[FSX] Poszukuję samolotu

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

[FSX] Poszukuję samolotu

Post autor: marcinmmm »

Witam,
poszukuję samolotu pasażerskiego, dobrze odwzorowanego z VC. Chciałbym, żeby było to coś w stylu PMDG, lecz w cenie 100 ewentualnie 150 zł. Powinien także mieć troszeczkę mniejsze wymagania sprzętowe od PMDG. Chciałbym, aby nie były to B747. Wszystkie inne mogą być.
Znaktoś coś w takim stylu?
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Warto zaznaczyć, że to port z FS9, a nie natywny samolot - zwłaszcza w kontekście oczekiwania działania szybszego niż samoloty PMDG.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

I tak kosztuje o ok. 16zł więcej niż ewentrualne 150. W tej cenie i jakości naprawde ciężko coś będzie znaleźć. No i fakt dawno nie latałem tym samolotem ale o ile dobrze pamietam to od samolotów PMDG to to dużo szybciej chodzi.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Fear
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 20:00
Skąd jesteś: Lubin/ EPLU

Post autor: Fear »

Może Embraer od Feelthere? Zwłaszcza, że jest w promocji i w przeliczeniu na nasze wychodzi 80zł.
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

No może być trochę więcej niż 150.
A może coś trochę większego?
-
A może Airbus X Extended?
Ostatnio zmieniony ndz 28 kwie, 2013 21:07 przez marcinmmm, łącznie zmieniany 1 raz.
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Ja polecam Airbusa Extended. Wymagania nieco mniejsze niż PMDG, choć znaczącej różnicy to raczej nie ma. Embraery graficznie przy nim są bardzo biedne (słabe tekstury, kiepskie oświetlenie i przesadzone odblaski powierzchni). A320 już samą grafiką daje sporo radości. Do tego zapowiedziany jest weather i terrain radar w kolejnych updateach, a np. w E170 radar pogodowy nie działa poprawnie w FSX.
Ewentualnie coś od Captain Sim może?
Do jutra trwa obniżka 25% na airbusa.
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

Dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie Airbus wpadł mi w oko i dzisiaj prawdopodobnie go kupię. CaptainSim też mi się podoba lecz nie jest tak atrakcyjny jak Airbus (według mnie).
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Żaden radar pogodowy nie działa poprawnie w FSX. Dla tego właśnie PMDG nigdny nie dodaje go do swoich samolotów.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Jakoś trzeba uzasadnić takie pominięcie, biorąc pod uwagę, że inne firmy umieszczają radary pogodowe w swoich dodatkach. Działający sensownie radar pogodowy w FSX da się zrobić, ale oczywiście jego działanie różni się od prawdziwego - będzie w stanie wykrywać chmury, ale nie opady, bo takiego lokalnego parametru w FS-owej pogodzie nie ma.
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

Zakupiłem dzisiaj Airbus X Extended i jestem z niego bardzo zadowolony. Naprawdę fajne samoloty, mechanizmy działają, dźwięki itp... Polecam dodatek. Temat do zamknięcia.
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Tomek1158 pisze:Żaden radar pogodowy nie działa poprawnie w FSX. Dla tego właśnie PMDG nigdny nie dodaje go do swoich samolotów.
To doprecyzuję. Kolega chyba ma na myśli raczej ogólnie Flight Simulator, a nie samego FSX.
Tak jak Belfegor napisał - radary działające w FSX różnią się od reala, jednak działają i coś wnoszą. Ten z E170/E190 generalnie i w ogóle nie działa, i chodzi mi tu o zwykłą niekompatybilność dodatku z samym FSX.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Captain Sim wdał się w polemikę z pewną znaną firmą o zdecydowanych poglądach na temat odwzorowywania radarów pogodowych w FS-ie:
http://www.simflight.com/wp-content/upl ... 80x318.jpg (© Rz)
Airbus320
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pn 27 sie, 2012 19:08
Skąd jesteś: Pionki

Post autor: Airbus320 »

Również polecam Airbus X Extended ale tak bardzo nie jestem z niego zadowolony :9
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

Witajcie. To znów ja. Zastanawiam się nad następnym samolotem. Teraz wybieram między: PMDG 747, PMDG MD11, Level-D 767 i Atr 72 Flight 1. Który z tych najbardziej polecacie? Może jest jakiś inny godny polecenia?

Mój sprzęt:
CPU: AMD Athlon II X4 750K @4.0GHz
GPU: Radeon HD 7870
RAM: 8GB DDR3
Ostatnio zmieniony ndz 19 sty, 2014 13:59 przez marcinmmm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Ten ATR pasuje do pozostałej trójki jak wół do karety :).
A level-d to B767, nie 747, choć pewnie to pomyłka i to dobrze wiesz.

Po względem jakości symulacji pewnie poziom jest podobny, to raczej wszystko uznane samoloty. Wybieraj to, co najbardziej ci się podoba.
Pod względem graficznym kokpitu wirtualnego najlepszy chyba jest md-11. Choć on już dziś też jest w tyle za najnowszymi produkcjami. Ale lata się nim rewelacyjnie.

A jeśli patrzysz na większe turbopropy, to ATR ma konkurencję w postaci Majestic dash 8 q400. Pod każdym względem godny polecenia. No i mamy po polsku dużo materiału na jego temat na yotube.
A to wszystko przy założeniu, że mowa o FSX.
Paweł Dragan
Gdańsk
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

Dziękuję za odpowiedź. Tak to była pomyłka. Hmm... To ciężki wybór :) A są jeszcze jakieś inne ciekawe samoloty w stylu tych większych? Jakby te samoloty sprawoały sie na moim komputerze? A może ifly 737 NG? Albo coś od Milviz?

[ Dodano: Czw 23 Sty, 2014 19:20 ]
Chyba wybiorę Majestic Dash 8 Q400. Jak będzie on chodził na moim komputerze?
Awatar użytkownika
FSX09
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: śr 08 sty, 2014 18:48
Skąd jesteś: Przemyśl

Post autor: FSX09 »

marcinmmm pisze:Dziękuję za odpowiedź. Tak to była pomyłka. Hmm... To ciężki wybór :) A są jeszcze jakieś inne ciekawe samoloty w stylu tych większych? Jakby te samoloty sprawoały sie na moim komputerze? A może ifly 737 NG? Albo coś od Milviz?

[ Dodano: Czw 23 Sty, 2014 19:20 ]
Chyba wybiorę Majestic Dash 8 Q400. Jak będzie on chodził na moim komputerze?
Spokojnie ci pójdzie jak na moim leciwym sprzęcie chodzi przy 30 fps w vc, a mój sprzęt to:

Athlon x2 64 +5200 2.7Ghz
ati radeon hd 5770
4GB RAM

To nie masz co się martwić
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

Dzięki. A jak by to wyglądało z innymi samolotami, które wymieniłem?
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Pewnie gorzej, bo majestic jest bardzo mało wymagający. Ale latałem L-D 767, md-11 i pmdg 737 na gorszym sprzęcie (athlon 2 x4 945 - 3GHz) i dawało się latać. Nawet z Ultimate Traffic 2 który jest bardzo obciążający. Kwestia konfiguracji i kompromisu co do ustawień detali. 747 pod fsx nie mam.
Paweł Dragan
Gdańsk
Awatar użytkownika
FSX09
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: śr 08 sty, 2014 18:48
Skąd jesteś: Przemyśl

Post autor: FSX09 »

Będąc przy okazji że napisałem jaką mam konfiguracje mam pytanie czy na tym sprzęcie da się uciągnąć pmdg 737 ngx?
ODPOWIEDZ