iFly 737NG (FS9 i FSX)

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Swoją drogą - patrząc chłodnym okiem - cena $80 za samolot....przesada. Tańsze są duże produkcje (mówię o grach), np. najnowszy Wiedźmin 2, itp. Rozumiem, że taki samolot to złożony produkt ale $80... :?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

Różnica polega na tym, że wiedźmin mimo że jest świetną grą, to jest masówką. Kupi go znacznie więcej ludzi niż taki samolot.
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Mam wkurzający problem z menu iFly w symulatorze. Podczas wejścia w Panel State ekran robi się czarny, dopiero gdy klikne ESC lub Enter wszystko wraca do normy, jednak bez wyżej wymienionego okienka. Dodatek zdobyty drogą kupna, FSUIPC zarejestowane.
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

A mi wczoraj pod koniec lotu zniknął cały samolot z większą częścią VC - leciały same światła, podwozie i silniki ;) Na szczęście panele 2D działały i mogłem dokończyć... Na forum mieli podobny problem ze znikającym ogonem i ponoć była to wina overclockingu - ale u mnie wszystko defaultowo...

@SEBOS Instalowałeś wszystko wg ich przepisu? Tzn. z prawami admina, ściągałeś wrappera z wyłączonym antyvirem itp. itd?
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Tak, krok po kroku.

edit : problem został rozwiązany, pomogło ponowne zainstalowanie dodatku. Przy okazji spytam, nie posiada on radaru pogodowego, czy jest jakiś płatny/darmowy który mogę zainstalować do tego 737ng ?
matx1234
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: sob 14 mar, 2009 22:34
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: matx1234 »

Do 737pmdg ktoś dorobił radar pogodowy (są filmiki na youtube)... ale do IFLY nie ma.
AMD64 x2 5200+, 2GB DDR2, PowerColor HD4850 PCS+, Corsair 450W
esemi
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 21:57
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: esemi »

aliant pisze:Witam. Mam problem z wysokościami w FMC. Leciałem sobie trasę EPWA-LOWW poziom przelotowy 320 ostatni punkt trasy TUVAK nad którym według map powinienem mieć FL160. Patrze do FMC zakładka LEGS i widzę że przy TUVAK mam wpisane .77/FL320, chcę wyeliminować błąd wpisuje 260/FL160 i mam INVALID ENTRY. Próbuję wszystkich metod wpisywania np. /16000 to też nic nie daje. Co gorsza przez to FMC nie oblicza mi T/D. Edytować prędkości i wysokości mogę dopiero po wprowadzeniu STARa i dopiero wtedy też wylicza mi T/D. Czy tak ma być(w co szczerze wątpie)? Jak nie, to czy wie ktoś jak to rozwiązać?

FS9, Windows XP SP3, iFLy737 patcha ściągnąłem stąd: KLIK
Witam,

u mnie jest jeszcze gorzej chyba (wersja pod FSX). Lot EDDT-EGLL, wg planu: BRANE Y200 HLZ UL980 LOGAN. Będąc jeszcze na ziemi od razu wybieram w FMC STAR LAM3A (wspólny dla wszystkich pasów). Mój plan lotu kończy się w tym momencie w punkcie LAM. Problem w tym, że ten star zawiera m. in. restriction /15000 w punkcie SOBER. Z powodu, którego nie rozumiem, to ograniczenie wyświetla mi się w FMC jako aktywne (fioletowy kolor), więc FMC w tym momencie dla wszystkich punktów oblicza mi wysokość 15000. Jak dodam do FMC informacje o pasie i transition, ograniczenie w punkcie SOBER przestaje być aktywne (zmienia się na biały kolor) i FMC ustala prawidłowy poziom lotu (np. FL 340), oblicza T/D i wszystko jest ok.

Problem w tym, że ja chcę doprogarmować FMC dopiero jak dostanę info od ATC o podejściu, czyli pod koniec lotu... Przypuszczam, że problem leży w mojej niewiedzy, ale póki co nie mogę znaleźć odpowiedzi w manualu.

Pozdr
jarekkola
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 paź, 2009 16:00
Skąd jesteś: Lodz

Post autor: jarekkola »

Czy z FS2Crew na Viście sobie nie polatam? Głosu mi nie rozpoznaje a wchodząc w panel sterowania nic nie mogę zmienić w Speech Recognition?
jarekkola
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Polatasz.
Speech Recognition Settings: XP users must install SAPI. Vista/Windows 7 users must be able to set their Speech Recognizer language setting in the Windows Control Panel Speech Properties panel to English - US. If in doubt, please contact FS2Crew Support.
Kiedyś podawali w sposób jawny sposób zmiany/dodania innej wersji językowej za pomocą programu zewnętrznego autora. Prawdopodobnie nie spodobało się to Microsoftowi i teraz musisz się skontaktować z Supportem.

EDIT:
Jednak zostało:
http://www.fs2crew.com/cart/products/FS ... ition.html
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
jarekkola
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 paź, 2009 16:00
Skąd jesteś: Lodz

Post autor: jarekkola »

Niestety mam Vista home premium i dodac jęz. angielskiego nie mogę więc FS2Crew ifly737 nie będzie mi pracowało :(
jarekkola
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Przeglądnij jeszcze raz stronkę z powyższego linku.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
jarekkola
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 paź, 2009 16:00
Skąd jesteś: Lodz

Post autor: jarekkola »

Super dzięki.
jarekkola
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Moje orginalne Win7 home, ver PL, po dodaniu języka angielskiego z wykorzystaniem Vistalizator'a dość szybko pokazały, że nie są oryginalne. Wsparcie Microsoftu potwierdziło, że przypadek jest im znany i twierdzą, że takie działania są nielegalne i os ma prawo o tym komunikować.
Paweł Dragan
Gdańsk
jarekkola
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 paź, 2009 16:00
Skąd jesteś: Lodz

Post autor: jarekkola »

Mam jeszcze jedna prośbę. Jęz. ang. dodałem ale nie słychac głosu kapitana ani FO tylko napisy na zielonym pasku są widoczne?

Już gra muzyka , wszystko działa, dzięki.
jarekkola
Awatar użytkownika
zonky12
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 90
Rejestracja: wt 04 lis, 2008 17:22
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: zonky12 »

Prośba

Już chyba sto lat temu prosiłem o pomoc w sprawie nie włączającego się autopilota. Niestety straciłem całą zawartość swojego komputera , na szczęście przezorny i zawsze ubezpieczony, instalki do dodatków zawsze trzymam na pendrive'ie :D
Na forum ifly uzyskałem pomoc. Należało zmienić jakąś wartość w aircraft.cfg w sekcji autopilota. Czy może ktoś dokładnie wie którą, ja niestety nie pamiętam :(

I jeszcze jedno, nie wiedzieć czemu mój 737 zawsze zachowuję się jak ,źle wytrymowany. Czego bym nie zrobił, podczas lotu nos zawsze jest przechylony w górę, nawet do 10 stopni :?
Dodam ,że próbowałem już chyba wszystkich możliwości trymowania.

Z góry dzięki!
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

SP1 do FSX wydano:

SP1
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

konraf pisze:Swoją drogą - patrząc chłodnym okiem - cena $80 za samolot....przesada. Tańsze są duże produkcje (mówię o grach), np. najnowszy Wiedźmin 2, itp. Rozumiem, że taki samolot to złożony produkt ale $80... :?
Teraz się okazuje, że cena podstawki 737NGX to będzie do wyjścia następnego modułu 70 USD. Warto Twoim zdaniem go kupić w takiej cenie zakładając oczywiście, że nie kupię żadnego innego modułu bo w sumie wersje -800/900 w zupełności mi wystarczą w temacie "nowoczesny airlier średniego zasięgu"?

PS. Swoją droga "wersja pełnomodułowa" 737NGX będzie dopiero sporo kosztować (100 USD za dwa pierwsze moduły plus nie wiadomo ile za trzy kolejne, jeśli się pojawią)...choć to i tak taniej niż Ariane! No ale jest też ten pewnie mniej skomplikowany ale i tańszy iFly 737 pod FSX za 55 USD. :?
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Warto. Bardziej dopracowanego dodatku nie znajdziesz przez parę następnych lat (aż PMDG wyda 777 :)).
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

Ech, 777 chyba wyjdzie wcześniej niż za parę lat. W 777 PMDG chyba wykorzysta coś niecoś z kodu 737NGX. Zresztą 777 to ciekawa maszyna, jakby następca 744.
Awatar użytkownika
zonky12
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 90
Rejestracja: wt 04 lis, 2008 17:22
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: zonky12 »

Mam pytanie

Chciałbym mieć w swoim 737-700 vc i panele z BBJ, możliwe jest takie przeniesienie?
Być może wystarczy tylko zmienić odnośniki z aircraft.cfg i panel.cfg?
Ostatnio zmieniony pn 31 paź, 2011 16:34 przez zonky12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Powinno wystarczyć.
W FS9 nie przeniesiesz VC.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
zonky12
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 90
Rejestracja: wt 04 lis, 2008 17:22
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: zonky12 »

To znów ja i znów w sprawie 737 od Ifly.

Opiszę wam dziwne zjawisko które zaistniało w moim FS2004 i dotyczy w głównej mierze ifly, chociaż jak mniemam reszta samolotów zachowywałaby się tak samo. Musiałem przeinstalować mojego FS9, po ponownej instalacji w wyświetlaczach Paneli 2D zmniejszyły się czcionki przez co są nieco niewyraźne. To straszliwie irytujące. Czy ktoś miał już tego typu problem i go rozwiązał ?

Nie muszę dodawać ,że wszystkie produkty są legalne.

Regards all! :)
red_28
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lis, 2011 20:21
Skąd jesteś: GB/Kielce

Ifly i tylko 2 problemy.

Post autor: red_28 »

Witam wszystkich. Otóż ifly zmusił mnie do napisania pierwszego postu na tym forum. w FS bawię się już 5 lat ale od kiedy mam ifly b737 mam niestety problemy.

Pyt. 1
Jak w ifly'owym FMC zmienić wysokość nad określonym pkt? W PMDG czy Wilco wystarczyło wpisać np 250/12000 i już, natomiast w ifly z prędkością nie ma problemów natomiast wysokość mnie dobija każda próba wpisania kończy się odrzuceniem przez FMC

Pyt.2 Jak zmienić malowanie? w moim configuration manager nie ma takiej opcji (a wiem że ogólnie jest) mam kilka malowań ale nie daje rady zmienić. Próbowałem ręcznie łącznie z edycji aircraft.cfg ale nadal nic.

Jeśli ktoś wie jak to zrobić dzięki serdeczne.
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

1.Wpisujesz normalnie tak samo, jeżeli chcesz żeby to było np. równo 3000ft to wpisujesz /3000; jeżeli 3000 albo wyżęj to /3000a, jeżeli 3000ft albo mniej to /3000b

2. Malowanie wklejasz do folderu z samolotem. Potem w ifly config manager klikasz na my fleet, wybierasz NEW i wklepujesz wszystkie parametry. Malowanie wybierasz pod 'texture'. Pamiętaj, żeby wpisać koniecznie coś w UI variation.
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
red_28
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lis, 2011 20:21
Skąd jesteś: GB/Kielce

Post autor: red_28 »

Niestety moj FMC/ifly nie przyjmuje zmiany wysokości, prędkość owszem. Wpisywałem już różnie ale nic to nie daje.
Natomiast jeśli chodzi o configuration manager to mój wygląda tak
http://imageshack.us/photo/my-images/12/48229793.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/593/22691398.jpg/
nie mam pojęcia jak dodać malowania.
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

Ściągnij ostatni dostępny service pack, bo nie masz...
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
red_28
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lis, 2011 20:21
Skąd jesteś: GB/Kielce

Post autor: red_28 »

Dzięki. Nawet nie wiedziałem że jest. :)
Ostatnio zmieniony ndz 13 lis, 2011 00:05 przez red_28, łącznie zmieniany 1 raz.
Sansey
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 06 sty, 2012 20:44
Skąd jesteś: Wro

Post autor: Sansey »

Witam, jestem tu początkujący. Dostałem FSX i dodatek ifly737ng w prezencie. Potrzebuję pomocy!!! Nie mam zielonego pojęcia jak się programuje trasy na FMC. Czy mógłby ktoś mi krok po kroku to wytłumaczyć? A może jest ktoś z wro? Wtedy byłoby prościej.
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

Zajrzyj do manuala i poradników na YouTube.
Sansey
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 06 sty, 2012 20:44
Skąd jesteś: Wro

Post autor: Sansey »

Mam w wersji ang tylko i nic nie rozumiem.
Ostatnio zmieniony pt 06 sty, 2012 21:23 przez Sansey, łącznie zmieniany 1 raz.
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Skoro dopiero zaczynasz to radziłbym ci darować sobie 737 i zacząć od szkoły w FSX.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Sansey pisze:Mam w wersji ang tylko i nic nie rozumiem.
Bez angielskiego to będzie ciężko nawet ze szkółką.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Artur Grabski
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 127
Rejestracja: pn 26 maja, 2008 17:40
Skąd jesteś: Bielsko-Biała

Post autor: Artur Grabski »

Uczenie się nauki latania z manuala youtube jest średnim pomysłem. Owszem rozwiąże Twój problem, ale tylko na zasadzie, że wiesz co kliknąć, ale nie bardzo wiesz do czego to służy.
man567
Cadet
Cadet
Posty: 41
Rejestracja: pt 20 sie, 2010 16:50
Skąd jesteś: Witaszyce

Post autor: man567 »

Witam.

Czy jest możliwość wypuszczenia schodów w B737-800 (IFLY)? Jeśli tak to jaki klawisz za to odpowiada?

Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony śr 21 mar, 2012 20:20 przez man567, łącznie zmieniany 1 raz.
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

A ja mam problem z Ifly, a mianowicie, już nad pasem, jakieś 50ft, nawet niżej, samolot przechyla się nagle sam na lewe lub prawe skrzydło. Spotkał ktoś się z tym?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie używasz czasem Active Sky z włączoną opcją turbulencji falowych?
Artur Zadak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 13:27
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Artur Zadak »

A ja mam takie pytanko, co to jest ENG Master Caution?
Nie raz, przy starcie z C&D, zostaje mi na FO Anuncjatorze...
Manuala pod tym kontem przelecialem, i nic...
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Masz włączone EEC w trybie normalnym? ENG na sześciopaku informuje o działaniu EEC w trybie alternatywnym, użyciu odwracacza ciągu albo awarii systemu kontroli silnika (na ziemi, przed startem poniżej 80 węzłów albo do około 30 sekund po przyziemieniu).
Ostatnio zmieniony pn 30 kwie, 2012 23:33 przez PZL Belfegor, łącznie zmieniany 2 razy.
Artur Zadak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 13:27
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Artur Zadak »

No wlasnie... :)
ODPOWIEDZ