[FSX] Windows 8.1 - odłączanie urządzeń USB w czasie lotu

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Polski FSX
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: wt 22 lip, 2014 14:29
Skąd jesteś: WAW

[FSX] Windows 8.1 - odłączanie urządzeń USB w czasie lotu

Post autor: Polski FSX »

Witam, mam taki nietypowy problem. Uruchamiam FSX'a, zaczynam lot, lecę na trasie (bez przyspieszenia czasu) i po pewnym czasie odłącza mi się cały hardware (oprócz myszki i klawiatury). Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Jest to dość denerwujące... Zwłaszcza na trasach trwających 6 h... Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt 14 paź, 2014 00:07 przez Polski FSX, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Windows 8 lub 8.1.

Jedyne rozwiązanie jeśli problem występuje - płatna wersja FSUIPC i przypisanie wszystkich osi i przycisków poprzez ten dodatek (i odłączenie ich z domyślnej konfiguracji FSX). Jeśli przyciski przypiszesz pod klawisze klawiatury, a nie bezpośrednio pod funkcje FSX to musisz się jeszcze upewnić, że te klawisze są w FSX przypisane do właściwych funkcji w trybie joysticka i myszki.
Polski FSX
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: wt 22 lip, 2014 14:29
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Polski FSX »

8.1
Dzięki wielkie. Jak to ogarnę to dam znać :).

[ Dodano: Pon 13 Paź, 2014 22:08 ]
wojtek_84 pisze: płatna wersja FSUIPC i przypisanie wszystkich osi i przycisków poprzez ten dodatek
Niestety to też nie działa :(. Wygląda to tak jak bym po prostu wyciągną USB z gniazda. Masz może jeszcze jakiś pomysł? Przeinstalowałem ostatnio fsx'a. Zainstalowałem tylko 7 dodatkowych scenerii i Airbus'a X. Problem nadal się powtarza, ale na dłuższej trasie np. po 5 h, a nie po 2 tak jak ostatnio. Nie wiem dlaczego. Może problem leży w tych dodatkach?

Pozdrawiam
PolskiFSX
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Problem leży w Win 8. Choć nie każdy Win 8 ma ten błąd (mi wystąpił może 3 razy, a w Viście też raz) - pewnie jakieś specyficzne warunki mu zapobiegają, ale normą jest, że występuje.

Przypisanie przez FSUIPC powinno pomóc - ludziom na forach pomagało podobno. Jak dokładnie przypisałeś?
Polski FSX
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: wt 22 lip, 2014 14:29
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Polski FSX »

Rzeczywiście, masz rację. Jak korzystałem z 7 to wszystko było ok. Może po prostu zmienić system na win7?
Postępowałem według różnych poradników na yt. Spróbuje jeszcze raz, a jak nie to zmienię w takim razie system.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Postępowałem według różnych poradników na yt.
No ale co robiłeś? Bo pewnie tu popełniłeś błąd.

Z drugiej strony - jeśli nie jest problemem zmiana systemu i pełny reinstall...
Polski FSX
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: wt 22 lip, 2014 14:29
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Polski FSX »

Skonfigurowałem ten program. Zacząłem lot i ten sam problem. Jeśli jest to rzeczywiście problem windows to ten program teraz raczej nie pomoże.
Zainstaluje win7 i dla pewności FSUIPC4. Zobaczymy co dalej :).
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Jeśli jest to rzeczywiście problem windows to ten program teraz raczej nie pomoże
FSUIPC powinien pomóc w przypadku problemów z Windowsem 8. W Twoim przypadku - trudno pomóc nie wiedząc co robiłeś. Więc sugeruję Win 7.
dla pewności FSUIPC4
Skoro kupiłeś to w ogóle warto.
Sebol
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 25 lut, 2006 21:08
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Sebol »

Miałem ten sam problem i rozwiązaniem było podpisanie wszystkiego w FSUIPC co okazało się banalnie proste.
Pozdrawiam SEBOL
GG:7199365
Obrazek
Polski FSX
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: wt 22 lip, 2014 14:29
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Polski FSX »

No to dobrze, że ci się udało. Mimo wszystko zdecydowałem się zmienić system na win7, ponieważ nie było to mój jedyny problem. Dzisiaj kończę instalowanie FSX'a. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok :).
ODPOWIEDZ