79

Post autor: malandro79 »

Czy jak zainstaluje sobie ultimate trafic czy cos w tym stylu to na każdym lotnisku bedzie wiekszy ruch bo w moim przypadku nie ma zadnej różnicy jak bylo pusto tak jest np na epwa
Maupa

Post autor: Maupa »

Pamiętam że na forum byla gdzies dokładna wskazówka jak zainstalowac Ultimatetraffic Ja ci tylko powiem ze musisz odpalic program konfiguracyjny i tam powinien być ekran wyboru lini które chcesz żeby byly zainstalowany . . .
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

A ja od siebie dodam, że należy w opcjach dot traffic'u suwaczek przestawić trochę w prawo, żeby zwiększyć % ruchu AI ;) Niby takie oczywiste a łatwo o tym zapomnieć
malandro79

Post autor: malandro79 »

Jak sie instaluje np darmowe pakiety to jakie trzeba pliki wykasowac odpowiedzialne za sztuczny ruch generowany przez fs2004 i gdzie je znalesc?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Maupa

Post autor: Maupa »

hmmm Wiele osób pyta o Sztuczne AI i ostatnio posty z tym związane rozmnażają się jak grzyby po deszczu lecz nikt nie używa tak przydatnej opcji jak „szukaj” dlatego proponuje napisać poradnik, który ułatwił by wszystkim dodawanie sztucznego ai, oraz porównanie płatnych dodatków(„Który płatny ai jest najlepszy” tez jest bardzo częstym pytaniem), Oczywiście cały poradnik powinien być napisany w przystępnej formie, jednakże powinny znajdować się tam informacje które nawet niektóre zaawansowane osoby zaciekawia jak np. dobra strona z samolotami ai. Rozważcie mój pomysł (mam nadzieje ze jest innowacyjny a jak nie to Przepraszam :D )
Pzdro
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

To może sam napiszesz?
Maupa

Post autor: Maupa »

Mógłbym się zabrać ale na pewno są osoby które posiadają większe wiedze niż ja i by zrobiły to lepiej :]
Awatar użytkownika
piter1966
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: wt 24 lut, 2004 19:03
Skąd jesteś: EPKM / EGSC

Post autor: piter1966 »

Zakupiłem i zainstalowałem sobie"Traffic 2005" Just Flight-a.
Powiem szczerze, że jestem trochę zawiedziony tym programem a za podobnę cenę (169zł w EMPIK-u) mogło by to być coś bardziej konkretnego.
Ale do rzeczy:
1 - ruch AI tylko defaultowy - ale w dużo większej ilości :x
2 - w polskiej przestrzeni powietrznej dominują wszelkiej maści Cessny i z rzadka jakiś Dash lub Benek :shock:
3 - na lotniskach nie uświadczysz Arbuzów ATR-ów czy DC :o .
4 - nie wspólpracuje to z projektem PAI, przy standartowej instalacji wyrzuca wszystkie inne linie, trzeba tworzyć oddzielny plik typu "traffic.blg" ale potrafi się to wyłożyć i zaczynają latać np 2 samoloty jeden za drugim a każdy z innej lini :evil: .
Podsumowując jak na krótkie użytkowanie i eksperymenty (od 24-12-05r :P ) , pieniądze wyrzucone w błoto. :-X
Zdecydowanie lepiej sprawuje się sam PAI( za free), jest zdecydowanie bardziej zgodny z realem.
Pozdrawiam PIOTREK!! ;-)
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Głupie pytanie ( choć ponod nie ma takich )?: przeczytałeś manual?!?
Sama instalacja nie wystarczy, trzeba jeszcze w samym programie instalować linie lotnicze.
I na tym forum było to już opisane.
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

Kiedyś używałem tego pakietu i sprawował się bdb (oprócz nieco przeinaczonych dat wykonywania poszczególnych lotów). Na 100% coś źle zrobiłeś.
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
Awatar użytkownika
piter1966
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: wt 24 lut, 2004 19:03
Skąd jesteś: EPKM / EGSC

Post autor: piter1966 »

Mea Culpa - poszedłem na żywioł bez czytania szczegułowego manuala.
Przyznaję się do błędu, zwróciliście mi uwagę i teraz dodałem trochę lini na próbę
( oczywiście razem z samolotami) i właśnie testuję .
Za parę dni podzielę się wrażeniami z wprowadzonych zmian.
Jeszce raz dzięki.
Pozdrawiam PIOTREK!! ;-)
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Osbobiscie sam sobie zrobilem ruch AI.Mam FS02,wiec moze latwiej,ale poniewaz latam tylko po europie,mam tu AirFrance,BAe,Areoflot,Alitalia,LOT,SAS,KLM,SKY,Luftthansa,Swissair,Austrian i Air Force jako nasze SP. Robisz to za darmo.Bez specjalnej znajomosci angielskiego.Rozklady lotow sciagam na bierzaco,nie bawie sie w ruch np. nad poludniowa Ameryka bo tam nie latam.
Lecisz sobie np.z EDDF do EPMM i tam masz duze Benki Lufthansy a tu MiGi-29 PSP. W Krakowie lataja mi An-26 i An-2(tak jak na co dzien!)
Zrob jak tam chcesz!!
pzdr
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Ja mam takie pytanie: skąd ściągasz rozkłady lotów? Ze strony konkretnych przewoźników?
Awatar użytkownika
Kuba Pa
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 152
Rejestracja: czw 08 gru, 2005 15:32
Skąd jesteś: Kolbuszowa

Post autor: Kuba Pa »

A no właśnie to jest problem kiedyś sie oszukałem planów lotu dla Ryanair na polske no i coś tam znalazłem ale nie na stronie przewoźnika tylko na stronach lotnisk na które lata Ryanair. A i tak wszystkiego nie znalazłem a moje umiejętności chyba mnie zawiodły bo po napisaniu flightplans ani razu Ryanair'a nie ujrzałem na polskich lotniskach.
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

tidit pisze:Ja mam takie pytanie: skąd ściągasz rozkłady lotów? Ze strony konkretnych przewoźników?
http://www.projectai.com/libraries/airl ... .php?cat=7
tam masz sporo planów,ostatnio ściągałem z http://www.mostrealisticai.com/ i tu były najbardziej aktualne, ale coś ta strona nie chce teraz mi wejść!?
pzdr
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

Bober pisze:
tidit pisze:Ja mam takie pytanie: skąd ściągasz rozkłady lotów? Ze strony konkretnych przewoźników?
http://www.projectai.com/libraries/airl ... .php?cat=7
tam masz sporo planów,ostatnio ściągałem z http://www.mostrealisticai.com/ i tu były najbardziej aktualne, ale coś ta strona nie chce teraz mi wejść!?
pzdr
bober
Ta strona już nie istnieje. Najnowsze plany lotów na www.avsim.com
Awatar użytkownika
piter1966
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: wt 24 lut, 2004 19:03
Skąd jesteś: EPKM / EGSC

Post autor: piter1966 »

Miesiąc testów czystego Traffic AI (JF) i pomimo dodania wszyystkich lini i samolotów i ruchu ustawionego na 100% dalej mam kaszanę w lotach nad Polską! :| Dominują samoloty typu dash i cessna, rzadko kiedy z naszych lotnisk startuję samoloy LOT-u, że nie wspomną o innych "naszych" przewoźnikach. Ściągnąłem patha + parę dodatków ale niewiele to pomogło. Brak mi ATR-ów LOT-u i innych "folklorów" na naszym niebie.
Być może ( słaby angielski :oops: ) wynika to z nieumiejętnego czytania manuala, ale.....
Porównując z darmowym ProiectAI mam wrażenie, że wyrzuciłem kasę w błoto. Chyba, że ktoś podpowie mi sensowne rozwiązania. A tak przy okazji jak na tym tle wypada drugi płatny dodatek "Ultimate traffic" może ktoś go opisać?
Pozdrawiam PIOTREK!! ;-)
michald
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 23:34
Skąd jesteś: EGUB

Post autor: michald »

UT
http://img462.imageshack.us/img462/9535/ut9jt.jpg

Zmienilem samoloty z tych z UT na inne (aardvark, pai, fsp, evolve). Te z UT byly zle zbudowane i powodowaly spadek FPS.
Niestety malowanie ATR-a (z PAI) jest zle kolorystycznie. Niektorych samolotow (raczej niewielu) nie mozna znalezc w odpowiednich malowaniach, wiec podmienilem ja na ten sam model, tylko inny typ (nie jestem purysta ;) ).

Ogolnie UT to dobre narzedzie, jak ktos sie nie wpatruje w samoloty to bez problemu mozna uzywac tych co daja, jesli sie lubisz wpatrywac to latwo (chociaz zmudne) je wymienic na inne. Plany lotu sa aktualizowane 2 razy w roku, ja sie tym nie bawie, mam jakis z zimy, jest w nim 99% lini lotniczych, ktore mnie interesuja.
------------
Michal
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Hmm... wszystko o czymmówicie wydaje mi sie troche skomplikowane czy mógłby mi ktoś sensownie i prosto wyjaśnic jak mam dodać do ruchu AI własny samolot np.tu-154b-2 i czy musi miec autopilota a myslę że mi o tym powiecie...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Wielkie dzieki teraz przede mna pare godzin alanlizowania i tworzenia (...)
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Napisano tam http://www.adamsb.hg.pl/FS02/samoloty_ai.htm że po wypakowaniu są 2 pliki:TCompiler.exe i TDecompiler.exe Ja ich nie mam tylko kilka innych, no w pineche co jest?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bo wercja Traffic Tools v2.02 ma tylko TTools.exe. To jest kompilator i dekompilator w jednym.
http://www.simviation.com/fs2004utilities1.htm
W tym temacie to i owo objaśniałem:
viewtopic.php?t=326
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
KhaaL
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 12:43
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: KhaaL »

Witam!

Tylko nie bijcie.... mam problem z wprowadzeniem AI doFS2002

Przekopałem forum (jak również wszelkie strony, do których linki tu znalazłem), ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, więc po trzech dniach walki zdecydowałem się prosić Was o pomoc:

z http://www.projectai.com/ ściągnąłem 90% linii lotniczych tam dostępnych, na świeżo zainstalowanym FS2002 zainstalowałem je (przy pomocy PAI installera oczywiście), plik Traffic.bgl powiększył się z 11 087 kb do 32 891 kb, doszło masę nowych samolotów w katalogu Aircraft, dodałem też nowe scenerie z PL-VACC (EPWA, EPGD, EPKT) i... nic.
Zniknął ruch Default, nie pojawił się żaden nowy. Ruch ustawiony na 100%, a na lotniskach pusto, o różnych godzinach.

Zdekompilowałem traffic.bgl i przejrzałem FlightPlans.txt - wszystko wygląda dobrze.
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Sprawdź jeszcze może Aircraft.txt, czy są dodane.
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
KhaaL
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 12:43
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: KhaaL »

Owszem, sprawdzałem to też - wszystko jest, zgadzają się również nr samolotów z tymi wymienionymi w flightPlans.txt, podobnie Airports.txt - wszystko się zgadza.

Mam jednak jedno pytanie, czy wystarczy zainstalować linie lotnicze z ProjectAi.com? czy oddzielnie trzeba również doinstalowywać samoloty, które są w oddzielnych pakietach? (Models and Flights Dynamics -> http://www.projectai.com/official/resources/fde.php).

Zainstalowałem tylko pakiety linii lotniczych, bo tu na forum wyczytałem, że w nich są i modele i malowania.
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

W pakietach są lub powinny być również modele.
A najlepiej to sobie wyczyścić fsa z ruchu i na czyty zainstalować jakiś pakiet i sprawdzić.
Ale na 99,99999999999999999999% w tych pakietach PAI pakiety są modele.
KhaaL
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 12:43
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: KhaaL »

Dzięki

ale nie działa, zrobiłem jak napisałeś, bez rezultatu - pusto i w radiu cisza...

może ktoś z Was wie, jaką w tym wszystkim rolę pełni plik airlines.cfg (w katalogu Aircraft)?

U mnie ma wciąż zawartość domyślną dla FS.
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Coś musisz robic źle.
Sprawdź to http://www.world-of-ai.com/
Jeżeli dalej nie będziesz miał ruchu to ustaw suwaki w TRAFFICU na 100%.
KhaaL
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 12:43
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: KhaaL »

Jeśli się nie mylę to http://www.world-of-ai.com/ działa tylko na FS2004 lub FSX, a ja (jeszcze) mam FS2002...
traffic mam oczywiście ustawiony na 100%
Też wydaje mi się że coś robię nie tak, może trzeba zainstalować coś jeszcze poza tym, co już zainstalowałem?
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Problem z PAI do FS2002 miał też Kolega Seba. Zobacz: viewtopic.php?t=5189

może on coś Ci poradzi,nie wiemy czy rozwiązał go. Ja w FS02 nie mam PAI więc nie pomogę.
pzdr
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
KhaaL
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 12:43
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: KhaaL »

Czytałem ten wątek, do którego dałeś linka, parę razy :| , z tego co widzę to mu się udało to naprawić, więc mam nadzieję że i u mnie w pewnym momencie "zaczną się pojawiać samoloty".
Awatar użytkownika
Biały
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: wt 28 lis, 2006 13:40
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Biały »

KhaaL pisze:mam nadzieję że i u mnie w pewnym momencie "zaczną się pojawiać samoloty".
Czekasz na cud? Nie liczyłbym na łaskawość FSa.

Jeśli nie masz zainstalowanego wszystkiego co potrzebne do prawidłowego działania samolotów od PAI to nic z tego nie będzie. Proponuję żebyś przewertował Forum PAI. O ile dobrze pamiętam była tam ta sprawa poruszana.
Obrazek
GA-Z170X-Gaming7-EU*I7-6700K*Corsair DDR4 3000MHz 2x8GB*Gigabyte GTX1080 Xtreme Gaming PP 8GB*SSD 240GB*3xHDD 2TB,1TB,500GB*EVGA GS650W Gold*E2607*LaCie526
ODPOWIEDZ