A320 od Airsimmer

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Akurat uważam, że Airsimmer dobrze wycenił swój dodatek - mam nadzieję, że to będzie jak z np MD-11 PMDG - drogo, ale super :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Dobra to już wiem co mi gwiazdor sprezentuje :D
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

No i wcale nie wygląda mi to na sto baksów! Dla użytkowników FSX i tak najpierw będzie (roczne ?) oczekiwanie na fazę trzecią kiedy wyjdzie wersja A320 pod FSX. Niestety w niej znajdują się dodatki (HUD, ACT, zaawansowany generator uszkodzeń, itp.), które zapewne będą dodatkowo płatne, czyli impreza przekroczy sto baksów i to zapewne niemało (cztery dodatkowe bajery chyba będą do kupienia osobno) zbliżając się być może i do dwóch stówek baksów. Wiem, że nie wszyscy muszą kupować całość ale tym niemniej taka cena za pakiet Airbusa A320 z klonami to poważne przegięcie moim zdaniem...w końcu LDS767 jest po 55 dolców a Maddog-2008 po 63 dolce. :shock: :?
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Stronę wcześniej jest link do tabelki, przeczytaj ją.
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

No właśnie ja dokładnie przeczytałem
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Przecież nikt Cię nie zmusza do kupna. A poza tym pod FSXa Aerosoft kleci sobie Arbuzika, więc nie masz o co płakać.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

Ja akurat nie deklaruję tutaj swojego zakupu tego Airbusa lub też nie tylko oceniam ofertę Airsimmera. Nie wolno?
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

w końcu LDS767 jest po 55 dolców a Maddog-2008 po 63 dolce. :shock: :?
A Arbuzik będzie ponad sto i co w tym złego??? Każdy orze jak może, jeżeli kogoś z nas będzie stać na takiego Arbuza to go kupi a jak nie to przecież są tańsze alternatywy. Ale moim skromnym zdaniem będzie on wart swoich pieniędzy ponieważ, samolot bardzo dobrze zrobiony. Pewnie po czasie straci na wartości jak wiele z dodatków np. C130 ostatnio widziałem za przysłowiowego piątaka :P a jak by nie było też bardzo dobry samolot w swojej klasie Czekajmy cierpliwie aż dziecko AIRSIMMERA ujrzy światło dzienne, dla każdego i w jakiej finalnej postaci będzie wydane.

Pozdrawiam
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

KaEn pisze:Dzisiaj prześledziłem zgłoszone bugi na forum ET Airsimmer i muszę przyznać, że ilość oraz zakres poprawek ze statusem FIXED napawa olbrzymim optymizmem! Wszystko co do tej pory u mnie sprawiało problemy już jest poprawione :) Wiem, że w tej chwili to wróżenie z fusów, ale chyba już bliżej do premiery niż dalej ;)
Jak w tej chwili wygląda praca nad tym dodatkiem?
Masz jakieś informacje??
Możesz coś powiedzieć??
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Prace idą pełną parą. :) Tyle mogę powiedzieć. Sporo szczegółów jest podawanych na bieżąco na forum airsimmer dostepnym dla każdego.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

KaEn pisze:Sporo szczegółów jest podawanych na bieżąco na forum airsimmer dostepnym dla każdego.
W chwili obecnej przestałem regularnie odwiedzać to forum bo nic ciekawego tam sie nie dzieje. Zaprzestali miesięcznych uaktualnień, wszystkie posty na temat ewentualnej daty wydania samolotu są od razu kasowane lub blokowane (wiem, wiem, bedzie wydany wtedy kiedy będzie gotowy), itd.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

LINK
Trochę nowych screenshotów z obecnego stadium rozwoju maszyny.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Dużo screenów, mało faktów ;)
Chwalą się modelem zewnętrznym, mało co wnętrza, zero overhead, czy jakiś screenów prezentujących działanie systemów... szkoda.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Myślę, że konieczne jest tu dodanie, że to nie są screeny przygotowane przez twórców, tylko przez członków Extended Team i biorące udział w "wewnętrznym" konkursie. Także można je nazwać "niekomercyjnymi" ;)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
danielkornuta
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 21 lut, 2009 20:18
Skąd jesteś: EPRG

Post autor: danielkornuta »

Kolejne video. W pierwszym pokazano autoland tym razem mamy procedurę startową,kołowanie i start =>LINK
Latam:
Captain Sim B-52H
Captain Sim C-130
Carenado Cessna C182Q
Level-D 767
PMDG 747-400X
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

Ciekawa rzecz:
Bug-o-Meter :shock:

Pierwszy raz to widzę.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Haha no co, pomysłowi są :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

WRESZCIE JEST!

http://www.airsimmer.com/

Co prawda wersja basic, ale za 39.95 $ :)
Obrazek
saint
Cadet
Cadet
Posty: 47
Rejestracja: ndz 06 wrz, 2009 19:48
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: saint »

Szkoda że tylko FS9, BARDZO chętnie polatałbym tym busem. :cry:
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

No niestety, "FSX version will be soon" ;)
Obrazek
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Wersja FSX coming soon... Horneta VRS przenoszą do FSX od miesięcy, to nie takie hop-siup - chyba, że obie wersje robili równolegle, w co raczej wątpię ;)
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Zależy czy przenosząc do FSX chcesz dodać coś jeszcze, czy tylko przenieść niczego nie psując :)

To drugie nie jest znowu takie trudne, zwłaszcza jeśli od razu zakładali że to ich czeka.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Nigdzie nie widzę, czy jest możliwość aktualizacji AIRAC?

Nie podoba mi się, że w Basic okroili funkcjonalność FMC. Poza tym różnica 50$ między Basic, a Advanced to chyba przegięcie.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Niestety, nie ma się czym podniecać... Basic, to taka wersja dla screenerów i niewymagających użytkowników z poobcinanymi funkcjami... Szkoda, ale cóż, autorzy mówią, że ich kryzys przycisnął i dlatego wypuszczają taką wersję (uproszczoną i niedopracowaną).

No i co najbardziej boli, to, że nie będzie upgrade'u z wersji Basic do wersji Advanced, trzeba będzie kupić nowy samolot...
http://www.airsimmer.com/support/index. ... st&p=50043
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

A kiedy będzie wersja advanced? Bo tą basic to szkoda kupować, lepiej chyba odczekać i te 40$ dorzucić do advanced.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Przeczytaj pierwszego posta z wątku, który Rzemyk podał i już będziesz mieć odpowiedź.
Obrazek
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

No cóż, jeśli realizują sprzedaż poprzez Flight1, to przynajmniej powinna być opcja zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu.
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

some1 pisze:No cóż, jeśli realizują sprzedaż poprzez Flight1, to przynajmniej powinna być opcja zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu.
Na forum Airsimmer jest napisane że jest opcja zwrotu w ciągu 30 dni i wiele osób ma zamiar z tego skorzystać.


Ale sam fakt że kupujesz za 40 USD wersję podstawową (tylko A320 i to jeszcze z ograniczonymi funkcjami i na dodatek bez manuala) i nie masz upgrade'u do pełnej wersji tylko musisz kupować nowy - to według mnie czyste k....stwo.


Kryzys, kryzysem ale walenie ludzi w rogi to jawne przegięcie.
Ostatnio zmieniony ndz 08 lis, 2009 08:54 przez marcpro, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Jeszcze kupować nowy no....powiedzmy ok ale żeby z jakimś znaczącym rabatem.

Fakt, tak jak ludzie pisza na ich forum: będzie teraz sporo sprzedaży, po czy po 29 dniach ludzie będą występować o zwrot kasy i odinstalują samolot.

Airsimmer przywołuje też fakt, że PMDG 747 kosztował w dniu premiery coś koło 100$ i piękne dostali ripostę, że owszem ale to był full working model, a nie jakiś produkt promo.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

No Fakt, AS leci sobie w kulki :x
IMO za te 40$ powinien być tylko A320, ale koniecznie w pełni funkcjonalny ! A nie, nie dość, że drogi (jak za jeden samolocik), to jeszcze ograniczony i bez manuali (omg...).
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Jak to tam na forum ktoś zgrabnie ujął.... osoba odpowiedzialna za ich marketing powinna zostać wywalona.

Ich dosyć długo budowany PR szlag trafił w ciągu jednego dnia...
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Ale sam fakt że kupujesz za 40 USD wersję podstawową (tylko A320 i to jeszcze z ograniczonymi funkcjami i na dodatek bez manuala) i nie masz upgrade'u do pełnej wersji tylko musisz kupować nowy - to według mnie czyste k....stwo.
Kryzys, kryzysem ale walenie ludzi w rogi to jawne przegięcie.
Otwarcie napisali, co sprzedają - wersję okrojoną, z bugami, bez możliwości upgrade'u do wersji advanced. Jeśli nie spełnia oczekiwań to można nie kupować bądź skorzystać z refundu. To nie "k.......", a raczej kiepski marketing.
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Owszem, premiera ta kwalifikuje się do kategorii "wtopa dziesięciolecia". :)

A całe to rozgorycznie bierze się przede wszystkim przez brak opcji upgrade z wersji basic do pro. Że niby ta obecnie wydana jest dla casuali (mniej wymagających graczy) a pro będzie dla hardkorów. Ile takich mało wymagających osób lata jeszcze w FS2004 i będzie chciało kupić nowego Airbusa za 40 baksów? Gdyby zaoferowali ścieżkę upgrade dla nabywców wersji basic, większość byłaby zadowolona. Niecierpliwi dostaliby wreszcie długo wyczekiwany samolot, a producent sprzedałby na pewno więcej niż w obecnej sytuacji. Pozostałby niedosyt z wypuszczenia niekompletnego produktu za pół ceny (niekompletnego z punktu widzenia wcześniejszych obietnic) ale lepsze niż to co mamy teraz.

No i kto wypuszczając cokolwiek pisze na głównej stronie produktu od razu o bugach i że jest ich w pełni świadomy, oraz że jest to pocięta wersja? Wrażenie potencjalnego klienta jest takie że jest to jakiś półprodukt którym nie da się latać.

Najśmieszniejsze jest to że zgłębiając się w te tabelki wynika z nich że samolot ma całkiem sporo funkcji (pewnie więcej niż będzie miał Airbus Aerosoftu) a bugów nie ma więcej niż w produktach konkurencji. No ale pierwsze wrażenie robią fatalne.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Skymad pisze:IMO za te 40$ powinien być tylko A320, ale koniecznie w pełni funkcjonalny
IMO za tak oczekiwany dodatek to zbyt mało - ale 60 euro jest już ceną sensowną.
Natomiast to, co wypuścili teraz, powinno byc imho darmową wersją demo ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Natomiast to, co wypuścili teraz, powinno byc imho darmową wersją demo
Tak jak napisałem wcześniej:
Najśmieszniejsze jest to że zgłębiając się w te tabelki wynika z nich że samolot ma całkiem sporo funkcji (pewnie więcej niż będzie miał Airbus Aerosoftu) a bugów nie ma więcej niż w produktach konkurencji. No ale pierwsze wrażenie robią fatalne.
"Podobno" są SID/STAR, HOLD, DIR TO więc na przykład więcej niż Ariane albo PMDG JS4100 (który nie ma funkcjonalnej opcji HOLD w FMC). Przynajmniej tak przeczytałem na Avsim.

Natomiast w kwestii upgrade:
http://www.airsimmer.com/support/index. ... topic=5029
Czyli "nie są pewni" więc na razie zakładają że nie. No po prostu Obrazek
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

PZL Belfegor pisze: Otwarcie napisali, co sprzedają - wersję okrojoną, z bugami, bez możliwości upgrade'u do wersji advanced. Jeśli nie spełnia oczekiwań to można nie kupować bądź skorzystać z refundu. To nie "k.......", a raczej kiepski marketing.

Tak, tylko że taka informacja znajduje się wyłącznie na forum i ukazała się dopiero po jakimś czasie jak ludzie zaczęli sie dopytywać o możliwość update'u.

Na stronie produktu:
http://www.airsimmer.com/products.htm
Nic takiego nie jest napisane.

Rozumiem taką sytuację że od razu masz do wyboru wersję podstawową i zaawansowaną i do Ciebie należy decyzja co wybierasz.

Chcesz podstawy to bierzesz Basic chcesz od razu na głęboką wode to Advanced.
Ale i tak uważam że powinna być opcja update'u wersji Basic do Advanced za cenę różnicy w wersjach czyli 50USD. Bo kupiłem wersję podstawową ale przestała mi ona wystarczać i chcę więcej - kupuję update za 50USD i jestem zadowolony.

Weź pod uwagę że zdecydowana większość osób na forum jest zainteresowana wyłącznie pełną wersją. Skoro Airsimmer potrzebuje w tej chwili kasy i wypuścił wersję okrojoną, to bardzo dobrze że ludzie są chetni wspomóc ich finansowo i kupić niepełnowartościowy produkt. Ale w zamian oczekują tego że jak już będzie gotowa wersja finalna to będą mogli ją kupić za różnicę w cenie - większość osób nie żąda jakiegoś specjalnego upustu, wystarczy im 50USD za update.

Natomiast płacić teraz 40USD i później 90USD to jest przegięcie.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tak, tylko że taka informacja znajduje się wyłącznie na forum
O bugach napisali także na stronie głównej, co do upgrade'u to faktycznie nic tam nie ma, a zespół najwyraźniej sam jeszcze nie może się zdecydować co z tym począć (vide link Some1'a).
Weź pod uwagę że zdecydowana większość osób na forum jest zainteresowana wyłącznie pełną wersją. Skoro Airsimmer potrzebuje w tej chwili kasy i wypuścił wersję okrojoną, to bardzo dobrze że ludzie są chetni wspomóc ich finansowo i kupić niepełnowartościowy produkt. Ale w zamian oczekują tego że jak już będzie gotowa wersja finalna to będą mogli ją kupić za różnicę w cenie - większość osób nie żąda jakiegoś specjalnego upustu, wystarczy im 50USD za update.
Natomiast płacić teraz 40USD i później 90USD to jest przegięcie.
I to jest właśnie ten słaby marketing - wydawanie nieskończonych produktów bez dokładnie określonej strategii postępowania.
Jak zwykle w przypadku skomplikowanych dodatków, lepiej jest poczekać na opinie oraz recenzje (i zapewne poprawki), a nie rzucać się na produkt zaraz po premierze. Na Airsimmera tyle się czekało, że jeszcze trochę nie zrobi wielkiej różnicy ;)
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

PZL Belfegor pisze: Jak zwykle w przypadku skomplikowanych dodatków, lepiej jest poczekać na opinie oraz recenzje (i zapewne poprawki), a nie rzucać się na produkt zaraz po premierze. Na Airsimmera tyle się czekało, że jeszcze trochę nie zrobi wielkiej różnicy ;)
Zgadza się - ja w każdym bądź razie czekam aż będzie pełna wersja.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

"Słaby marketing"? Zdecydowanie! To co zrobili jest bardzo politycznie niepoprawne i w tej chwili uważam wręcz, że na stronie produktu jest zdecydowanie za mało ISTOTNYCH informacji o brakujących systemach, ilości bugów i przede wszystkim braku możliwości upgrade'u do wersji Advanced.
Inna rzecz, że ludzie nie czytają... Na forum ET jest masa postów ludzi, którzy nawet nie zadali sobie trudu przeczytania co twórcy napisali o basic edition i pieprzą trzy po trzy... Tak samo będzie niestety z tymi co dopiero po zakupie zorientują się, że nie dostali pełnej wersji airbusa. Niestety też bardzo w tym momencie oberwie się reputacji AS, niezależnie czy zasłużenie czy nie.

Wytłumaczenie chyba jest jedno. Kasa. Jeżeli stanęli pod ścianą i zagrożone zostało ukończenie właściwego projektu, to nie dziwię się że zdecydowali o tak drastycznym kroku. Mam nadzieję tylko, że nie wpłynie to negatywnie na sprzedaż pełnej rodziny ASbusa w przyszłości. Możliwe jest też (choć dużo mniej), że był to ruch prewencyjny przed premierą Airbusa od Aerosoftu który na pewno skłoni wiele osób do przesiadki na FSX i AS chciał jeszcze trochę ludzi przytrzymać przy FS9.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
holo
Cadet
Cadet
Posty: 48
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 12:52
Skąd jesteś: Rumia

Post autor: holo »

Mi to wygląda na chęć podreperowania budżetu. Taka pożyczka od userów (tych co wezmę i oddadzą) na 30 dni.
Bartek H.
ODPOWIEDZ