Level-D 767-300 dla FS2004/FSX

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Level-D 767-300 dla FS2004/FSX

Post autor: konraf »

Na Flightsim ukazał sie tutorial flight do Level-D 767.
Plik: lds767tu.zip (29 stron, m.in checklista, programowanie FMC).

Update:

Drugi tutorial: lds2tutv.zip, rowniez flightsim
Ostatnio zmieniony śr 03 lis, 2010 18:56 przez konraf, łącznie zmieniany 5 razy.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez ags, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Pojawił sie trzeci tutorial: lds3tut.zip na avsim

Prosty fuel planner: 767_qfp2.zip na avsim
Ostatnio zmieniony śr 03 lis, 2010 18:56 przez konraf, łącznie zmieniany 3 razy.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Andrzej
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 23:45
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Andrzej »

Mam teraz następujący problem:
Na "Navdata" pojawiły się procedury SID/STAR do LDS 767. Najpierw zciągnąłem cały "pack", ale chyba coś z nim nie tak. Zajmuje 0.00, więc sobie dałem spokój jak zobaczyłem że nie działa. Pozciągałem więc parę odzielnych plików z procedurami (między innymi wszystkie miasta w Polsce, EDDF i parę innych) na próbę. Skopiowałem je do pliku "Navdata" w katalogu Level-D i NIC. Po odpaleniu FS'a nie mam żadnych gotowych procedur. Na czym to w ogóle polega, bo nie mogę dojść? Bo zapewne coś ja knocę.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :) Albo chociaż naprowadzenie gdzie leży błąd w moim rozumowaniu. :)
Awatar użytkownika
Yoda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 144
Rejestracja: wt 13 kwie, 2004 17:39
Skąd jesteś: Zabrze

Post autor: Yoda »

Ja instaluje przez program PROCIO6 i wszysko jest.

LINK

A procedury z navdaty chodza dobrze

LINK

---------------

To ja jeszcze mam pytanie, czy idzie zmienic wskazniki temperatury z fahrenheita na celcjusze?
Awatar użytkownika
rafalek
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: czw 10 cze, 2004 16:19
Skąd jesteś: EPLU EPWA

Post autor: rafalek »

Wirtam Wszystkich!
Nie wiem, czy zadaje pytanie we wlasciwym dziale, ale rowniez posiadam Level-D 767 i podczas programowania FMC, natrafilem na dziwne wskazanie. Otoz po wprowadzeniu wszystkich danych do karty ARR dotyczacych lotniska Keflavik na Islandii, FMC wskazuje dziwne "odchylenie" pasa. Sprawdzilem punkty nawigacyjne na mapach i wg nich leza dokladnie zgodnie z kierunkiem pasa. Podobnie jest np. z RJAA. Jesli chodzi o EPWA wszystko jest w najlepszym porzadku. Dodam, ze posiadam aktualny ARIAC i procedury SID/STAR, pobrane ze strony navdata.at . Nie wiem, czy problem lezy w mojej niewiedzy i blednej interpretacji informacji podawanych w FMC, czy tez cos jest nie tak z plikami z navdata...
Przepraszam, jesli moje pytanie jest banalne lub jesli uzyta frazeologia daleko odbiega od fachowej. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam!
Rafał Łukasik
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

Pisz do Supportu i męcz o to, z VORem na Malcie też są problemy - nie ma go w navaidach :>
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez ags, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rafalek
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: czw 10 cze, 2004 16:19
Skąd jesteś: EPLU EPWA

Post autor: rafalek »

Witam ponownie!

Powyzszy problem jest spowodowany odlegloscia do punktu docelowego i dotyczy jedynie PLAN MODE. W miare zblizania sie do celu tazke w plan mode pokazuje sie prawidlowy kierunek pasa. Powinienem byl wczesniej zajzec na support. Przepraszam, jesli niepotrzebnie zajalem miejsce. Pozdrawiam serdecznie !
Rafał Łukasik
Awatar użytkownika
Red Scorpion
Moderator
Moderator
Posty: 13
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 12:44
Skąd jesteś: EPPO

Level-D FMC - problem

Post autor: Red Scorpion »

Witam
Nie wiem dlaczego, ale nie mogę wpisywać w FMC żadnych danych - zarówno za pomocą klikania w jego literki, jak i z użyciem klawiatury po kliknięciu tego punkcika, który na nią przełącza. Ki diabeł?
AZT001
"Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late"
Iron Maiden - Aces High
Awatar użytkownika
adams99
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 10:20
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: adams99 »

Pełna instalacja + SP1? Jeśli tak spróbuj przeinstalować.Jak to nie pomoze zgłoś się na PW.
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

Jaki masz układ klawiatury w systemie aktywny? Spróbuj przełączyć na angielski, ew. polski programisty.
Awatar użytkownika
Red Scorpion
Moderator
Moderator
Posty: 13
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 12:44
Skąd jesteś: EPPO

Kłopotów ciąg dalszy

Post autor: Red Scorpion »

Witam
FMC już działa, mam za to dwa kolejne problemy:
1) brak obrazu na EADI. W ogóle nie ma tego kółka, na którym widać ten niebiesko-brązowy "sztuczny horyzont". Są tylko te kreseczki od skali ale poza tym wyświetlacz EADI jest czarny
2) nie mogę załączyć autopilota! Wznoszę się na 1000', na MCD włączone VNAV i LNAV, a jak klikam klawisze CMD autopilota, to w ogóle się żaden nie zapala. Nie działa także normalny klawisz FS od autopilota (Z) ani przypisany w menu Level-D. Dlaczego nie mogę go włączyć??
Dzięki
AZT001
"Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late"
Iron Maiden - Aces High
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

Sp1 zapewne zainstalowałeś. IRS skalibrowane? Bez IRS autopilot nie zadziała i duża część display'a będzie nieaktywna.

IRSy są na Overheadzie w lewym górnym rogu. Należy je ustawić przed włączeniem silników i jakimkolwiek ruszaniem samolotu. Robi się to tak, że z OFF przestawiasz na NAV, zapala się lampka DC (albo podobnie ;), potem biały napis ALIGN, wtedy należy wklepać swoją przybliżoną pozycję (wziętą z shift-z lub mapki) w formacie N/S XXxx.x E/W XXXxx.x, nacinąć ENT [chyba lewy dolny róg klawiaturki], poczekać. W zależności od tego, co masz ustawione w opcjach Levela, trwa to 10 minut, minutę lub 15s.
SOPAV

Post autor: SOPAV »

Witam wszystkich maniakow b767 :) Maszyna jest cudowna! latam nia juz od paru tygodni, ale niestety po wczorajszym padzie systemu mam problem z moim 767 Level-d :(
Zrobilem format dysku, postawilem swieza wersje WinXP, pozniej FS9 i wszystkie potrzebne programy co by sie dobrze latalo. Oczywisice wzialem sie za instalacje 767 caly proces potwierdzania legalnosci przeszedl pomyslnie, nastepnie zainstalowalem SP1. Ustawilem sie na lotnisku EGLL bo chcialem leciec do LKPR (caly lot online) wszystko pieknie, startuje wciskam srodkowy przycisk na autopilocie, wciskam LNAV i VNAV i samolot dostaje glupawki. V/S robie sie kosmiczny ok +5000v/s wiec wylaczam VNAV i probuje sciagnac do ok +1800v/s ale niestety nie reaguje na moje rozpaczliwe proby uratowania maszyny :) Tak wiec recznie i za pomoca trymera jakos wzbijam sie do przelotowej wysokosci FL350 wciskam "hold alt" trzyma pare sekund i znowu to raz w dol o -3500v/s to w gore i tak ciagle :( Czy ktos moze mi pomoc ? Na forum level-d nie znalazlem takiego przypadku, wiec ktos z was mi pomoze ? Do wczoraj wszystko bylo wporzadku!
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

CZy po spatchowaniu uruchomiłeś i dałeś OK w 767 config tool? To ważne żeby się zaaplikował. Jeśli nie przeszło, przeinstaluj [z pominięciem uwierzytelniania].
Awatar użytkownika
Wolf
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 16:41
Skąd jesteś: EGSS

Post autor: Wolf »

Witam

Wlasnie sie zaopatrzylem w ten wspanialy samolot :) i mam juz pare problemow:
1. Niemoge uruchomic opcji FAILURES w menu LEVEL-D poprostu jest nieda sie do niej wejsc.
2. Jak ustawie NAV na MAN to nie moge ustawic np. 110.30 za to moge wybrac miedzy 110.25 lub 110.40 potem jest tak rowniez przy paru innych czestotliwosciach, czy jest to spowodowane tym, ze mam ustawione ILS FREQ ustawiane przez FMC ??

Aha SP1 zainstalowany i config uruchomiony, FS9 nie 9.1
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Yoda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 144
Rejestracja: wt 13 kwie, 2004 17:39
Skąd jesteś: Zabrze

Post autor: Yoda »

1. Nie mam pojecia dlaczego, ale napewno cos jest nie tak.
2. Cz. ILS nie ustawia sie na glownym panelu tylko tam gdzie masz przepustnice.
Awatar użytkownika
Wolf
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 16:41
Skąd jesteś: EGSS

Post autor: Wolf »

Yoda pisze:2. Cz. ILS nie ustawia sie na glownym panelu tylko tam gdzie masz przepustnice.
Masz racje ale w takim razie dlaczego takie przeskoki w czestotliwosciach, czy samolot wie ze to jest tylko dla ILS i niepozwala jej ustawic ??
Pozdrawiam
Łukasz
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

W rzeczy samej, to mądry samolot ;)
Awatar użytkownika
Wolf
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 16:41
Skąd jesteś: EGSS

Post autor: Wolf »

Witam

Problem 1 roziwazany. Powodem bylo wybranie jako podstawowego kokpitu (opcja IMPORT) sytuacji SEATTLE (czy jakos tak :)) tam byl wlasnie COLD & DARK wiec to ustawilem jako DEFAULT i to byl problem ze nie mialem dostepu bo opcji FAILURES. Zakonczylo sie reinstalem 767 i zrobieniem wlasnego save'a z C&D kokpit, teraz jest wszystko OK, failures ustawione na 2 razy w miesniacu wiec nigdy nie wiadomo co sie zdazy podczas lotu, taki maly dreszczyk emocji :D

A wlasnie jeszcze pytanko, czy pozwalacie FO ustawiac klapy i wypuszczac podwozie (w sumie to jego zajecie)??
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

Jeżeli chodzi o klapy, to odpada. Ale podwozie niech już sobie spuści (albo wciągnie) hehe. Choć i to wg. własnego uznania.
Pozdrawiam.
Miłych lotów tym benkiem.
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

A mój FO rusza klapy, podwoziem zajmuję się ja :)
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

ServicePack 2: http://leveldsim.com/
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez ags, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adams99
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 10:20
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: adams99 »

SP2 zainstalowany - problemów nie stwierdzono.
Awatar użytkownika
rafalek
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: czw 10 cze, 2004 16:19
Skąd jesteś: EPLU EPWA

Post autor: rafalek »

Hej!

Adams, czy testowales takze podejscia i ladowania w trybie autoland? Nie wiem, czy zwrociliscie uwage, ale na stronie supportu jest watek dotyczacy wlasnie autolandu.
Wiele osob twierdzi, ze tryb ten jest w SP2 po prostu mniej stabilny i bardziej zawodny. Pomijam tutaj juz wyjasniona tam kwestie dot. mozliwosci ustawienia kursu pasa, ktora we wczesniejszej wersji "wprowadzala sie" sama. Najbardziej ciekawi mnie ta kwestia w odniesieniu do polskich lotnisk z pl-vacc. Dziekuje z gory za Wasze rady i spostrzezenia. Pozdrawiam!
Rafał Łukasik
Awatar użytkownika
adams99
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 10:20
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: adams99 »

Zawsze ląduje ręcznie więc nie mam pojęcia.Jak znajde trochę czasu to przetestuję.
Andrzej
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 23:45
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Andrzej »

Osobiście nie stwierdziłem różnicy. Autoland działa prawidłowo czyli... bardzo ładnie. Nie zauważyłem żeby samolot był jakoś bardziej niestabilny. SP2, oczywiście, mam zainstalowany. Nie dostrzegam żadnych problemów.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rafalek
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: czw 10 cze, 2004 16:19
Skąd jesteś: EPLU EPWA

Post autor: rafalek »

Witam!

Dzieki za odpowiedzi. Mimo wszystko zajrzyjcie tutaj: http://www.leveldsim.com/forums/forum_p ... PN=1&TPN=2 , w szczegolnosci post twaycott'a i scereeny z ladowania na KSEA. Pozdrawiam!
Rafał Łukasik
Andrzej
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 23:45
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Andrzej »

rafalek pisze:Witam!

Dzieki za odpowiedzi. Mimo wszystko zajrzyjcie tutaj: http://www.leveldsim.com/forums/forum_p ... PN=1&TPN=2 , w szczegolnosci post twaycott'a i scereeny z ladowania na KSEA. Pozdrawiam!
Faktycznie dziwne. Wczoraj wykonałem dwa lądowania za pomocą Autoland i wszystko było ok. I cały czas, jak to Level-D, płynne "akuratnie" przyziemienie.

Ale polatam i zobaczę.
Awatar użytkownika
adams99
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 10:20
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: adams99 »

Pewnie same posty amerykanskich tegich umyslow.Po wprowadzeniu SP2 tez bylo pelno postow ze ten SP2 wszystko psuje i jest gorzej :) Pewnie maja popieprzone AFCAD-y czy cuś.
Latam z EGLL przewaznie - sceneria Heathrow Pro v2.0,solidny AFCAD i jest ok.Nie ma odchylen od tego co mi wskazuje ILS do tego co widze przed soba.
Awatar użytkownika
Yoda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 144
Rejestracja: wt 13 kwie, 2004 17:39
Skąd jesteś: Zabrze

Post autor: Yoda »

Service Pack 2.1

LINK
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

VFR/Landing View do LD 767: ldsvfrld.zip na FlightSim.
Adds two styles of landing views to the Level-D Simulations 767-300, one with radar altimeter tape and one without.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Yoda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 144
Rejestracja: wt 13 kwie, 2004 17:39
Skąd jesteś: Zabrze

Post autor: Yoda »

Jezeli macie problem z brakiem wyswietlania EADI w VFR Landing View ktore podal Bartek, to podaje rozwiazanie problemu.

1. Przejdz do folderu ..\Gauges\LVLD
2. Skopiuj plik "B767eadiL.gau"
3. Zmien nazwe skopiowanego pliku na "B767eadi_0001.gau"

Pozdrowka.
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

Ja mam jeszcze takie pytanko: w menu level d (po wciśnięciu alt) jest "ground request". Wybieram z tego jakąś opcję (np. podłączenie rękawa, albo zasialania zewnętrznego) ale w modelu zewnętrznym nic się nie zmienia. Czy to jest jakiś pic na wodę, czy coś u mnie jest nie tak? Grzebałem w opcjach fs'a i ustawiłem opcje dot. obsługi naziemnej na maksa, jednak nic to nie dało. Co z tym mogę zrobić??
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

Gdzie tam jest podłączenie rękawa?
Awatar użytkownika
Yoda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 144
Rejestracja: wt 13 kwie, 2004 17:39
Skąd jesteś: Zabrze

Post autor: Yoda »

Podlaczenia rekawa nie ma ;) Ale jezeli podlaczysz zewneczne zasilanie to rzeczywiscie nie widac modelu 3d generatora pradu, jednak jak najbardzie podlaczy sie zasilanie. Tak samo dziala pushback, blade air itp.
Awatar użytkownika
goombi
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: śr 31 sie, 2005 23:24
Skąd jesteś: EHAM

SP1 Level-D

Post autor: goombi »

ma ktos moze SP1 do Lvel-D,na SP2 u mnie latanie sie skonczylo :evil:
Awatar użytkownika
Yoda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 144
Rejestracja: wt 13 kwie, 2004 17:39
Skąd jesteś: Zabrze

Post autor: Yoda »

A dlaczego? Na SP2.1 nie mam zadnych problemow. Choc prawda ze zainstalowalem 2.1 na 2.0 i level zwariowal.
Awatar użytkownika
adams99
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 10:20
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: adams99 »

U mnie SP2.1 instalowany na SP2 i gucio wszystko.
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: ags »

Jeśli masz jakieś problemy, to zainstaluj Levela jeszcze raz, potem SP2.1, włącz Configuration Utility i będzie działać.

BTW., Level wydaje drukowaną instrukcję do 767, rozszerzoną w stosunku do dołączonego pdf'a.
ODPOWIEDZ