CaptainSim B757-200

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
budyniek
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 303
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:46
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: budyniek »

Ja tylko 3 grosze dołożę. Zapoznaj się z manualem do LevelD 767 - obsługa przynajmniej w 90% jest taka sama jak 757.
ps. tylko pamiętaj, że jak wchodzisz do kabiny 757 to stopień w dół, bo w 767 jest w górę i można orła wywinąć - a w manualce nie piszą o tym ;) Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

CS 757-200 - moje pytania i problemy

Post autor: gate »

Hej!
Jak zwykle znając moje szczęście nie mogło się obejść bez problemów -
Kupiłem sobie 757-200 od CS i do tego Block F. 757 zainstalował się spokojnie, ale Block F wyświetlał, że niema 757 w moim Systemie - to pierwszy problem.
Drugi to taki, że po włączeniu APU pojawia się taki straszny szum (podobny do tego jakby były włączone silniki) i on jest na pauzie w FSX, też jest nawet po przełączeniu się np. z FSX do przeglądarki...
A pytania to takie:
Gdzie jest przycisk MKR?
Po zrobieniu planu lotu w fmc nie wiem co z nim dalej zrobić (zacinam się wtedy kiedy już po skończeniu jest po L napis SEND i jak to nacisnę to mnie gdzieś przensi) (jak w FSX się robi plan to jest spoko)
Można ściągnąć nowszy AIRAC do tego? Bo tam są jakieś przestarzałe SIDY itp.

Jeszcze dla pomagających moge napisać, że mam Win XP Home. (jak byście chcieli coś jeszcze to piszcie!)
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Blok F jest dodatkiem do bloku B, nie -200. Przycisk od markerów powinien być na panelu audio, pytania o plan lotu nie rozumiem (ale coś mi się widzi, ze nie czytałeś manuala), a AIRAC można kupić.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Blok F jest dodatkiem do bloku B, nie -200
To znaczy?
Ostatnio zmieniony pt 03 wrz, 2010 15:14 przez gate, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

To znaczy, iż kupiłeś produkt przeznaczony dla użytkowników bloku B (model zewnętrzny i VC, bez systemów), który nie jest już sprzedawany.
The Captain Sim 757-200 Block B for FSX is required and must be installed before the Block F installation.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

To co ja teraz z tym zrobię? Na allegro można to sprzedać?
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Jeśli kupiłeś niedawno (do 30 dni) w sklepie CS to jest opcja Refund. Jak raz się pomyliłem to bez problemu odzyskałem pieniądze po 2 dniach.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tak, tutaj refund u CS będzie najlepszym wyjściem - przy bloku F to nie pierwszyzna: http://www.captainsim.org/yabb2/YaBB.pl ... 60639414/4
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Mam jeszcze jedno pytanie: jak zmienić plan lotu juz w powietrzu - np. EPWA-EPKK, robie procedurę DEDOL2K (EVINA1K) i jak kontroler mi powie bezpśrednio na EVINA (DEDOL) to co mam zrobić? Wiem tylko jak dodawać jakiś punkt do drogi, ale zmieniać już nie.
I ponawiam pytanie top.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Już dawno nie ma DEDOLa.
Przeczytaj instrukcję albo poradnik do samolotu, żeby wiedzieć jak wykonać DireCT.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Wiem, że nie ma DEDOLa, ale 757 ma go w FMC i jeszcze jedno - da się otworzyć wyjście awaryjne?(ta zjeżdżalnia)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

To uaktualnij mu AIRAC (który zawiera także bazę SID/STAR).
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

przymierzam się, tylko to troche kosztuje...
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Pakiet minimum: 100 kredytów za 10€, co daje 5 cyklów AIRAC. Nie przesadzaj z tym "trochę kosztuje". To pi razy oko dwie pizze albo średni kubełek w KFC...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
kamex11
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: czw 12 sie, 2010 15:40
Skąd jesteś: Lubań

[FSX] Kalibracja systemu IRS

Post autor: kamex11 »

Witam mam pewien problem z samolotem Boeing 757(Captain Sim). Jestem po dłuższej przerwie w lotach tym samolotem. Otóż nie mogę skalibrować systemu IRS. Jeszcze przed uruchomieniem silników daję wszystkie 3 przełączniki z pozycji OFF na pozycję ALIGN jednak zamiast zapalić się kontrolka ALIGN zapala się kontrolka FAULT. Pamiętam, że wcześniej to działało, później w CDU wyświetlał się napis SET IRS POSITION wszystko wpisywałem kontrolki gasły i był git. A teraz cały czas świeci się FAULT. Czym to może być spowodowane ? Może nie włączam czegoś, i zapomniałem o tym po mojej przerwie ?
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Ad fontes:
FAULT Lights

Illuminated (amber) - a system fault effecting the related IRS ATT and/or NAV modes has been detected. The EICAS advisory message L, C, or R IRS FAULT is also displayed.
Wrzuć od razu na NAV, może coś da.

http://www.youtube.com/watch?v=KJtSzkO7yAQ
Awatar użytkownika
kamex11
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: czw 12 sie, 2010 15:40
Skąd jesteś: Lubań

Post autor: kamex11 »

Sprawa z IRS rozwiązana. Coś namieszałem z guzikami ale już wszystko w porządku. Teraz inna sprawa. Jest może do tego otóż samolotu jakiś pakiet dźwięków. Chodzi mi głównie o dźwięki kokpitu bo silników już mam. Mam zainstalowanego airbusa x od aerosoftu i te wszystkie ,,pstryczki, guziczki, dźwigienki, lampeczki'' to po prostu bajka, wrażenie jakby siedziało się wewnątrz prawdziwego samolotu. A CS757 ma według mnie trochę zbyt ubogie te dźwięki. No chyba, że dało by się przenieść te dźwięki z arbuza do CS, ale trochę mi to nie wychodzi.
Awatar użytkownika
Nygas
Cadet
Cadet
Posty: 47
Rejestracja: czw 10 gru, 2009 17:16
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Nygas »

Witam. Mam takie pytanie - czy są jakieś poradniki itp. do nauki tego 757? Najlepiej po polsku.
Byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ to ważne.

Pozdrawiam :]
Obrazek
Awatar użytkownika
budyniek
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 303
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:46
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: budyniek »

http://www.aztec.pl/index.php?option=co ... &Itemid=39

[ Komentarz dodany przez: konraf: Wto 21 Wrz, 2010 08:18 ]
Tudzież można się wspomóc poradnikiem do PSS757
http://www.aztec.pl/index.php?option=co ... &Itemid=39
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez budyniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamex11
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: czw 12 sie, 2010 15:40
Skąd jesteś: Lubań

Post autor: kamex11 »

Widzę, że nikt nie słyszał o dodatkowych dźwiękach. Ale na razie to nieważne bo jest inny problem. Polega on na tym, że zaraz po oderwaniu od pasa i załączeniu AP samolot zaczyna ostro chybotać na wszystkie strony. I jest to chybotanie wyraźnie wywołane przez samolot, bo wolant lata swobodnie w prawo i w lewo. Samolot buja się o ok, 45* w każdą stronę. Ostatnio nawet próbowałem nie zwracać na to uwagi ale po chwili kręciło mi się w głowie :lol: więc wyłączyłem. Czy ktoś może pomóc ?
Szymek
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: sob 15 lip, 2006 00:23
Skąd jesteś: Oleszyce

Post autor: Szymek »

a FSUIPC jest? :roll:
Awatar użytkownika
budyniek
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 303
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:46
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: budyniek »

kamex11 pisze:zaraz po oderwaniu od pasa i załączeniu AP
Po pierwsze po oderwaniu od pasa nie załącza się od razu AP - normalnie jest to najwcześniej ~1'500 AGL (zależy od OM linii lotniczej).
AP ma bardzo wiele trybów, tak więc proponuję podać więcej szczegółów, PrtScr MCP etc.
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Trzeba zainstalować ostatnią wersję dodatku (1.44) , dokładnie zapoznać się manualami i poprawnie skonfigurować samolot do lotu. Gwarantuję, że nic nie będzie "bujało".
Stanel
Awatar użytkownika
kamex11
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: czw 12 sie, 2010 15:40
Skąd jesteś: Lubań

Post autor: kamex11 »

Dobra już wiem ock. Przeinstalowałem fsuipc, zainstalowałem Service Pack 4.4 i wszystko hula prawidłowo. Do tego wpisywałem zły Gross Weight w FMC i pewne stąd też był problem :)
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Potrzebuję pomocy! -
1. W FMC jest GR Weight i Zero Fuel Weight - w jakich jednostkach są?, jak skutecznie to obliczyć (mam B757 Fuel Planner, ale w FMC mieszczą się tylko 3 cyfry i coś po przecinku, a tam wyniki są o wiele większe)

2. Jak włączam APU (posługując się tutorialami i checklistą) to pojawia się taki okropny szum i nawet przy pauzie i wył. dźwięku on dalej jest!(mam zainstalowany sound pack do 757 i za pierwszym razem APU tak nie szumiało, ale potem wróciło do poprzedniego stanu)

3. Co jakiś czas zupełnie wysiada panel radia - nie da się zmienić częstotliwości i musze ją zmieniąć w FSInn Radio.

Mam Win XP, CS757-200, IRIS Sound Pack, FSUIPC i FSX

Dzięki za pomoc!

edit:

4. Na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=KJtSzkO7yAQ gość włącza w 3 kolejności EXT PWR - mi się nie świeci "AVAIL" i w ogóle nie da się tam nacisnąć.
Ostatnio zmieniony pn 27 wrz, 2010 18:38 przez gate, łącznie zmieniany 1 raz.
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

1) W lbs bodajże.
2) Skoro jest szum, to ma być. Ewentualnie zmień plik sound w FSX/Captain_Sim/757:
SoundOffWhenSimIsSlew=0
SoundOffWhenSimIsPaused=0
SoundOffWhenSimDialogIsOpen=0
SoundOffWhenSimSoundIsOff=1
3) Awionika włączona? Odpal przez Cessnę i się upewnij.
4) Spróbuj hamulec postojowy zaciągnąć (w ATRze wtedy działa, ale to trochę inna sprawa). Zerknij w manual (tę część Aircraft Systems).
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Ad 1) wydaje mi się, że to zależy od tego jakie jednostki masz ustawione w "International" w ustawieniach FSa. Przykładowo ja mam ustawione na "metrics (altimeter in feet)" i w różnych samolotach (PSS, PMDG i LevelD) wpisuje w kilogramach.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

OK, wszystko pomogło oprócz EXT PWR - w ogóle nie da się nacisnąć i nie świeci się AVAIL, w manualu coś jest o tym, ale nie rozumiem o co w tym chodzi (strona 16 w part 2, strona 48 jeżeli ktoś połączył wszystkie party)
I jeszcze jeden problem - nie da się wpisać współrzędnych - wywala mnie z FSXa (napiszcie jak się je wpisuje, bo może źle to robie)

Dzięki!
Snajper
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 53
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:24
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Snajper »

Miał ktoś problem z wersją CARGO?? Nie działające APU, ani awionika, IRS ??
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Nie, na youtubie jest fajny full tutorial - może źle robisz PRESTART

PS: Czekam na odp. na moje pytanie...
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Z powodu, że nikt już długo mi nie odpisał to odświeżam temat i:
U mnie wszystko dziala bez zarzutu. Nawet zanim wlacze baterie. Wsiadam do kokpitu i wlaczam overhead. Klikam na kontrolce GRD PWR AVAIL i czekam w fotelu. Po kilkunastu sekundach wlaczam baterie i chwile po tym zapala sie kontrolka GRD PWR AVAIL. Dziala na 100%.
(cytat z forum pl-vacc o 737)
Ja w moim 757 mam taki problem, że GRD PWR w ogóle nie da się przycisnąć i nie świeci się AVAIL.

Bardzo proszę o pomoc!
BEXTomek
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:31
Skąd jesteś: Polski

Post autor: BEXTomek »

Cześć
Podmieniłem w moim pss 757 (fs9) dźwięki GPWS na głośniejsze. Ściągnąłem pliki .wav
i podmieniłem je 50, 40, 30, 20, 10 i inne. Jakość ich jest nie co lepsza. Ale po podmianie (zrobiłem to w 100% dobrze) nie działają. Działają te dźwięki które nie zostały pod mienione.
Czy jest jakiś sposób na wgranie dźwięków GPWS tak by działały?
Microsoft Games\Captain_Sim\757\sound
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Pewnie niepoprawny format dźwięku tego wav-a.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

Lub trywialnie tylko podobne a nie identyczne w 100% nazwy plików.
BEXTomek
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:31
Skąd jesteś: Polski

Post autor: BEXTomek »

A wiecie jak to zrobić by działało prawidłowo?
cp 757 troszkę kiepską ma jakoś GPWS
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

BEXTomek pisze:(zrobiłem to w 100% dobrze)
Widać nie do końca dobrze, bo nie działa. Sprawdź najpierw te nazwy plików, czy na pewno są identyczne.
viewtopic.php?p=59592#59592
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
BEXTomek
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:31
Skąd jesteś: Polski

Post autor: BEXTomek »

Zrobiłem reinstalacje cp 757 wywaliłem wszystko uninstallem to co zostało ręcznie.
Czyli mam zainstalowanego captaina tak jak go kupiłem. Nic więcej nie instalowałem do niego i dźwięki GPWS przestały w ogóle działać. Co się stało?


No i co do twojego linku to jest o FSX a ja mam FS9 chyba że to nie robi różnicy.

EDIT
Przeinstalowałem całego fs'a i GPWS w captain sim 757 nadal nie działa.
Jak mogę przywrócić działanie GPWS?
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Ja odkryłem coś takiego że jak jest ten przełącznik L C R MKR to np. jak się da z L na C, a potem z powrotem na L to nie ma GPWSa, dźwięku odłączenia ap itp.
Yeroon
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:36
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Yeroon »

Witam. Ja troszkę z innej beczki. Gdzie mógłbym zarejestrować ACE (Aircraft Configuration Editor)? Męczy mnie troszkę zmienianie załadunku w FS ponieważ strasznie żmudne to jest.
Przeszukałem cały program ale nie znalazłem linku aktywacyjnego. Stronkę CS'a też przeszukałem ale efekt jak widać. Pewnie coś przeoczyłem bo już taki gapa ze mnie :?
Z góry dziękuję Państwu za pomoc.
Już nie taki początkujący pasjonat lotnictwa.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

A co chcesz w ACE rejestrować? ACE się instaluje razem z samolotem (mówię o wersji do FSX).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ODPOWIEDZ