[FSX] problem - Oś X Saitek Cyborg X

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
emer
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: śr 08 wrz, 2010 16:28
Skąd jesteś: Wroclav

[FSX] problem - Oś X Saitek Cyborg X

Post autor: emer »

Cześć,

Na początku mojego postu zaznaczę, że jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość.
Mam problem z joystickiem Saitek Cyborg X. Zakupiłam go na allegro i dzisiaj doszedł (jest po pokazach producenta, wydaje się być w bardzo dobrym stanie).
Gram w FSX i ściąga mnie na bok. Po zainstalowaniu sterowników itp pokazuje się okno konfiguracji. I tu też widać, że oś x ściąga w prawo. Oto screen w momencie gdy nawet nie ruszam joysticka : http://img403.imageshack.us/img403/8590/mojcyborgx.jpg


I tu potrzebna mi Wasza pomoc. Jak mam skonfigurować joystick by działał poprawnie? Mam 6 miesięcy gwarancji - mam z niej skorzystać czy da się jakoś naprawić tą "usterkę"?
Mam nadzieję, że dla niektórych z Was mój problem okaże się banalny do rozwiązania i jakoś mi pomożecie :) Proszę o odpowiedzi w jakimś nieskomplikowanym języku, który zrozumie ktoś kto nie robił tego wcześniej :oops:

Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam. Jeżeli takowy jest to przepraszam i proszę o przeniesienie mojego posta do niego;]
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Ja mam podobny problem z Awiatorem saitekowym (ściąga w górę) i jedyne co pomaga, to brutalne (dosłownie! :)) kręcenie wkoło drążkiem po całym zakresie. Ja bym chyba się skusił na gwarancję, ale poczekaj na inne wypowiedzi.
Awatar użytkownika
a6intruder
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 73
Rejestracja: pt 04 lis, 2005 23:31
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: a6intruder »

Przejdź do okna kalibracji, nie konfiguracji.
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Przejdź do okna kalibracji, nie konfiguracji.
A on się czasami nie kalibruje sam?
Awatar użytkownika
emer
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: śr 08 wrz, 2010 16:28
Skąd jesteś: Wroclav

Post autor: emer »

a6intruder pisze:Przejdź do okna kalibracji, nie konfiguracji.
a mogę wiedzieć jak i gdzie ono jest? :oops:
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Panel sterowania -> Kontrolery gier -> Właściwości. Jeżeli otworzy się saitekowski interfejs, to nie ma kalibracji dla tego joysticka (sam się kalibruje, błędnie jak widać).
Awatar użytkownika
emer
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: śr 08 wrz, 2010 16:28
Skąd jesteś: Wroclav

Post autor: emer »

mbucholski pisze:Panel sterowania -> Kontrolery gier -> Właściwości. Jeżeli otworzy się saitekowski interfejs, to nie ma kalibracji dla tego joysticka (sam się kalibruje, błędnie jak widać).
w win7 nie ma czegoś takiego ;/ edit:ok mam, ale nie ma tam nic do kalibracji;/

a nie ma jakiegoś programu do kalibracji (do kupienia/ściągnięcia)?
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

W W7 wejdź w Devices and Printers -> prawym na joysticku -> Game Controller Settings -> Properties. Otworzy się na zakładce Test. Przejdź na Settings i Calibrate...
Awatar użytkownika
emer
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: śr 08 wrz, 2010 16:28
Skąd jesteś: Wroclav

Post autor: emer »

:// teraz proszę się nie śmiać :) Źle go przykręciłam (naprawdę można było ruszyć jeszcze tak o 2 mm) i po dokręceniu wszystko okej :P
nawrot93
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: pn 14 lip, 2008 01:06
Skąd jesteś: EPGD i EPWR

Post autor: nawrot93 »

Ja mam podobny problem.
Gdy skręcam w prawo statecznikiem pionowym (Obrót Z), to skręca mi gwałtownie. Gdy skręcę w lewo, to tak dziwnie ściąga co chwile na prawo. Nawet jak nie ruszam statecznika i podrywam samolot do góry to też gwałtownie ściąga w prawo.
Ostatnio zmieniony czw 23 gru, 2010 23:06 przez nawrot93, łącznie zmieniany 1 raz.
GeForce 9600 GT 512 MB
2 GB RAM
Intel Core Duo 2x2,5
Win 7
FS9 FSX
Awatar użytkownika
MinioPinio
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 10:47
Skąd jesteś: Silesia

Post autor: MinioPinio »

Witam!
Mam problem z moim Saitekiem Cyborg X. Po przechyleniu drążka w lewo krzyżyk dociera tylko do "połowy drogi" natomiast w drugą stronę wszystko jest OK. To samo dzieje się z rudderem, w lewo jest OK a w prawo tylko do połowy. Najciekawsze jest to że odpięcie joya z portu usb i włożenie z powrotem od razu naprawia usterkę na jakiś czas. Czytałem że w joyach padają potencjometry... ale jakby padły to by się nie naprawiały po ponownym podłączeniu sprzętu?
Inne urządzenia (klawiatura, mysz, dysk usb, pad) podpinane do tego samego kompa działają bez zarzutu.
Czy takie objawy nadają się do odesłania sprzętu na gwarancję? Znając życie w samochodzie kuriera joystick dostanie serię wstrząsów i wyjdę na idiotę wysyłającego sprawny sprzęt :evil:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Ja mam taki sam problem z moim Thrustmasterem. Po paru dniach dobrej kalibracji, wszystko się resetuje, i znów jest nieustawione, mimo tego że joystick cały czas jest podłączony pod port usb.
jeanz_1
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: sob 27 mar, 2010 19:45
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: jeanz_1 »

Też miałem ten problem z Cyborgiem, ale kilkukrotne przeinstalowanie sterowników i kalibracja dały radę.

[Mniej słowotoku, więcej interpukcji i będzie dobrze. - Rz]
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 20:05 przez jeanz_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Ja mojego Cyborga przed użyciem po prostu odłączam z usb i z powrotem podłączam. Robię już tak od 5 miesięcy. Problem u mnie występuje po ponownym włączeniu komputera.
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
ODPOWIEDZ