Saitek - Pro Flight Yoke System [pytanie]

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

mateusz91

Saitek - Pro Flight Yoke System [pytanie]

Post autor: mateusz91 »

Witam!!! Od razu przepraszam za podstawowe błędy ale jestem nowy:P

Ostatnio rozglądam sie wolantem do fs. Na polskich stronach dostępny jest tylko ten od CH, no ale 530 zł to "troche" duzo. Zacząłem więc szukać na stronach usa, znalazłem ten "Saitek - Pro Flight Yoke System". Kosztuje co prawda 149$ (430PLN) no ale ma od razu przepustnice, ktora od CH kosztuje ponad 700 zł.... Moje pytanie jest takie, CZy ktoś posiada ten wolant, albo sie nim "głebiej" interesował i pomoże mi w podjęciu decyzji o jego ewentualnym zakupie. Pytam bo z moim angielskim jest raczej kiepsko i za bardzo nie umie sie nic dowiedziec na jego temat. aha jeszcze jedno pytanie, czy wogole istnieje mozliwośc kupienia owego sprzętu ze strony amerykańskiej?


Pozdrawiam, Mateusz!

Z gory dziekuje za odpowiedz:)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez mateusz91, łącznie zmieniany 1 raz.
gerowski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: pt 19 sty, 2007 16:42
Skąd jesteś: EPKM,EPKT

Post autor: gerowski »

Skoro szukasz na "zaoceaniczych" stronach to nie lepiej CH Yoke i CH ProPedals w komplecie za 195 $ ?? Nie przygladalem sie warunkom wysylki bo licze na transport znajomego ale skoro tam zagladasz to pewnie bierzesz to pod uwage. Wychodzi ok. 2x taniej niz w Polsce.

Po dzisiejszym kursie za komplet placisz - 556 zl /bez kosztow wysylki/, w pilots.pl - 1014 zl.

http://www.amazon.com/CH-Products-Fligh ... 547&sr=8-1

Pozdrawiam
Jarek
MSI Z170A Pro; Intel i5-6600K; 2x8GB; Radeon RX580; X-Plane; Win10
mateusz91

Post autor: mateusz91 »

a moze sie ktos orientowac ile by kosztowała przesyłka?
ciemny21
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 273
Rejestracja: wt 18 paź, 2005 17:57
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: ciemny21 »

Kupowałem ostatnio coś z UK i przesyłka 25 GBP ... z USA pewnie podobnie, troszkę więcej ...
Marcin
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Ten wolant Saiteka to nowy produkt, poczekaj z miesiąc to pojawi się w Europie.
mateusz91

Post autor: mateusz91 »

juz wiem ze sie niepojawi :( gadalem z saitek.pl i powiedzieli ze modele zamieszczone na stronie usa niesą przeznaczone na rynek europejski :( wiec chcialbym zeby mi ktos przyblizyl jak to jest z kupowaniem przez internet ze stanow i jak jest z przesylka :) czy ktos kupowal cos takiego?
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

5 minut mi zajęło znalezienie tej informacji:

UK readers can use the following link to pre-order from Flightstore.
http://www.flightsimx.co.uk/shop/saitek-yoke/
Saitek Pro Flight Yoke & Throttle System - pre-order special offer - delivery October

£119.99
mateusz91

Post autor: mateusz91 »

akurat bylem na tej stronie, ale ja niezbyt znam angielski wiec mnie tam nic nieratuje, jak dla mnie to samo co na stronach ze stanow tylko ze drozej. co tam pisze o kosztach przesylki?
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Przede wszystkim że Pro Flight Yoke nie jest jeszcze dostępny, prawdopodobna data premiery to październik. W Amerykańskich sklepach też nie, nawet jak złożyłbyś dziś zamówienie, to wysyłka rozpocznie się 31 sierpnia (prawdopodobnie).

Co do kosztów przesyłki z UK, to będzie to pewnie około 15-20 funtów, jeśli wierzyć tej tabeli ze sklepu w którym można zamawiać yoke'a: http://www.flightstore.co.uk:80/delivery.html, ale dużo zależy od wagi paczki i dodatkowych opcji. Dokładna cena jest obliczana po skompletowaniu zamówienia.

Za przesyłkę ze Stanów zapłacisz pewnie drugie tyle ile za wolant.

Po prostu na razie poczekaj na tańsze oferty, choćby z pixmanii. To że yoke nie będzie sprzedawany w Europie to bzdura, albo źle zrozumiałeś co Ci napisali z saitek.pl.
mateusz91

Post autor: mateusz91 »

Zamówiłem ten wolant z saiteka, szczerze mowiac to niewiem co z niego bedzie ale mysle ze bedzie dobry. Cena=499+koszt przesylki(25 zl)
gerowski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: pt 19 sty, 2007 16:42
Skąd jesteś: EPKM,EPKT

Post autor: gerowski »

Mateusz moglbys zdradzic gdzie za ta cene + takie koszty wysyłki zamowiles ten wolant no i kiedy spodziewasz sie go miec. Hmmm zastanawiam sie powaznie nad wstrzymaniem kolegi w USA. Ciekawy jestem czy uda sie Saitekowi zdetronizowac krola CH albo chocby sie do niego przyblizyc.

Z innej beczki. Bylo pytanie ile wynosza koszty przesylki podobnych produktow z USA.

Jezeli sprzet przyjedzie z kims bez pudelek jako sprzet osobisty wtedy obedzie sie bez cel i innych tego typu przypadlosci. Jezeli natomiast wysle sie w kartonie i nie daj Boze z rachunkiem w srodku to wtedy clo przywala jak nic a na pewno 22% VAT. W takim przypadku nie ma to najmniejszego sensu. Wychodzi mniej wiecej tyle samo co u nas. Istnieje prawdopodobienstwo, ze nie naloza cla czy podatku jezeli wysle sie w oddzielnym pudelku osobno po przepakowaniu z opisem jako GIFT /dokumenty ida w liscie/ ale i w tym przypadku nikt nie da gwarancji, ze jakis ciec z poczty jednak nie zapragnie sie wykazac.

To tyle. Mateusz czekam na info bo moment zakupu yoke zbliza sie u mnie nieublagalnie. :)

pozdrawiam Jarek
MSI Z170A Pro; Intel i5-6600K; 2x8GB; Radeon RX580; X-Plane; Win10
mateusz91

Post autor: mateusz91 »

powiem tak, saitek miał jeden wolant do dyspozycji i napisali do mnei maila z racji tego, ze sie ich już wczesniej pytałem o ten sprzęt. Cena wolantu wynosiła 499+25 złotych. Wolant mnie zadowala :P jesli macie jakies pytania odnosnie jego to odpowiem:)

odpisałem na maila we wtorek późnym wieczorem a w czwartek już był u mnie kurier
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez mateusz91, łącznie zmieniany 1 raz.
gerowski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: pt 19 sty, 2007 16:42
Skąd jesteś: EPKM,EPKT

Post autor: gerowski »

Napisz jakis wiekszy tekst o sprzecie jesli masz chwile. Wrazenia, testy, moze zdjecia. Ciekaw jestem /i zapewne nie tylko ja/ jak sprawuje sie sprzet fizycznie, jakie ma wykonanie, jak zachowuje sie "w powietrzu" i nie tylko i jaka jest funkcjonalnosc oferowana przez sprzet a dokladnie przez oprogramowanie. Rozumiem, ze posiadasz komplet z przepustnica. Mysle ze taki tekst bardzo zainteresuje nas wszystkich. Pojawil sie nowy produkt wiec jest okazja do recenzji. Osobiscie ogladalem w markecie orczyk saitek'a i jezeli mialbym wybrac wolalbym chyba CH. Musze kupic wolant wiec czekam z niecierpliwoscia.

Tu masz link do recenzji CH Yoke.
http://acn.waw.pl/sturm/hardware.html#CH

Super gdybys w jakis sposob /niestety zapewne nie majac sprzetu konkurencji/ mogl swoj z nim porownac.

pozdrawiam
Jarek
MSI Z170A Pro; Intel i5-6600K; 2x8GB; Radeon RX580; X-Plane; Win10
mateusz91

Post autor: mateusz91 »

Ok.. bedzie to moja pierwsza pseudo recenzja :P Wolant i przepustnice są wykonane w bardzo porządny sposób, niedaja obaw ze sie zaraz rozwala :) jedynie mocowanie samego wolantu moglo byc lepsze. Nie istnieje jednak problem znany z produktem od CH, otóż można wolant i przepustnice przymocowac do kazdego blatu, o kazdej grubości. W pudełku było:
-wolant
-przepustnice
-system mocowanie do wolantu
-jw, tylko ze do przepustnic
-płytke cd z oprogramowanie, jezyk ang
-instrukcje obsługi w kilku jezykach, m.in. polski
System podłączenia był dla mnie dziwny, ale okazał sie wygodny. Przepustnice niepodłacza sie do komputera... wtyczke wklada sie do wolantu, dopiero od niego idzie kabel usb do pc, podkreslam ze przepustnice same nie są na usb.
Po podłaczeniu niewiem czy odrazu działa... ja przed wlaczeniem fs-a zainstalowalem sterowniki... w ich skład wchodzi program do kalibracji urzadzenia oraz ciekawy program do przypisania roznych profili zawierajacych przypisanie roznych przyciskow do funkcji.
Wolant działał zbyt czule i musialem go troche " osłabić", przepustnice po dobraniu funkcji działają bez zarzutu. (przepustnice posiadaja wsteczny ciag)
Czytałem recenzje, tam pisało, że w wolancie od CH głośno działa sprężyna... tutaj takiego problemu NIEMA :)
gerowski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: pt 19 sty, 2007 16:42
Skąd jesteś: EPKM,EPKT

Post autor: gerowski »

Czyzby nikt nie chcial sie czegos wiecej dowiedziec o nowym wolancie ?? Hmmm

No dobra, ja zaczne :)

Mateusz
Interesuje mnie jak zachowuje sie wolant gdy np samolot wprowadzamy w zwrot czy podnosimy badz opuszczamy nos. Jak wyglada sterowanie tzn. czy jest liniowe. Czy wychylenie w bok badz w plaszczyznie przod/tyl dziala w pelnym zakresie. W joyu BlackWidow byl wlasnie z tym problem. potencjometry nie dzialaly liniowo i w niepelnym zakresie. Najlepiej to chyba zaobserwowac w widoku 3d. Mozna zobaczyc jak sie ma wychylenie wolantu w rece do wychylenia wolantu na ekranie. Reszta to juz odczucia osobiste. Do niedawna CH byl poza konkurencja. Ciekawe jak bedzie teraz. W CH najgorsze jest umiejscowienie przepustnic. Saitek tym mnie wlasnie zainteresowal, ze w naturalny sposob oddzielil je pozwalajac na bardziej normalne zamocowanie.

I pytanie z innej beczki. Czy w CH mozna na wbudowanych dzwigniach przepustnic realizowac wsteczny ciag ??

pzdr.
MSI Z170A Pro; Intel i5-6600K; 2x8GB; Radeon RX580; X-Plane; Win10
mateusz91

Post autor: mateusz91 »

koledzy, brat przyjedzie do mnie w sobotę i porówna pracę wolantu CH flight sim yoke z moim i wtedy napiszemy recenzje porównawcza obu produktów. To będzie chyba bardziej obiektywne, o ile sie niepozabijamy :P
RsZ
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: ndz 20 cze, 2004 15:56
Skąd jesteś: Wisła

Post autor: RsZ »

Sobota już minęła a recenzji dalej nie ma....:)
E7300@3.3GHZ (Freezer Pro 7 PWM) - P5QL Pro/2GB DDR1066/MSI 9600GT/ Corsair 450W
gerowski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: pt 19 sty, 2007 16:42
Skąd jesteś: EPKM,EPKT

Post autor: gerowski »

Ja juz zrezygnowalem. Wczoraj listonosz przyniosl mi wolant od CH. Kupilem na pilots.pl. Rewelacyjna obsługa, ciagly kontakt, terminowosc, solidne pakowanie. Nic tylko kupowac. Zdecydowalem sie na sprawdzony produkt. Po pierwszych testach nie zaluje.
BTW Ciekawy jestem jednak co potrafi ten wolnat Saiteka wiec takze czekam.

Pozdrawiam
Jarek
MSI Z170A Pro; Intel i5-6600K; 2x8GB; Radeon RX580; X-Plane; Win10
RsZ
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: ndz 20 cze, 2004 15:56
Skąd jesteś: Wisła

Post autor: RsZ »

Ok, nie dalem rady, nie moglem sie powstrzymac. Zona jeszcze nie wie, 1/3 pensji juz nie ma. Juz nie pamietam nawet samego klikniecia w "koszyk" i wypisania przelewu. Czlowiek czasami zachowuje sie jak nieznosne dziecko hahaha!:) Czekam na przesylke LOL.
E7300@3.3GHZ (Freezer Pro 7 PWM) - P5QL Pro/2GB DDR1066/MSI 9600GT/ Corsair 450W
Awatar użytkownika
Nalewa
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: pt 02 mar, 2007 11:24
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Nalewa »

Po raz kolejny spotkałęm się ze stwierdzeniem,że w CH głośno dziala sprężyna. Czy jest to rzeczywiście duży problem:P???? Również zapoznałbym się z porównaniem jakości obu wolantów, gdyż byłem zdecydowany na CH ale teraz już sam nie wiem :cry:
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Czasami słychać sprężynę przy maksymalnych odchyleniach przód-tył. Jeśli ktoś nie lata "akrobacyjnie" i używa trymera, moim zdaniem to nie przeszkadza.
Obrazek
RsZ
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: ndz 20 cze, 2004 15:56
Skąd jesteś: Wisła

Post autor: RsZ »

Dzisiaj dostalem przesylke i wolant za chwile bedzie testowany!:))
Zamownienie w Pixmanii zlozylem 04.10.2007. Zatwierdzenie nastapilo 09.10 i w tym samym dniu wysyla. Caly czas sledzilem droge paczki, ktora swoja droga szla do mnie z St. Ingbert (Niemcy)...Paczka dotarla dzisiaj 12.10 okolo godziny 16:30 bez zadnych sladow uszkodzen itd. Narazie jestem zadowolony, szczegolnie z ceny bo zaplacilem 420zł razem z wysylka. Z tego co teraz widze to Pixmania podniosla juz cene do 541PLN.

Pozdrawiam
E7300@3.3GHZ (Freezer Pro 7 PWM) - P5QL Pro/2GB DDR1066/MSI 9600GT/ Corsair 450W
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Dla znających język niemiecki, jest na simflight.de recka:

http://simflight.de/modules.php?name=Ne ... e&sid=7935
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Kupiłem w komputronik.pl. Wczoraj poszedłem do sklepu i zamówili.Dzisiaj odebrałem. Na razie testuję w nerwach (patrz problem omawiany w http://www.forum.vatsim.pl/viewtopic.ph ... 0&start=60)
Nie mogę sobie poradzić tylko z przypisaniem wstecznego ciągu do przepustnicy. Pomożecie? :)
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
Nalewa
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: pt 02 mar, 2007 11:24
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Nalewa »

D. Design pisze:Czasami słychać sprężynę przy maksymalnych odchyleniach przód-tył. Jeśli ktoś nie lata "akrobacyjnie" i używa trymera, moim zdaniem to nie przeszkadza.
Właśnie testuję CH yoke i sprężyny nie słychać w ogóle. Poza tym nie muszę go smarować, ponieważ chodzi mega płynnie. Z tego co mogę zaliczyć do jego minusów jest chyba mocowanie - jak ściągam wolant to czasami trochę odchodzi od stołu (z tego co widze - w saiteku ta śruba jest solidniejsza). Saitek ma chyba lepsze przepustnice (nie wiem jak z dokładnością potencjometrów, ale dłuższa dźwignia pozwala na dokładniejsze nimi sterowanie, no i ta podziałka :P). Czekam na wasze spostrzeżenia odnośnie Saiteka :twisted:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Nalewa pisze:
D. Design pisze:Czasami słychać sprężynę przy maksymalnych odchyleniach przód-tył. Jeśli ktoś nie lata "akrobacyjnie" i używa trymera, moim zdaniem to nie przeszkadza.
Właśnie testuję CH yoke i sprężyny nie słychać w ogóle. Poza tym nie muszę go smarować, ponieważ chodzi mega płynnie.
Napisz na ten temat za dwa lata, oczywiście regularnie latając bez AP. ;)
Obrazek
gerowski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: pt 19 sty, 2007 16:42
Skąd jesteś: EPKM,EPKT

Post autor: gerowski »

Informcja dla zainteresowanych zakupem sprzetu w USA.
----------------
Z wlasnych dowiadczen wiem ze przy przesylce nalezy uwzglednic jeszcze jeden prawdopodobny koszt i klopoty tzn CŁO !

Ostatnio analizowalem sytuacje poniewaz wlasnie CH Yoke znajomy mogl mi wyslac poczta. Koszt przesylki nie byl taki duzy chyba cos miedzy 20 a 30 dolarow ale prawdopodobne clo zniechecilo mnie jednak od sprowadzenia ta droga sprzetu.

Przesylka z USA trafia do jednego z wiekszych wyspecjalizowanych w odbieraniu spoza UE urzedow pocztowych. Jest przeswietlana i analizowana przez urzednika pocztowego. On podejmuje decyzje czy ma znamiona prezentu, sprzetu uzywanego - powiedzmy przesiedlenczego. Nawet napis GIFT nie robi na nich podobno wrazenia. W takim wypadku otrzymujemy pisemko wzywajace nas na poczte i czeka nas rozmowa z urzednikiem o tym czy sprzet przyslala nam ciocia pod choinke i czy aby nie zamierzamy oskubac Panstwa. Mozna probowac poprzez znajomego przepakowac sprzet a papiery /jezeli nam sa potrzebne/ wyslac w liscie. Sprzet jest juz wtedy uzywany i od wujka, ktoremu juz sie znudzilo "grac" a siostrzencowi wysyla na swieta.

Ja ze wzgledu na czas i dodatkowe prawdopodobne koszty zdecydowalem sie na zakup Yoke w pilots.pl ale juz orczyk z Amazon przyjechal do mnie z zaprzyjazniona stewardesa AA w cenie 270 zl :)
MSI Z170A Pro; Intel i5-6600K; 2x8GB; Radeon RX580; X-Plane; Win10
Romanito

Post autor: Romanito »

dużo sprzętu do latania widziałem na www.madtech.pl
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

W numerze 49 PC Pilot był test tego wolantu.

Chciałem go kupić jako wydanie archiwalne ale okazało się że nakład już zostal sprzedany.

Jeżeli ktoś ma ten numer i mógłby zrobić skan oraz wysłać mi byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

Pewnie juz po wszystkim, ale na przyszlosc PC pilot jest dostepny na simmarket.com
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Zakupiłem nie tak dawno ten zestaw. Latanie stało się przyjemniejsze, ale mam problem. Oś Y w okolicy samego środka, a dokładniej w jego bliskiej okolicy stawia nie równy opór, w dodatku mocniejszy niż zwykle opór. Tak jakby nie było smarowania. Czy wy też tak macie? Czy nie ma na to rady, i jedyny sposób do zwiększenie deadzone?
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
dimcar

Saitek pro flight yoke system - jak skonfigurować?

Post autor: dimcar »

Witam

Szukam pomocy w skonfigurowaniu urządzenia SAITEK pro flight yoke system.
Wiem że jest tam aplikacja do przypisywania klawiszy ale nie bardzo wiem jak to się robi a tym bardziej jak to zaaplikować do gry?!

Prosze o pomoc

Dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 20 sty, 2009 21:07 przez dimcar, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Zapoznaj się z manualem, na forum Saiteka dostępne są poradniki w formie filmików. Naciśnięcie przycisku emuluje skrót klawiszowy, więc grze nie musisz nic aplikować, wystarczy wybrać odpowiedni profil.
tomi5
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: sob 16 lip, 2005 02:48
Skąd jesteś: Krotoszyn

Saitek Pro Flight Yoke System

Post autor: tomi5 »

Witam :-)

Wczoraj otrzymałem wymarzony wolant saiteka i faktycznie jest precyzyjny i bardzo fajnie się lata za jego pomocą ale mam parę pytań a mianowicie:
- czy można podłączyć bezpośrednio do wolanta(wolantu) pedały od kierownicy jako rudder
- jak można skonfigurować aby silniki były obsługiwane przez osobne przepustnice
- czy można skonfigurować jedną z przepustnic do opuszczania i podnoszenia klap lub do podwozia

Naprawdę nie mogę sobie poradzić z tymi problemami i proszę Was o pomoc :-)

Dzięki i Pozdrawiam

Tomek
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

- jak można skonfigurować aby silniki były obsługiwane przez osobne przepustnice
W opcjach FS masz engine 1,2,3,4 throttle. Wystarczy przypisac odpowiednia przepustnice do kazdego z silnikow.
- czy można skonfigurować jedną z przepustnic do opuszczania i podnoszenia klap lub do podwozia
Na podobnej zasadzie.
tomi5
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: sob 16 lip, 2005 02:48
Skąd jesteś: Krotoszyn

Post autor: tomi5 »

próbowałem tak zrobić i nie ma żadnego efektu. Ja już nie wiem co jest nie tak. Przepustnice działają przy kalibracji a jak chce przypisać to nic się nie dzieje.
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

Na pewno robisz to w zakladce joystick axes a nie keyboard/keys? Nie mam Saiteka, dopiero sie przymierzam do kupna ale naczytalem sie troche i z tego co wiem to konfiguruje sie go w zwyklych opcjach FS bez zadnych problemow.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Pojawiła się całkiem obszerna recenzja wolantu po polsku: http://yoyosims.pl/wolanty.html
Awatar użytkownika
Olaffek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 23:27
Skąd jesteś: Ełk

Post autor: Olaffek »

Niestety nie ma żadnych danych na temat pedałów od Saiteka. Przymierzam się do kupna orczyka i nie wiem na którego się zdecydowac: CH czy właśnie Saiteka?
The Call Of Ktulu
ODPOWIEDZ