PMDG 737-600/700/800/900

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie, FSUIPC w wersji podstawowej (niezarejestrowany) jest darmowy i każdy go może pobrać.
nawrot93
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: pn 14 lip, 2008 01:06
Skąd jesteś: EPGD i EPWR

Post autor: nawrot93 »

Ok, wszystko działa .
Dziekuje Bardzo za Profesjonalną pomoc.
GeForce 9600 GT 512 MB
2 GB RAM
Intel Core Duo 2x2,5
Win 7
FS9 FSX
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

cuube pisze:(...)jakie parametry offset w FSUIPC ma większość pstryczków w tym samolocie (w końcu FSUIPC mi odpalił :D)? Transponder wiem, że można ustawić pod SB i FsInn, ale wówczas tylko zmienia się transponder programu, a nie samolotu.
Nie ma, trzeba przez mouse macro przypisywać.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Czyli jednak nie uda mi się na łatwiznę pójść, hehe. ;) Oki dzięki za informacje. :)
airwolff
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: czw 22 gru, 2005 20:13
Skąd jesteś: Tomaszów

Problem z TO/GA

Post autor: airwolff »

Witam postanowiłem spróbować startu z TO/GA w 737-800 wszystko było idealnie do momentu kiedy nagle silniki zgasły i samolot stanął na pasie.Co było nie tak?Wszystko włączone miałem.Jakieś sugestie?
orek
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 11:00
Skąd jesteś: Sosnowiec

Re: Problem z TO/GA

Post autor: orek »

airwolff pisze:Witam postanowiłem spróbować startu z TO/GA w 737-800 wszystko było idealnie do momentu kiedy nagle silniki zgasły i samolot stanął na pasie.Co było nie tak?Wszystko włączone miałem.Jakieś sugestie?
Myślę, że powinieneś zapytać wróżki co było nie tak.
jarekkola
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 paź, 2009 16:00
Skąd jesteś: Lodz

PMDG+RealityXp Wx500

Post autor: jarekkola »

Może ktoś użyczyc pliki m.in. panel-u cfg. już po konfiguracji do PMDG737+RealityXp Wx500 ?
jarekkola
jarekkola
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 paź, 2009 16:00
Skąd jesteś: Lodz

Post autor: jarekkola »

jarekkola
skoczek
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: pt 22 sty, 2010 19:33
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: skoczek »

Witam,

Od dawna sie przyglądałem temu forum i postanowiłem napisać moje pierwsze pytanie w związku z tym dodatkiem. Mój joystick nie jest najwyższych lotów (jakiś Logitech) więc aby móc normalnie kołować i kierować samolotem na ziemi mam zaznaczoną opcję autorudder. Z żadnymi samolotami nie miałem do tej pory, czasem niektóre maja tendencję do mimowolnego lekkiego skrętu w którąś stronę, ale gdy pierwszy raz próbowałem kołować b737 pmdg to był to istny koszmar, samolot sam mi skręca we wszystkie strony i nijak nie mogę go opanować. Jest jakieś wytłumaczenie czy muszę zainwestować w joystick z osią poziomą?
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Mam taki problem z tym benkiem (model 737-800 - na innych nie latam więc nie wiem czy tam ten problem również występuje) od dość dawna, ale ostatnio dopiero zauważyłem co jest jego przyczyną...
Wszystko jest ładnie oraz pięknie, aż do momentu kiedy zacznę zniżanie (mowa o załączonym module VNAV, LNAV w sumie też, ale to jest mniej istotne). Wówczas prędkość pozioma mi znacznie spadam - w FMC wyraźnie jest zaznaczone, że autopilot powinien utrzymywać przykładowo 0.801 macha, ale prędkość leci do około .750 (jakby cały czas utrzymywał 0.801 aż do momentu osiągnięcia 315 KIAS, tak jak dyktuje FMC to nie byłby over speed). To tyle o problemie, ale co jest jego przyczyną - Cost Index. Jeśli ustawię go na 50, albo mniej to ten problem nie występuję, ale ustawiając go np na 80 to przy zniżaniu problem zawsze się pojawia... Niby nie jest to bardzo uciążliwe bo mogę wyłączyć VNAV i przejść na LVL CHG, albo VS (ostatecznie zostawić VNAV i się tym nie przejmować), ale fajnie by było gdyby wsio działało cacy. ;)
Dodam, że wszystkie aktualizacje ze strony PMDG mam zainstalowane pod 737.
Jak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać to będę wdzięczny. :)
jackal.pl
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: sob 27 gru, 2008 13:46
Skąd jesteś: Wawa

Post autor: jackal.pl »

a w FMC w zakładce DESC jaka masz prędkość wpisaną/ustalona ??
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

0.801/315 - i to jest najdziwniejsze, czemu samolocik się tego nie trzyma... :/ Dodatkowo załączam screen'a.

Obrazek

Moduł VNAV załączony.
r.a.f
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 82
Rejestracja: ndz 24 sie, 2008 18:34
Skąd jesteś: EPZG/EPPO

Post autor: r.a.f »

Przyszła i pora na mnie coby z 737 się zapoznać.Póki co ćwiczę starty i lądowania, w związku z tym drugim mam pytanie.
Z materiałów na smartcockpit.com diagram wynika ( o ile dobrze rozumiem), że konfigurując samolot do lądowania, klapy wysuwam w kolejności 1-5-15-30.
Z drugiej strony gdzieś czytałem kiedyś poradnik, żeby wysuwać klapy po kolei, kiedy osiągniemy flap manouvering speed i wtedy po kolei klapy 1-2-5-10-15-25-30.
Więc jak to jest w końcu ? Czy można przeskakiwać tak pomiędzy ustawieniami klap np. z 5 do 15 ?
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

r.a.f pisze:Z drugiej strony gdzieś czytałem kiedyś poradnik, żeby wysuwać klapy po kolei, kiedy osiągniemy flap manouvering speed i wtedy po kolei klapy 1-2-5-10-15-25-30.
Więc jak to jest w końcu ? Czy można przeskakiwać tak pomiędzy ustawieniami klap np. z 5 do 15 ?
Dobrze czytałeś. (jeśli chodzi o pierwszą część). Co do drugiej części to pewnie teoretycznie można, ale praktycznie nie ma sensu.
Reasumując - klapy wysuwasz po kolei przy danej prędkości (która jest też zależna od masy samolotu).
r.a.f
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 82
Rejestracja: ndz 24 sie, 2008 18:34
Skąd jesteś: EPZG/EPPO

Post autor: r.a.f »

Też mi się wydaje, że to trochę nie praktyczne omijać pozycje podczas wypuszczania klap, jednak znalazłem jeszcze na simmarket screen z ksiązki You Have Control, i na nim opis podejścia ILS (pierwszy po lewej) .
Przedstawiona procedura jest tak jak na smartcockpit czyli 1 - 5 - 15 - 30.
Może używana jest podczas podejść jak na np. EPWA gdzie zaleca się trzymać 160 do 4nm ?
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Mam problem z PMDG, otóż chodzi o to że kiedy włączam A/T to spada mi moc silników, działają dalej ale na jałowym biegu i prędkość w czasie lotu spada. Wcześniej tego nie miałem, wszystko normalnie działało. Poza tym nie działa VNAV oraz ALT HOLD oraz V/S.Samolot w ogóle się nie wznosi ani nie zniża. Działa tylko HDG i LNAV.
Proszę o pomoc.
U kolegi to samo ostatnio się zrobiło i nie wiemy jak temu zaradzić. Samolot jest świeżo po instalce.
Ostatnio zmieniony śr 02 cze, 2010 17:16 przez Roki117, łącznie zmieniany 2 razy.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

[FSX] 737PMDG - pytanie od pilota, który lata innymi samolot

Post autor: michalp »

Witajcie,

Jak w temacie - bartdzo dawno temu latałem na PMDG 737, jeszcze na poprzedniej wersji FS, a teraz czekam na wydanie tego modelu do FSX. Na razie latam na JS4100, ale mam pytanie w związku właśnie z 737NG: w jaki sposób używa się jednocześnie dwóch nastaw radia, tzn... w JS4100 jest tak, że jako VOR1 ustawiam sobie jakąś częstotliwość i pokrętłem CRS ustawiam radial. Mam też przełącznik do zmiany na wyświetlanie VOR2 i wtedy tym samym pokrętłem CRS ustawiam radia dla VOR2. Zmiana wyświetlania jest po naciśnięciu przycisku - system pamięta ustawienia radiali dla VOR1 i VOR2 w zależności od tego, co jest w danej chwili wyświetlane...

A jak to jest w 737? Do radiala używam, jak rozumiem pokrętła CROUSE na MCP, ale jak się ustawia dla drugiego radia - tym samym pokrętłem przełączając coś czy jak?

Bardzo proszę o odpowiedź,
Michał
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Na MCP masz 2 pokrętła course - lewe od VOR1, prawe od VOR2. Zobrazowanie VOR1 jest na lewym ND, VOR2 na prawym, CMDA+VOR/LOC to przechwycenie i śledzenie radiala od VOR1, CMDB+VOR/LOC to to samo dla VOR2.
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

A żeby na lewym ekranie zobaczyć radial i nastawy od VOR2, to wtedy na lewym EFISie włączam przełącznikiem VOR2, a wyłączam VOR1?

Michał
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie, na lewym ekranie zobaczysz wtedy strzałkę wskazującą, gdzie w stosunku do samolotu jest VOR2 (RMI). Aktywować możesz 2 takie strzałki, każda z nich może wskazywać położenie stacji VOR (przełącznik po lewej - VOR1, po prawej - VOR2) lub NDB (znów - po lewej 1, po prawej 2).
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

Aha, a w ogóle moje pytanie stąd, ze zastanawiam się nad tym, czy budując panel 737 wybudować także drugi zestaw radia? Jak rozumiem, warto.

A propos, spotkałem różne rysunki - czy panel NAV ma dwie podwójne gałki nastaw, czy jedną? A jeśli dwie, to po co druga?

Michał
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Podwójne. Po co druga? Wyobraź sobie, ile trzeba się nakręcić jedną gałką, by zmienić częstotliwość ;) Zewnętrzna kontroluje cyfry do przecinka, wewnętrzna po przecinku.
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

To znaczy - sprecyzuję pytanie, bo nie do końca jasno napisałem. Czy w panelu radia są 2xgałka, czy dwie 2xgałka? Jak rozumiem, jest jedna podwójna, po stronie nieaktywnej?

Michał
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Transponder: 2 gałki podwójne.
ADF: 1 gałka potrójna (zewnętrza - 1 cyfra, środkowa - 2 cyfra, wewnętrzna - 3 cyfra).
COM: 2 gałki podwójne (zewnętrzna lewa - lewa częstotliwość do przecinka, wewnętrzna lewa - lewa częstotliwość po przecinku, zewnętrzna prawa - prawa częstotliwość do przecinka, wewnętrzna prawa - prawa częstotliwość po przecinku)
NAV: 1 gałka podwójna (zewnętrzna - standby do przecinka, wewnętrzna standby - po przecinku).
michalp
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 23:04
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michalp »

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

Michał
-----
Aha, jeszcze jedno :)

W jaki sposób uaktywnia się np. sygnał markera czy VOR-ów - jest jakiś osobny panel?

Michał
Ostatnio zmieniony czw 03 cze, 2010 15:37 przez michalp, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Roki117 pisze:Mam problem z PMDG, otóż chodzi o to że kiedy włączam A/T to spada mi moc silników, działają dalej ale na jałowym biegu i prędkość w czasie lotu spada. Wcześniej tego nie miałem, wszystko normalnie działało. Poza tym nie działa VNAV oraz ALT HOLD oraz V/S.Samolot w ogóle się nie wznosi ani nie zniża. Działa tylko HDG i LNAV.
Proszę o pomoc.
U kolegi to samo ostatnio się zrobiło i nie wiemy jak temu zaradzić. Samolot jest świeżo po instalce.
Czy ktoś wie jak to naprawić, wcześniej było dobrze. Świeża instalka nawet nie pomogła.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Włączasz A/T i jaką prędkość ustawiasz na AP w SPD?
Jak rozumiem, lecisz bez A/T, ręcznie sterujesz przepustnicami i recznie kontrolujesz prędkość i chcesz włączyć A/T, tak?

Co do VNAV, pokaż screena z kokpitu, gdy to się dzieje.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
djmarcel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: śr 03 mar, 2010 22:25
Skąd jesteś: Gdańsk

problem z EICAS w pmdg 737

Post autor: djmarcel »

Po reinstalacji calego FS2004 zainstalowalem jeszcze raz PMDG737. Od tego czasu na ekranie EICAS nie wyswietlaja mi sie zadne dane oraz pokazuje stan paliwa we wszystkich zbiornikach na 0 (mimo wpisanych innych ustawien w FS2004). Czy ktos z doswiadczonych kolegow wie moze jaka jest tego przyczyna? Ja probowalem juz chyba wszystkiego i sie poddalem. Z gory dziekuje za okazana pomoc.
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

konraf pisze:Włączasz A/T i jaką prędkość ustawiasz na AP w SPD?
Jak rozumiem, lecisz bez A/T, ręcznie sterujesz przepustnicami i recznie kontrolujesz prędkość i chcesz włączyć A/T, tak?

Co do VNAV, pokaż screena z kokpitu, gdy to się dzieje.
Załączam screena
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Mniejszego nie bylo? Nic tu nie widać. SPD masz jedynie ustawione na 1 coś.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Wychodzi nowe wydanie PMDG 737 pod FS2004, dotychczas można było kupić wersje 737-600/700 i 737-800/900 oddzielnie. Teraz można kupić 2 w 1 za 30 euro - http://en.shop.aerosoft.com/eshop.php?a ... Simulation
Na www.sklep.pilots.pl ma kosztować ok. 114zł
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

Nazywanie tego nowym wydaniem jest raczej ryzykowne, nazwał bym to raczej wyprzedażą ;)
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

wibwk pisze:Nazywanie tego nowym wydaniem jest raczej ryzykowne, nazwał bym to raczej wyprzedażą ;)
Sorry, ale ty chyba nie rozumiesz co to jest nowe wydanie. Od dawna już nie można kupić tego dodatku w wersji box, przynajmniej ciężko dostać. Można było do tej pory najpewniej kupić wersję ściągając. A wyprzedaż nie za bardzo bo jeszcze przez dłuższy czas nie zobaczymy NGX-a.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

IMO jest to ewidentnie próba wyciągnięcia dodatkowej kasy przed premierą NGXa. Wiadomo jednak, że NGX nie działa pod FS9 więc nie zastąpi w 100% starego dobrego NG. Ale że ludziska napalone na nowe to i może parę osób kupi to pod FS9 żeby posmakować dobrego 737. Poza tym 30eur za wszystkie 4 modele to taniocha... :D
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Myślę że to nie próba wyciągnięcia pieniędzy. Przecież nie każdy lata lub będzie latał na FSX.
Moim zdaniem to bardzo dobry z wypuszczeniem nowego wydania.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Roki117 pisze:Myślę że to nie próba wyciągnięcia pieniędzy. Przecież nie każdy lata lub będzie latał na FSX.
Moim zdaniem to bardzo dobry z wypuszczeniem nowego wydania.
Pomysł pewnie że dobry, to przecież zacne latadło jest. Ale PMDG ma świadomość, że wielu lataczy nie przesiada się na FSXa z powodu braku ich ulubionych samolotów pod niego (737 na pewno się do nich zalicza). Więc wypuszczając NGXa zdają sobie sprawę, że kolejnych paru wiernych userów produktów PMDG przejdzie na nowego sima. A że przy okazji nakłady poprzedniego NG się wyczerpują, stąd właśnie teraz, a nie kiedy indziej, pomysł na wypuszczenie wznowienia. Jeszcze inną sprawą jest autonomia dystrybutorów - taki Aerosoft na pewno ma tu też wiele do powiedzenia.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
pmkuba
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 15:36
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: pmkuba »

Witam !
Niedawno zacząłem swoją przygodę z tym samolotem i FMC. Jako, że większość poradników jest pisanych pod ostatni bezpłatny AIRAC 0608 chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. Mianowicie:
1) Skąd ściągnąć stare mapy podejść, lotnisk itp. dla AIRACa 0608 ?
2) W katalogu PMDG\SIDSTARS mam Terminal Procedures dla poszczególnych lotnisk. Tak się składa, że ja dysponuje AIRAC0608, a defaultowo z PMDG dostarczane są TP dla AIRAC0410. Skąd ściągnąć dla AIRAC0608?
Na Avsimie takich rzeczy nie potrafiłem znaleźć, są jakieś poszczególne lotniska, ale do innych samolotów a poza tym Polska wypada tu mizernie. Na stronie DAFIF (bazy na podst. której stworzone defaultowe TP) też nie ma.
3) Czy dać sobie spokój z tymi starociami i ściągnąć najnowszego AIRACa razem z aktualnymi TP?
Pytanie poza konkursem:
4) Czy ktoś z wprawionych już w boju z PMDG737 wie czy w serii 800, na którymś z wyświetlaczy widnieje poziom ułożenia trymerów czy można go sprawdzić tylko na przepustnicy oraz czy po zaprogramowaniu FMC samolot sam te trymery ustawia czy trzeba to zrobić ręcznie.

Jak widać sporo pracy jeszcze przede mną, ale dziękuję wszystkim za poświęcony czas.
Pozdrawiam!

[Po co co chwile ten enter? - Rz]
Ostatnio zmieniony sob 23 paź, 2010 11:01 przez pmkuba, łącznie zmieniany 1 raz.
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

3) Czy dać sobie spokój z tymi starociami i ściągnąć najnowszego AIRACa razem z aktualnymi TP?
Zdecydowanie tak.
Awatar użytkownika
Rafal102
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:46
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Rafal102 »

Witam wszystkich na forum.
Czy do PMDG 737-800 jest taka tabelka prędkości do wagi i ustawienia klap tak jak była dla PMDG 747-400 "MINIMUM MANEUVERING AND LANDING REFERENCE SPEEDS"??
Bo bez tej tabeli, nie wiem jak ustawiać prędkości w zależność od aktualnej wagi i ustawienia klap.
P43+Quad core q8300+9600GT
ODPOWIEDZ