Jak uruchomić Ultimate Traffic 2007

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

sebo975

Jak uruchomić Ultimate Traffic 2007

Post autor: sebo975 »

Witam. Mam problem którego w żaden sposób nie umiem rozwiązać. Posiadam FSX i próbuję uruchomić UT 2007 i nic z tego. Na początku wszystko jest ok tzn. część tekstowa gdzie dokonuje się wszystkich ustawień wybiera linie lotnicze, lotnisko itp. Również załadowałem wszystkie potrzebne samoloty wszystkich lini za pomocą automatycznego Update'a. Natomiast po uruchomieniu Traffic Compile'a wyskakuje taki komunikat "Multiple Traffic.bgl type files in Flight Simulator could potentially cause a conflict with Ultimate Traffic." i na tym gra się kończy. O jaki tu konflikt chodzi i jak się go pozbyć. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Re: Jak uruchomić Ultimate Traffic 2007

Post autor: Mateo »

sebo975 pisze:i na tym gra się kończy.
Tak, też lubię pasjansa.

http://ultimatetraffic.flight1.net/foru ... sp?TID=167
Obrazek
sebo975

Post autor: sebo975 »

Mateo dzięki. Pomogło ale mam inny problem. W dalszym ciągu nie mogę obserwować ruchu na lotnisku, samolotów startujących i lądujących. Skąd mam ściągnąć lotniska do UT 2007? Sory za pytania ale jestem w tej kwesti komletnie zielony a i z niemieckim u mnie cieńko więc instrukcja dołączona do gry nic mi nie daje.
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

sebo975 pisze:do gry
A ten dalej swoje :lol:
W ustawieniach masz ruch ustawiony na 100%?
Obrazek
sebo975

Post autor: sebo975 »

Mam 100 % ale wogóle nie wiem jak uruchomić UT2007 w FSX? Czy trzeba instalować lotniska a jeżeli tak to skąd? Przepraszam za słowo "gra" ale to z przyzwyczajenia.:)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez sebo975, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
speedbird
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 19:40
Skąd jesteś: EDAH

Post autor: speedbird »

sebo975 pisze:Mam 100 % ale wogóle nie wiem jak uruchomić UT2007 w FSX? Czy trzeba instalować lotniska a jeżeli tak to skąd? Przepraszam za słowo "gra" ale to z przyzwyczajenia.:)
Po prostu wchodzisz w "compile", zaznaczasz samoloty i linie lotnicze, które chcesz widzieć (najlepiej wszystkie) i kompilujesz traffic a ten komunikat, który miałeś, informuje o tym, że może oprócz trafficu generowanego przez UTX pojawić się również inny jeśli masz inne pliki z trafiickiem.
[FSX]\Scenery\World\Scenery\traffic.bgl - to jest ścieżka i nazwa pliku wynikowego UT, wykasuj z tego folderu ewentualne inne pliki *traffic*.bgl; zazwyczaj jest tam defaultowy traffic FSa generujący takie samoloty jak Orbit Airlines, Emerald Harbor, Landmark itp.

Tak nawiasem to uważam, że Ultimate sie popsuł pod FSXa - nie ma Palm Spottera ani TCASu i brakuje mnóstwa malowań samolotów (pod FS9 też brakowało ale mogliby się poprawić pod tym względem). Just Flight Traffic X jest zdecydowanie lepszy.
Awatar użytkownika
stedi
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: wt 17 mar, 2009 00:37
Skąd jesteś: EPLS

Instalacja UT2007 pod FSX

Post autor: stedi »

Ja mam trochę inny problem z UT2007.
Mianowicie:

-Wcześniej wszystko działało mi pod FSX - mowa o Ultimate Traffic 2007.
Przed wczoraj zrobiłem całkowity format dysku, wgrałem wszystko od nowa...
Gdy chcę instalować UT2007 pod FSX to nie można :?
Jedynie jest opcja dostępna pod instalacje FS2004.

Kilka razy odinstalowałem FSX i ciągle nie mogę zainstalować UT2007, czyli opcja wyboru instalacji pod FSX jest nieaktywna.

Miał ktoś z was taki problem?
Gdzie leży przyczyna tego?
Co powinienem zrobić?
B747-400
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Awatar użytkownika
stedi
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: wt 17 mar, 2009 00:37
Skąd jesteś: EPLS

Post autor: stedi »

Dziękuję.
Niestety nie pomogło :(
B747-400
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Na pewno wybrałeś opcję naprawy FSX ?
Awatar użytkownika
stedi
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: wt 17 mar, 2009 00:37
Skąd jesteś: EPLS

Post autor: stedi »

Skymad pisze:Na pewno wybrałeś opcję naprawy FSX ?
Tak robiłem i nic nie pomagało.


Problem mi się rozwiązał ale nie do konca bo na jednych lotniskach jest ruch a na innych nadal pusto.
Mianowicie, miałem jakiś dodatek wgrany z tych bezpłatnych.
Odinstalowałem wszystkie i problem znikł w połowie.
Nie pamiętam co to za dodatek ale chyba związany z jakimiś teksturami lotnisk.
B747-400
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

Witam wszystkich. Zwracam się do kolegów z pytaniem czy do UT2007 można ściągnąć bazę aktualnych planów lotów?? Pytam ponieważ ostatnio ćwiczyłem Adobe Traffic, wróciłem do UT2007 tylko baza lotów jest nieaktualna bo z 2007 :( Próbowałem robić update ale znajduje repainty, paintkity ale niestety nie może uaktualnić sobie bazy planów lotu. Jak wiecie skąd można ściągnąć aktualizacje to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

P.S
Napisałem tutaj bo nie chciałem nowego tematu zakładać.
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
ODPOWIEDZ