[FSX] FSX a Windows 7

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

A którą wersję win7 testujecie? Czy to prawda, że - jak gdzieś wyczytałem - xp mode ma wersja od profesional?

Michał
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Tryb XP praktycznie nie jest potrzebny. Został stworzony glównie dla firm, których oprogramowanie (nie wiem, np. księgowe) miałoby problemy z Win 7. Osobiście pod Win7 nie miałem jeszcze programu, który by z tym Win7 nie działał, wiec tryb XP nie jest potrzebny.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

Czyli Home Premium spokojnie wystarczy? Jutro się wybieram do sklepu i chcę się upewnić.

Michał
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Spokojnie.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

No więc się stało - win7 zainstalowany. I pytanie - mam directx 11 - był już. Podczas wgrywania fsx - pojawiło się okno, że wgrywanie directx 9c. Itp. Jak więc należy to rozumieć - po prostu odpuścić czy to ma znaczenie?

Michał
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

zezwolić.
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

W wielu poradach jest info, że należy zainstalować łaty do directx9 - chodzi mi o to: link. I teraz - win7 to na pewno nie directx9, ale... czy więc należy to instalować?

Michał
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Przecież nie masz DX9 to po co Ci do niego łaty? Każda kolejna wersja DX jest kompatybilna wstecznie, także kompletnie nie powinieneś się przejmować tym zagadnieniem posiadając DX11.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
a6intruder
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 73
Rejestracja: pt 04 lis, 2005 23:31
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: a6intruder »

KaEn pisze:Każda kolejna wersja DX jest kompatybilna wstecznie
Nie jest to prawdą.

http://pclab.pl/art40272.html
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Wierz mi... Współtworzę zawodowo aplikacje oparte na bibliotekach directX i DX10 jak i DX11 są w pełni kompatybilne wstecz i są w stanie wykonać wszystkie polecenia nawet lepiej i wydajniej. Co Pan Redaktor z PCLab miał na myśli pisząc "brak kompatybilności wstecznej z DirectX 9" w kontekście DX10 i Visty nie mam pojęcia...
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
ummagumma
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 05 wrz, 2008 16:47
Skąd jesteś: EGAA

Post autor: ummagumma »

Witam kolegow,

Znalazlem taki watek watek nawiazujacy do tematu.

Generalnie FSX zostal napisany, jak juz o tym ktos wspomnial, na konsole 32bit, w czasach gdy nie przewidywano Win7, ktory notabene zostal napisany na zuplenie nowym jadrze.

Z tego co zdarzylem zauwazyc na wielu "latajacych" forach, najwiecej ludzi chwali, chciec-niechciec - VISTE 8-) i co wiecej wcale nie z najnowszymi sterami do karty graficznej, gdyz te niczego naprawde nie wnosza do naszego FSX (moga jedynie tak naprawde namieszac i stad tez "wyrastaja nam dziwne kwiatki" ze sceneriami itp kaktusy) , jakoze maja na celu usprawnienie dzialania nowych gier, w wiekoszosci opartej na nowej technologi programowania.

Poza tym jesli chodzi o systemy WIN7, a szczegolnie 64bit to jest duzo problemow m.i. "wykrzaczanie sie FSX, problemy z konfiguracja kontrolerow, problemy z ADD ONN-sami oraz platnymi samolotami (ktore w wiekszosci, co sie kazdy zgodzi, na Win7 przetestowane nie zostaly, o czym dalej informuja producenci na stronach)
Fajnie jest wlaczyc sobie DX10 ale co z tego, skoro wiekszosc samolotow jest nie kompatybilna z ta technologia.

Dodam, ze sam korzystam z Win 7 64bit od jakiegos czasu, i fakt faktem sam system dziala szybciej, natomiast jesli chodzi o FSX to specjalnej roznicy nie zarejestrowalem, co wiecej dostarczylo mi to mase problemow przy instalowaniu dodatkow, a takze kalibracji i instalacji mojego kochanego G940.
W zwiazku z powyzszym powaznie zastanawiam sie o "powrocie do przeszlosci" i zainstalowanie XP lub Visty, gdyz komputer kupilem specjalnie pod Flight Sim i tylko jemu jest on dedykowany.

Jak ktos kiedys slusznie na forum zauwazyl, nie ma sensu kupowac super szybkiej maszyny specjalnie pod FSX, gdyz niestety gra ta, nie skorzysta z "dobrodziejstw np. (8 GB ramu). Tak samo nie ma sensu "wchodzic" w coraz to nowe systemy i sterowniki, gdyz nie sa one tworzone z mysla o naszym kochanym symulatorze. :| . Niestety nie podejrzewam tez, tak jak wiekszosc, ze Microsoft kiedykolwiek zrobi cos w tym kierunku FSX, aby nam sie przyjemniej pracowalo na wirtualnym niebie, ze wzgledu na ogromne koszta jakie by musial poniesc, bynajmniej by zwiekszyc kompatybilnosc Flight systemu z Winda numer 7.

Jest wiele watkow i porad, jaki komputer i system wystarczy by wszystko dzialalo w miare dobrze... Czasy FSX to tak naprawde juz powoli "historia antyczna" :lol: technologi komputerowej.

pozdrawiam i zycze milego dnia.


* A tak notabene Panowie Administratorzy, moze bysmy jakas ankiete przeprowadzili albo cos jesli chodzi o systemy WIN XP, VISTA i 7, ze wzgledu "na przyjazn" z naszym FSX lub FS2004 ? Mysle, ze byloby to dosc ciekawe statystycznie.
FSX,W 7 64, AMD FX8120, Sapphire HD5770, 8G RAM. Logitech G940, Logitech z906, Logitech G930, Samsung 46' LED Full HD, Airbus Extended X 1.10, GEX, REX, Opus, AES, UTX, UT2
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Windows 7 nie ma zupełnie nowego jądra.
Poza tym jesli chodzi o systemy WIN7, a szczegolnie 64bit to jest duzo problemow m.i. "wykrzaczanie sie FSX, problemy z konfiguracja kontrolerow, problemy z ADD ONN-sami oraz platnymi samolotami (ktore w wiekszosci, co sie kazdy zgodzi, na Win7 przetestowane nie zostaly, o czym dalej informuja producenci na stronach)
Nie powiedziałbym , jest kilka samolotów których zabezpieczenia nie lubią się z 7, ale chyba wszystkie lub prawie wszystkie otrzymały stosowne łatki. Używam FSX z 64-bitową 7, żadnego z reszty wymienionych problemów nie odnotowałem.
Fajnie jest wlaczyc sobie DX10 ale co z tego, skoro wiekszosc samolotow jest nie kompatybilna z ta technologia.
DX10 preview jest niedopracowany (i według mnie nie warto z niego korzystać), lecz te niekompatybilne z nim samoloty to po prostu porty - natywnym DX10 nie robi różnicy.
Jak ktos kiedys slusznie na forum zauwazyl, nie ma sensu kupowac super szybkiej maszyny specjalnie pod FSX, gdyz niestety gra ta, nie skorzysta z "dobrodziejstw np. (8 GB ramu).
Nie ma sensu pchać się w najlepszy i najdroższy hardware, gdyż są to duże koszty i nie wszystko ma sens. Najlepszy stosunek wydajności do ceny zaoferuje szybki procesor czterordzeniowy, jedna dobra kartę graficzna (tak, po ostatnich tweakach to ma zauważalny wpływ na wydajność), z 6GB RAMu i jeśli budżet pozwoli, dysk SSD nie byłby zły. Sześć rdzeni czy SLI lub Crossfire sensu większego nie mają. Nowe sterowniki warto mieć zwłaszcza przy nowym sprzęcie, czasami zdarza się, że starsze komponenty najwydajniej działają przy określonej wersji - ale tu już trzeba eksperymentować.
Czasy FSX to tak naprawde juz powoli "historia antyczna" :lol: technologi komputerowej.
FSX oparty jest na starym silniku, dopiero kilka lat po premierze wyszedł sprzęt mogący go udźwignąć, ale cóż - nowszego symulatora o takich możliwościach (cały świat, wiele dodatków) nie ma, więc to nie historia.

Interesującą Cię ankietę znajdziesz wprawdzie nie na forum Aztec, ale także w serwisie FSowym:
http://www.sim-outhouse.com/sohforums/s ... hp?t=28948
Awatar użytkownika
ummagumma
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 05 wrz, 2008 16:47
Skąd jesteś: EGAA

Post autor: ummagumma »

PZL Belfegor pisze: Windows 7 nie ma zupełnie nowego jądra.
Zwracam honor, nowe jadro bylo w planach ale nie przeszlo...

Poza tym jesli chodzi o systemy WIN7, a szczegolnie 64bit to jest duzo problemow m.i. "wykrzaczanie sie FSX, problemy z konfiguracja kontrolerow, problemy z ADD ONN-sami oraz platnymi samolotami (ktore w wiekszosci, co sie kazdy zgodzi, na Win7 przetestowane nie zostaly, o czym dalej informuja producenci na stronach)
Nie powiedziałbym , jest kilka samolotów których zabezpieczenia nie lubią się z 7, ale chyba wszystkie lub prawie wszystkie otrzymały stosowne łatki. Używam FSX z 64-bitową 7, żadnego z reszty wymienionych problemów nie odnotowałem.
Tych kilka to: wiekszosc WILCO oraz wiekszosc PMDG (reszty grzechow teraz nie pamietam), bylo tez takze cos z CAPTAIN SIM (Support techniczny niestety niewiele moze zrobic).
Tylko LEVEL-D nie sprawia problemow.
Jesli chodzi o konfiguracje Flight systemu to zamiast przypisow kontrolera pojawiaja sie przypisy... klawiszowe :lol: (fakt faktem wina lezy gdzies pomiedzy Microsoftem, a producentem kontrolera)
A poza tym jesli nie masz innych problemow to jestes szczeciarzem i zazdroszcze Ci, nie powiem ze jakos specjalnie mi utrudnia zycie moja 7, ale nie czuje sie z tymi "bugami" na niej komfortowo i te opinie podziela duzo uzytkownikow WIN7.

Interesującą Cię ankietę znajdziesz wprawdzie nie na forum Aztec, ale także w serwisie FSowym:
http://www.sim-outhouse.com/sohforums/s ... hp?t=28948
Dzieki, myslalem jednak o "rodzimym" forum ale ok.

pzdr.
FSX,W 7 64, AMD FX8120, Sapphire HD5770, 8G RAM. Logitech G940, Logitech z906, Logitech G930, Samsung 46' LED Full HD, Airbus Extended X 1.10, GEX, REX, Opus, AES, UTX, UT2
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tych kilka to: wiekszosc WILCO oraz wiekszosc PMDG (reszty grzechow teraz nie pamietam), bylo tez takze cos z CAPTAIN SIM (Support techniczny niestety niewiele moze zrobic).
O problemach z Wilco czytałem, zwłaszcza 737 jest kapryśny, jednak o reszcie słyszę pierwszy raz.
A poza tym jesli nie masz innych problemow to jestes szczeciarzem i zazdroszcze Ci, nie powiem ze jakos specjalnie mi utrudnia zycie moja 7, ale nie czuje sie z tymi "bugami" na niej komfortowo i te opinie podziela duzo uzytkownikow WIN7.
Osobiście jestem z 7 zadowolony - działa sprawnie, wygląda ładnie i nie jest upierdliwa, a do XP z którego się przesiadłem na obecny system nie mam powodów ani chęci wracać ;) Ja na forach FSwoych widywałem głównie pozytywne opinie i właśnie tę odsłonę polecałbym do FSa - wersja 64-bitowa plus rozsądna ilość RAMU pozwoli się pozbyć błędów OOM, a całość jest podobno bardziej dopracowana od Visty.
Niestety, nie potrafię Ci pomóc z Twoimi problemami - wymienionych samolotów nie mam, podobnie jak G940. Przy okazji pisania o HOTASach i problemach z 7; wyświetlacz mojego x52 Pro nie chciał specjalnie współpracować z FSX, ale na szczęście pomógł na to prosty plik .bat, choć rozwiązania wymagało poświęcenia trochę czasu.
Awatar użytkownika
ummagumma
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 05 wrz, 2008 16:47
Skąd jesteś: EGAA

Post autor: ummagumma »

Nie jest az tak strasznie. Flight System dziala mi jak nalezy ale bylo po prostu pare bledow, ktorych nie doswiadczylem na poprzednim systemie, ale chyba jestem "idealista" :// :lol: i szukam max optymalnych rozwiazan ... na 7 32bit FSX chodzil mi calkiem ladnie ale chcialem wiecej :D i "przesolilem" - tak mysle ...
FSX,W 7 64, AMD FX8120, Sapphire HD5770, 8G RAM. Logitech G940, Logitech z906, Logitech G930, Samsung 46' LED Full HD, Airbus Extended X 1.10, GEX, REX, Opus, AES, UTX, UT2
michael607
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: pn 31 maja, 2010 20:11
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michael607 »

Ram dokladaj w parach 2, 4, 8, itd wtedy bedziesz mial pelna wydajnosc
Michał
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Z racji ze temat juz jest to zadam tutaj pytanie.
Czy ktos z was zna rozwiazanie problemu z notorycznym wylaczaniem sie FSX.
Cala sytuacja wyglada tak.
Startuje lot ok 30min czasem wiecej (nie da sie okreslic-random) i nagle wszystko sie wiesza FSX przestaje odpowiadac i blad windowsowski wyskakuje.:(

Po logach doszedlem ze pliki window.dll i multiplayer.dll crashuja mi gre.
Glowy nie dam sobie uciac bo moge byc tez inne bledy ale te 2 ostatnio w ciagu 3h mialem.

No idzie sie zalamac jak czlowiek siedzi tyle nad tym wszystkim a tu blad za bledem i crashe leca.
Ponizej specyfikacja.
Win7 64bit
FSX +ACC
Radar Contact 4
FDC LIVE
FSPASSENGER
Latam na Full screen.Jak w oknie to mam drastyczny spadek wydajsnosci.
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

Spróbuj wgrać do głównego katalogu fsx taki pliczek

http://rapidshare.com/files/408497398/U ... onCore.dll
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Ahh dzieki Mariusz ale o tym rozwiazaniu wiadomo mi juz od dawien dawna ale niestety i to nie pomaga.
Ciekawi mnie czy ten pliczek wywalic z WIN7/Windows lub zastapic go odpowiednikiem Visty.
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

mirage9 pisze:Ahh dzieki Mariusz ale o tym rozwiazaniu wiadomo mi juz od dawien dawna ale niestety i to nie pomaga.
Ciekawi mnie czy ten pliczek wywalic z WIN7/Windows lub zastapic go odpowiednikiem Visty.
Przecież ci napisałem żeby go wgrać do katalogu z FSX.
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Przeciez ci napisalem ;) ze zastanawiam sie czy tego UiAUTOCORE.... z WIN7 folder WINDOWS/SYSTEMWOW/ wywalic i czy zastapic go tym z Visty.
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

no dobra wgraj go do : np.C:\Program Files (x86)\fsx
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Mariusz my sie w ogóle nie rozumiemy.
Plik UiAUTOCORE jest w kazdej wersji systemu windows.
Zalezy od wersji Windowsa jego lokacja to C:\Windows\SysWOW64\UiAUTOCORE.dll
lub C:\Windows\System32\UiAUTOCORE.dll

Plik z Visty przegralem do folderu fsx.
Moje pytanie jest takie czy ten z Windowsa 7 ze sciezki C:\Windows\SysWOW64\UiAUTOCORE.dll (bo wersja 64bit WIN7) powinienem zastapic tym z Visty.
Ostatnio zmieniony pt 23 lip, 2010 21:19 przez mirage9, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

Ok.teraz rozumiem cię doskonale ,chodziło mi o wgranie tego pliku do katalogu z FSX
Awatar użytkownika
Atago
Cadet
Cadet
Posty: 26
Rejestracja: wt 07 sie, 2007 13:38
Skąd jesteś: Zielona Góra

Post autor: Atago »

Witam,

Korzystam z Win 7 64bit na kompie do FS'a i takze w notebooku, ktory odpowiada za Vatsim (FSInn) i planowanie lotu (FSC). Z dodatkowych samolotow mam zainstalowane Wilco Airbus 1 i 2, EMB 175-195, CS 757-200 i Level D B763, ponadto Cirrus SR22 i jeszcze pare innych. Wszystkie w.w. samoloty dzialaja bez problemow. Nie udalo mi sie odpalic B737 od Wilco, tzn. nie dzialaly wyswietlacze i nie dalo sie nic przelaczyc w kokpicie. Poza tym mam zainstalowane Ultimate Traffic 2, Live Cockpit, FS Global 2008, Ultimate Terrain, ASE i REX 2. Korzystam z procka Q9650 troszke podkrecony (3500MHz) i 4 GB ram 1066 MHz. Karta grafiki to NVidia GTX 260
Moje uwagi co do wydajnosci
Hardware - najwieksza roznica in plus byla po zmianie pamieci z 800MHz do 1066. Nawet na EDDF od Aerosoftu z duzym ruchem AI mam frame rate ponad 20. Wszystkie suwaki FS'a na max.
Software - IMHO bardzo wazna aplikacja jest programik(u mnie to CPU-CONTROL), ktory przypisuje poszczegolne rdzenie do konkretnych aplikacji, i tak WSZYSTKIE programy poza FS'em sa na rdzeniu 1, a tylko FSX jest na rdzeniach 2,3 i 4.
W windzie mam wylaczone prefetch, indeksowanie i windows defender'a
Korzystam tez z nHancer'a i w fsx.cfg mam wpisana pozycje:
[JOB SCHEDULER]
AffinityMask=15
Wracajac do stabilnosci, to czasem odbywam nawet 3 loty bez wylogowywania z VATSIM'u, wtedy czasem glupieje grafika i pojawiaja sie krzaczki, albo samolot w trybie zewnetrznej kamery robi sie niewidzialny (tylko widac cien i swiatla, a czasem silniki :-) ), w takim przypadku przelacznie miedzy trybem pelnoekranowym a okienkowym poprawia ten problem.♦
W razie dodatkowych pytan, sluze pomoca.
Sorki za brak polskich znakow.

Pozdrawiam
Obrazek
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Jaki FS 2004 czy X? Bo to będzie różnica. Wg. wydawcy 737 pójdzie na FSX na Win 7 64 bity z jakimś wymaganym upgradem. Co do FS2004 to nie ma żadnej informacji, a na własnej skórze przekonałem się że 737 nie idzie zbytnio na win 7, a także nie idzie e-jets.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Roki117, łącznie zmieniany 1 raz.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Usama05
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: sob 17 sty, 2009 15:40
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Usama05 »

Popatrz, a mi jakoś idzie :roll:
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Mi też idzie na początku po załadowaniu, stoję na płycie, planuję lot itd. 35 FPS i nagle spada do 10FPS. I nie chce wskoczyć wyżej. Opisywałem zresztą już ten problem.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
treeq
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: wt 31 sie, 2010 23:05
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: treeq »

Mam Windowsa 7, dość długo ładuje mi się lista samolotów, też tak macie?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

To zależy od ilości samolotów, stopnia zawalenia dysku itp., a nie od systemu - no chyba, ze ktoś ma bardzo słaby komputer i mu system w zauważalny sposób zżera zasoby.
treeq
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: wt 31 sie, 2010 23:05
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: treeq »

A jeżeli chodzi o samego Windowsa, to de facto który najlepiej wybrać ? Jakoś nie mogę się doszukać informacji na ten temat.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

3.11
Skąd mamy widzieć, pod kątem czego wybierasz system, jaki masz sprzęt i pieniądze przeznaczone na zakup?
treeq
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: wt 31 sie, 2010 23:05
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: treeq »

Głównie pod FSX, właściwie to tylko ;) z wyjątkiem internetu i filmów.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Przy takim bogactwie informacji: zostań przy 7.
Fazer1981
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 lut, 2011 18:28
Skąd jesteś: Słupsk

Pod jakim systemem operacyjnym najlepiej działa FSX?

Post autor: Fazer1981 »

Witam.
Może banalne pytanie, może nie.
Mianowicie zastanawiam się czy wersja Windowsa ma znaczenie w płynności działania FSX.
Jaki system wybrać : XP; Vista czy Seven?

Mój sprzęt to: AMD Athlon x2 64 6000+ 4GB RAM MSI GeForce 9600GT 1GB RAM.

Pozdrawiam.
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Przy takim bogactwie informacji: zostań przy 7.
Zamień tylko uiautomaticore.dll na tego z visty. Moja opinia.
gregorio
st1322
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pn 10 sie, 2009 15:56
Skąd jesteś: ELLX

Re: Pod jakim systemem operacyjnym najlepiej działa FSX?

Post autor: st1322 »

Fazer1981 pisze:Witam.
Może banalne pytanie, może nie.
Mianowicie zastanawiam się czy wersja Windowsa ma znaczenie w płynności działania FSX.
Jaki system wybrać : XP; Vista czy Seven?

Mój sprzęt to: AMD Athlon x2 64 6000+ 4GB RAM MSI GeForce 9600GT 1GB RAM.

Pozdrawiam.
A jaki masz system teraz? Jeśli XP to uzbierane pieniądze przeznacz na lepsza kartę graficzna.
ODPOWIEDZ