[FSX] PMDG 747-400X przyciski i projektory

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

wasylek88
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: ndz 24 cze, 2007 12:45
Skąd jesteś: 100-lica

[FSX] PMDG 747-400X przyciski i projektory

Post autor: wasylek88 »

Witam,

Od pewnego czasu projektuje swój własny symulator(narazie schematy elektroniki) pod gre FSX i samolot od PMDG. Na początku miało to być z wykorzystaniem mjoy'a, potem fsbus ostatecznie jendak sam projektuje swoje rozwiązanie poieważ żadne poprzednie mnie nie zadowala i niesie ograniczenia.

Zanim jednak popełnie jakieś głupstwo to chciałbym sie popytać o kilka rzeczy:

1. Czy istniejej możliwość by przypisać pod jakieś klawisze wszystkich funkcji z overhead?

Patrzyłem w menu od PMDG i nie zauważyłem tam praktycznie nic co pozwoliło by mi bez tego klikania np. włączyć ogrzewanie skrzydeł, włączyć wycieraczki itp.

2. Czy istnieje jakiś program który pozwoli mi ustawic własne kamery do tego samolotu?

Mam zamiar użyć 2 projektorów z funkcją projekcji od tyłu. Projektory pokrywały by obrazem wszystko to co widać z kokpitu 747. Tylko nie mam pojęcia w jaki sposób ustawić kamery.

Może na podstawie rysunku pokaże o co chodzi. Kamery w grze musza pokazywać kat 90 stopni. A żeby to wyświetlić w gre wchodza pewnie projektory o szerokim kącie. Na szyby kokpitu (tak naprawde plastik) zostanie zamontowana taknina (jakby prześcieradło) na której bedzie obraz z projektora.

Obrazek

Jeśli coś niezrozumiałe to wyjaśnie.
FSX Deluxe + PMDG 747-400X + AIRAC 0710
Awatar użytkownika
Galimex
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 56
Rejestracja: śr 07 mar, 2007 18:35
Skąd jesteś: Pikeary

Post autor: Galimex »

Odpowiedzi na pana pytania-
1. Tak np. za pomocą programu Project Magenta System
2.a)2 projektory to za mało, do full motion 180 stopni potrzebne są trzy projektory połączone najlepiej przez TripleHead2Go.
b)Do dodania widoku lub nowej kamery potrzebna jest banalnie prosta modyfikacja pliku Aircraft.cfg ale jeżeli zamierza pan budować kokpit 747 to powinien pan to już wiedzieć.
Ode mnie-
1. Nie wiem czy rzuty bezpośrednio na płótno są najlepszym rozwiązaniem z uwagi na to, że nigdy nie uzyska pan pełni obrazu i jeżeli poruszy pan głową względem kokpitu nie zaobserwuje pan zmiany perspektywy tak jak jest to zauważalne w rzeczywistości.
2. Zdaje pan sobie sprawę, że budowa kokpitu B747 to koszt co najmniej 100tyś złotych ???
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Galimex, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
wasylek88
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: ndz 24 cze, 2007 12:45
Skąd jesteś: 100-lica

Post autor: wasylek88 »

1. Dzięki. Musze zobaczyć na jakiej zasadzie u nich to działa.

2.
a) Rozumiem, że 2 projektory nie obejmą tak dużego kąta? Potrzebny osobny projektor z każdej strony?
b) Już rozumiem. Do tej pory zmienialem tam eyepoint ponieważ mialem "przesunięty" punk widzenia. Nie wiedzialem że mozna tam dodawać własną kamere. Już przetestowane. Faktycznie to działa.

---

ad 1. Ja znam się na elektronice (montowanie itp). W jaki sposób uzyskać w takim razie jak najlepszy efekt?

ad 2. Naturalnie zdaje sobie sprawe. Od dawna miałem zamiar zrobić kursy na PPL oraz później na ATPL ale niestety z przyczyn zdrowotnych nie dostałem odpowiedniej kategorii zdrowotnej. Pieniadze zebrane na ten cel chce teraz przeznaczyć na symulator własnej roboty.
FSX Deluxe + PMDG 747-400X + AIRAC 0710
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

O full motion nikt nie mówił.
Myslę, że w wypadku 747 trudno nie polecić http://www.hyway.com.au/747/ . Niestety od bodajże końca 2006 roku nie ma nowości na stronie i został jeden, frontowy rzut z projektora. Przy okazji polecam http://www.vatsim.home.pl/viewforum.php ... e79524adaf , gdzie znaleźć można bardzo wiele informacji praktycznych, w tym o rozwiązaniach z projektorami i bardzo przydatne linki.
Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

W płatnym FSUIPC jest możliwość "emulacji" ruchu i klików myszki, dzięki czemu można wirtualnie klikać na overhead i nie tylko.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
wasylek88
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: ndz 24 cze, 2007 12:45
Skąd jesteś: 100-lica

Post autor: wasylek88 »

Bardzo Wam dziękuję za linki i podpowiedzi. Ten TripleHead2Go już na 100% u mnie zagości. Super sprawa. Tylko teraz poszukać odpowiednie projektory. mjoy w sumie jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o osie róznego rodzaju oraz przyciski które da się zaprogramować (przypisać) w menu od PMDG. Osobno trzeba dorobić tylko kontrole oświetlenia oraz overhead. Reszta jakos pójdzie. Teraz się przyglądam w jaki sposób przekazywane są stany przełączników na overhead o myłse jak je przechwycić.

//Przepraszam, że umieściłem wcześniej temat w złym miejscu. Nie bylo to umyślne.
FSX Deluxe + PMDG 747-400X + AIRAC 0710
ODPOWIEDZ