Samolot samoczynnie skręca w lewo

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Samolot samoczynnie skręca w lewo

Post autor: Adam73 »

Witam serdecznie
Wczoraj zmuszony byłem zrobić reinstalacje całego systemu Windows XP a co za tym idzie również Fs-a 2004 Po ponownej instalacji Fs-a 2004 zainstalowałem sterowniki do Saiteka Pro Flight Yoke wykonałem kalibrację i uruchomiłem symulator. Zacząłem testować i okazało się, że samolot - defaultowa cessna zaczęła samoczynnie skręcać w lewo. Zmieniłem samolot na defaultowego Boeinga 737-400 potem na 747 i na końcu na PMDG 737-700 za każdym razem samolot samoczynnie skręcał w lewo. Pogoda w Fs-e ustawiona na clear (nie instalowałem jeszcze żadnych dodatkowych programów typu fs-metar). Sprawdziłem w panelu kalibracji wolantu - tam wszystko jest ok, następnie zainstalowałem najnowsze sterowniki do Saiteka oraz odłączałem go i podłączałem z powrotem do komputera a samolot w dalszy ciągu samoczynnie skręca w lewo. Suwaki Sensitivity w fs-e mam na max w prawo natomiast null zone na max w lewo. Wszystkie testy odbywały się na "czystym" fs-e. Maiał już ktoś z Was taki problem, bo już mnie krew zalewa. Zapomniałem dodać że ten problem zaczyna się tylko i wylącznie zaraz po oderwaniu sie od pasa. Na ziemi wszystko jest w porządku tj. kołowanie i rozpędzanie po pasie. :evil:
Dziękuje i Pozdrawiam
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Też tak miałem, skasuj fs9.cfg.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Niestety. Skasowanie FS9.cfg nie pomogło :(
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie masz przypadkiem 2 osi przypisanych do orczyka?
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

PZL Belfegor pisze:Nie masz przypadkiem 2 osi przypisanych do orczyka?
Sprawdziłem - nie mam. Wiem już, że problem dotyczy Saiteka Pro flight, bo po jego odłączeniu wszystko jest w normie. Hmm.. tylko co to może być skoro w panelu kalibracji wszystko jest ok.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Problem rozwiązany. W edytorze rejestru (Windows XP) usunąłem wszystkie folderki z nazwą VID_06A3. Gdyby ktoś kiedyś miał taki problem podaję lokalizację: HKEY_LOCAL_MACHINE->System->Current Control Set->Control->Media Properties->Private Properties->Direct Input. :D Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

I nie tyczy to tylko yoke:
viewtopic.php?p=86129#86129
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
zene_k
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 kwie, 2010 15:26
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: zene_k »

Witam Wszystkich

Mam ten sam problem. Nie pomaga grzebanie w rejestrze.
Pomaga tylko włączenie automatycznego steru kierunku. ale to nie jest żadne rozwiązanie.

Stery najnowsze. System Win7 Pro PL
Szukam w necie od kilku godzin i nic niestety nie znalazłem.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie jest to zwykły moment śmigła tudzież efekt żyroskopowy? W samolotach wielosilnikowych też ściąga?
viewtopic.php?t=9179
viewtopic.php?p=83081
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

"It's not a bug, it's a feature"...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
zene_k
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 kwie, 2010 15:26
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: zene_k »

A co to jest w ustawieniach realizmu "Współczynnik P"?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
zene_k
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 kwie, 2010 15:26
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: zene_k »

I to właśnie trzeba wyłączyć w ustawieniach realizmu lotu i po sprawie.
Kompletnie przesadzony efekt. Nie ma miejsca w rzeczywistości.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Ma. To, że w niektórych samolotach samolotach być może jest trochę przesadzony to inna sprawa. Porządne samoloty są tworzone tak, by realistycznie zachowywały się przy suwakach realizmu ustawionych w prawo.
zene_k
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 kwie, 2010 15:26
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: zene_k »

PZL Belfegor pisze:Ma. To, że w niektórych samolotach samolotach być może jest trochę przesadzony to inna sprawa. Porządne samoloty są tworzone tak, by realistycznie zachowywały się przy suwakach realizmu ustawionych w prawo.
Na małych samolotach ze śmigłami o małej średnicy efekt ten praktycznie nie występuje. Mówię to z własnego doświadczenia. A w samolotach, gdzie występuje jest trymer steru kierunku.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Oczywiście, że wpływa na niego szereg czynników, jednak zbyt uogólniasz. Wpierw pisałeś, że nie ma w ogóle miejsca w rzeczywistości, teraz twierdzisz, że samoloty w których efekt ten jest odczuwalny mają trymer steru kierunku... bliższe prawdy byłoby napisanie, że obecnie przeważnie są w niego wyposażane (bo choćby taki FW-190 ze sporym śmigłem możlwości regulacji trymu steru kierunku podczas lotu nie posiadał).

Radziłbym zamiast przestawiać suwaki realizmu (które musiałbyś oddzielnie ustawiać do lotów każą maszyną) po prostu ściągnąć darmowy samolot (lub kupić płatny, jeśli planujesz dłuższą zabawę z FSem), który ma dobrze zrobiony model lotu.
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

[FSX] sam skręca

Post autor: percio »

Panowie jak to skorygowac?? Odkąd zainstalowalem na swiezo FSX mam to non stop - ciezko podniesc maszyne, mianowicie samolot sam skreca w lewo. Przyczyna sa stery, ale nie mam bladego pojecia jak to wyresetowc. Po take off wszystko jest git, ale taxi, czy sam take off rozwala mnie. Zalaczam zdjecie skrzydel, lotki sa wychylone jakby chcial skrecac ale nijak nie moge tego skorygowac. Pewnie to błahostka, ale coz, nie dla mnie :)
Zalaczam zdjecie lotek; moze ciezko zauwazyc ale na jednym skrzydle jest wychylona a na drugim jest schowana.
Załączniki
skret w fsx_resize.jpg
skret w fsx_resize.jpg (29.75 KiB) Przejrzano 14043 razy
Ostatnio zmieniony wt 04 maja, 2010 12:59 przez percio, łącznie zmieniany 1 raz.
oops2k
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: ndz 07 lut, 2010 18:17
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: oops2k »

A to nie problem z kalibracja joy'a? Albo zmiana stref "deadzone" w parametrach.
sznap
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 15:31
Skąd jesteś: Zamość

Post autor: sznap »

zene_k pisze:
PZL Belfegor pisze:Ma. To, że w niektórych samolotach samolotach być może jest trochę przesadzony to inna sprawa. Porządne samoloty są tworzone tak, by realistycznie zachowywały się przy suwakach realizmu ustawionych w prawo.
Na małych samolotach ze śmigłami o małej średnicy efekt ten praktycznie nie występuje. Mówię to z własnego doświadczenia. A w samolotach, gdzie występuje jest trymer steru kierunku.
U mnie standardowa cessna skreca prawie o 60 stopni..probuje to zwalczyc ale juz nie mam pomyslow. Ani usuniecie wpisow w rejestrze nie pomagaja, ani skasowanie fs9.cfg (tutaj jest wszystko ok gdy p factor jest wylaczony a autorudder zaznaczony. Ale to nie rozwiazanie gdy chce sie latac 100% real. Dodam, ze nigdy tego problemu nie mialem wczesniej)
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Zmniejsz sobie ustawienia P-factor, ale nie dawaj całkiem na zero. Wtedy ci będzie skręcał w lewo, ale powoli i tylko raz na 3-5 minut będziesz musiał skorygować kurs o 1-2 stopnie.
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Skoro skręca Ci na lądzie a nie w powietrzu, powód jest banalny, tak naprawdę masz uruchomiony tylko jeden silnik.
gregorio
meduzes
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: śr 13 kwie, 2011 14:04
Skąd jesteś: Kętrzyn

Post autor: meduzes »

Ciężko by było wystartować benkiem na jednym silniku :) a skoro mu się to udaje to raczej silniki tam nie zawodzą :)
ODPOWIEDZ