Airbus - AirSimmer czy Aerosoft

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

IkexI
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 20:51
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: IkexI »

Zgredd pisze:Z moich doświadczeń wynika, że mhz nie oszukasz. Jeśli nie sypniesz kasą na mocny sprzęt, to FSX Cię oleje :twisted:
W 95% się zgodzę ;) poza dobrym procem, to sporo można nadgonić optymalizacją ustawień wyświetlania. Wczoraj zrobiłem w Wilco E-175 lot EPWA (Matt) - EPGD (DDesign) z ruchem z Adobe AI2004 i nawet karta graficzna 128mb dawała radę - chociaż te 5 (słownie pięć) fps w czasie kołowania po EPWA było załamujące :lol:

Przechodząc do problemu: jeśli jesteś w stanie opisać to napisz proszę coś więcej jak wygląda wywalanie. Czy jest to lecisz -> pulpit czy np lecisz -> cały czas masz ekran lotu i kółko pojawiające się za myszkę podczas 'myślenia' komputera -> pulpit? Może być taka sytuacja, że brakuje Ci np. mocy stricte w karcie graficznej i wywala ona całego FS-a.
Intel i3-2330M x2 2.2ghz
Intel HD Graphics 3000
4GB DDR3 RAM
Windows 7 Pro
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

IkexI pisze:Może być taka sytuacja, że brakuje Ci np. mocy stricte w karcie graficznej i wywala ona całego FS-a.
Brak mocy obliczeniowej nigdy nie powoduje zamknięcia aplikacji. Żadnej.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
IkexI
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 20:51
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: IkexI »

U mnie jak wywalało do pulpitu zmieniłem nieco parametry grafiki w fsx i akurat pomogło, więc założyłem, że to może akurat tak działać. Być może wpływanie na cache procesora tutaj daje różnicę.
Intel i3-2330M x2 2.2ghz
Intel HD Graphics 3000
4GB DDR3 RAM
Windows 7 Pro
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

RzEmYk pisze:
IkexI pisze:Może być taka sytuacja, że brakuje Ci np. mocy stricte w karcie graficznej i wywala ona całego FS-a.
Brak mocy obliczeniowej nigdy nie powoduje zamknięcia aplikacji. Żadnej.
Tu bym się nie zgodził. Ja np. mam regularny CTD na LOWI WEST APP, ale tylko ze skomplikowanymi maszynami (ngx, AEX). Z lekkimi maszynami nie ma problemów.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Z dużym prawdopodobieństwem można postawić tezę, że to nie wina "braku mocy obliczeniowej". Taki niedomiar objawiałby się wolniejszym renderowaniem, nie zamknięciem aplikacji. Prędzej to scenariusz OOM.
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

Mógłby ktoś napisać, jakie są na tą chwilę, główne minusy i plusy A320 od Aerosoftu w wersji extended 1.15.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Lepiej odnieść się do aktualnej, 1.16.
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

Nie zauważyłem updateu, ale dużej różnicy chyba nie będzie ;)
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

konnradxs pisze:Mógłby ktoś napisać, jakie są na tą chwilę, główne minusy i plusy A320 od Aerosoftu w wersji extended 1.15.
W skrócie:
+ plusy: jest to bardzo udany addon za niewygórowane pieniądze (zdarzają się także promocje), dostarcza sporo frajdy, piękny graficznie, kokpit ma klimat!, projekt żywy ciągle rozwijany, w planach kolejne updaty i dodawane nowe ficzersy, nie ma aktualnie lepszego airbusa do FSX/P3D

- minusy: poziom odwzorowania systemów z założenia autorów nie jest tak dogłębny jak PMDG i nic nie wskazuje na to, żeby miało się kiedyś zmienić
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

Co do tych systemów, to chodzi o to, że brakuję jakiś mniej ważnych, czy o to, że te co są mijają się mocno z realiami?
Achilles12
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: czw 01 sie, 2013 11:44
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: Achilles12 »

Wszystkie główne systemy są, nie licząc paneli awaryjnych (systemy pożarowe) i większości animacji rzeczy po stronie FO.
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

To w takim razie nie jest tak źle, jeśli rozchodzi się tylko o panele pożarowe :) Chyba się przekonałem do kupna za niedługi czas :)
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Zdecydowanie warto kupić. Jeden z najlepszych samolotów do FSX wg mnie.
Co do wartościowania paneli pożarowych i tych rzadziej używanych - każdy ma swój punkt widzenia. Mnie brakuje np. testów p-pożarowych, które mają swoją pozycję w checklistach ;)
wisnia80
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: pt 29 mar, 2013 11:12
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: wisnia80 »

Witam,

przeszukując neta natknąłem się na nieźle zapowiadający się arbuzik :) od Flight Sim Labs

www.facebook.com/flightsimlabs
(tutaj sa zdjęcia ogólno dostępne) reszta na ich forum dostępna po zalogowaniu
Strona projektu: http://www.flightsimlabs.com/aircraft/a320/
Strona forum: http://forums.flightsimlabs.com/index.p ... ries-a320/

Co prawda jest jeszcze w fazie developmentu ale wygląda nieźle, na chwilę obecną cięzko się odnieść do airbus'a aerosoftu ale może się okazać ciekawy. Firmę prowadzi osoba będąca wczes\sniej odpowiedzialna za produkt PDMG
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Jest już temat o tym dodatku: viewtopic.php?t=10076&highlight=fslabs
ODPOWIEDZ