Laptop do FS'a

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

Pytanie do KONRAFA -- co myślisz o takim sprzęcie do FS2004
http://www.bluemobility.pl/product_info ... ts_id/2021

Czy da sie polatać na MAX detalach?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

To niemal taki sam lapek jak moj. Ma tylko szybszy procek i wiecej RAM. Jesli nie na max to prawie na max myślę, że spokojnie. Aha, pamiętajcie wszyscy zainteresowani tymi laptopami, że to są panoramy. Samoloty w FS z virtual cockpit wyglądają ok ale panele 2D to już na full screen macie porozciągane. Wyjściem jest latanie w oknie ustawionym na proporcję 4:3 ale wtedy macie z boku widoczny pulpit windowsa.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

RE: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

konraf pisze:...to są panoramy. Samoloty w FS z virtual cockpit wyglądają ok ale panele 2D to już na full screen macie porozciągane. Wyjściem jest latanie w oknie ustawionym na proporcję 4:3 ale wtedy macie z boku widoczny pulpit windowsa.
Ja też mam panoramiczy 15,4" i jest ok:)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Co jest ok? Masz okrągłe zegary w panelu 2D okrągłe, czy sa jajowate?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
roszo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 23:08
Skąd jesteś: Krzyżanowice

Re: RE: Laptop do FS'a

Post autor: roszo »

Mechanik pisze:
konraf pisze:...to są panoramy. Samoloty w FS z virtual cockpit wyglądają ok ale panele 2D to już na full screen macie porozciągane. Wyjściem jest latanie w oknie ustawionym na proporcję 4:3 ale wtedy macie z boku widoczny pulpit windowsa.
Ja też mam panoramiczy 15,4" i jest ok:)
Jeśli masz okrągłe zegary, to obróć głowę o 90 stopni :P
Zobaczysz, że nie jest ok. ;)
Wiem coś o tym. Jak patrzysz normalnie - nie przeszkadza. Popatrzysz pod innym kątem, widać to "15,4".
Obrazek
Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

RE: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

konraf pisze:Co jest ok? Masz okrągłe zegary w panelu 2D okrągłe, czy sa jajowate?
2D po tym poście przyjrzałem się dokładnie i są rzeczywiście lekko rozszerzone, ale jest to różnica znikoma jak ktoś nie wie to nie zauważy bo się nie rzuca w oczy :)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Heh, no mnie to akurat bardzo razi, wiec wolę latać w oknie w proporcji 4:3.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
janita
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 16:08
Skąd jesteś: Jarocin

Post autor: janita »

Pytanie do konrafa:
proszę o informację czy Twój FL90 i generalnie wszystkie z tej serii mogą pracować na systemie XP i Vista i czy w przypadku XP nie ma problemów ze sterownikami do niego.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Tu musze jednoznacznie uciąć spekulacje, jakoby do XP nie było sterów do kadłubków.
Wszystko jest. W przypadku zakupu od Bluemobility dostaje się płytę ze sterownikami do XP i VISTA (32 i 64 bit). Płyta jest oryginalna, tłoczona, a nie jak w wielu przypadkach jakieś nagranie na zwykłym DVD.

Poza tym są strony, na których można znaleźć nowsze stery:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=2524
W moim przypadku nowsze stery znalazłem tylko do audio, oczywiście do grafiki (z laptopvideo2go) i chyba do WiFi.

Słowem, z XP nie ma najmniejszych problemów. Z Vista nie wiem, nie sprawdzałem ale sądząc z wypowiedzi na ww. forum, jest równie bezproblemowo.

Aha, kupując kadłubki pamiętajcie, że serwis (jedyny) jest na Słowacji ;) Jesli wiec firma, w ktorej kupujecie nie bedzie w stanie sama usterki naprawić.... ;)
Dlatego warto dokupić gwarancję door-to-door.
Co jeszcze...nie wiem jak inne firmy handlujące kadłubkami ale w Bluemobility (ale im reklamę robię :) ) z tego co słyszałem jest bardzo fajne podejście do usterek. Jesli np. użytkownik na 99% wie, że padł dysk, czy jakaś karta, czy naped DVD (można oczywiście zadzwonić do pomocy technicznej i oni już o wszystko wypytają), to można wyjąć samą część i im odesłać.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

konraf pisze:To niemal taki sam lapek jak moj. Ma tylko szybszy procek i wiecej RAM. Jesli nie na max to prawie na max myślę, że spokojnie.
Mam też podobny lap (Dell 1,83GHz i 2GB RAM - reszta to samo) i choćbym nie wiem, jak się wytężał nie mogę wycisnąć więcej niż kilkanaście klatek/s. Przeczytałem już chyba wszystkie posty na temat tuningu FSa i konfiguracji fs9.cfg i... nic. Co ciekawe - klatkowanie niewiele się poprawia nawet, jeśli ustawienia są na "minimal".

Co do FSa to jest zainstalowany ATR F1, Adobe Traffic i FSNavigator. Włączanie i wyłączanie ich nie ma jednak wpływu na klatki.

Macie jakieś pomysły?

...Aha - Mam to pod Vistą 32bit
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

1,83 Ghz ale co? Core2Duo? Grafika 8600GT czy GS?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

konraf pisze:1,83 Ghz ale co? Core2Duo? Grafika 8600GT czy GS?
Taki, jak ten cytowany powyżej FL90. Tyle że procek 1,83 a nie 2,4 i 2 GB Ramu a nie 4. Reszta to samo - czyli Core2Duo, graf. 8600GT.

Edit: Tak naprawdę, to też trochę nie wiem czego się mam spodziewać po takiej konfiguracji. Bo z jednej strony czytam o 50-70 fps w "niby" podobnym sprzęcie, a z drugiej strony są to kompy stacjonarne - a jak wiadomo to zupełnie nie to samo.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Nie wiem co Ci tu powiedzieć. Na moim FL90 FS9 dziala lepiej niż na starym stacjonarnym.
Dla FS procek 1.8, a 2.2 to jednak jest różnica. Pamietam, ze na stacjonarnym (procek AMD X2 3800+) podkręcenie procka o jakieś 400-500Mhz (z 2 Ghz, do 2.4 Ghz) dawało wyraźny skok wydajności w FS9. Być może wiec wszystko rozbija sie tu o taktowanie procka. Poza tym, nie wiem co za soft masz na tym Dell. Sam stawiałeś system? Moze po prostu komp jest już zamulony. Na swoim FL90 wszystko wrzucalem sam i wiem co mam.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Komp zamulony nie jest - też sam instalowałem wszystko od zera - stosunkowo niedawno. Co szczególnie mnie dziwi, nie ma specjalnej różnicy w klatkach pomiędzy poszczególnymi ustawieniami wyświetlania ('minimal' chodzi tylko o 4-5 klatek szybciej niż 'ultra-high'). Za to jest trzykrotna różnica pomiędzy trybem okienkowym (6-8 fps) a full-screen (nawet czasem 20 fps)
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

A stery do tej 8600GT jakie masz? Dell'owskie jakies?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Próbowałem 174, 175 z www.laptopvideo2go.com, a dzisiaj zobaczyłem na dell.pl 175.97. Wszystko jedno - nie ma zauważalnej różnicy.

Edit: Właśnie zrobiłem sobie 3DMarka 06 i wyszło mi 2447 pkt (przy minimum 2600 a średnim 3340 pkt wyniku dla tej karty wg notebookcheck.net). Co jeszcze ciekawsze, jak użyję opcji wysłania wyniku do ich www, to odczytuje mi moją konfigurację jako 8600 GS (a nie GT) !!!
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Kirow pisze:o jeszcze ciekawsze, jak użyję opcji wysłania wyniku do ich www, to odczytuje mi moją konfigurację jako 8600 GS (a nie GT) !!!
Hmm, no to by sporo wyjaśniało. 8600GS jest sporo wolniejsza od GT. Nie mam na pokladzie 3DSmarka2006. Mogę Ci ewentualnie podac wynik z 3DSmark2005.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

No tak, ale komp kupiłem jako GT, Windows twierdzi, że to jest GT, i nawet ten sam 3DMark (program - nie tester na www) twierdzi że to GT. Co więcej - nie ma Dell Inspiron 1720 z kartami GS.
Jedyne, co mi przychodzi go głowy to jakiś problem z jakimś sterownikiem sprzętu i/lub Win Vista (może SP1 psuje?)

Jak masz wyniki dla 8600M GT z 2005 to poproszę - zwlokę sobie tę wersję i porównam.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

Moze kolega ma na mysli FSX a nie FS2004
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

3DM2005 - 6340 pkt.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

No niestety mam na myśli FS9. W FSX nie udało mi się przekroczyć 11-12fps.

Konraf: Wygląda na to, że wersja 3DSmark05 nie działa na Viście - wywala na końcu komunikat, że jakiś test się nie udał mimo, że podczas przebiegu wszystko wygląda normalnie.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Sciągnij sobie programik GPU-Z. Tam dokładnie sprawdzisz jaką masz kartę graficzną. U mnie wyglada to tak jak na screenie.
Załączniki
FL90 8600GT
FL90 8600GT
fl90_8600gt.gif (16.32 KiB) Przejrzano 14946 razy
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

U mnie niemal identycznie. Zapuściłem parę testów sprzętowych - wszystko ok.

Pozostaje Vista. Najpierw odinstaluję SP1, potem zrobię reinstal, potem może zmienię na XP



Edit: No i tak po efektywnie zmarnowanej niedzieli na reinstalacji Visty.... pomogło !! Prawie goła Vista po zainstalowaniu FS9 + ATR F1 + EPWA i EPWR z Vatsimu śmiga na 30-35 fps-ach. Teraz po kolei będę próbował pozostałe dodatki i może znajdę winowajcę. Wstępnie stawiam na Adobe Traffic - ale zobaczymy.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

RE: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

konraf pisze:Wracając do laptopa, mam FL90, Core2Duo T7500 (2.2 Ghz), 2 GHz RAM DDR2 667, dysk 250 GB Fujitsu, karta 8600GT 256 MB, matryca 15" 1280x800. Na marginesie, nieźle ten model staniał :( (dalem koło 2900, z gwarancją door-to-door a dzisiaj to by mnie wyszlo kolo 2400 zł).
Po instalacji FS automatycznie wybiera ustwienia w skecji display--->scenery.
U mnie ustawiło średnio-wysokie, u kolegi było wyskokie, jakie ustawiły Ci się automatycznie na tym laptopie?
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Jeśli o mnie chodzi (Core2Duo 1,83GHz, 2 GB RAM, NV 8600M GT) ustawił mi na medium-high.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

A ja nie wiem. Od razu zmieniłem na swoje ustawienia.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Jeszcze co do wydajności - dalszy ciąg moich zmagań :lol: :

Żaden z posiadanych przeze mnie dodatków nie spowodował spadku wydajności (Adobe Traffic, FSNavigator, F1 ATR72, Radar Contact). Komp z 2GB działał po reinstalce Visty przyzwoicie na detalach medium-high z wszystkim tym powyżej włączonym i dawał 20-25 fpsów....

ALE !!

Miałem dzisiaj okazję włożyć do mojego kompa dodatkową kostkę RAMu (zamiast 2x1GB mam 1x1GB + 1x2GB) i..... rewelacja! Bez względu na to, co "za oknem" (pogoda, traffic itp) na średnich detalach w pełnym ekranie ciągnie 35 fps !!!

System operacyjny to Vista 32 więc więcej pamięci tam wkładać nie ma większego sensu, więc nie sprawdzę co by było, gdyby było 4GB.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

RE: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

Kirow pisze:Jeśli o mnie chodzi (Core2Duo 1,83GHz, 2 GB RAM, NV 8600M GT) ustawił mi na medium-high.
No ja mam taki sam tylko że karta ATI Radeon Xpress 200M, a ta jest chyba słabsza, u mnie też średnio-wysokie, dzięki.
Jeśli ktoś ma coś lepszego w laptopie niż my prosiłbym o podanie, to pomoże mnie i innym użytkownikom ustalic optymalną konfigurację nowego laptopa do FS.
konraf pisze:A ja nie wiem. Od razu zmieniłem na swoje ustawienia.
Powiedz mi, czy możesz liczyc na chmury szczegółowe (Detailed) bez zacinania jeśli tak to mógłbyś podac konfigurację trzech suwaków nad tym ustawieniem?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Od zawsze mam tak jak tu:
viewtopic.php?t=1660
z tym, że 3-D Cloud % mam obecnie na 60%.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

RE: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

konraf pisze:Od zawsze mam tak jak tu:
viewtopic.php?t=1660
z tym, że 3-D Cloud % mam obecnie na 60%.
Dzięki.
Swoją drogą dobrą kartę pakują do tych lapków z blue mobility :)
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Witam ponownie!
Troche pokopalem rynek laptopow Compala i znalazlem cos takiego:
http://allegro.pl/item397124619_compal_ ... evina.html
Co powiecie?
Mysle ze 3,5tys za taki sprzet to nie jest tragicznie.
No i grafika GF9600GT z tego co czytalem bije na glowe 8600GT... Jeszcze niedostepny w ofercie Bluemobility, ale pewnie na dniach sie pojawi.. Tyle ze w wyzszej cenie.
Chyba sie na cos takiego zdecyduje... Pozostaje tylko wrozyc z fusow jak to sie bedzie sprawowalo z FSX...
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Dobry sprzet ale firma (ta, do ktorej podaleś link na Allegro)...no cóż, dokładnie wybadaj. Ja sie z nimi kilka razy probowalem kontaktować mailowo. Odpisali (i to zdawkowo) na jednego maila (z trzech jakie wyslalem; dopytywałem o detale).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Dlatego czekam na otwarcie ich przedstawicielstwa we Wrocku, zeby w razie czego miec ich na miejscu... No nic.. zobaczymy. U innych przeraza mnie koniecznosc wysylania sprzetu kurierem na wlasny koszt. W Bluemobility do wyzszej ceny samego sprzetu za komfort gwarancji door-to-door trzeba tez dodatkowo doplacic, co przy w sumie niskiej cenie sprzetu jest sporym kosztem.. Dlatego bede badal lokalny Wroclawski rynek.
W kazdym razie powoli napalam sie na GF9600 i Penryna 2x2,5GHz..
A przy okazji. Czy sa jakies mozliwosci podkrecenia laptopowego chipsetu graficznego i procesora? Nie zebym byl jakims zagorzalym fanem overclockingu, ale moze drzemia w tym sprzecie jakies glebsze poklady mozliwosci?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

O tych modelach JHL piszą obszernie tu:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=8511
Co do kręcenia, na ww forum chłopaki kręcą ale pamiętaj, że to lapek. Chłodzenia w nim łatwo nie zmienisz, a podkręcenie zawsze daje ↑ °
Ten lap, którego pokazaleś i bez krecenia jest szybki. Poza tym, nie wiem z jakiego zalożenia wychodzisz kupując laptopa. U mnie lapek ma w 80% slużyc do pracy, netu, itp. Jedynie od czasu do czasu chce w cos zagrać (polatać). Jesli jednak gry to główne przeznaczenie Twojego laptopa....to nie wiem, czy jest sens.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Hehe, rzeczywiscie z mojej wypowiedzi wyglada na to, ze jestem napalonym na gry nastolatkiem potrzebujacym szpanerskiego komputera do odpalenia najnowszych gierek.. :)
Nic z tych rzeczy..
Potrzebuje glownie komputera do pracy. Z racji tego, ze czesto jezdze do klientow, musi to byc laptop, niekoniecznie jakis wielki, ale jednak przenosny. Obecnego uzywam juz 5 rok i zrobil sie troche stary i zuzyty (Aristo 2500). Wykonuje na nim projekty 3D potrzebne w moim interesie (a wiec w ruch idzie Rhino 3D, Corel do skladek plaskich).. Obecny sprzet troche cienko sobie z nimi radzi, zwlaszcza jesli na scenie jest wiele nawet prostych obiektow.. Z racji tego chcialbym kupic sprzet, ktory sobie z tymi wymaganiami spokojnie poradzi.
Druga strona medalu jest taka, ze chcialbym na nim tez troche polatac.. A latam glowie w Condora i wlasnie FSX.. Na obecnym sprzecie zaden FS nie dziala, stad ta tesknota za czyms w miare uniwersalnym.. Na inne gry nie mam ani ochoty ani czasu.
Oczywiscie do poczty, netu i gg w zupelnosci wystarczy taki gruchot jakiego mam, ale trzeba isc z duchem czasu.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

No to myślę, że własnie taki Compal będzie idealny. Jak na swoje "bebechy" jest tani. Wykonany jest też solidnie. Gdy kupowalem swojego FL90, dałem koło 2900 zł (juz z gwarancją door-to-door). Wtedy, za podobna "markową" konfigurację trzeba by dać jakiś 1 tys więcej. Jesli ten model, ktory pokazaleś faktycznie kosztuje tyle ile podano, to za podobny konfig markowy spokojnie trzeba wydać 5-6 tys zł.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

To czy bedzie wykonany solidnie - okaze sie.. Gdzies czytalem o obudowie magnezowej, ale w ostatnich materialach nie znalazlem o tym zadnej wzmianki.
Martwi mnie troche idiotyczne rozmieszczenie portow, zwlaszcza USB... Wszystko idzie na boki, tam gdzie nie chcialbym widziec szeregu kabli.. Rozwiazaniem dla mnie bedzie kupno huba USB i podpiecie wszystkich urzadzen (a bedzie ich co najmniej 3) do niego, wtedy pod reka bedzie tylko jeden kabelek.
Mam jeszcze pytanie.. Z tego co widzialem na fotkach, Compale (przynajmniej ten najnowszy)
ma na obudowie dziure na naklejke konfekcjonera... Czy mozna ta dziure czyms zapelnic, sa jakies dedykowane plakietki-naklejki? Przyznam ze wyglada to fatalnie.
No nic, zobaczymy. Ide dzis walczyc o fundusze.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

To wyżej albo standardowa naklejka. Do mojego FL90 dostałem taką czarną naklejkę, na cała powierzchnie klapy. Nie wiem na ile to jest grube, bo u siebie nie naklejałem ale myśle, że tą "dziurę" by spokojnie zakryło.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

A moze by tak cos z DELL-a?? WWW.DELL.COM
Ja mam xps 1710m i nie narzekam.
ODPOWIEDZ