Orbix FTXGlobal & REX texture direct with soft clouds ?

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Krzysiek767.
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 20:36
Skąd jesteś: Chicago

Orbix FTXGlobal & REX texture direct with soft clouds ?

Post autor: Krzysiek767. »

Witam

Zanim zdecyduje sie na zakup dwa dodatkow ktore przykuly moja uwage chcialym uzyskac wasza opinie , co sadzicie o Orbix FTXGlobal oraz REX texture direct with soft clouds ????
Czy wyzej wymienione dodatki moga byc razem zainstalowane ? plusy i minusy ?

z gory dziekuje .
Intel 7 , 10Gb DDR3 , Geforce 960 .
piotrku
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013 21:22
Skąd jesteś: Myślenice

Post autor: piotrku »

Witam,

Tak, oba dodatki mogą być instalowane razem, FTXGlobal to zaktualizowany (chyba częściowo) landclass i tekstury dla całej ziemi - w porównaniu z tym z FSX'a ten jest piękny i charakterystyczny dla danego regionu. Latając na dużych wysokościach nie widzisz cały czas jednakowej tekstury powtarzającej się po horyzont.

REX Texture Direct To główne nowe chmury, są też nowe tekstury dla pasów startowych itd. Ale tu chodzi głównie o chmury, które wyglądają wspaniale. Warto dodać, że REX TD nie posiada silnika pogodowego, to po prostu same tekstury. Więc aby to miało "ręce i nogi" polecał bym jeszcze jakiś silnik pogodowy, ja korzystam z Active Sky Next i wszystko razem działa świetnie.

Co do plusów i minusów to mogę powiedzieć tyle, że nie wyobrażam sobie teraz latać bez tych dodatków :) Odmieniają symulator nie do poznania, niestety to kosztuje zwłaszcza FTXGlobal.

Zapoznaj się jeszcze z tym tematem na forum: Globalne dodatki dla FSX

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania postaram się pomóc.

Pozdrawiam Piotrek.
Awatar użytkownika
Krzysiek767.
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 20:36
Skąd jesteś: Chicago

Post autor: Krzysiek767. »

Dzieki Piotrek ..... Przekonales mnie 😄😄😄 .... Dzis po powrocie z pracy zamierzam kupic wyzej wymienione programy ...... Zastanawiam sie tylko nad jednym.... obecnie posiadam rex2 czy duza jest roznica pomiedzy Rex2 i Rex4 with soft clouds ? ...... Czy warto zrobic upgrade w tym przypadku ???? ...... Co do Orbx FTX Global zero watpliwosci :)

Jeszcze raz dzieki:)
Intel 7 , 10Gb DDR3 , Geforce 960 .
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Warto. Jak to jeszcze były dwa produkty to pamiętam, że byłem zadowolony po przesiadce z REX Essentials Plus Overdrive na Rex 4 Texture Direct. Soft Clouds to w ogóle inna jakość na małej wysokości.
piotrku
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013 21:22
Skąd jesteś: Myślenice

Post autor: piotrku »

Kupuj śmiało na pewno się nie zawiedziesz.

Co do REX4 to podzielam zdanie Wojtka.
Z resztą jak używałeś starszego REX'a to zobaczysz różnicę w jakości tekstur, miłym zaskoczeniem będzie to, że tekstury instalują się znacznie szybciej - zastosowany jest mechanizm, który podmienia tyko te tekstury, które faktycznie wymagają zmiany.

No i napisz jak wrażenia po pierwszym locie :)

@Wojtek: Czytałem ostatnio tekst o T7 na Twoim blogu, naprawdę robisz dobrą robotę :)

- Piotrek.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

A dziękuję, dziękuję :)

(dziś albo jutro będzie kolejna część)
piotrku
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013 21:22
Skąd jesteś: Myślenice

Post autor: piotrku »

Super, na pewno poczytam :)

- Piotrek
Awatar użytkownika
Krzysiek767.
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 20:36
Skąd jesteś: Chicago

Post autor: Krzysiek767. »

Witam ponownie :)
Zainstalowalem oba dodatki ..... powiem tylko tyle... WOW ....faktycznie ogromna roznica , az chce sie latac chyba glownie dzieki Orbix FTX Global ..
Mam tylko jeden dylemat otoz wszystko co znajduje sie blisko mnie wyglada fantastycznie niestety dalekie textury sa nie zaladowane otwieraja sie dopiero blisko mnie ( moje ustawienia sa na Max) Znalazlem w sieci ze trzeba zmienic LOD_RADIUS z 4.5 na 6.5 ?????
Panowie gdzie znajduje sie ten plik ??? moze to smieszne ale nie moge go odnalezc , czy moze ktos z was mialby chwile zeby mi pomoc....????
Z gory dziekuje.
Intel 7 , 10Gb DDR3 , Geforce 960 .
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Tekst fsx.cfg location co prawda po angielsku ale ścieżki do plików są uniwersalne - tuż pod obrazkiem.


PS - tekstury nie są załadowane - czyli są rozmyte czy są czarne?
Awatar użytkownika
Krzysiek767.
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 20:36
Skąd jesteś: Chicago

Post autor: Krzysiek767. »

Texture sa rozmyte .
Intel 7 , 10Gb DDR3 , Geforce 960 .
dinokajman
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008 10:27
Skąd jesteś: Gorzów Wlkp.

REX 4 TD czy warto w moim przypadku go kupić

Post autor: dinokajman »

Zauważyłem że w sklepie pspilotshop ten dodatek REX4 Texture Direct HD with REX Soft Clouds jest za 45$ a dodatek REX - REX4 Texture Direct za 34$ wychodzi taniej niż w innych sklepach. Do tej pory latałem na FSX z dodatkami głównie samoloty i lotniska. Niedawno zakupiłem:

UTX Europe oraz
Active Sky Next.

Dodatkowo zainstalowałem textury Adama Milesa (darmowe i nie ma tej paskudnej "pustyni") i darmowy MESH dla Europy (teraz nie jest płasko) i w porównaniu z tym w co kiedyś miałem to jest kolosala różnica. Mam kilka pytań:

1. Chciałbym zakupić jeszcze REX 4 ale nie wiem który z nich czy ten droższy czy tańszy czym się różni?
2. Czy REX da się gdzieś kupić taniej?
3. Czy jest duża różnica w teksturach Milesa (trawa, ziemia) a REX 4 TD ma ktoś jakieś screeny
4. Czy warto jeszcze coś dokupić do tego co już mam takiego żeby działało bezproblemowo dodam tylko dla Europy?

Mam komputer taki:
Płyta główna: ASRock Z87 Extreme4
Procesor: Intel Core i5 4670K + Thermalright HR-02 Macho Black&White (pasta AC MX-2)
Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300),
SSD: Plextor M5S 128GB
Pamięć RAM Crucial Balistix Sport 1600MHz 2x4GB
Karta graficzna: MSI GTX770 TWIN FROZ 2GB OC Gaming:


System Windows 7 64bit Home Premium
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

1. Chciałbym zakupić jeszcze REX 4 ale nie wiem który z nich czy ten droższy czy tańszy czym się różni?
Jak sama nazwa wskazuje (!!!) REX 4 TD od REX 4 TD with REX Soft Clouds różni się... dodatkiem Soft Clouds...
2. Czy REX da się gdzieś kupić taniej?
REX ma kilka razy w roku promocje - jeśli poczekasz to kupisz taniej. Pewnie na święta znów będzie.
3. Czy jest duża różnica w teksturach Milesa (trawa, ziemia) a REX 4 TD ma ktoś jakieś screeny
Te dodatki oferują zupełnie inne tekstury...
4. Czy warto jeszcze coś dokupić do tego co już mam takiego żeby działało bezproblemowo dodam tylko dla Europy?
Można (warto) rozważyć FTX Global i obszarowe scenerie FTX.
dinokajman
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008 10:27
Skąd jesteś: Gorzów Wlkp.

Post autor: dinokajman »

Dziękuje Ci za odp. A możesz mi podać link bo tego ftx dużo które powinienem kupić dla europy szczególnie Polski żeby nie pomylić?
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Seriously?
dinokajman
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: ndz 06 lip, 2008 10:27
Skąd jesteś: Gorzów Wlkp.

Post autor: dinokajman »

wojtek_84 pisze:Seriously?
Nic trudno dzięki
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

No bez jaj, dostałeś pełną nazwę produktu. To chyba nie jest kłopot ją wpisać w google? Od razu dostajesz bezpośredni link.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ