Wilco Airbus series vol. 1

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Żeby ster kierunku działał to trzeba mieć joystick ze skrętną rączką lub pedały.
Nie jest to konieczne, klawiaturą też się da kontrolować ster kierunku.
Sorka zle sformułowałem pytanie, Co włączyć żeby samolot skręcał chodzi mi w powietrzu :)
Hydraulikę? Pytasz o użycie AP czy sterowanie "z ręki"?
nekromantax
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: sob 25 cze, 2011 14:46
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: nekromantax »

O Hydraulike :)
A-J-P
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2004 10:39
Skąd jesteś: Łódź

Post autor: A-J-P »

Gdzieś kiedyś był podany link do pobrania dźwięków do Wilco A320 i A340.
Dźwięków bardziej realnych.
Czy możecie przypomnieć?
AREK
AZT018
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

Jest do A320IAE, Turbine Sound Studios - dodatek płatny.
TomJBu
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 23:38
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: TomJBu »

Jak wyłączyć FBW? Czasami na prostej do pasa system FBW więcej przeszkadza niż pomaga. Ciągnę na maxa do siebie sidesticka a wale w ziemie jakieś 900 ft. Co lepsze czasami muszę samemu już podciągnąć guzikiem trymer, tak jak w Boeingu, ale FBW po chwili znowu wykona jakiś dziwny ruch.
Wiem, że Airbusów się nie trymuje, że od tego jest FBW, ale FBW od Wilco zwłaszcza na prostej lubi wariować.
Nie wiem, czy ma na to może wpływ VC Merge - Wilco + Airsimmer.
Na gołym Wilco chyba tak nie było, już nie pamiętam.
Ostatnio zmieniony czw 02 maja, 2013 13:11 przez TomJBu, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Raczej nie chcesz wyłączyć FBW, bo byś stracił możliwość kontroli niektórych powierzchni sterowych. Pewnie chcesz wyłączyć flight envelope protection - wyłącz więc ELAC, FAC i SEC.
http://www.dutchops.com/Portfolio_Marce ... trols.html
TomJBu
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 23:38
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: TomJBu »

W Airsimmer kombinuję na różne sposoby, ale nie da się wyłączyć Trimmable Horizontal Stabilizer - THS?

W Wilco A320 lata tak samo z fly [chyba FLC?] control ON i OFF bez różnicy.
W Airsimmerze o dziwo działa to chyba tak jak powinno. Ale nie wiem jak wyłączyć ten trymer. Może jakaś kombinacja wyłączania systemów ale wątpię w to.

Najlepiej wyłączyć green i yellow wtedy już pitch trim ani drgnie, ale pod yellow i green są też inne przypisane "lotki"
Ostatnio zmieniony czw 02 maja, 2013 14:04 przez TomJBu, łącznie zmieniany 2 razy.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

To jest podane na stronie, która podlinkowałem.
The THS is positioned by a screw actuator and driven by two hydraulic motors. In turn the hydraulic motors are driven by one or three electric motors. Only one electric motor can be operative at a time while the other two are in a standby role. The electric motors are being controlled by either ELAC or SEC computers.
Używasz dodatków z których jeden jest kiepski, a drugi niedokończony, więc można się spodziewać różnic względem rzeczywistości.
TomJBu
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 23:38
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: TomJBu »

Pewnie jest tak jak mówisz.
Niestety na Airbus X mój laptop jest za cienki.
gruby220
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013 14:17
Skąd jesteś: Gdansk

Post autor: gruby220 »

Czy mozecie polecic jakis ladniejszy panel 2D ,ten oryginalny strasznie slaby ,nawet oswietlenie panelu nie dziala.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Czy ktoś z Was nabył dodatek Aibus Series Evolution, bo rozumiem że jest to dodatek Airbus Series, czy odrębny produkt? Jeśli ktoś z Was ma to proszę o podzielenie się opiniami, czy w tym dodatku działa w pełni komputer czy tylko procedury SID/STAR, powiedzcie też coś o radarze pogodowym-skoro zrobił go Wilco, nad czym zastanawia się Aerosoft? Czy działa tylko w 2D, czy uruchamia się go w 2D, a działa w VC? Chodzi mi o to zdanie "The Weather Radar can be activated from the 2D cockpit only."

Pisz poprawnie.
Ostatnio zmieniony wt 10 gru, 2013 12:16 przez adiks7, łącznie zmieniany 2 razy.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Na temat radaru i zmian w systemach: https://freedownload.s3.amazonaws.com/A ... _Notes.pdf
Poti30
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pn 10 mar, 2014 18:10
Skąd jesteś: Rzeszów

Post autor: Poti30 »

Witam wszystkich, mam jedno małe pytanko. Dzisiaj pobrałem sobie ze strony http://library.avsim.net/esearch.php?Ca ... LID=135374 repaint do samolotu Wilco i mam taki mały problem. Po wrzuceniu repainta texture.csa do folderu feelThere PIC A319, przypisaniu pliku CFG tak jak w Readme, skopiowaniu texture.house i podmianie do folderu texture.csa (pomijając jedynie pliku Thumbnail.jpg aby go nie podmienił) odpalam FSX. Otwieram wybór samolotów, ikona z samolotem i texturami CSA jest widoczna. Po wybraniu samolotu z tym malowaniem, samolot jest w malowaniu texture.house. Proszę o pomoc. Co robię nie tak???

[Pisownia! - Rz]
Ostatnio zmieniony pn 10 mar, 2014 22:14 przez Poti30, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

skopiowaniu texture.house i podmianie do folderu texture.csa pomijając jedynie pliku Thumbnail.jpg
Zamieniłeś malowanie CSA na firmowe (house), więc takie się wyświetla. Należało wybrać skopiowanie plików bez nadpisywania istniejących. Tak naprawdę w FSX nie trzeba wrzucać dodatkowych podstawowych tekstur, wystarczą odpowiednie wpisy w texture.cfg malowania, odwołujące się do tekstur w innym folderze.
Poti30
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pn 10 mar, 2014 18:10
Skąd jesteś: Rzeszów

Post autor: Poti30 »

Dziękuję, już wszystko jest w porządku. :-)

[Pisownia! - Rz]
Ostatnio zmieniony pn 10 mar, 2014 22:10 przez Poti30, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ