Ruch AI w FSX (World of AI)

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Lotnik_14
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: czw 26 lip, 2007 16:33
Skąd jesteś: EPKK

Ruch AI w FSX (World of AI)

Post autor: Lotnik_14 »

Witam ponownie :) !
Otoz szukalem ale nie znalazlem, albo nie umiem szukac lub czytac. Wiec cyz istnieje jakis darmowy program ktorym moge zrobic ruch ai w fs x, bez tego zle mi sie gra :(. Slyszalem o MyTraffix X czy jakos tak ale to jest platne wiec...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Lotnik_14, łącznie zmieniany 1 raz.
lukasz
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 15:47
Skąd jesteś: Ok. Krakowa

Post autor: lukasz »

Lotnik_14
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: czw 26 lip, 2007 16:33
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Lotnik_14 »

no ok ale skad go sciagnac ?? Avsim ?? Wiem ze kiedys to mialem z avsim ale nie pamietam jak sie ten plik nazywal
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

woains24.zip
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Lotnik_14
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: czw 26 lip, 2007 16:33
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Lotnik_14 »

ok dzieki konraf juz mam, to jets o wiele lepsze wedlug mnie od TTools :)

-------------------

No ok wszytsko pieknie ladnie z Woai. Ale czy istnieje moze LOT do Woai bo raczej nie, nie ma na Avsim. Wiec gdzie moge dorwac program ktorym mgoe wgrac LOT do fs x do AI. Bo TTools jest pod fs 2002 i 2004
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Lotnik_14, łącznie zmieniany 1 raz.
Doktor M
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 04 mar, 2006 09:18
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Doktor M »

Jeżeli chodzi o Lot i Eurolot to są w pakiecie Project AI www.projectai.com - poszukaj gdzieś w archiwum. No i ich instalator musisz pobrać, bo tym z World of AI nie zainstalujesz pakietów PAI. Jeden i drugi traffic nie koliduje ze sobą, o ile nie masz zdublowanych linii.
Lotnik_14
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: czw 26 lip, 2007 16:33
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Lotnik_14 »

No, ale z tego co wiem musze sie tam zarejestrowac. Kiedys sie zarejestrowalem to mi nie doszedl link aktywacyjny.
Doktor M
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 04 mar, 2006 09:18
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Doktor M »

Hmmm. Gdy się rejestrowałem nie miałem żadnych problemów. Może literówka w adresie e-mail, albo może filtr antyspamowy potraktował tą wiadomość jako spam? Możliwości jest sporo. Ostatecznie, zawsze pozostaje spróbować jeszcze raz.
Lotnik_14
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: czw 26 lip, 2007 16:33
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Lotnik_14 »

Dzieki Wielkie !! Jednak miales racje, skrzynka potraktowala jako spam :). A teraz pytanie. Cze Woai wspolpracuje z Pai tzn czy moga osobna dzialac nie bedzie klopotw
Doktor M
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 04 mar, 2006 09:18
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Doktor M »

Dokładnie tak, jak napisałem dwa posty wyżej - nie kolidują ze sobą, pod warunkiem, że nie masz zdublowanych linii, to znaczy tych samych z PAI i World of AI. Oba pakiety za to się świetnie uzupełniają. Mam po kilka linii z jednego i drugiego, akurat tak dobranych, żeby w miare realnie oddać traffic nad Polską.
Lotnik_14
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: czw 26 lip, 2007 16:33
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Lotnik_14 »

OK dzieki wielkie
pzdr
janda
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007 21:30
Skąd jesteś: EPGD , Gdynia

Post autor: janda »

hello

zainstalowałem najnowszy pakiet od Woai - centralwings, ale wogóle ich nie widzś .. ktos próbował?? pod FSX. podobnie mam problemy z Ryanair... inne pakiety chodzą ok
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Hmm w FS9 Centralwings i Ryanair działają mi normalnie ja za to nie widzę kompletnie Eurocyprii od kilku tygodni. Raz jest raz nie ma... tak samo jak Finnair i Norwegian, mówię tu o sytuacji na EPGD.

Centralwings zawsze stoi rano gdzieś tak do 10, o wpół do 6 wylatuje do Edynburga, wieczorem też jakiś jest.

Na EPWA Centralwings jest bardzo często.

Ruch jest jakoś losowo generowany...
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Kasztan pisze: Ruch jest jakoś losowo generowany...
Od kiedy ruch AI jest generowany losowo???
AI jest zależne tylko i wyłącznie od dwóch ustawień.
1. Dobry afcad.
2. Ustawienie % ruchu AI.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Hmm, to jak wytłumaczyć to, że na tym samym lotnisku startując o tej samej godzinie, za każdym razem mam inne zestawienie.
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

Może startujesz w innych dniach tygodnia? I na pewno samoloty nie stoją przy tych samych gate'ach. Wystarczy że zmienisz czas o kilka sekund i już się tasuje ale na lotnisku zawsze sa te same maszyny tylko w innych miejscach.
LOT Polish Airlines
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuba Pa
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 152
Rejestracja: czw 08 gru, 2005 15:32
Skąd jesteś: Kolbuszowa

Post autor: Kuba Pa »

Witam u mnie na FS9 to samo jeden central 737-3 stoi całymi dniami na EPWA reszty nigdzie nie widać, tak samo Norwegian, Wizza i Finnair sporo Finów stoi w Helsinkach i tyle.
Jakby coś było nie tak z tym WOAI. Wszystkie modele są plany lotu też dobre, a samolotów nie ma, także lecąc przez kraj nie słyszałem na ATC żeby coś z tych pakietów latało.
Do tej pory nic takiego z pakietami WOAI nie miałem wszystko działało i latało.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

U mnie jak ostatnio nigdy nie mogłem spotkać Eurocyprii to teraz stoi gdzieś przez pół dnia, za to Norwegian i Finnair teraz są nie do upolowania xD

Bez zastrzeżeń jest Ryanair, SAS, Wizzair i Lufthansa.

Afcad, do Gdańska przerobiłem tak, że nie ma możliwości by było za mało miejsc postojowych.


Edit: EPGD odwiedza od wczoraj Bae 146 w barwach TNT i o dziwo nawet się pokazuje xD
Ostatnio zmieniony pt 09 maja, 2008 19:48 przez Kasztan, łącznie zmieniany 1 raz.
pol574
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: wt 18 mar, 2008 15:04
Skąd jesteś: Zakopane

Post autor: pol574 »

A co trzeba wpisać w miejsce "Select WOAI Package to instal " bo próbuję i nic? Za pomoc z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony pt 09 maja, 2008 18:23 przez pol574, łącznie zmieniany 1 raz.
pawcio
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Wystarczy przeczytać manual i wszystko jasne.
Tak jak napisał Tusha, samoloty te same inne miejsca na lotnisku.
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Witam
A ja mam takie pytanko jak u Was jest z ruchem na TNCM (Princess Juliana International Airport) bo u mnie jest tylko troche małych samolotów GA i kilka 737 oraz Dash 8. Nie mam żadnych lądujących 747 albo MD 11 jak jest na niektórych filmikach (real nie FS ;) ). Mam zainstalowane większość lini (napewno wszystkie główne). Ktoś może pomóc?
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Jak na moje, to trzeba cierpliwie poczekać, aż jakiś 747 przyleci. Nie zawsze stoi tam coś większego.
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Też tak na początku myślałem ale czekałem i przyśpieszałem czas (x4) to i tak nic nie przylatywało :|
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Przyspieszenie czasu 4x dużo Ci nie da. Nie pamiętam jakie jest max przyspieszenie w FS9, bo jeszcze się z tym zbytnio nie zapoznałem, ale przyspiesz na maxa i poczekaj...
W gruncie rzeczy... aż tak bardzo zależy Ci na zobaczeniu B747 na TNCM? :)
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Szczerze to tak, brakuje mi tych pięknie lądujących arbuzków i beńków :P
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

To spróbuj sobie zmieniać godziny w FSie. Zacznij o 8:00 i jedź tak co godzinę albo pół. Ewentualnie musiałbyś chyba zaingerować w plany lotów trafficu.
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Jak będe miał chwilke czasu to sprawdze tą metode z zmianą czasu, swoją drogą to sezony jakie się ściąga mają duże znaczenie?

Edit: BTW wiecie może czy da sie zkonfigurować WoAI tak aby samoloty korzystały także z Kai Taki w Hong Kongu?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Analogicznie do tego opisu: viewtopic.php?p=70167&highlight=vhhx#70167
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Dzięki, pobawie się z tym zaraz :D
Michkolud

Post autor: Michkolud »

Witam! Mam problem z instalatorem WoAI. Po ściągnięciu z avsimu i wypakowaniu pliku odpalam go i wyskakuje mi błąd, że "aplikacja nie została właściwie zainicjowana"
Proszę o pomoc
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Pamiętaj, żeby ściągnąć jeszcze paczki z liniami lotniczymi, gdyż ich brak może być powodem tegoż błędu.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

.NET w wersji co najmniej 2.0 zainstalowany?
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: lukastur »

Czy ma ktoś może plik WOAI z ruchem LOTu? (na stronie WOAI figuruje jako niedostępny). Jeśli tak to bardzo proszę o przesłanie na lukastur@op.pl Z góry dzięki!!!
Awatar użytkownika
AP69PL
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: pn 01 cze, 2009 20:15
Skąd jesteś: EPGY

Post autor: AP69PL »

lukastur pisze:Czy ma ktoś może plik WOAI z ruchem LOTu? (na stronie WOAI figuruje jako niedostępny). Jeśli tak to bardzo proszę o przesłanie na lukastur@op.pl Z góry dzięki!!!
Jak potrzebujesz WOAI LOT :o napisz do mnie na pw
Mamy swoje lotnisko EPGY założone w 03.09.2008r.
michcio123
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: czw 11 lut, 2010 21:07
Skąd jesteś: Hrubieszów

Post autor: michcio123 »

Witam!
Mam troche nietypowe pytanie a mianowicie czy jest mozliwosc modyfikacji planu lotów tak aby smoloty Ai odbywały loty IFR korytarzami powietrznymi po waypoints bo z tego co zauwazylem to latają chyba wg. direct gps jesli sie myle to mnie poprawcie.
pmkuba
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 15:36
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: pmkuba »

Witam !

Pytanko dla znawców, którzy rozgryzali dogłębnie program ...

Czy jeżeli ściągnę paczkę np. winter to ruch będzie się odbywał jedynie jak porę roku ustawię na zimę czy w innych porach roku też coś poleci ? ;)

Uściślę: tzn. jak LOT ma np. rozkład Zima 2010, który obowiązuje od października do marca to czy poza tymi miesiącami też będzie się coś działo ?

Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony czw 16 wrz, 2010 18:29 przez pmkuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

Będzie działać ale wg czasu zimowego tzn np wylot w zimie o 6 rano będzie w lecie o 7.
LOT Polish Airlines
Obrazek
pmkuba
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 15:36
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: pmkuba »

Dzięki za informacje.

Jeszcze jedno pytanko: czy ktoś też ma tak przy paczce Wizzair, że ATC woła samoloty tego przewoźnika tylko po numerze np. 754 zamiast Wizzair 754 ?

Z Air France mam wszystko ok.
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

Żeby wołało Wizzair trzeba zainstalować program Editvoicepack i zainstalować dodatkowe "callsingi" [callsigny] których pełno jest np na avsim
Ostatnio zmieniony czw 16 wrz, 2010 21:55 przez Tusha, łącznie zmieniany 1 raz.
LOT Polish Airlines
Obrazek
korneltiger
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 22:11
Skąd jesteś: EPSW - Lublin

[FSX] MD83 AI Traffic

Post autor: korneltiger »

Witam. Posiadam FSX Deluxe i ostatnio zauważyłem na lotniskach samoloty MD 83 i Dash 8. Nie ma ich jednak w bibliotece samolotów, co jest grane?

Moje drugie pytanie: Przy ściąganiu tekstur zauważyłem dołączone do malowań samolotów pliki "traffic", które należy wkleić do FSX/Addon Scenery/scenery. Podobno po takim zabiegu na lotniskach są samoloty danej linii, np. KLM (jeśli plik był z tą linią). Wszystko wkleiłem, ale nie ma na żadnym lotnisku ani w Europie, ani w USA, ani w Azji tych linii, oprócz mojego samolotu. O co chodzi?

Pozdrawiam
Korneltiger
Ostatnio zmieniony pt 24 cze, 2011 22:55 przez korneltiger, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ