Saitek - Pro Flight Rudder Pedals - HidDescriptor

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Saitek - Pro Flight Rudder Pedals - HidDescriptor

Post autor: Gładki »

Jako, że w moim orczyku oryginalna elektronika nie działa, postanowiłem zrobić własną. Na bazie procesora ATmega8 i bibliotek z obdev.at zrobiłem już dobrze działający 3 osiowy joystick. Pozostało mi tylko (Chociaż nie wiem, czy to będzie możliwe) utworzyć odpowiedni raport HID, tak aby orczyk współpracował z oprogramowaniem saitek. Sam sterownik wykrywa już urządzenie i instaluje je w kontrolerach gier (Ale nie odbiera informacji o osiach). Mam więc prośbę, czy ktoś kto posiada sprawny orczyk mógłby mi zrobić zrzut informacji za pomocą programu USBLyzer (Do pobrania stąd: http://www.usblyzer.com/download.htm). Po kliknięciu po lewej stronie na PORT (Do którego podłączony jest orczyk), wyświetlą się informacje w zakładce USB Properties. I właśnie te informacje byłyby mi bardzo przydatne. Z góry dzięki za pomoc.
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Łap.
Załączniki
Saitek Pro Flight Rudder Pedals (USB).zip
(2.62 KiB) Pobrany 279 razy
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Dziękuję ślicznie. Udało mi się spowodować, że orczyk jest poprawnie wykrywany jako Saitek Pro Flight Rudder, sterownik również współpracuje poprawnie. Pozostało mi tylko wymyśleć jak działa ta ich autokalibracja, bo jest tam stosowny RaportHID na to, a widzę, że sterownik Saitek'a nie daje opcji kalibracji.

Jeszcze raz dzięki.
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Orczyk prawie na ukończeniu. Pozostało mi jeszcze tylko przełożyć wszystko na układ ze sprzętowym USB 2.0. W między czasie kupiłem jeszcze Saitek Pro Filght Yoke. Więc znów muszę prosić szanownych kolegów o przesłanie raportu z programu USBLyzer jak poprzednio.

Dodam, że tu sprawa póki co wydaje mi się trudniejsza, bo trzeba do joysticka wysłać czas, ale mam nadzieję, że poradzę sobie i z tym, i wkrótce będzie można ratować taki sprzęt :)
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Łap.
Załączniki
Saitek Pro Flight Yoke (USB).zip
(2.75 KiB) Pobrany 303 razy
ODPOWIEDZ