Saitek Switch Panel w FS2004 - Taxi Lights

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
djmarcel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: śr 03 mar, 2010 22:25
Skąd jesteś: Gdańsk

Saitek Switch Panel w FS2004 - Taxi Lights

Post autor: djmarcel »

Witam serdecznie. Zakupiłem switch panel, który używam w FS2004 do lotów A320 WILCO. Jak wiadomo produkt Saitek'a jest dedykowany do FS X, ale skorzystałem ze sterownika SPAD http://fstools.weebly.com/ i udało mi się dzięki niemu i FSUIPC przypisać prawie wszystkie przyciski do mojego A320. Jedyny włącznik, który nie działą poprawnie to taxi lights. Po włączeniu go w pozycję "on" taxi lights włączają się i gasną. W momencie gdy ustawię w FSUIPC opcję aby przycisk po włączeniu był utrzymywany na stałe to "taxi lights" mrugają. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Z góry dziękuję za wszystkie udzielone rady i odpowiedzi. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez djmarcel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Spróbuj skorzystać z opcji mouse macro w fsuipc.
Awatar użytkownika
djmarcel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: śr 03 mar, 2010 22:25
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: djmarcel »

Niestety ale wychodzi na to, że mam zbyt starą wersję FSUIPC (3.510) i nie ma w niej opcji mouse macro, dlatego też nie uda mi się naprawić mojego problemu a wielka szkoda bo tak nie wiele brakowało do pełni szczęścia :cry:
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Wystarczy zainstalować aktualną wersję FSUIPC. Najpierw tą ze strony Pete-a, a później uaktualnienie z jego forum. Dane rejestracyjne zostaną zachowane.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Re: SAITEK SWITCH PANEL W FS2004 - TAXI LIGHTS

Post autor: marcpro »

djmarcel pisze:(...) i udało mi się dzięki niemu i FSUIPC przypisać prawie wszystkie przyciski do mojego A320. Jedyny włącznik, który nie działą poprawnie to taxi lights. (...)
Ale dlaczego poprzez FSUIPC?
Ja miałem podobny problem ze światłami stroboskopowymi i zrobiłem to poprzez SPAD.
Po prostu przypisałem w SPAD klawisz O do klawisza strobe i działało.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
djmarcel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: śr 03 mar, 2010 22:25
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: djmarcel »

Pełen sukces :D Dzięki nowej wersji FSUIPC i opcji mouse macro udało mi się przypisać "Taxi lights" do switch panela i działa bez zarzutu. Dziękuję za pomoc RzEmYk :D . Natomiast w odpowiedzi do marcpro to niestety w A320 od Wilco nie da rady przypisać tylko jednego przycisku do switch panela i to był właśnie taxi lights (dokładniej tak jak pisałem w pierwszym poście, po przypisaniu i włączeniu światłą mrugały). Ale dzięki FSUIPC się udało. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Art.Jan
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:13
Skąd jesteś: EPKK

Saitek Pro Flight Switch Panel a FS2004

Post autor: Art.Jan »

Witam.
Czy SAITEK PRO FLIGHT SWITCH PANEL jest kompatybilny z FS2004? Mam zamiar kupić go ale gdzieś czytałem informację że mogą być problemy z FS2004. Niestety nie mogę teraz nigdzie odszukać tej informacji. Ktoś używa tego urządzenia z FS2004? Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt 30 wrz, 2011 19:03 przez Art.Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Działa w FS9 o ile używa się sterowników SPAD.
viewtopic.php?t=10895
Art.Jan
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:13
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Art.Jan »

Czy dotyczy to całego sprzętu produkowanego przez Saiteka? Mam osobiście wolant z przepustnicą i nie było takiego problemu. Chciałbym z czasem kupować dostępne elementy Saiteka tylko nie wiem czy wszystko będzie ładnie chodzić na FS2004?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Na stronie SPADa masz wymieniony sprzęt z jakim współpracuje, pozostały sprzęt Saiteka (czyli to co nie łapie się do kategorii Pro Flight Panels) to zwykłe kontrolery i działają tak z FS9, jak i z innymi symulatorami.
ODPOWIEDZ