Projekt FTX Global

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Projekt FTX Global

Post autor: ad_verbum »

FTX Global, czyli mocno okrojona wersja tego, co jest znane z "regionalnych" wydań (AU, NZ, NA, EU). Zasadniczą różnicą jest to, że Global ma się ograniczać jedynie do podmiany tekstur i obiektów autogenu, bazując na defaultowym układzie landclassu i elementów wektorowych (linia brzegowa, rzeki, drogi). Do tego dochodzi poważne pytanie o zdolność do współpracy z UTX.

Jednak, patrząc na załączone obrazki, jedno można temu projektowy przyznać - widoki są zdecydowanie bardziej urozmaicone i jakoś nie widać charakterystycznej dla "gołego" FSX-a powtarzalności tekstury ziemi.
http://www.orbxsystems.com/forum/topic/ ... d-in-2013/
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Cena szokuje, ale opis właściwości robi wrażenie. Lubię latać w dziwnych miejscach i słabość FSXowego landclassu jest największą bolączką.
Do tego dochodzi poważne pytanie o zdolność do współpracy z UTX
What is FTX Global Compatible with?

Ultimate Terrain X (UTX)
:)

Na pewno będę chciał w to wejść, ale cena mnie trochę przeraża. Wybór między Anglią, trzema sceneriami pogranicza alaskańsko-kanadyjskiego i jak dobrze pójdzie jeszcze Norwegią, a jednym mniej dopracowanym dodatkiem może być trudny - nawet jeśli ten jeden dodatek będzie globalny.

Chyba jednak bardziej czekam na Norwegię.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

wojtek_84 pisze:
What is FTX Global Compatible with?
Ultimate Terrain X (UTX)
Tak się skupiłem nad obrazkami, że nie tylko nie pomyślałem, a brak własnego landclassu i wektorów sugeruje zgodność z UTX, ale i również nie doczytałem. :oops:
wojtek_84 pisze:Chyba jednak bardziej czekam na Norwegię.
Norwegię to bym na pewno kupił, ale chyba się jej nie doczekamy wcześniej niż za rok. I powinna mieć własny mesh, ale z tym mogą być problemy. Swoją drogą to ideałem byłoby mieć całą Norwegię w jakości BodoScenery, ale to niestety nierealne. Może autor po ukończeniu Bodo wybierze się nieco na północ i zrobi ENEV wraz z Lofotami? Pomarzyć można, bo to piękne miejsce do latania rekreacyjnego.
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Bodo Scenery zapowiada się bajecznie, ale wykonanie takiego dodatku dla dużego obszaru wymaga ogromnych nakładów i przekłada się na wysokie ceny - jak z francuskimi sceneriami VFR.
Norwegię to bym na pewno kupił, ale chyba się jej nie doczekamy wcześniej niż za rok
W zapowiedziach (tej i jeszcze gdzieś na forum) Norwegia jest wymieniana jako trzeci z europejskich krajów - po dokończeniu Wielkiej Brytanii i Holandii. Przy moim upodobaniu do włóczenia się nad morzem bardzo by mi pasowała Anglia+Szkocja+Norwegia. Tym bardziej, że dobrze zrobione góry i fiordy wciągnęły mnie ostatnio zupełnie - ostatnio nie miałem na nic czasu, ale postaram się po nowym roku wrzucić trochę screenów z Alaski.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

wojtek_84 pisze:W zapowiedziach Norwegia jest wymieniana (...)
OrbX CEO: "Wales, South Alaska, Scotland, Northern Ireland, Ireland, Northern California, Holland, New England Maritimes - hopefully in that order."
Patrząc na tę listę nie spodziewałbym się Norwegii zbyt szybko. :(
wojtek_84 pisze:postaram się po nowym roku wrzucić trochę screenów z Alaski.
Z przyjemnością pooglądam. Pewnie zauważyłeś, że OrbX zaraz po Walii ma zamiar wypuścić południową Alaskę. Mam nadzieję, że będzie obejmować Aleuty i zrobią do niej jako dodatek Dutch Harbour. Aczkolwiek uważam, że tandem region + dodatkowe lotniska do niego jest wyjątkowo perfidną ;-) formą wyjmowania przez OrbX pieniędzy z kieszeni użytkowników FSX-a, to w tym przypadku zrobię wyjątek i dam się naciągnąć. ;-)
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

If anything in 2013 we will release more regular FTX regions than any year of our short history; South Alaska, Wales, Scotland and Northern Ireland, and Northern California as well. Our average release rate has been 1.75 regions per year; in 2013 it will be 5+

We also hope to move into Europe next year, with Holland confirmed and then perhaps Norway, Belgium, Germany etc.
Fakt - skojarzyłem "next year" z 2013 - a to raczej wygląda na 2014.
Aczkolwiek uważam, że tandem region + dodatkowe lotniska do niego jest wyjątkowo perfidną ;-) formą wyjmowania przez OrbX pieniędzy z kieszeni użytkowników FSX
Za inne regiony i lotniska też płacimy osobno. A za te lotniska warto płacić ;)
st1322
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pn 10 sie, 2009 15:56
Skąd jesteś: ELLX

FTX Global

Post autor: st1322 »

Czy ktoś już ma i może opisać swoje wrażenia? Fora zagraniczne pieja z zachwytu, tylko twórcy gexa płaczą.
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

W skrocie lepiej i realniej niz GEX.
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Na Avsim sporo kontrowersji nt. modyfikowanego przez FTXG lclookup.bgl i jego wpływu na inne zainstalowane dodatki: http://forum.avsim.net/topic/415393-mor ... t-flight1/, http://forum.avsim.net/topic/415451-nic ... -mistaken/.
Mordimer
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: pt 27 lip, 2012 23:13
Skąd jesteś: Rzezów

Cena używania FTX Global - wymiar nie tylko finansowy.

Post autor: Mordimer »

Czekałem na ten produkt ale chyba się wstrzymam.
Polecam pod rozwagę informacje z tego artykułu

Każdy kto rozważa zakup musi sobie sam odpowiedzieć czy takie ograniczenia mu przeszkadzają czy nie.
Szkoda że producent nie mówi otwarcie potencjalnym klientom jakie konsekwencje może powodować fakt rezygnacji ze standardu określonego w FSX SDK w plikach "core" FSX-a które modyfikuje ich produkt.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

ORBX wydał demo FTX Global. Odwzorowana została Islandia, a prócz tekstur oferowane są także landclass, obiekty wektorowe i mesh. Czy dostępna za darmo demonstracja przebiła płatną Islandię Aerosoftu można sprawdzić samemu, pobierając scenerię z http://www.fullterrain.com/product_ftxgiceland.html.

[ Dodano: Sob 28 Gru, 2013 13:40 ]
Ukazał się FTX Global Vector, czyli wykonane przez Pilot's obiekty wektorowe sygnowanie logiem Orbx. Dodatek nie zawiera landclassu ani waterclassu.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Witajcie,

myślę od jakiegoś czasu nad zakupem FTX Global, jednak po przeczytaniu różnych informacji w sieci, nie jestem do końca pewien kilku kwestii. Potwierdźcie proszę, czy dobrze dedukuję:
- FTX GLOBAL – to podstawowy pakiet tekstur lądu, zawierający m.in. oświetlenie 3D, ale całość bazuje na defaultowym landclassie, ew. UTX/XClass
- FTX GLOBAL VECTOR – dodatek dodający drogi, mosty, poprawiający linie brzegowe, czyli coś w stylu UTX, jednak nie zawiera landclass
- FTX openLC – 7 dodatków poprawiających landclass/waterclass.

(po instalacji 3 powyższych, domyślam się, że UTX można odinstalować?)

Co to jest FTX Light Tweaker?

I takie pytanie dodatkowe - jak to wszystko działa w trybie DX10 Preview razem z płatnym DX10 Steve Fixer? (podobno były jakieś problemy z światłami 3D?)

Łukasz
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Co to jest FTX Light Tweaker?
Jak nazwa wskazuje, program do dostosowywania wyglądu świateł FTX. Obrazek chyba wyjaśnia wszystko: http://www.avsim.com/pages/0410/FTX/LightsTweaker.jpg
Więcej opcji oferuje konfigurator tejże firmy, przeznaczony specjalnie dla FTX Global: http://fsfiles.org/flightsimshotsv2/ima ... 0/asKC.jpg
I takie pytanie dodatkowe - jak to wszystko działa w trybie DX10 Preview razem z płatnym DX10 Steve Fixer? (podobno były jakieś problemy z światłami 3D?)
Naprawa świateł ORBX to jedna z cech płatnego programu, których to nie zawierają darmowe poprawki Steve'a. Ze strony produktu w sklepie:
http://www.flightsimstore.com/images/im ... _pic12.jpg
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Dzięki serdeczne.
...a funkcjonalność tych trzech dodatków rozumiem prawidłowo?
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

luko pisze:
(po instalacji 3 powyższych, domyślam się, że UTX można odinstalować?)
Dodam tylko, że UTX zawiera bardziej precyzyjny, bo wektorowy, landclass terenów zurbanizowanych. Tak więc zależy czego oczekujesz - większe urozmaicenie terenu uzyskasz z FTXem, bardziej wierny kształt miast (i chyba także lasów) z UTXem.
W nieokreślonej, dalszej przyszłości ma się pojawić OpenLC v.2, który doda landclass wektorowy, ale zanim to się pojawi (o ile w ogóle) to jeszcze wiele godzin wylatasz.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Ok, dzięki za wyjaśnienie.
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

Mam pytanie:
Czy jest możliwość aby zwiększyć ilość nocnych świateł nie zwiększając przy tym autogenu? Autogen zżera mi trochę klatki więc chciałbym tylko światła.
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Witam,
Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów; jak pozbyć się tych "zębów" widocznych na screenie poniżej? jeżeli jest taka możliwość, to gdzie to ustawić i jaką wartość wpisać żeby teren był jednolity aż po horyzont.
Niestety google nie znajduje nic na ten temat. Chyba że źle szukam :?
Pozdrawiam
Załączniki
ORBX Global.jpg
ORBX Global.jpg (119.66 KiB) Przejrzano 27700 razy
ORBX Global.jpg
ORBX Global.jpg (119.66 KiB) Przejrzano 27700 razy
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Masz ustawioną bardzo dużą maksymalną widzialność na dużej wysokości (chyba nie da się tego zmienić bez programu takiego jak Active Sky Next) i jednocześnie mały LOD Radius (Level of Detail Radius). Spróbuj przestawić ten parametr.
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Wojtku - pomogło :D bardzo dziękuję. Wartość domyślną LOD Radius 3.500000 zamieniłem na 8.500000 i wszystko gra. jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam :D
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

8.5 prawdopodobnie spowoduje OOM wkrótce ;) tu trzeba bardzo rozważnie podnosić - nie polecam nic ponad 6.5 w przypadku mniej wymagających scenerii.
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

:shock: Hmm... Jak spowoduje OOM to przynajmniej będę wiedział gdzie szukać przyczyny (dzięki za wskazanie ew. problemu). ;) Do tej pory nie miałem takich problemów a ostatnio przesiadłem się na SSD. Może mnie ominie :)
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Czy dodatek vector wymaga jakiejś konfiguracji, bo po instalacji tekstury znikają i pojawiają się, dziwnie to wygląda, jakby jedne na drugie się nakładały przemiennie. Przed instalacją wszystko ok. Instalowałem w kolejności, Base, libriares,europe. I dziś vector
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Zainstaluj libraries ponownie. Masz najnowszą FTX Central?
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Libriaries wyskoczył mi do aktualizacji, ale nie aktualizowalem bo bałem się ze będzie coś nie tak, centarl mam wersję 2. Jak odpalam ftx central 2 to niby wszytko oprócz Libriaries jest zaktualizowane.czyli po zainstalowaniu vectora trzeba ponownie instalować Libriaries?

[ Dodano: Sob 04 Lut, 2017 18:08 ]
Po ponownej instalacji to dopiero cyrk się zrobił, na ekranie startowym kilka razy musiałem kilkać ok, gdyż komunikat area not found, a później komunikat który trzeba było kliknąć kilkaset razy "scenery.dat file error,close flight simulator and delate" np. orbx\ftx_vector\ftx_vector_apt\scenery\apt_lkmt to przykładowy plik bo było ich setki. Czyli skasować cały folder?

[ Dodano: Sob 04 Lut, 2017 18:12 ]
A jak chciałem skasować, to patrzę a tu wogóle nie ma katalogu ORBX, wychodzi na to że ponowna instalacja libriares wyrzuciła wszystko
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Kiedy kupiłeś vector? Instalowałeś go wcześniej?
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Na gwiazdkę wiec nie jest stary, ale nie instalowałem, gdyż i tak ledwo wszystko mi smigalo na starym sprzęcie i wstrzymalem się do modernizacji w której też mi pomagasz. Wcześniej miałem tylko europe i global i nic się nie gryzlo. Spróbuję wszystko od nowa jako ze i tak stawiałem system na nowo, po modernizacji, wiec i fsx i mogłem coś pomieszać ,rozumiem że instaluje w kolejności global,europe,vectora,lib?
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Ale... jak go instalujesz? Z instalatora? Masz jeszcze instalator z Flight Sim Store?
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Tak z sim store, właśnie skończyłem wszystko od nowa łącznie z fsx, ftx central 2 mi sam pobrał aktualizację,zainstalowałem w kolejności jak pisałem wyżej, musiałem coś pokrecic wcześniej teraz jest ok, ale wydaje mi się ze jak porównuje ze screnami od producenta to jakby tam gdzie na małej wysokości widać ładnie drzewa nad lasem u mnie niekoniecznie mimo że suwak na max od detali. Ja oczywiście porównuje do tego co miałem na starym AMD teraz myślałem że będzie bardziej widać głębie, a nie jak spojrzę na dół to większość drzew to zdjęcia a nie obiekty. Chodzi mi o to co na stronie tytułowej ten screen.
https://orbxdirect.com/product/ftxglobal. Gdzie ten screen zrobiony?
Kolejny raz dziękuję za pomoc Wojtek, grunt ze tekstury mi już nie skaczą
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Powinieneś pobrać nową aplikację ORBX i przez nią instalować wszystko. Inaczej się może krzaczyć. Starych instalatorów nie używaj.
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Witam,

Do tej pory udawało mi się znajdować wszelkie potrzebne informacje na temat FSX tu na Forum lub różnych stronach z podanych tu linków albo podpowiedzianych przez wujka google. Niestety nadszedł moment gdy zmuszony jestem zatruć Wam trochę życie i poprosić o pomoc bo wyczerpałem możliwości... a może trochę i nerwy działają. Do rzeczy:

1. Zarejestrowałem się na stronie ORBX
2. Zakupiłem ORBX Global Base Pack
3. Transakcja przebiegła pomyślnie
4. Na koncie w miejscu zakupów pojawił się link do pobrania i zainstalowania.
5. Kliknięcie na zielony przycisk:
Obrazek
powoduje to:
Obrazek
6. Pobrałem FTX Central jednak klikanie na instalator kończy się w każdym przypadku, niezależnie od czasu oczekiwania:
Obrazek

Klikałem różne warianty. Zaniepokoiło mnie również to co przeczytałem po kliknięciu w "FSS Licence Transfer":
Obrazek

Konto aktywowałem z linku otrzymanego w mailu. Logowanie przebiega bez problemu. Co jest nie tak? Czy to ja robię coś źle czy... mogę już zacząć "rzucać mięsem" na okoliczność bezpowrotnej utraty trzech stówek? Zwiedziłem ichniejsze Forum ale tam temat gdzie opisano instalację jest zamknięty. Żadnego maila.

Do tej pory nie miałem problemu z zakupem i instalacją dodatków (Aerosoft, SimMarket).
Czy jest możliwe, że księgują wpłatę i stąd link na koncie nie przekierowuje do pobierania?
Wpłata była robiona w sobotę w południe.

Pozostaję w nadziei na Waszą radę i pomoc.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

1. Zarejestrowałem się na stronie ORBX
2. Zakupiłem ORBX Global Base Pack
Czyli opcja transferu licencji ze sklepu FSS Cię nie dotyczy.
6. Pobrałem FTX Central jednak klikanie na instalator kończy się w każdym przypadku, niezależnie od czasu oczekiwania:
Spróbuj w takim razie opcji manual download i pobierz instalator, a potem zainstaluj Global ręcznie.
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Czyli jakaś nadzieja jest.

Problem w tym, ze do tej pory nie miałem konieczności ręcznych instalacji tego typu plików. Chętnie spróbuję tylko do jakich folderów to wszystko rozpakować? Mnóstwo spakowanych rzeczy, w środku kolejne spakowane...

Czy to ma być nowy folder w folderze głównym FSX? Folder ORBX? Podpowie ktoś?

Wygrzebałem w folderze gdzie zainstalowana jest wersja demo Islandii FTX Central, jednak po otwarciu bez zmian. Nie wiem jak otworzyć pobrany plik do manualnej instalacji.
Obrazek
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Może opisz jakie masz pliki, bo z tego co napisałeś trudno cokolwiek wywnioskować...
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Główny pobrany plik do manualnej instalacji wygląda tak:
Obrazek
Po rozpakowaniu go mamy sporo kolejnych spakowanych plików:
Obrazek
Po rozpakowaniu pierwszego od góry mamy... kolejne spakowane pliki (i tak we wszystkich):
Obrazek
Dopiero w tych spakowanych są (chyba) właściwe pliki do właściwego umieszczenia w FSX:
Obrazek

Przyznam, ze jestem mocno przerażony. Nie wiem jak to ugryźć. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem a taka instalacja przeznaczona raczej dla nich. Pozostaje mieć nadzieję, że "nie taki diabeł straszny".

Mam nadzieję na pomyślne wieści... :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Po kolei (sorry - z Twoich screenów - przez Twoją oszczędność mało wynika!!!):

1. Dla porządku odinstaluj Islandię (Panel sterowania i tak dalej).
2. Wejdź w FTX Central (wersja 3). Jeśli nie masz wersji trzeciej - pobierz ze strony https://orbxdirect.com/ftxcentral
3. Wejdź w produkt, który instalujesz.
4. Kliknij Installation options.
5. Wybierz Install from my manually downloaded .zip.
6. Wskaż plik, który pobrałeś.
7. Continue.
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Niestety ale zatrzymałem się na punkcie 1.

Zarówno w panelu sterowania jaki w "Your Uninstaller" nie znalazłem na liście pliku aby wykonać deinstalację. W folderze głównym FSX jest folder ORBX ale tam również nie ma żadnego pliku deinstalacyjnego.
Poniżej screeny folderu (także tego gdzie jest FTX):
Obrazek
Obrazek

Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć. Usunięcie ręczne folderu nie pomaga. FTX Central Installer (3) nadal "nie chce gadać".

Pojawiła się natomiast nowa okoliczność. FTX Installer pobrany na komputer w pracy odpalił i poprosił o zalogowanie do strony z produktem. Wygląda na to, że domowy komputer ma coś co blokuje działanie instalatora. Tylko co?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Fakt - je się teraz deinstaluje przez FTX Central, a nie wiem jak z tą starą. To zainstaluj po prostu na tym co jest.
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

wojtek_84 pisze:To zainstaluj po prostu na tym co jest.
"Niedasię". Ten FTX Central to wersja 1 z 2013 roku. Co widać po odpaleniu dałem we wcześniejszym poście. Mogę sobie popatrzyć tylko w okienko.
Straciłem nadzieje... czy tylko ponowna instalacja FSX może pomóc? Czy w ogóle to pomoże? :|
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Niedasię
Trochę mało konkretów...
ODPOWIEDZ