Ultimate Traffic 2 - Natężenie

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

romeofly
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 lip, 2011 15:45
Skąd jesteś: Global

Ultimate Traffic 2 - Natężenie

Post autor: romeofly »

Witam wszystkich.

Mam następujący problem. Gdy uruchamiam FSX na lotnisku KJFK, to samolotów jest od groma, aż nawet za dużo. A gdy pojawiam się na EDDF, samolotów jest o wiele mniej, chociaż lotnisko jest tak samo duże.

Czy można jakoś wyregulować traffic, by zmniejszyć ten na lotniskach takich jak KJFK, a zwiększyć na takich jak EDDF?

Suwak od trafficu usuwa samoloty po równo, więc odpada.
st1322
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pn 10 sie, 2009 15:56
Skąd jesteś: ELLX

Post autor: st1322 »

Nie.
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Małe natężenie ruchu może czasem wynikać ze scenerii, która zawiera zbyt mało odpowiednich miejsc postojowych. Zdarza się to szczególnie na lotniskach default-owych. Ten temat był już nie raz poruszany na forach UT2. Możliwe, choć nie mam pewności, że dotyczył również Frankfurtu. Jeżeli używasz pierwotnej, FSX-owej scenerii dla EDDF, to spróbuj zainstalować np. http://library.avsim.net/esearch.php?DLID=160449 (chyba akurat pojawiła się na dniach) i zobacz czy jest lepiej.
Ja sam używam jakiejś darmowej (chyba też z Avsim) i ruch na eddf jest duży w UT2.

Edycja: A jeżeli chodzi o możliwość zmniejszenia ruchu, to zakładam, ze chodzi Ci zbytnie obciążanie procka i zbyt małe fps-y, tak? Wtedy możesz ustawić ut2 na wymaganą minimalną ilość klatek, nie pamiętam gdzie i jak się dokładnie nazywa, ale jest taki suwak w narzędziu konfiguracyjnym. Działa dość dobrze.
Paweł Dragan
Gdańsk
romeofly
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 17 lip, 2011 15:45
Skąd jesteś: Global

Post autor: romeofly »

Ustawiłem w opcjach target FPS i jest git. A z tym EDDF, to chyba chodzi o to, że patrzyłem na lotnisko o 3 w nocy. :lol: Gdy uruchomiłem za dnia, samolotów było od groma.

Dzięki za pomoc. ;)
Ostatnio zmieniony pn 18 lip, 2011 17:01 przez romeofly, łącznie zmieniany 1 raz.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Czy w UT 2 można spotkać A380? Mam My Traffic 2010 i tam jeszcze na żadnym lotnisku go nie widziałem.
Ostatnio zmieniony ndz 02 wrz, 2012 11:41 przez adiks7, łącznie zmieniany 1 raz.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

No i się skusiłem,ale żałuje bardzo, nie wiem czy coś źle mam poustawiane w konfiguracji czy UT 2 taki jest żę ruch na lotnisku jest mały w porównaniu z My Traffic 2010, np. lotnisko Monachium prawie nic nie ląduje i nic nie startuje(owszem na płycie stoi sporo samolotów), w My tarffic zanim wystartowałem musiałem odstać z 15 minut w kolejce a tu od razu mogę wjeżdżać na pas. Skusiły mnie ładniejsze tekstury i więcej linii ale chyba będę musiał wrócić do starego dobrego MT2010,chyba że macie jakąś radę, suwaki w UT2 na 100%, niedługo wyjdzie MT2013 ale wydać znowu ponad 150 zł to nie sztuka.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Spróbuj popatrzeć na newsy na forum UT2. Jest tam wątek o testowaniu nowego rozkładu - zima 2012/2013, ma być darmowy (normalnie trzeba za aktualizację zapłacić w okolicach 7$). A darmowy ma być ze względu na to, że ponoć letni 2012 coś strasznie namieszał i ludzie mieli problemy. Więc może warto poczekać na wydanie tego rozkładu i sprawdzić, czy nie będzie lepiej.
Ale ogólnie to prawda, ruch jest stosunkowo niewielki. Nie mam porównania z innymi pakietami, ale czasem lotniska świecą pustkami. Teoretycznie sytuacja zgadza się z rozkładami, ale o ile w takim Frankfurcie ruch jest zauważalny, to mniejsze lotniska mają po 1-2 samoloty w godzinach szczytu. Mieszkam pod Gdańskiem i jestem zorientowany jak wygląda obłożenie płyty na EPGD w realu, w FSX-owym EPGD z UT2 można uświadczyć bardzo niewielką cząstkę tego. Sam już zastanawiałem się nad zmianą.
A jeśli kupiłeś niedawno, to może jeszcze masz refound od Flight1?
Paweł Dragan
Gdańsk
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

A co to za linie DEDALUS? Z tego co wyczytałem a raczej się domyśliłem z moim angielskim, są to linie które można zastąpić dowolnymi barwami. Zgadza się?
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

W domyślnym malowaniu Daedalus występują samoloty, które mają plan lotu i model, ale nie mają odpowiedniego malowania.
ODPOWIEDZ