Ruch AI w FSX (World of AI)

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

A jaką skale trafficu ustawiłeś w opcjach, defaultowo przynajmniej w FS2004 jest 15, w FSX chyba też tak powinno być. Ustaw na 100 i zobacz czy będą.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Posiadam FSX Deluxe i ostatnio zauważyłem na lotniskach samoloty MD 83 i Dash 8. Nie ma ich jednak w bibliotece samolotów, co jest grane?
Tak ma być, to samoloty dla AI.
Przy ściąganiu tekstur zauważyłem dołączone do malowań samolotów pliki "traffic", które należy wkleić do FSX/Addon Scenery/scenery
Bgle trafficu umieszcza się w scenery\world\scenery. Inna sprawa, że wrzucenie bgla AI w formacie z FS9 wycina pozostały ruch.
korneltiger
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 22:11
Skąd jesteś: EPSW - Lublin

Post autor: korneltiger »

>Belfegor: Dzięki. Jutro spróbuję to przenieść, bo teraz nie mam już czasu. Nie wiem czy widziałem w ogóle tam taki folder.. To ma być: FSX/Scenery/World/scenery ? To są BGL dla FSX (chyba).

>SEBOS: Mam na 100% i nic to nie dało. (o ile chodzi ci o ustawienia-ruch, to mam na bardzo wysoki)
korneltiger
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 22:11
Skąd jesteś: EPSW - Lublin

Post autor: korneltiger »

Pliki BGL są w: FSX/Scenery/World/scenery

Niestety nadal samolotów w barwach KLM i United nie zanotowałem na lotniskach.
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

A nie lepiej zainstalować ruch AI np z WOAI? Jest tam wygodny instalator tylko uciążliwe jest instalowanie tylu linii lotniczych.
LOT Polish Airlines
Obrazek
korneltiger
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 22:11
Skąd jesteś: EPSW - Lublin

Post autor: korneltiger »

Z WOAI? Mógłbyś wyjaśnić, bo jestem nieco zielony. :lol:
Poza tym chciałem się jeszcze zapytać:
zainstalowałem teksturę RYANAIR i easyJet do defaultowego 737-800, ale kontroler nie czyta CALLSIGNU, ale po prostu nr lotu (np. 7037). W pliku aircraft.cfg jest wszystko napisane, np: atc_id=Ryanair lub atc_id=Easyjet. I nic. -.- Czy cokolwiek można zrobić?

EDIT: Dobra, już wiem co to WOAI, ale drugie pytanie nadal nierozstrzygnięte.
Ostatnio zmieniony ndz 26 cze, 2011 20:34 przez korneltiger, łącznie zmieniany 1 raz.
huragan
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: sob 15 gru, 2007 02:10
Skąd jesteś: Siedlce

Post autor: huragan »

Muisz mieć EditVoicepack zainstalowany żeby czytał callsigny.
Ostatnio zmieniony ndz 26 cze, 2011 20:34 przez huragan, łącznie zmieniany 2 razy.
korneltiger
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 22:11
Skąd jesteś: EPSW - Lublin

Post autor: korneltiger »

Tak, ale czy inne callsigny czyta, np. Lufthansa, United, KLM?
Ostatnio zmieniony ndz 26 cze, 2011 20:33 przez korneltiger, łącznie zmieniany 1 raz.
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

Czyta takie callsigny, jakie ma już dodane. Niektóre płatne dodatki mają w instalatorach swoje callsigny.
Jeśli dobrze pamiętam, to jest np US Air Force, ale już Polish Air Force nie ma, mimo że możesz to w formie 'tekstowej' wybrać z listy callsignów.
Żeby zadziałało - w sensie wyczytania przez atc - musisz dodać odpowiedni callsign przy pomocy EditVoicePack. Samo tekstowe zmienienie plików, to za mało.
Ostatnio zmieniony ndz 26 cze, 2011 20:47 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.
huragan
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: sob 15 gru, 2007 02:10
Skąd jesteś: Siedlce

Post autor: huragan »

Tak, ten program zna mnóstwo linii lotniczych.
korneltiger
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 22:11
Skąd jesteś: EPSW - Lublin

Post autor: korneltiger »

Rzemyk zmienił moje pytanie, przez co zmieniło także swój sens.
Chodzi mi o to, że wgrałem np. teksturę KLM dla 747-400 i ATC czyta "KLM 7037 clear for take-off". I nic innego nie zrobiłem oprócz wgrania tekstury.
Ale np. w przypadku easyJet, wgrałem teksturę i callsignu nie czyta, mimo, że w linijce atc_id jest "easyjet". O co z tym chodzi? Ten program ściągnąłem, ale nie za bardzo potrafię z niego korzystać.
Ostatnio zmieniony ndz 26 cze, 2011 22:13 przez korneltiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

korneltiger pisze:Rzemyk zmienił moje pytanie, przez co zmieniło także swój sens.
To znaczy które? To w którym nie było formy zdania pytającego?

search.php + editvoicepack albo manual zamiast narzekania, że się czegoś nie umie obsługiwać.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
korneltiger
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 22:11
Skąd jesteś: EPSW - Lublin

Post autor: korneltiger »

Ok, ok.. Sorki za kłopot :roll:
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

[FSX] Traffic

Post autor: gregorio »

Witam serdecznie, mam świadomość, że temat był wiele razy poruszany przy okazji różnych rozmów. Dzisiaj wracam do pytania dotyczącego według Was najlepszego programu do wygenerowania ruchu innych samolotów w FSX. Co według Was najlepiej zakupić, czy w ogóle warto kupować a może najlepiej skorzystać z czegoś darmowego.
Który z programów w sposób najbardziej realny przybliży ruch na lotniskach. Proszę Was o pomoc w podjęciu decyzji, co najlepiej kupić czy co najlepiej zainstalować.
gregorio
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Spotkałem się ostatnio z ciekawym dodatkiem: FS LIVE TRAFFIC 3 EUROPE EDITION - 6 MONTHS SUBSCRIPTION. Cóż, cena wysoka, gdyż ponad 70 euro. Mam pytanie, czy ktoś posiada ten dodatek, czy warty jest kupna (zakładając, że to tylko sama Europa) i czym się ona różni choćby MyTRAFFIC X PROFESSIONAL 5.4.
Bardzo proszę o pomoc i wskazówki.
Ostatnio zmieniony ndz 12 lut, 2012 18:49 przez gregorio, łącznie zmieniany 2 razy.
gregorio
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

czym się ona różni choćby MyTRAFFIC X PROFESSIONAL 5.4.
Przed pytaniem warto jest zapoznać się z opisem produktu - Live Traffic pobiera aktualne dane o lotach z serwerów AirNav i na ich podstawie tworzy plany lotów ruchu AI w FSie.
What is it about? No longer your traffic will follow the published schedules of airlines, as first generation AI traffic products did, or optimized schedules for the Microsoft Flight Simulator world - now you will jump into the traffic as it is in real world - your simulation will initiate one minute before you fire up Microsoft Flight Simulator.

Every canceled flight, every delay, every extra flight will show up, live instead of records. Sounds complicated? Not at all. You just start a small program that fetches all north american flight data from AirNav Systems servers and starts a converter that creates a traffic scenery file - once this is done you start Microsoft Flight Simulator. No longer you waste your time with optimizing traffic - you are live.
(...)
Data comes in real-time from the FAA and AirNav Systems Professional Worldwide ADS-B Network. It is worked 24x7 to provide you with the most reliable flight information available.
Plus recenzja: http://www.avsim.com/pages/0410/AirNavS ... FSLive.htm
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Czy ktoś korzystał z tych programów i który bardziej poleca?
Czy w ogóle któryś z nich jest warty kupna?
gregorio
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Pojawił się update paczki LOTu z rozkładami z zimy 2011
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Koniec WoAI

30 kwietnia znikają wszystkie paczki. Szkoda :|
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Czy możliwe jest skopiowanie ruchu AI z danego lotniska, na drugie, by ruch był tak i sam? Mam na myśli nowe lotnisko w Tunezji DTNH, które dodałem i mam tam pustkę, a chciałbym mieć np. ruch taki jak na lotnisku w Monastyrze DTMB. Możecie pomóc, za które pliki mam się wziąć?
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
ODPOWIEDZ