Saitek-brak liniowości przepustnicy.

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

c3ns0r3d
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 18 kwie, 2014 19:46
Skąd jesteś: śląsk

Saitek-brak liniowości przepustnicy.

Post autor: c3ns0r3d »

Witam,

Dziś pierwszy raz zainstalowałem FS-2004. Miałem ochotę pośmigać, choć najpierw ogarnąć się w ogóle co jak z czym, ponieważ nie mam zielonego pojęcia na temat lotnictwa :) i na samym początku już się rozczarowałem... Podłączam mojego "Saitek av8r-01", tworzę lot, zasiadam w kokpicie i tu zaczyna się problem. Przepustnica prawego silnika działa idealnie, lecz lewego już nie. Brakuje liniowości. Chodzi o to że przepustnicę w joyu przesuwam do max i wtedy dopiero przeskakuje w FS-ie też na max, a gdy zjadę do zera przeskakuje do połowy, tak jakby przełączało się przyciskiem. Środek i max a reszta to mega wielka martwa strefa :|
Nie wiem już czy próbować dalej, czy zrezygnować z marnych prób latania :( Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosiłbym o pomoc :)

Pisz poprawnie.
Ostatnio zmieniony pt 18 kwie, 2014 21:05 przez c3ns0r3d, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Jakie czułość i martwą strefę drugiej przepustnicy masz ustawione w FS-ie?
c3ns0r3d
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 18 kwie, 2014 19:46
Skąd jesteś: śląsk

Post autor: c3ns0r3d »

PZL Belfegor pisze:Jakie czułość i martwą strefę drugiej przepustnicy masz ustawione w FS-ie?
Aktualnie obydwie tak samo czyli czułość-100% martwa strefa-0

Próbowałem różne kombinacje, na prawej przepustnicy różnice zależne od ustawień, na lewej brak efektów.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Czy przepustnice są przypisane odpowiednio do throttle 1 i throttle 2? Throttle (all) powinno zostać nieprzypisane, inaczej wystąpi konflikt. Przykład:
http://forum.simflight.com/topic/45047- ... -joystick/
Przy okazji możesz sprawdzić, czy jakieś przypisania nie są zdublowane (rożne kontrolery obsługujące tę samą oś).
c3ns0r3d
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 18 kwie, 2014 19:46
Skąd jesteś: śląsk

Post autor: c3ns0r3d »

Tak, po zainstalowaniu sterowników osie oznaczone są jako "Throttle 1" i "Throttle 2", w FS-ie nie ma nic przypisanego do "Throttle all" i nic się nie powtarza :evil: Tak samo jest jak przepustnicę po prawej przypiszę do lewego silnika.

Pisz poprawnie.
Ostatnio zmieniony pt 18 kwie, 2014 21:35 przez c3ns0r3d, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

A jak wygląda zachowanie osi w Windowsie? Też jest takie nieliniowe?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
c3ns0r3d
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 18 kwie, 2014 19:46
Skąd jesteś: śląsk

Post autor: c3ns0r3d »

Zapomniałem dopisać :) W winie jest wszystko ok. Nawet na Pc-cie brata na FSX wszystko śmiga bez najmniejszych ingerencji w ustawienia.
Ostatnio zmieniony pt 18 kwie, 2014 22:05 przez c3ns0r3d, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ