Błąd

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Błąd

Post autor: VSM »

Mam taki problem, że po jakimś czasie grania (nie zależnie w którym miejscu aktualnie jestem) FS się zawiesza i wyskakuje taki błąd:

Obrazek

Zrobiłem reinstal FS'a, i bez żadnych dodatków chciałem wgrać patch'a 9.1, w innym temacie opisałem, że nie mogłem, go zainstalowac, wkońcu się udało. Później zainstalowałem dodatki (tylko te sprawdzone i najbardziej niezbędne) no i mam właśnie ten problem... Jest on trochę uciążliwy... Proszę o pomoc.

Edit:

Mój komp to:
Procek: CPU CORE 2 QUAD Q6600 2,4GHz LGA775 BOX
Płyta: PG GIGABYTE GA-EX38-DS5 Intel X38 Socket 775
Grafa: ATI Radeon HD3870 X2 1Gb
Pamięć RAM: 4GB/800MHZ GEIL 2X2GB
Awatar użytkownika
roszo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 23:08
Skąd jesteś: Krzyżanowice

Post autor: roszo »

Przecież tutaj masz wszystko napisane. Słownik do łapki i czytasz ;)
Obrazek
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Tu chodzi o pamięc czy o miejsce na dysku? Bo miejsca na dysku na którym mam FS'a mam jeszce jakieś 70GB... natomiast pamięci mam 4GB, i do tego pamięc na dysku twardym 6GB = 10GB... to chyba nie najgorzej...
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

VSM pisze:Tu chodzi o pamięc czy o miejsce na dysku?
O to i o to, bo chodzi o pamięć wirtualną vel plik wymiany. Ile masz miejsca na partycji, na której jest plik wymiany? Masz stały rozmiar, czy dynamicznie przydzielany? Możliwe, że Łindzie zabrakło miejsca podczas rozszerzania pamięci wirtualnej.
Ustaw go sobie na sztywno np. na 2GB i sprawdź.
viewtopic.php?t=135
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez RzEmYk, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

A przede wszystkim jaki system operacyjny? Bo jeśli Vista bez poprawek to uber karta graficzna wpiernicza Ci połowę pamięci jaką dostaje FS.
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Mam XP. Zrobiłem na każdym (z 3) dysków po 2GB. Zrobiłem próbny lot EPWA-EPKK i było ok. Zobaczymy jak będzie jutro, bo nie zawsze ten błąd mi wyskakuje. I dzięki za pomoc.
kazio30
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: pn 08 sie, 2005 18:30
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: kazio30 »

Miałem identyczny problem i dalej nie wiem co go powoduje.U mnie wywala ten błąd po bardzo długich lotach i na niektórych lotniskach np. VHHH z avsimu po locie np z EDDF. Miejsca wolnego na dysku mam 250 GB. Dysk nie podzielony na partycje . Plik wymiany ustalony był na 2GB. Teraz wyznaczyłem 6GB plik wymiany , zrobiłem defragmentcje dysku 2 razy i zainstalowałem sobie program RAM SAVER PRO i usunąłem lotniska na których wywalało błąd bo okazywało sie ze nagle FS zużywał na nich cały RAM mimo ,że wcześniej przez kilka godzin latania zużycie ramu nie przekroczyło 700 MB- nie mam pojęcia o co chodzi :shock: . W każdym razie -na razie mam spokój.
Core2DuoE6550 2,33 GHz
Asus P5K SE
DDR2 2GB dual Patriot
Geforce 8600 GTS Silent Asus
zasilacz Chieftec 650 W
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

VSM pisze:Zrobiłem na każdym (z 3) dysków po 2GB.
Wystarczy jeden.
kazio30 pisze:zainstalowałem sobie program RAM SAVER PRO
Wszelkie tego typu ulepszacze są o tyłek rozbić. Nie zwiększa, nie oszczędza RAMu, tylko wywala wsio do pamięci wirtualnej, z której Windows i tak później musi przenieść dane do RAMu.
FS zużywał na nich cały RAM mimo ,że wcześniej przez kilka godzin latania zużycie ramu nie przekroczyło 700 MB- nie mam pojęcia o co chodzi :shock:
Któryś moduł ma memory-leak, zajmuje coraz więcej i więcej pamięci, przez co z czasem zaczyna jej brakować.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Sorry, że odkopuje ten temat, ale niestety jeszce on się nie skonczył. Otóż był jakiś czas przerwy w wywalaniu FS przez błędy, po ustawieniu na każdym dysku po 2GB pamięci wirtualnej. Niestety problem wczoraj powrócił. Zacząłem latanie online i wczoraj leciałem z kolegą EPKK-EPNT. Nad KRW mnie wywaliło... szkoda... Dzisiaj rano mówię, że nie ma sensu łączyć się online tylko trzeba spróbować off. No więc EPWA - EPKK. Wywaliło mnie jak wchodziłem w racetracka przy KRW. Zrobiłem jeszce raz ten sam lot i prawie dokładnie w tym samym miejscu mnie wywaliło. Myślałem, że jeśli zawsze wywala koło KRW to może gdzieś tam tkwi błąd. A więc odinstalowałem scenerię Okolice Balic, oraz zrobiłem na każdym dysku tak żeby komputer dobierał sam pamięć wirtualną. Nic z tego... wywaliło mnie 2NM przed pasem po racetracku... Już nie wiem co mam robić... Komp jest nowy, ma niecały miesiąc i raczej jest dobry. Tak się zastanawiam może jakiś wirus jest który zabiera pamięć. Aha i jeszce jest coś dziwnego, bo za każdym razem wywala mnie inaczej. Np. 1. Pokazuj się okienko po angielsku o błędach i można kilknąć "Send..." lub "Don't send..." 2. Albo okienko również po angielsku, że za mało miejsca na dysku i żeby włączyć oczyszczanie dysku. Ale ja na C mam 4GB wolnego, na 2 innych dyskach po 40GB wolnego. 3. Przy ostatnim wywaleniu nic nie pisało. Poprostu FS się wyłączył.

Screen 2 przypadku:
Obrazek

Proszę pomóżcie mi... Aha i jeszce zawsze przed wywaleniem na jakieś 3 sekundy wyłącza się głos w FS (nic nie słychać).

EDIT:
Przed chwilą znowu zrobiłem tą trase. I dosłownie pare metrów przed pasem wyłączył się dzwięk, pogorszyły się textury, AP przestał działać (joystick działał) i zaraz FS całkiem się wyłączył. A teraz ustawiłem przed tym lotem po 10GB na każdym dysku. Więc nie wiem co powoduje wywalanie z gry...
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Następny lot i znowu to samo...

Mam raport o błędach, może to wam pomoże rozwiązać mój problem.

Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Wyjmij jedną z kości RAM i spróbuj ponownie.
Mniemam, że sterowniki do karty próbowałes różne? Do plyty głównej stery najnowsze?
Karta dźwiękowa jaka?

Masz jakiś program typu Everest Home, żeby zrobić raport?

Antywirus jaki?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Mikkeboss
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:15
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: Mikkeboss »

konraf pisze:Antywirus jaki?
Akurat na pasku widac ze AVAST :)
need GG ? 1057798
SP-MES
PLC070
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

No z wyjęciem RAMu to będzie problem... nie znam się na tym za bardzo, nigdy nie grzebałem w środku kompa. Ale to już nie o to chodzi... Ja mam ten ram 4GB razem w całości.

Sterowniki do karty graficznej są najnowsze, spróbuje jakieś inne.

Sterowniki do płyty napewno najnowsze mam.

Antivirus - avast. Wczoraj robiłem przegląd kompa za pomocą programu wykrywającego wirusy, trojany, programy szpiegujące i nic nie wykryło.

Nie mam Everest Home. Postaram się zrobić raport i zobaczymy.

I wielkie dzięki za odpowiedź, bo naparwde nie wiem co robić...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Mikkeboss pisze:
konraf pisze:Antywirus jaki?
Akurat na pasku widac ze AVAST :)
Wybacz ale nie każdy miał do czynienia z tym antywirem i nie każdy wie, jak wygląda jego ikonka.

Co do RAM, owszem, masz 4GB ale pisałes, ze w dwóch kościach (2x2 GB).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Artur Zadak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 13:27
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Artur Zadak »

Na moj gust, walnieta ktoras z kosci... Dopoki nie doladuje do tego "uszkodzonego " miejsca, jest oki, ale potem zapetla sie i kicha...
Oto moje rady...
Zaopatrz sie w memtest
http://www.memtest.org/
Zgrywasz go na dyskietke vel plyte... (uwaga to bedzie bootowalna plyta)...
Przeczytaj insrukcje plyty glownej...
Demontarz pamieci na prawde nie jest trudny... Raptem odchylasz dwie "klapki" i juz...
Wyciag jedna kosc z 1 banku (nie z zerowego)... na plycie (w instrukcji) pisze ktory jest ktory...
Uruchamiasz kompa z tej plyty/dyskietki...
Test uruchomi sie sam i troooooooooche potrwa... Jeli wyskoczy Ci ze sa bledy na kosci, to musisz ja wymienic....
Test przeprowadz na wszystkich kosciach...
Jesli nie to, to daj znac.... Poszukamy innego rozwiazania...

P.S. Jak bedziesz te kosci wyciagał, to pamietaj, aby nie miec na sobie nic wełnianego i aby złapac sie czegoś metalowego, tak na wszelki wypadek...
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Przepraszam, że odkopuje ten temat, ale naparwiłem swój problem i może się komuś przyda rozwiązanie ;-) Otóż problemem była... sceneria EPKK... Dziwne prawda? Błędy były wyrzucane o pamięci, a jednak zawiniła sceneria. Ale opowiem od początku.

Zrobiłem jeszce 1 reinstall FS'a. Nie instalowałem wszystkich dodatków, lecz tylko te najpotrzebniejsze. Niestety nadal było źle. Z dodatków miałem: Scenerie polskich lotnisk, B737 PMDG, oraz Ultimate Traffic. Mówie sobie, że oryginalne dodatki napewno nie zawierają błędów i muszą dobrze działać. Tak więc pomyślałem, że to może być wina sceneri. Odinstalowałem EPKK, ściągnąłem inne EPKK z pl-vacc (wygląda wszystko tak samo) zainstalowałem i było wszystko ok. Lot EPWA-EPKK bez zacięcia. Po wylądowaniu zobaczyłem, że jest zły AFCAD. Tak więc pomyślałem, że to może wina tylko AFCAD'a. Ściągnąłem jakiś z neta i nadal działa. Nic nie wywala i wszystko jest ok. Zrobiłem 3 razy loty EPWA-EPKK-EPWA i nie wywaliło. Myślę, że przyczyna była właśnie w tej scenerii, bo głownie przy EPKK mi wywalało. Następnie doinstalowałem reszte dodatków i wszystko nadal działa. Dalej będę testował i mam nadzieję, że ten błąd już nie wróci ;-)
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

brak pamięci ...

Post autor: aszczupal »

Witam, podpinam sie pod temat , bo chyba problem jest identyczny.. (obrazka już nie widzę)
otóż po jakimś czasie (około godziny lotu) wyskakuje mi błąd FS'a z komunikatem

"Your computer has run out of available memory....." itp.

jest to co najmniej dziwne, bo :
1. mam 4GB RAM , i 8 GB Swap'a na dysku systemowym (jest na nim jeszcze ponad 100GB miejsca.)
2. monitorowałem dynamiczne w windzie użycie pamięci/proces. i generalnie jak proces FS9.EXE pobieral ponad 1GB RAM , to następował wysyp...

pomysłów brak, mogę latać max około godziny... (może mam za mały rating :D ) i Fs mnie nie puszcza na trasy międzynarodowe....
Oczywiście chciałbym uniknąć reinstalacji...
występuje także off-line niestety..

konfig:
płyta na Intel P35, core Quad Q6600 (nie kręcony) , XP SP3 , FS9.1 , AS6.5+ASG, UT, FSglobal, Fsinn, FSIUIPC, no i troszkę scenerii,

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Artur Zadak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 13:27
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Artur Zadak »

Przetestuj pamięć memtest, lub innym skanerem pamięci...
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Powiem szczerze, że tak jak wcześniej pisałem o moim błędzie to wszystko wskazywało na to, że walnięta pamięć czy inny sprzęt. A okazało się, że był błąd w scenerii. Od tamtego czasu do około 2 tygodni temu było wszystko ok. Więc FS widzę, że często wywala błędy, że czegoś mu w kompie brakuje, a tak naprawde jest to wina dodatków. 2 tygodnie temu zainstalowałem znowu kilka scenerii i znowu mam ten sam błąd co wtedy. Tzn. wywala do pulpitu (odziwo bez żadnych błędów). Myślę, że znowu jest to wina którejś sceneri. Mam przeczucia, że może nawet Warsaw Photo Scenery, bo właśnie wywala mnie przy Wawie, choć miałem ją zainstalowaną od początku. Tak sobie patrze w ustawienia scenery library i zauważyłem, że aż pod 3 numerami jest wym. wyżej WPS... próbowałem skasować, ale nic to nie daje, po ponownym wejściu do FSa w library cały czas są aż 3 WPS. Myślicie, że FS może przez to wariować?
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

VSM pisze:próbowałem skasować, ale nic to nie daje, po ponownym wejściu do FSa w library cały czas są aż 3 WPS. Myślicie, że FS może przez to wariować?
Vista ?
Obrazek
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

hm.. scenerii mówicie....
fktem jest że dodałem kilka... ale ...
pytanie. czy jakjakaś sceneria jest zainstalowana (lotnisko), ale na niej nie latam, to ona również może powodować przepełnienie pamięci ?
wydawało mi się nie.. ale...
pousuwam i potestuje...

pozdrawiam
Adam
pozdrawiam
Adam

Obrazek
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Mam XP.

A sceneria EPKK myślę, że może również powodować wywalanie w JED, albo nawet EPWA (tak mi się wydaje i tak było w moim przypadku).
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

VSM pisze:Mam XP.
Mimo to sprawdź czy jakimś cudem nie został Ci plik NEWScenery.
Jeśli tak, skasuj a potem ze scenery.cfg wywal niepotrzebne wpisy.
Obrazek
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Nie znalazłem pliku NEWscenery, ręcznie wykasowałem zdublowane ścieżki do scenerii. Zobaczymy jak teraz będzie... Mam nadzieję, że nie wywali...
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Długo się nie nacieszyłem... Błąd znowu jakiś jest... Mniej więcej okolice Warszawy, ale różnie to też bywa. Kiedyś czytałem że WPS może powodować błędy, czy to nadal aktualne? Bo mam WPS, razem z patchem.

Tutaj błąd:
Obrazek

Błagam pomóżcie...
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Miałem to samo jak zainstalowałem Flight Environment i dodałem tekstury chmur i nieba z innego programu. Spróbuj (o ile masz FE) znowu zainstalować chmurki FE i grzecznie go odinstalować o ile w ogóle pies tu jest pogrzebany. Dziwne jest to że możesz z tym odpalić FSa, jak mi wywalało taki błąd to przy uruchomieniu FSa, nawet menu mi się nie pojawiało tylko ten błąd. Jeżeli WPS może powodować a tego nie wiem, ja nie mam WPS, to spróbuj odinstalować i spróbuj czy zadziała. Z reguły żeby uniknąć tego typu błędów należy na golasa FSa zainstalować update i dodatki to w zależności od tego jakie masz, każdy ma inną konfiguracje ale jest dobry temat z kolejnością instalacji dodatków. Polecam gorąco, przydatny wątek.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

fe.dll to standardowy plik z FS. Jest nawet w łatce 9.1.
Wersję 9.1 masz tak? Używasz jakiegoś pliku no-cd? Generalnie poszukaj na google. Akurat o tym pliku sporo się pisze.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Jeśli chodzi o moje dodatki to mam scenerie wszystkich lotnisk w Polsce, Active Sky, PMDG737NG (ale używam Magenty), i Adobe Traffic, Embraery od FeelThere, TPS, WPS. Na starym kompie miałem zainstalowane wszystko to samo i było ok. Na nowym od początku są jakieś problemy.

EDIT:

Mam 9.1. Gram normalnie z płytką w napędzie CD. Szukałem na googlach właśnie i owszem piszą tam dużo, tylko mało konkretów. Z tego co wyczytałem to spróbuję wczytać ten plik oryginalny z CD i skasuje plik config.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez VSM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Piszą mało konkretów, bo i mało przypadków pojawianie się tego błędu. Osobiście pierwszy raz o nim słyszę, a z tego co piszą na necie, to może być zarówno problem jakiegoś dodatku, jak i samego FS (9.1), a może coś sprzętowego. Więc można szukać igły w stogu siana.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

No właśnie wiem, czytałem o tym. Tylko, że ja nie mam jakiś nieznanych dodatków. Wszystko to co potrzebne, żadnych śmieci. A jeśli chodzi o sprzęt to jest ok, bo właśnie wczoraj był u mnie informatyk i sprawdzał wszystko. Wirusów też nie znalazł. Fs'a już przeinstalowywałem parę miesięcy temu, ale może by XP'ka zainstalować jeszcze raz... Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
misio1958
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 135
Rejestracja: pn 29 sie, 2005 16:08
Skąd jesteś: EDDK

Post autor: misio1958 »

Nie wysatrczy skasowac i zastapic samego pliku FS.cfg. W "Moj komputer" (tak to sie chyba nazywa po polsku) w katalogu FS-a sa zapisane "Previus Flight" i "Previus Flight_WX". Te 2 pliki tez trzeba usunac.
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Witam. A ja nadal się z tym błędem męcze i męcze... Ale chyba już wiem co jest przyczyną. Po kilkudziesięciu lotach z błędami zauważyłem, że najczęściej błąd pojawia się w okolicach LIN. Zastanawiałem się, która sceneria może powodować błąd, bo w tych okolicach mam tylko EPWA i WPS (Warsaw Photo Scenery). EPWA mają chyba wszyscy i działa OK, więc odinstalowałem WPS. Przez 2-3 loty było wszystko OK. W dodatku jeden lot był taki, że miałem 3 go aroundy nad EPWA. Błędy nie było. Następnie pomyślałem, że mogłem popełnić jakiś błąd przy instalacji WPS, więc zainstalowałem jeszcze raz. Pierwszy lot z EPKK do EPWA i kawałek za LIN czarny ekran i bum... Długo nie myślałem i wywaliłem znowu WPS. Teraz będzie okres testowy (kilkadziesiąt lotów). Jak błąd nie wyskoczy to tak się zastanawiam co robić dalej z tym WPS? Przecież dużo ludzi go posiada i u nikogo nie ma problemów no to u mnie są... Jeśli błąd nadal będzie (mam nadzieję, że nie) to już dalej nie wiem co robić...
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Chłopie, ja to jak bym miał takie błędy to bym poświęcił jeden wieczór na całkowity reinstall FSa, a nie tak się "babrał" z tym. Zrób po instalacjii całego FSa i wszystkich dodatków defragmentacje dysku a zobaczysz że błędu nie będzie i FS szybciej zacznie chodzić. To nie normalne żeby tak się męczyć.
tomi5
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: sob 16 lip, 2005 02:48
Skąd jesteś: Krotoszyn

Post autor: tomi5 »

Sprawdź RAM. Też mi wywalało FSa podczas lotów dłuższych i krótszych i się okazało, ze mam walnięty RAM. Proponuję program GoldMemory (shareware wystarczy), po wymianie RAMu jak ręką odjął, śmiga jak złoto

Pozdrawiam

Tomek
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Ale przecież ja robiłem reinstal całego FS'a... A co tego programu to zobacze, ale wydaje mi się, że z pamięcią mam wszystko okey.
VSM
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: ndz 14 maja, 2006 13:39
Skąd jesteś: Kutno

Post autor: VSM »

Witam, po parunastu lotach nad EPWA bez WPS wszystko jest OK. Żadnego błędu nie wywala. Jeśli chodzi o kompa to ostatnio był u mnie informatyk, który sprawdził wszystkie podzespoły oraz to czy nie mam wirusów. Wszystko jest ok. Także według mnie błąd powoduje WPS tylko naprawdę nie mam pojęcia dlaczego... Testowałem WPS bez patcha, z pachem i zawsze jest to samo. Jeszcze może zobaczę co się stanie gdy wyrzucę EPWA, a będę mał WPS... Bo może te scenerie się jakoś kłócą ze sobą, ale ogólnie wszystko to jest dla mnie dziwne, gdyż chyba około 50% userów FSa w Polsce ma i EPWA i WPS i nikt błędów nie ma, tylko ja mam...
ODPOWIEDZ