A320 od Airsimmer

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

A320 od Airsimmer

Post autor: marcpro »

A320 od Airsimmer - zapowiada się naprawdę nieźle:

http://flightdeckproductions.com/

Jeżeli ten dodatek będzie taki sam jak dla Maddog - to już zamawiam.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez marcpro, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Problem z airbusem od airsimmer polega na tym, że ciągnie się on od niepamiętnych czasów. Newsletter od nich dostaję chyba już ze 2,5 roku, a premiery nadal nie widać. Choć pojawienie się go w ofercie flightdeck jest bardzo dobrym znakiem i być może przesłanką, że w końcu projekt ma się ku wydaniu.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

Projekt jest ciągle "żywy".
Na forum co miesiąc (zawsze 28 dnia każdego miesiąca) ukazuje się post o tym co został ukończone w danym miesiącu, nad czym obecnie pracują a co jeszcze zostało do zrobienia.

Myślę że już niedługo zostanie ogłoszona data wydania ich busa.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
Galimex
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 56
Rejestracja: śr 07 mar, 2007 18:35
Skąd jesteś: Pikeary

Post autor: Galimex »

Kaen chyba pomyliły się panu projekty to nie xp airliner tylko airsimmer
Obrazek
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Ależ ja nie twierdzę, że ten projekt umarł, tylko jego rozwój trwa już ładny szmat czasu. Newslettera dostaję od czerwca 2006 (właśnie sprawdziłem) i progres projektu obserwuję z niemałym dreszczykiem, bo ta pozycja najprawdopodobniej będzie pierwszą dzięki której będę musiał się uczyć innych systemów niż Boeinga :) Z wielką radością przyjąłem informację że flightdeck przygotowuje kurs dla tego samolotu, bo to oczywista oznaka, że premiera jest już bliżej niż dalej.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

Właśnie podano cenę tego dodatku - 89,95 USD :shock:

Według mnie to od ... (no wiecie czego) kasy :evil:


Dla tych co nie śledzą forum airsimmer:
Nie ma jeszcze daty premiery ale wiadomo że cały projekt będzie podzielony na 3 części.
- jako pierwszy dostępny będzie wyłącznie A320 (tylko do FS9)
- następnie (w części drugiej) pozostałe samoloty A318, A319, A321 (tylko do FS9)
- no i na końcu: Wersja dla FSX i różne dodatki: komplenty wirtualny PNF , HUD. system generowania usterek i inne.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
Galimex
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 56
Rejestracja: śr 07 mar, 2007 18:35
Skąd jesteś: Pikeary

Post autor: Galimex »

Nie jest to wysoka cena za taką jakość.
Jeżeli komuś się wydaje, że A320 od Airsimmera będzie kolejnym łajnem za kosmiczne pieniądze tak jak 737(FSX) od Arien myli się.
Obrazek
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Galimex pisze:Jeżeli komuś się wydaje, że A320 od Airsimmera będzie kolejnym łajnem za kosmiczne pieniądze tak jak 737(FSX) od Arien myli się.
Skąd wiesz ?
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Wydaje się, że w końcu doczekamy się porządnych i solidnych Arbuzków :) Nie jak te Wilco, 60$ za Airbus Series vol 1 deluxe, która to cena IMO jest śmieszna za te niedorobione samolociki :lol:
Awatar użytkownika
Galimex
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 56
Rejestracja: śr 07 mar, 2007 18:35
Skąd jesteś: Pikeary

Post autor: Galimex »

Sterixx pisze:
Galimex pisze:Jeżeli komuś się wydaje, że A320 od Airsimmera będzie kolejnym łajnem za kosmiczne pieniądze tak jak 737(FSX) od Arien myli się.
Skąd wiesz ?
1. Ludzie którzy się za to zabrali myślą o czymś takim jak wydajność
i nie zrobią VC połączonego z Kabiną pasażerską tak jak na przykład WILCO.
2. Konsultacje z pilotami jak również z forumowiczami wyznaczają im standardy.
3. Swoją skalę realności oparłem na ECAM i się nie zawiodłem 10/10.
4. A32x od Airsimmer nie tylko ładnie się prezentuje ale również ładnie lata.
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Galimex pisze: 4. A32x od Airsimmer nie tylko ładnie się prezentuje ale również ładnie lata.
Skąd wiesz?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Galimex,
90 dolarów za dodatek do symulatora, to trochę jest, tym bardziej na polskie warunki. Z oceną jakości wolę poczekać aż go wypuszczą i ktoś spoza zespołu AirSimmer napisze o plusach i minusach. No ale może Ty już nim latałeś i go znasz? :)
A i P.S.
Galimex pisze: i nie zrobią VC połączonego z Kabiną pasażerską tak jak na przykład WILCO.
Zrobią. Tylko na trochę innej zasadzie.
A Wilco nie ma co się czepiać, bo może i ich Airbusy mają niedociągnięcia, ale ta firma zrobiła "busy", którymi da się latać. Jedyni obok PSS.

Również czekam na ten samolot jak tysiące innych ludzi, ale sposób w jaki go wypuszczają nie spodobał mi się. Najpierw A320 z FP, dopiero potem inne wersje i dodatki, które obiecali. Przypomina to CapitainSim'a z ich blokami do 757. Kto wie ile trzeba będzie czekać na kolejne "łatki" uzupełniające Airbusa. Z jednej strony podstawowa wersja będzie zawierała tyle, ile żaden wcześniejszy A do FSa nie był w stanie osiągnąć, z drugiej naobiecywali "cuda wianki", ale trzeba będzie czekać na nie. Ale z oceną lepiej powstrzymać się do premiery. Znaczy oprócz kolegi Galimexa ;)

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Właśnie podano cenę tego dodatku - 89,95 USD

Według mnie to od ... (no wiecie czego) kasy

Nie ma jeszcze daty premiery ale wiadomo że cały projekt będzie podzielony na 3 części.
- jako pierwszy dostępny będzie wyłącznie A320 (tylko do FS9)
- następnie (w części drugiej) pozostałe samoloty A318, A319, A321 (tylko do FS9)
- no i na końcu: Wersja dla FSX i różne dodatki: komplenty wirtualny PNF , HUD. system generowania usterek i inne.
Cena niestety normalna, PMDG czy o zgrozo Captain Sim cenią się tak samo. Natomaist z takim harmonogramem, no to mogę tylko życzyć szczęścia. PMDG ostatnio przyznało że wersja MD-11 do FSX sprzedała się 3 razy lepiej niż do FS9.
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Tylko że MD11 to 1 samolot za 80$, a A320 to cała seria od Airsimmer. Tylko pytanie jeszcze czy to będzie w ogóle warte takich pieniędzy ;) Ale jeśli za te 90$ dostanę 4 w pełni wartościowe i działające maszyny, to się poważnie zastanowię nad zakupem ;) Bo Wilco to na dłuższe trasy strach polecieć, czy nie zawróci/spadnie :?
Awatar użytkownika
Galimex
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 56
Rejestracja: śr 07 mar, 2007 18:35
Skąd jesteś: Pikeary

Post autor: Galimex »

A czy ja powiedziałem, że w ciemno kupię ten dodatek ????
80$ to nie jest mała suma dla każdego, ale widząc co sobą reprezentuje" Arbuzik" od Airsimmera jestem w stanie wydać na niego ostatnie pieniądze.
PS:Szanuje A320 od Wilco ponad wszystko.
Obrazek
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Tylko że MD11 to 1 samolot za 80$, a A320 to cała seria od Airsimmer.
W ten sposób licząc to od PMDG dostajesz 4 samoloty: PW, GE, Freighter PW i Freighter GE ;)
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Hmm co racja to racja, ale to jednak ten sam MD11. A w Airsimmer ma być A318, A319, A320 i A321, w tym każdy w chyba 2 wersjach silników - mam nadzieję, że będą różne dźwięki do nich :)
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Jeśli chłopaki od Airsimmer wykonają to, co mówią, to ja poważnie zastanowię się, czy nie przesiąść się z Benka 737 na Arbuzika :D Myślę, że dodatek będzie warty tych pieniędzy... Czekamy ;)
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu, nie boi się wydać 60$ w ciemno i dostać niedokończony produkt, może zabawić się w betatesty:

http://www.airsimmer.com/support/index. ... topic=1193
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

No ja się odważyłem. Najlepiej wydane 60 baksów w moim życiu! ;)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
slysy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 19:11
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slysy »

Witam
Ja też się chciałem odważyć, ale po kliknięciu na linka "join" pokazuje komunikat "you have no permission..."
Można wiedzieć jak szanowny Kolega to zrobił?
Obrazek
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Najpierw konieczna jest rejestracja na forum airsimmer.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

KaEn, opowiadaj, streszczaj, recenzuj! :D Czy jest naprawdę tak dobry jak piszą? Czy MDCU działa poprawnie? Czy nie klatkuje?
Awatar użytkownika
superhornet14
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 86
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 16:09
Skąd jesteś: okolice EPWA

Post autor: superhornet14 »

Skymad pisze:KaEn, opowiadaj, streszczaj, recenzuj! :D
i jeszcze gdybyś jakieś skriny dał to było by miło ;)
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Przepraszam, ale za wiele nie mogę. Licencja beta testera jest bardzo restrykcyjna i tak na dobrą sprawę nie mogę Wam pokazać ani powiedzieć nic więcej, niż to że w tym programie uczestniczę. Muszę się ograniczyć do ogólników. Pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne. Od strony organoleptycznej jest to zdecydowanie najlepiej wykonany samolot do FS (z całym szacunkiem do 757CS i MD-11 PMDG). Instalacja, aktywacja, support - wszystko na najwyższym poziomie (miła odmiana po wątpliwej przyjemności obcowania z supportem CS). I w sumie tyle na razie... każde słowo więcej podpada już pod złamanie EULA.;)

PS: Wszystkim, którzy twierdzili że 89$ za to cudo to zdecydowanie za dużo kasy chciałbym tylko powiedzieć, że wart jest każdego centa z tej kwoty. Za te pieniądze dostać taki samolot do FS9 i FSX jednocześnie, to mega okazja. ;)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

A możesz chociaż napisać, czy jest FPS-friendy? Bo jak nie to niestety, na mój komputer to tylko maszyny przyjazne użytkownikowi, ale i też komputerowi :?
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Ja za bardzo tego ocenić nie mogę , bo u mnie FS9 śmiga niezależnie od warunków 40FPS - także z tym A320 (patrz mój podpis). Poza tym, na tym etapie ocena FPS'ów to wróżenie z fusów.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
slysy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 19:11
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slysy »

Ja już też po pierwszych lotach
i cóż...Kolega właściwie wszystko powiedział....cud, miód i orzeszki :-)
Moim zdaniem to będzie najlepsze latadło do efesa....
Obrazek
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Widzę, że nie jestem jedyny u którego ciekawość zwyciężyła. :lol: Nie widziałem co prawda nowego MD-11, ale z tych samolotów, które widziałem do tej pory, A320 na pewno będzie liczącym się modelem. Powiem tylko, że w porównaniu do A3xx vol.1 Wilco..... nie ma porównania (co do FPSów także).

Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że jednym z głównych celów (może nie jedynym, ale ważnym) tego beta programu jest zdobycie kasiory na tak koszmarnie długo trwający projekt. Ale jak widać na niniejszym (moim ;) ) przykładzie skuteczny :)
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Panowie, a jak MCDU? AIRAC jaki tam jest/będzie?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

MCDU jest ofkors. Chwalą się ścisła współpracą z Navigraphem. Więc można liczyć na solidne wsparcie z ich strony.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

konraf pisze:Panowie, a jak MCDU?
Będzie dobrze ;) To co już jest, jest mocno rozbudowane. Brakuje jeszcze wielu rzeczy, ale wszystko w swoim czasie się pojawi. Ma to być kompletna symulacja Airbusowego MCDU, bez żadnych uproszczeń i ułatwień.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
slysy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 19:11
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slysy »

Niemniej jednak nie jest to jeszcze w tej chwili samolot do latania na vatsimie !
Jezeli ktos zastanawia się nad zakupem maszynki do latania od teraz, to radzę poczekać
Obrazek
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

slysy pisze:Niemniej jednak nie jest to jeszcze w tej chwili samolot do latania na vatsimie !
Co to znaczy :lol: ?
Awatar użytkownika
slysy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 19:11
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slysy »

To znaczy że jest to produkt jeszcze bardzo głęboko w fazie opracowania, zapowiada się super, ale nie jest jeszcze gotowy, pisze to bo dostałem maila z pytaniem czy można tym już normalnie latac...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez slysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam_Max
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 11:48
Skąd jesteś: Gliwice

Post autor: Adam_Max »

slysy pisze:
To znaczy że jest to produkt jeszcze bardzo głęboko w fazie opracowania, zapowiada się super, ale nie jest jeszcze gotowy, pisze to bo dostałem maila z pytaniem czy można tym już normalnie latac...
Mam nadzieję tylko że dopracują cocpit 3D bo patrząc obecnie na te screny to ciążko poczuć realizm.
Taki ten cockpit plasykowy, wygląda jakby zrobili scan prosto z Catii.
Zawieszony A320 od Airlinerxp już wyglądał o wiele lepiej: przykład1,przykład2.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Adam_Max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Racja ;)

Ale może to zrobią, mogliby też zmienić teksturki na bardziej niebieskie, by oczy się nie męczyły ;)
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Ciekawy temat. Toczy się wśród testerów i twórców pewna dyskusja jak ma wyglądać VC, czy tak jak nowiutki prosto z fabryki, czy jednak trochę zużyty i nadgryziony zębem czasu. Zwolenników każdej z opcji jest wielu i trudno jest każdego zadowolić.

PS: tekstury ze strony "media" na stronie airsimmer nie są tymi, które na obecnym etapie mamy do dyspozycji.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

http://www.airsimmer.com/support/index. ... topic=2959

Aż mi ślinka pociekła... Nie mogę się doczekać kiedy dostaniemy to w swoje ręce! :)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Jak patrzę na te screeny to coś czuję, że po opanowaniu Wilco będę musiał się na nowo nauczyć latania Airbusem 8-)
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
ODPOWIEDZ